Uudised

Sündmusterikas ja edukas nädalavahetus

posted 16 Jul 2018, 05:52 by Vahur Joala   [ updated 17 Jul 2018, 12:34 ]

Itaalias San Nazzaros toimunud hooaja esimesel F-125 paadiklassi MM-i etapil võitis kõik kolm starti Erik Aaslav-Kaasik.

Portugalis Panafielis toimunud jettide MM-l saavutasid meistritiitli juuniorite klassis Ander-Hubert Lauri ja Mattias Reinaas.
Marten Männi võitis EM-i hõbemedali Ski GP1 klassis ja pronksmedali Ski GP3 klassis.
Jasmin Üpraus võitis pronksi naiste hulgas.

Lätis toimunud F-4 EM-i võitis rootslane rootslane Morgan Jernfast.

Edukad jetisõitjad Panafielis. Vasakult Jasmin Üpraus, Mattias Reinaas, Ander-Hubert Lauri ja Marten Männi.

GT-15 Põhjamaade meistrivõistlused Hirvensalmel

posted 10 Jul 2018, 13:11 by Vahur Joala   [ updated 10 Jul 2018, 13:12 ]

Soomes selgub Põhjamaade meister paadiklassis GT-15. Võistlus korraldatakse Hirvensalmel 21-22.7.2018.

Rasmus Haugasmägi viiekordseks Euroopa meistriks

posted 9 Jul 2018, 09:54 by Vahur Joala   [ updated 9 Jul 2018, 09:54 ]

Inglismaal toimunud OSY-400 paadiklassi Euroopa meistrivõistlused võitis Tartu Kalevi Veemotoklubi sportlane Rasmus Haugasmägi. See on temale juba viies EM-tiitel järjestikku.

Stefan Arand Euroopa meistriks!

posted 1 Jul 2018, 14:09 by Vahur Joala   [ updated 1 Jul 2018, 14:09 ]

Kahel korral aasta parimaks juunioriks maailmas valitud Tartu Kalevi Veemotoklubi sportlane Stefan Arand saavutas järjekordse tiitli võites selge ülekaaluga Poolas toimunud paadiklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlused. Tallinna Veemotoklubi noorpiloot Joonas Lember osales UIM tiitlivõistlustel esmakordselt ja oli kokkuvõttes üheksas.

Samas toimunud O-700 paadiklassi EM-i võitis Poola kihutaja Marcin Zielinski. See oli temale esimene tiitlivõistluste võit.

Stefan Arand

Poolas algas GT-15 EM

posted 30 Jun 2018, 10:15 by Vahur Joala   [ updated 30 Jun 2018, 13:30 ]

Poolas (Znin) algas juuniorite EM paadiklassis GT-15. Edukalt alustas võistlust Tartu Kalevi Veemotoklubi sportlane, kahel korral maailma parimaks juunioriks valitud, Stefan Arand. Ta võitis ajasõidu ja samuti oma kvalifikatsioonisõidu. Sedasi startis ta esimeses sõidus esimeselt stardikohalt ning võitis selle veenvalt 17-sekundilise eduga inglase Harvey Smithi ees. Leedulanna Nida Kilinskaite oli kolmas. Stefan Arand võitis ka teise stardi.

Teine Eesti sportlane EM-l on Tallinna Veemotoklubi esindaja Joonas Lember. See on temale esimene jõukatsumine UIM tiitlivõistlustel. Joonas lõpetas esimese stardi kümnendana.

Stefan Arand koos juhendaja Henry Põvvatiga.

Erik Aaslav-Kaasik Euroopa meistriks

posted 30 Jun 2018, 10:06 by Vahur Joala   [ updated 30 Jun 2018, 10:06 ]

Poolas (Chodziez) toimunud F-125 EM-i võitis veenvalt Tallinna Veemotoklubi sportlane Erik Aaslav-Kaasik. Möödunud aasta Euroopa meister Marek Peeba oli seekord neljas ja Sanna Aaslav-Kaasik kuues.

Erik Aaslav-Kaasik

Rasmus Haugasmägi kuuendat korda maailmameistriks!

posted 22 Jun 2018, 05:53 by Vahur Joala   [ updated 22 Jun 2018, 05:53 ]

Tartu Kalevi Veemotoklubi sportlane Rasmus Haugasmägi teeb jätkuvasti veemoto ajalugu nii Eestis kui ka kogu maailmas.
Poolas (Slesin) toimunud OSY-400 paadiklassi MM-l võitis ta kolm esimest starti ja sellega tuli juba kuuendat korda selle konkurentsitiheda paadiklassi maailmameistriks.
Sellist edu pole suutnud saavutada keegi. Aastal 2017 maailma edukaimaks veemotosportlaseks valitud Rasmus Haugasmägi on alles 25 aastane.

Pildil: Rasmus Haugasmägi oma tiimi tugijalgadega.
Pildil vasakul juba aastaid Eesti veemoto parimaks treeneriks valitud Üllar Põvvat
ja paremal Henry Põvvat.

Eesti MV esimene etapp ringrajapaatidele

posted 27 May 2018, 04:46 by Vahur Joala   [ updated 27 May 2018, 04:47 ]

Tallinnas, Harku järvel sõideti esimene Eesti meistrivõistluste etapp ringrajapaatidele, kus osales võistlejaid veel Rootsist, Ukrainast, Soomes ja Poolast.

Igas paadiklassis sõideti kolm starti.

Litsentsitaotlused

posted 14 Apr 2018, 07:47 by Vahur Joala   [ updated 21 May 2018, 13:41 ]

Jetisõitjad üha edukamad

posted 28 Nov 2017, 10:51 by Vahur Joala   [ updated 28 Nov 2017, 10:51 ]

Kui tänavu Anton Pankratov oli esimene, kes Eesti jetisportlastest suutis MM-i etapil tulla poodiumikohale, siis edu vaid jätkub. Dubais toimunud MM-i etapil oli üliedukas Marten Männi, kes Ski Division GP1 klassis suutis kolme sõidu kokkuvõttes tulla kolmandaks. Enne viimast MM-i etappi on ta praegu kokkuvõttes viies. Maailma edetabelis on Marten tõusnud esikümnesse. Suurepärast sõitu näitas ka Markus Lutsokert, kes etapil oli seitsmes ja MM-i üldarvestuses on momendil samuti seitsmes.

Naiste arvestuses esines väga tublilt Kätriin Nilbe, kes oli kahes sõidus teine, aga kolmas niihästi ei õnnestunud ning sedasi tuli ta etapil kolmandaks tulnud konkurendiga samade punktide juures neljandaks. MM-i üldarvestuses on ta nüüd kuues.

Anton Pankratovil runaboutide arvestuses seekord hästi ei läinud ja ta suutis tulemuse saada vaid ühes sõidus. Enne MM-i viimast etappi on ta momendil üheteistkümnes.