آموزش نیوز3 - اخبار آموزشی ایران و جهان


آموزش و پرورش   آموزش عالی   حوزه

 

ثبت‌نام عمره دانشجويي آغاز شد

Go to full article
يازدهمين دوره ثبت‌نام عمره دانشجويي دانشگاهها از امروز در دفاتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاههاي سراسر كشور آغاز مي‌شود و تا ششم اسفند نيز ادامه دارد.

تحصيل ‌٧٨٩ دانشجوي نابينا در كشور

Go to full article
رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به ضرورت تامين اعتبار براي ارايه تسهيلات به دانشجويان كم‌بينا و نابينا، از تحصيل حدود 800 دانشجوي نابينا در دانشگاههاي كشور خبر داد. به گزارش آموزش نیوز مهندس مهرداد فولادي نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي فرهنگي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در رابطه با وضعيت دانشجويان نابينا و كم‌بينا در كشور، اظهار كرد: بر اساس آمار سازمان سنجش تعداد دانشجويان نابيناي كشور789 نفر مي‌باشد كه تنها 2/2 درصد آنها تحت پوشش خدمات توانبخشي كشور قرار دارند.

آموزش و پرورش زمان شروع كار مدارس را تعيين مي‌كند

Go to full article
هيئت وزيران در جلسه مورخ پانزدهم بهمن‌ سال ‌جاري، تعيين زمان شروع كار مدارس را به وزارت آموزش و پرورش سپرد. به گزارش خبرگزاري فارس، در فروردين امسال بر اساس مصوبه هيئت دولت تمام مدارس مناطق 19گانه شهر تهران از روز دوشنبه 14 فروردين از ساعت 7 صبح آغاز به‌كار‌ كردند. بر اساس اين گزارش، ساعت شروع به كار مدارس در استان‌هاي ديگر كشور در اختيار شوراي آموزش و پرورش استان است و تنها...

7 درصد تلفات ناشي از تصادفات دانش آموز هستند

Go to full article
معاون آموزش و پرورش عمومي گفت: دانش‌‏آموزان هر ساله 7 درصد تلفات ناشي از تصادفات كشور را تشكيل مي‌‏دهند. به گزارش آموزش نیوز به نقل از ر ايلنا, حسين احمدي, معاون آموزش و پرورش عمومي, در مراسم همايش نمادين طرح هميار پليس ويژه نوروز, افزود: اين آمار شامل دانش‌‏آموزاني كه در هنگام عبور از عرض خيابان, اتوبان, جاده شلوغ و يا ترك موتور جان خود را از دست داده‌‏اند، مي‌‏شود.

طراحی نرم افزار پيش بيني سكته هاي قلبي در دانشگاه صنعتي اميركبير

Go to full article
نرم‌‏افزار پيش‌‏بيني سكته‌‏هاي قلبي براي اولين بار در ايران توسط فارغ‌‏التحصيل كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي دانشگاه صنعتي امبيركبير طراحي شد. به گزارش آموزش نیوز به نقل از ايلنا, مهندس سهراب صابري‌‏مقدم, مجري طرح, با اعلام اين خبر, افزود: بروز سكته‌‏هاي قلبي امروزه از مهم‌‏ترين عوامل مرگ و مير در جهان به شمار مي‌‏رود و يكي از شايع‌‏ترين انواع آريتمي‌‏هاي قلبي كه با به وجود آمدن ترومبوس در حفره‌‏هاي منقبض شده قلب, باعث بروز سكته‌‏هاي قلبي مي‌‏شود, فيبريلاسيون دهليزي (AF) است.

احضار6 دانشجوي دانشگاه صنعتی اصفهان به كميته انضباطي

Go to full article
يك عضو شوراي مركزي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه صنعتي اصفهان از احضار خود به همراه 5 عضو ديگر اين انجمن به كميته انضباطي خبر داد. نعمتي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در توضيح دليل اين احضار‌ها به كميته انضباطي گفت: برخي اعضاي اين انجمن با نوشتن بيانيه‌اي نسبت به عملكرد يكي از اعضاي انجمن و اخراج يك عضو ديگر اعتراض كردند كه وي از ما به كميته...

