האבחון אצל קלינאית תקשורת

האבחון אצל קלינאית תקשורת
 אפרת קורצר - קלינאית תקשורת מוסמכת
סמטת הורדים 8 אבן יהודה, טל: 054-5240277
 

האבחון הנערך על ידי קלינאית תקשורת קודם לכל טיפול בהפרעות בתקשורת. האבחון הוא פגישה חד פעמית בדר"כ המתקיימת קודם לטיפול ובה הפונה נבדק לשם קביעה האם יש צורך במתן טיפול. האבחון על ידי קלינאית התקשורת הנו כלי לסינון, לבקרה ולהדרכה של הפונים. לא אצל כל אדם הפונה לאבחון אצל קלינאית תקשורת מתגלית בעיה הדורשת טיפול. יש אנשים שלגביהם אין צורך בטיפול, אלא די במתן הדרכה על ידי קלינאית התקשורת במסגרת פגישת האבחון ולאחר מכן להמשיך במעקב.

 
בפגישת האבחון נלקחת על ידי קלינאית התקשורת אנמנזה, נבדקים הקשיים הרלוונטיים של הפונה, נערכת רשימה של הקשיים וסיווגם. על סמך ממצאי האבחון קובעת קלינאית התקשורת את הטיפול הדרוש, הצורך בבדיקות נוספות, וניתנים לפונה הסברים לגבי הממצאים, מהות הטיפול והדרכה. 

 

כאשר מתברר על סמך ממצאי האבחון צורך בטיפול לילד צעיר, ניתנת להורים הדרכה על ידי קלינאית התקשורת כיצד לתרגל עם הילד ולקדם את הילד להשגת מטרות הטיפול גם בבית. הדרכה להורים על ידי קלינאית תקשורת הנה חלק משמעותי ובלתי נפרד מטיפול אצל קלינאית תקשורת והיא חשובה להצלחת הטיפול בילד. ההדרכה מתחילה בשלב האבחון אצל קלינאית התקשורת ונמשכת לכל אורך הטיפול.  

 
 
 
 

אפרת קורצר - קלינאית תקשורת מוסמכת

הקליניקה הפרטית:

סמטת הורדים 8 אבן יהודה

טל: 054-5240277

קבלת קהל מהישובים: נתניה, כפר סבא, רעננה, תל מונד, כפר יונה, השרון, עמק חפר, חדרה