קלינאית תקשורת אפרת קורצר

הקליניקה של אפרת קורצר - קלינאית תקשורת מוסמכת

סמטת הורדים 8 אבן יהודה
טל: 054-5240277

פרופיל הקליניקה

בקליניקה של אפרת קורצר קלינאית תקשורת מוסמכת, הממוקמת במושבה אבן יהודה באזור השרון, מתקיימים אבחונים וטיפולים לבני נוער, מבוגרים וילדים בתחומים הבאים: 

בעיות קול ו- צרידות: קשיים בשימוש ממושך בקול, קול צרוד וצורם, קול מאומץ וחלש, המלווה לעיתים בממצא רפואי על גבי מיתרי הקול, על רקע הפעלה מאומצת ולא תקינה של מערכת מיתרי הקול.
 

שיבושי היגוי: הגייה משובשת ולא תקינה של צלילים בעברית, כגון צלילים שורקים ("ס","ז","ש","צ")

 
דחיקת לשון: מצב בו הלשון נוגעת בשיניים הקדמיות בעת דיבור בליעה ומנוחה, מפעילה עליהן לחץ חוזר ונשנה העלול לגרום להשפעה לא רצויה על תנוחת השיניים, ולהטיית השיניים קדימה.
 
שפה ודיבור: קשיי שפה ודיבור אצל ילדים בגילאי הגן ובית הספר.
 
דיבור לא מובן: דיבור הנשמע מטושטש, ממולמל ולא ברור אצל מבוגרים וילדים.

פנייה אבחון וטיפול

פנייה:
המלצה לפנייה לאבחון וטיפול אצל קלינאי תקשורת ניתנת בדרך כלל על ידי גורם רפואי, (כגון רופא משפחה, רופא מתבגרים, רופא אף אוזן וגרון, רופא שיניים ואורטודנט), על ידי מסגרת חינוכית (מורה או יועצת בבי"ס יסודי, בחטה"ב או בתיכון). ניתן כמובן לפנות אל קלינאי תקשורת גם באופן עצמאי. 

אבחון:

באבחון אצל קלינאי תקשורת נלקחים פרטי הרקע (אנמנזה), ונבדקים הקשיים הרלוונטיים. על סמך ממצאי האבחון נקבע הטיפול הדרוש, ניתנות המלצות לבדיקות נוספות במידת הצורך, וניתנים לפונה הסברים לגבי הממצאים, מהות הטיפול הנדרש והדרכה.

לא אצל כל אדם הפונה לאבחון מתגלית בעיה הדורשת טיפול. יש אנשים שלגביהם אין צורך בטיפול, אלא די במתן הדרכה במסגרת פגישת האבחון ולאחר מכן המשך מעקב. 

טיפול:

הטיפול אצל קלינאי תקשורת מתקיים אחת לשבוע. עזרי הטיפול משתנים בהתאם לגיל המטופל ולאופי הבעיה. עזרי הטיפול בילדים צעירים כוללים צעצועים, משחקי קופסה דידקטיים, דפי עבודה, אביזרי עזר ספציפיים ועוד. בטיפול באנשים בוגרים נעזר בדפי תרגול, טקסטים הולמים לקריאה, הקלטות ועוד.

 

במהלך הטיפול אצל קלינאי תקשורת מתורגלים, בהדרגה, הקשיים הרלוונטיים בהתאם לממצאי האבחון, על מנת להתגבר עליהם, ולהשיג את מטרות הטיפול שהוגדרו על פי הממצאים באבחון.

 

לדוגמא, טיפול בשיבושי היגוי: במפגשי הטיפול נלמדת ההגייה הנכונה של הצלילים המשובשים. המטופל מתרגל את ההגייה במילים, משפטים וקטעי קריאה המכילים את הצליל שנלמד, עד לפיתוח היכולת להגות את הצליל באופן תקין בדיבור ספונטאני בשיחה.

 

טיפול בדחיקת לשון: במפגשי הטיפול אצל קלינאי תקשורת לומדים באופן הדרגתי דרכי הגייה נכונות של צלילים משובשים; לומדים ומתרגלים טכניקה של בליעה תקינה עם שתיית נוזלים ואכילת מזון מוצק; וכן מקבלים הדרכה ומתרגלים תנוחת לשון תקינה בפה.

 
בקליניקה הפרטית של אפרת קורצר קלינאית תקשורת מתקיימים אבחונים וטיפולים בשעות הבוקר ובשעות אחר הצהריים. 

 

אפרת קורצר - קלינאית תקשורת מוסמכת

הקליניקה הפרטית:

סמטת הורדים 8 אבן יהודה

טל: 054-5240277

קבלת קהל מהישובים: נתניה, אבן יהודה, כפר סבא, רעננה, תל מונד, כפר יונה, השרון, עמק חפר, חדרה