تحول در منطقه بندی دانشگاه پیام نور

Go to full article
رئیس منطقه دو دانشگاه پیام نور ایران در گردهمایی یک روزه روسای دانشگاههای پیام نور این منطقه در خوی گفت: از سال آینده با هدف ارائه خدمات بهینه به دانشجویان , افزایش کیفیت آموزشی و افزایش سطح علمی دانشگاهها , مناطق دهگانه‌دانشگاه پیام نور ایران به 30 دانشگاه جامع استانی تبدیل می شود . صالح پور همچنین از نصب و راه اندازی سامانه جامع آموزشی در دانشگاه پیام نور منطقه دو خبر داد و گفت : با...

كسري 6 درصدي دانشگاه‌ها در صورت عدم افزايش بودجه‌

Go to full article
رئيس كميسيون آموزش مجلس گفت: بر اساس لايحه ارايه شده از سوي دولت در صورت عدم افزايش اعتبار دانشگاه‌ها حداقل با 6 درصد كسر بودجه در سال آينده مواجه مي‌‌شوند. به گزارش آموزش نیوز علي عباسپور تهراني‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس با اشاره به اين‌كه بر اساس لايحه ارايه شده از سوي دولت بودجه آموزش عالي در سال آينده 5/1 درصد كاهش در اعتبارات جاري دارد، افزود: بر اساس لايحه ارايه شده از سوي دولت در بخش تملك و دارايي وزارت علوم فقط 6/0 درصد افزايش اعتبار نسبت به سال جاري دارد كه اين ميزان با توجه به وضعيت فعلي دانشگاه‌ها به هيچ ‌وجه پاسخگوي نياز نيست.

شش ميليون دانش آموز "كارت هميار پليس"دريافت مي‌كنند

Go to full article
رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي (ناجا) اعلام كرد: پليس راهور براي شش ميليون نفر از دانش آموزان دوره ابتدايي كشور كارت "هميار پليس" صادر مي‌كند. به گزارش آموزش نیوز سردار "محمد رويانيان" روز شنبه درمراسم اهداي نمادين كارت هميار پليس به دانش آموزان دوره ابتدايي در دبستان شهيد بهشتي تهران، افزود: كارت "هميار پليس" از امروز براي تمامي دانش آموزان دوره ابتدايي كشور صادر مي‌شود و دارندگان اين كارت به مدت ‪ ۲۰‬روز هميار پليس خواهند بود.

دانشجوی قاتلی که با تایید سی و چهار قاضي زندگي دوباره یافت !

Go to full article
پس از گذشت 2 سال از مطرح شدن يک پرونده جنجالي در دادگستري رشت ، درخصوص قتل يک جوان رزمي کار از سوي يک دختر دانشجو، 34 قاضي ديوان عالي کشور اقدام دختر دانشجو را دفاع مشروع تشخيص دادند.

تحقق برنامه چهارم مستلزم افزايش سهم پژوهش به ‌٤٣/١ درصد توليدناخالص ملي است

Go to full article
رييس كميته آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: سهم اعتبارات تحقيقاتي در بودجه امسال، 65/0 درصد توليد ناخالص ملي(GDP) بود كه چنانچه بخواهيم طبق برنامه چهارم توسعه اجتماعي،‌ اقتصادي و فرهنگي حركت كنيم، سهم اين بخش در بودجه سال 86 بايد به 43/1 درصد افزايش يابد. به گزارش آموزش نیوز ابراهيم كارخانه‌اي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به بند «و» تبصره (9) لايحه بودجه سال 86 افزود: طبق اين بند تمام دستگاه‌ها مكلفند يك درصد و مجازند حداكثر تا چهار درصد از اعتبارات خود را صرف امور پژوهشي كنند كه در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي پيشنهاد فوق بدين صورت تكرار شد كه از اين محل تا سقف يكهزار ميليارد تومان به امر تحقيقات اختصاص يابد تا بر اساس اولويت‌ها و برنامه‌ريزي‌هايي كه توسط شوراي علوم و تحقيقات و فن‌آوري(عتف) تدوين مي‌شود، هزينه شود.

