Väravad

Kui ehitate tarad, siis vajate ka väravaid. Teil võib vaja minna väravat nii lammaste kui ka külaliste jaoks. Kui inimestele tuleb tagada vaba juurdepääs karjamaale, siis võiks ehitada trepi üle tara. Karjamaade juurde on otstarbekas rajada väravaga ühendatud kogunemiskoht. Ala, mis näeb välja nagu koridor, on mitmeti praktiline. Te pääsete loomadele mõlemalt poolt ligi ning vajaduse korral on lambaid lihtne püüda ja nendega vajalikke toiminguid teha. Kui teile tulevad külalised, saate lambad ajada kogunemiskohta, nii et inimesed võiksid neid lähedalt näha – eriti meeldib see lastele. Lambaid on lihtne treenida kogunemiskohta tulema, kui te neid saabumisel millegagi premeerite. Koridori on vajaduse korral hõlbus kummaltki poolt sulgeda, samuti on teil võimalik suunata lambaid värava abil veelgi väiksemale alale koridori lõpus. Laudas võib lammaste kokkukogumiseks
kasutada ka mitmesuguseid V-kujulisi aedikuid.

Lambavärav Norras, Norddal. Sellised väravad on üldkasutusel lammaste jaoks Norras ja Islandi saarel. On tähtis, et torude alla on nii sügav kraav, et loom näeb seda. Sel juhul ta ei julge üle minna.


Lambavärav Norras, Norddal. Torude asemel võib ka kasutada puud. Üldiseld on äär valatud ja torud või puud asetatud nende peal.

Lambavärav Soomes metallist ja puust, Jungfruskär, Saaristomeren rahvuspark.
Kuna maalammastele saab värava avamine kiiresti
selgeks, on tavaliselt hea kasutada kahekordset
väravat. Joonistus. Sara Tobiasson.


Stora Alvaret, Rootsi.

Värav, Rootsi. 

Värav Soomes, Jungfruskär, Saaristomeren rahvuspark


Värav, Laitila, Untamala, Soome.
Comments