אבחון צרידות וקול אצל קלינאית תקשורת

אבחון צרידות וקול אצל קלינאית תקשורת
אפרת קורצר - קלינאית תקשורת מוסמכת
סמטת הורדים 8 אבן יהודה, טל: 054-5240277

במהלך אבחון אצל קלינאית תקשורת מתבצעת הערכה של האיכות הקולית של הקול על פי אפיוני הקול מבחינת גובה הטון ההרגלי בדיבור, עוצמת הקול בדיבור, הטווחים של מנעד הקול ושל עוצמת הקול, מידת התיאום בין הדיבור לבין הנשימה, והרגלי השימוש בקול. במהלך האבחון מתבצעת הערכה של ההרגלים הקוליים ומבוררות התלונות הספציפיות של הפונה לגבי קולו. 

האבחון של צרידות ובעיות קול מתייחס לתחומים הבאים:
הערכה של איכות הקול: התרשמות והערכה של האיכות הקולית מבחינת גובה הטון ההרגלי בדיבור, עוצמת הקול בדיבור, מיקום התהודה הקולית בעת הדיבור, מידת המאמץ בהפקת הקול ועוד. במסגרת ההערכה של איכות הקול מבוררות התלונות הספציפיות של הפונה לגבי השימוש בקולו במצבי החיים השונים.
 
הערכה של קול ונשימה: הערכה של מידת התיאום בין הנשימה לבין הדיבור. אנשים צרודים רבים מתלוננים על תחושה של חוסר אוויר ברצף דיבור מתמשך. 
 
היגיינה קולית: הערכה של הרגלי השימוש בקול בחיי היומיום. אנשים רבים מאמצים לעצמם הרגלים קוליים כגון שימוש בצעקות, דיבור מרחוק, דיבור מחדר אל חדר וכדומה, אשר גורמים למאמץ בהפעלה של מערכת מיתרי הקול ועלולים לגרום לצרידות. 

הדרכה לשמירה על הקול:
פגישת האבחון בקליניקה של אפרת קורצר כוללת גם מתן הסברים לגבי אופן פעילות מערכת מיתרי הקול ולגבי הממצאים  שאובחנו על ידי רופא אף אוזן וגרון בבדיקה הרפואית של מיתרי הקול. בפגישת האבחון ניתנת הדרכה ראשונית לשמירה על ההיגיינה הקולית על מנת להתחיל ולהקל את הצרידות. 

הפנייה לייעוץ רפואי: לעתים, בהתאם למידע המתקבל באבחון , ניתנות לפונה המלצות לייעוץ רפואי נוסף.  

 

אפרת קורצר - קלינאית תקשורת מוסמכת

הקליניקה הפרטית:


סמטת הורדים 8 אבן יהודה

טל: 054-5240277


קבלת קהל מהישובים: נתניה, כפר סבא, רעננה, תל מונד, כפר יונה, השרון, עמק חפר, חדרה