۸۵‬هزار واحد آموزشي دركشور سند رسمي مالكيت ندارند

Go to full article
مديركل حقوقي املاك و حمايت قضايي وزارت آموزش و پرورش گفت: ‪ ۸۵‬هزار واحد آموزشي در كشور كه متعلق به آموزش و پرورش هستند، سند رسمي مالكيت ندارند. به گزارش آموز ش نیوز "فريدون واسعي" روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا در شهرري افزود: براي اخذ سند مالكيت ‪ ۴۴‬هزار ملك آموزشي، درخواست ارايه داده‌ايم، ومنتظر پرداخت هزينه‌هاي آنها هستيم.

اعزام ۱۱‬هزار دانش‌آموز به سفر معنوي حج عمره

Go to full article
رئيس سازمان دانش‌آموزي كشور گفت :در تابستان امسال ‪ ۱۱‬هزار دانش آموز سوم متوسطه و پيش دانشگاهي به سفر معنوي حج عمره اعزام مي‌شوند. به گزارش آموزش نیوز دكتر نبي‌الله احمدي روزشنبه در جمع روساي سازمانهاي دانش‌آموزي نواحي هفتگانه مشهد و مديران اردوگاه‌هاي دانش‌آموزي استان در مشهد افزود: امسال پس از بررسي چهار دوره اعزام حج عمره و پيشنهاد سهميه ‪ ۲۵‬هزار نفري به سازمان حج و زيارت در نهايت همچون سال قبل ‪ ۱۱‬هزار سهميه براي پنجمين دوره عمره دانش آموزي اختصاص يافته است.

مردودی ۱۴۸‬هزار نفر از دانش‌آموزان دوره ابتدايي درسال گذشته

Go to full article
معاون آموزش و پرورش عمومي وزارت آموزش و پرورش از مردودي ‪ ۱۴۸‬هزار و ‪ ۱۶‬نفر از دانش‌آموزان دوره ابتدايي در سال تحصيلي ‪ ۸۴ -۸۵‬خبرداد. به گزارش آموزش نیوز "حسين احمدي" روز شنبه به خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت: بيش از شش ميليون دانش‌آموز در سال تحصيلي گذشته در دوره ابتدايي تحصيل مي‌كردند كه ‪ ۲/۵‬درصد آنها مردود شدند.

انفجار بمبي نسبتا قوي در مدرسه دخترانه معارف اسلامي زاهدان

Go to full article
در حالي كه صداي انفجار يك بمب امشب در زاهدان شنيده شد، خبرها حاكي از درگيري ميان نيروي انتظامي و اشرار مسلح تروريست در اين شهر است. به گزارش فارس از زاهدان، مقارن ساعت 22 امشب، بمبي نسبتا قوي در مدرسه دخترانه معارف اسلامي در بلوار جمهوري ودر كنار مجتمع «گواتام» منفجر شد كه به دنبال آن اشرار مسلح در اين منطقه اقدام به تيراندازي به سوي مردم كردند. با استقرار نيروهاي امنيتي و...

کتاب همراه هم از راه رسيد !

Go to full article
شرکت TELECOM ITALIA SPA روز دوشنبه اعلام کرد با همکاري DUTCH POLYMER VISION، اولين کتاب همراه جهان را در سال 2007 ميلادي عرضه خواهد كرد. گوشي تلفن همراهي كه بدين منظور توليد مي شود از نمايشگر بزرگ POLYMER VISION بهره خواهد برد تا حتي در روشنايي بيش از حد نور خورشيد قابل رويت بوده و مطالب از طريق آن قابل خواندن باشند.

ارج نهادن به مقام معلم با ساخت تابوت !

Go to full article
دانش آموزان يك مدرسه ابتدايي در هلند براي قدرداني از معلم مرحومشان براي وي تابوت ساختند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه خبري هلند، اين دانش آموزان كه علاقه زيادي به معلم هنرشان داشتند پس از اطلاع از بيماري سرطان وي ساخت تابوت را آغاز كردند . بنابراين گزارش اين معلم هنر از ساخت تابوتش توسط دانش آموزان اطلاع داشت و از اقدام آنها خرسند بود

سه هزار و ‪ ۲۱۲‬طرح تحقيقاتي در دانشگاههاي آزاد كشور در دست مطالعه است

Go to full article
رييس دانشگاه آزاد اسلامي منطقه يك كشور گفت:بيش از سه هزارو ‪ ۲۱۲‬طرح تحقيقاتي و پژوهشي در دانشگاههاي آزاد كشور در دست مطالعه است. به گزارش آموزش نیوز دكتر محمد نورا در همايش منطقه‌اي"ربع قرن فعاليت علمي پژوهشي " در ياسوج در گفت و گو باايرنا افزود:از زمان تاسيس اين دانشگاه تاكنون افزون بر هفت هزارو ‪ ۳۰۰‬طرح تحقيقاتي و پژوهشي در دانشگاه مورد مطالعه قرار گرفته كه سه هزار و ‪ ۶۸‬طرح آن به اتمام رسيده است.

