טיפול צרידות אצל קלינאית תקשורת

 
טיפול צרידות ובעיות קול אצל קלינאית תקשורת
  
תחומי הטיפול בצרידות ובעיות קול
הטיפול בצרידות ובעיות קול אצל קלינאית תקשורת מורכב משלושה תחומים:
 
הפעלה תקינה של מערכת המיתרים: הקנייה של הפקת קול תקין בתהודה קדמית תוך שימוש הולם בחללי התהודה של מערכת הדיבור, החל מצלילים קצרים ועד לדיבור שוטף חופשי.
 
קול ונשימה: שיפור של התיאום בין הנשימה לבין הדיבור על מנת להפחית את המאמץ בעת הדיבור.
 
היגיינה קולית: הדרכה לשמירה על היגיינה קולית, שמשמעותה הגברת המודעות לחשיבות הרבה שבשמירה על הקול, אימוץ הרגלים חדשים הקשורים לשימוש בקול בחיי היומיום (כגון: שתייה במהלך דיבור מתמשך), והימנעות משימוש פוגעני במיתרי הקול (כגון: הימנעות מצעקות).
 
 מהות הטיפול בצרידות ובעיות קול
הטיפול בבעיות קול וצרידות אצל קלינאית תקשורת מתקיים בתדירות של טיפול אחת לשבוע. הטיפול מותאם למאפיינים הקוליים של הצרידות בקולו של המטופל, לממצאים בבדיקה הרפואית של מיתרי הקול, ולגילו של המטופל. בפגישות הטיפול מתבצעים  תרגילים קוליים עפ"י הנחייה והדרכה בכל אחד מתחומי הטיפול המתוארים למעלה. במהלך הטיפול המטופל רוכש בהדרגה הפקת קול תקין פונקציונלי ונעים לאוזן, משפר את התיאום בין הנשימה לבין הדיבור, ורוכש הרגלים קוליים חדשים הקשורים לשימוש בקול בחיי היומיום. 
 
לצורך התקדמות בטיפול ולשיפור איכות הקול נדרשים מיומנות ומקצועיות של קלינאית התקשורת, לצד תרגול עקבי של הנלמד בטיפול על ידי המטופל בביתו לאורך הטיפול. במסגרת טיפול בבעיות קול וצרידות נדרש המטופל לתרגל בביתו באופן עקבי ואינטנסיבי את שנלמד בכל פגישת טיפול, לאמץ הרגלים חדשים הקשורים לשימוש מיטבי בקול בחיי היומיום, ולהימנע משימוש פוגעני במיתרי הקול, בהתאם להדרכה לשמירה על ההיגיינה הקולית הניתנת בטיפול.
 

 

אפרת קורצר - קלינאית תקשורת מוסמכת

הקליניקה הפרטית:

סמטת הורדים 8 אבן יהודה

טל: 054-5240277


קבלת קהל מהישובים: נתניה, כפר סבא, רעננה, תל מונד, כפר יונה, השרון, עמק חפר, חדרה