رييس تبليغات‌اسلامي مازندران خواستارتعامل بيشترآموزش‌وپرورش وائمه جمعه‌شد

Go to full article
رييس سازمان تبليغات اسلامي استان حضور دانش‌آموزان را براي باشكوهتر برگزار شدن نماز جمعه موثر دانست و به منظور اشاعه فرهنگ نماز جمعه در بين دانش‌آموزان، خواستار تعامل و هماهنگي ميان آموزش و پرورش و ائمه جمعه شهرستانها شد. به گزارش آموزش نیوز "ناصر شكريان" در دومين همايش مسوولان دفاتر و اعضاي ستادهاي نماز جمعه استان در شهرستان آمل، مسوولان ستادهاي نماز جمعه را خدمتگزار شركت‌كنندكان نماز جمعه عنوان كرد و افزود: هرچه اطلاعات اعضاي ستادهاي نماز جمعه درباره ارزش نماز جمعه و ارزش آنهايي كه در نماز جمعه شركت مي‌كنند، بيشتر باشد آمادگي و انگيزه مسوولان براي خدمت به اين قشر بيشتر خواهد بود

کمترین موفقیت انقلاب در عرصه فرهنگی بوده است

Go to full article
رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی کشور در قم گفت: کمترین موفقیت انقلاب در عرصه فرهنگی بوده است. به گزارش آموزش نیوز به نقل از مهر، حسن بنیانیان که در جلسه شورای اداری استان قم سخن می‌گفت با بیان این ‌که فرهنگ یک مقوله پیچیده است گفت : چون از کودکی با فرهنگ آشنا می‌شویم آن را یک بخش بدیهی تصور می‌کنیم.

حوزه قم و آموزش دوازده هزار طلبه از صد كشور جهان

Go to full article
حجت‌الاسلام و المسلمين عليرضا اعرافي رئيس مركز جهاني علوم اسلامي در گفتگو با مركز خبر حوزه اهداف، فعاليت‌‌ها و دستاوردهاي اين مركز را تشريح كرد. وي در اين گفت‌وگو‌، مركز جهاني علوم اسلامي را از ثمرات انقلاب اسلامي در بعد بين‌المللي دانست و اظهار داشت: اين مركز با هدف پرورش عالمان، محققان و مربيان ديني براي پاسخگويي پرسش‌هاي روز و فراهم كردن نشر معارف اسلامي و انديشه اهل‌بيت(ع) در سراسر جهان تأسيس شده است و تاكنون 12 هزار دانش‌آموخته از 100 كشور جهان از اين مركز فارغ‌التحصيل شده‌اند كه ارتباط علمي و پژوهشي با برخي از اين افراد استمرار دارد.

سال 86 دانشگاه ها سال آموزش فرهنگی است

Go to full article
تدوین برنامه 5 ساله معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم / معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین برنامه 5 ساله معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خبر داد و گفت: این برنامه 5 ساله با عنوان دانشگاه تمدن ساز؛ تمدن نوین ایرانی و اسلامی تنظیم شده است و سال آینده اجرایی می شود.

نرخ ماندگاري در دوره آموش عمومي به 85 درصد رسيده است

Go to full article
نرخ ماندگاري در دوره آموزش عمومي بر اساس آخرين آمار به 85 درصد رسيده است، يعني 85 درصد دانش‌‏آموزان موفق به دريافت گواهينامه سوم راهنمايي مي‌‏شوند.

افزایش مردودي‌هاي پايه اول دوره ابتدايي

Go to full article
معاون آموزش و پرورش عمومي وزارت آموزش و پرورش، از افزايش ‪ ۷/۲‬درصدي شمار دانش‌آموزان مردودي پايه اول ابتدايي در يك دوره ‪ ۱۴‬ساله خبر داد. "حسين احمدي" روز جمعه به خبرنگار گروه فرهنگي ايرنا، گفت: ميزان مردودي دانش‌آموزان پايه اول دوره ابتدايي در سال‌هاي اخير افزايش يافته و از ‪ ۲۹/۲‬درصد درسال ‪ ۱۳۷۰‬به ‪ ۳۶/۴‬درصد در سال تحصيلي ‪ ۱۳۸۳ -۸۴‬رسيده است.

افزایش اعتبار پرداخت وام به دانشجويان

Go to full article
رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: با توجه به اين‌كه 85 درصد از دانشجويان دانشگاه‌ها، شهريه پرداخت مي‌كنند در كميسيون پيشنهاد و تصويب كرديم كه اعتباري كه براي پرداخت وام به دانشجويان در نظر گرفته شده از 120 ميليارد تومان به 240 ميليارد تومان افزايش يابد تا به عنوان مثال در دانشگاه‌هايي مثل پيام نور، آزاد اسلامي و غيردولتي‌ها، دانشجويان بيشتري براي دريافت وام تحت پوشش قرار گيرند.

کارگاه اینترنتی "آموزش و فلسفه" برگزار می شود

Go to full article
کارگاه بین المللی و اینترنتی "آموزش و فلسفه" از سوی پریسپرسن یکی از پیشگامان فلسفه برای کودکان در دانمارک برگزار می شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع اینترنتی، این کارگاه دربرگیرنده راهنمایی و کمک به هر کدام از دانشجویان شرکت کننده است که به واسطه موضوعات آموزشی و فلسفی صورت می گیرد.

در برنامه‌محوري نظام‌آموزشي، فيلم اهميتي همپاي كتاب دارد

Go to full article
مديركل دفتر تامين رسانه‌هاي وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در حال حاضر نظام آموزشي بر مبناي كتاب محوري فعاليت مي‌كند اما با توجه به پيشرفت‌هاي فناوري، جهت‌گيري به سويي است كه درسياست راهبردي برنامه محوري، فيلمهاي آموزشي اهميتشان به اندازه كتابهاي درسي باشد. به گزارش آموزش نیوز احمد جولايي پنجشنبه‌شب در حاشيه اختتاميه سي‌وششمين جشنواره فيلم رشد بندرعباس در يك نشست خبري افزود: بر اساس همين نگاه، در پايان جشنواره رشد امسال بر لزوم حمايت مستمر از دو انجمن دانش‌آموزان و معلمان فيلمساز تاكيد شد.

اعطاي «وام ضروري» حج عمره به دانشجويان

Go to full article
دبير ستاد عمره دانشجويي كشور از پيش‌بيني ثبت‌نام 120 هزار دانشجو در عمره دانشجويي سال 86 خبر داد. به گزارش آموزش نیوز محمد زارع، در يك نشست خبري با بيان اينكه براي اعطاي وام به دانشجويان در حال رايزني با بانكهاي عامل هستيم، گفت: با تلاشهاي صورت گرفته با صندوق رفاه وزارت علوم، بهداشت و مراكز ديگر، دانشجويان مي‌توانند از امسال براي عمره دانشجويي از وام ضروري استفاده كنند.

راه اندازی آموزش اينترنتي زبان فارسي

Go to full article
رييس مركز گسترش زبان و ادبيات فارسي خبر داد: آموزش اينترنتي زبان و ادبيات فارسي، و افتتاح كتابخانه اينترنتي تا مدتي ديگر، از برنامه‌هاي پيش روي مركز گسترش زبان و ادبيات فارسي هستند. به‌گزارش آموزش نیوز به نقل از ايسنا، عباسعلي وفايي كه در مراسم اختتاميه پنجاه‌وچهارمين دوره دانش‌افزايي زبان و ادبيات فارسي در دانشكده فني و مهندسي دانشگاه تربيت مدرس سخن مي‌گفت، افزود: پيوست «شوراي» گسترش زبان و ادبيات فارسي به «مركز» گسترش زبان و ادبيات فارسي، وظيفه ما را دوچندان كرده است؛ اميد كه بتوانيم به وظيفه خود به نيكي عمل بكنيم.

اگر 10 درصد آموزش ديدگان كارآفرين شوند ايران گلستان مي‌شود

Go to full article
ديوان عدالت اداري راي بر ابقاي كانون عالي كارفرمايان قبلي نداده است، لذا از نظر وزارت كار كانون عالي جديد بر كانون قبلي ارجحيت دارد. به گزارش آموزش نیوز به نقل از ايسنا، محمد جهرمي ـ وزير كار و امور اجتماعي ـ‌ در حاشيه نشست سراسري موسسات آموزشي مهارت‌هاي كسب و كار و كارآفريني درباره راي ديوان عدالت اداري مبني بر ابقاي هيات مديره كانون عالي كارفرمايان افزود: راي منافاتي با درخواست كارآفرينان در تشكيل كانون عالي كارفرمايان جديد ندارد، كارفرمايان با توجه به درخواست خودشان، كانون جديدي را تاسيس كردند.

فعال شدن كانونهاي آفرينشهاي فرهنگي، هنري در واحدهاي دانشگاهي آزاد اسلامی منطقه

Go to full article
معاون فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم تحقيقات گفت: حدود 25 درصد دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه 8 تحصيل مي‌كنند. به گزارش آموزش نیوز به نقل از (ايسنا)، دكتر خليل علي محمد زاده در چهاردهمين همايش مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در مشهد، خاطرنشان كرد: هر واحد فرهنگي بايد بر اساس دستورالعملهايي كه چارچوبهاي آن مشخص است، راهكارهاي فرهنگي خود را برگزيند.

استاد دانشگاه :سرعت دسترسي در همگاني شدن اينترنت نقش مهمي دارد

Go to full article
يك استاد دانشگاه گفت: نبود سرعت دسترسي مناسب باعث مي‌شود كاربران از ادامه‌ي تلاش براي استفاده از اينترنت صرف‌نظر كنند و ميزان تقاضاي كاربران تحت تاثير قرار گيرد. به گزارش آموزش نیوز محمد مروتي در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اين كه بالا بودن امنيت برنامه‌هاي كاربردي تحت وب مي‌تواند حس اعتماد را به كاربران القا كند، اظهار كرد: بالا بودن امنيت در برنامه‌هاي كاربردي تحت وب باعث حفظ منافع كاربران مي‌شود و مي‌تواند به افزايش همگاني شدن استفاده از اينترنت كمك كند.

بي‌تفاوتي جنبش دانشجويي و شكاف بين نسل‌ها

Go to full article
يك عضو شوراي مركزي جنبش عدالتخواه دانشجويي اظهار داشت: «آينده جنبش دانشجويي تابع دو پارامتر شرايط اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگ جامعه و به طور كلي شرايط عمومي حاكم بر جامعه و همچنين عملكردهاي دروني نسل فعلي اين جنبش است.» مرتضي فيروزآبادي، رفع چالش‌هاي دروني پيش روي جنبش دانشجويي را در رسيدن به آينده و افقي روشن موثر دانست و به خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: «چالش‌هاي دروني جنبش دانشجويي شامل ارتباط با افكار عمومي جامعه، خلأ معرفتي و علمي در برخي فعالان دانشجويي، بازتعريف و بازنگري در كاركردهاي جنبش دانشجويي، فقدان نيروي كارآمد براي نيروسازي و فعال كردن نسل بعدي جنبش و حفظ استقلال است كه در صورت عدم رفع آن آينده جنبش دانشجويي با ابهام مواجه مي‌شود.»

فردا آغاز ثبت‌نام عمره دانشجويي

Go to full article
يازدهمين دوره ثبت‌نام عمره دانشجويي دانشگاهها از فردا شنبه در دفاتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاههاي سراسر كشور آغاز مي‌شود و تا ششم اسفند نيز ادامه دارد. به گزارش آموزش نیوز حجت الاسلام والمسلمين فقيهي در يك نشست مطبوعاتي با اعلام اين خبر و با اشاره به افزايش 27 درصدي سهميه عمره دانشجويي نسبت به سال گذشته گفت:‌ در سال جاري سهميه عمره دانشجويي به 14 هزار نفر و سهميه اساتيد به 2000 نفر افزايش يافته است.

رئيس‌جمهور با طرح بازنشستگي زودهنگام فرهنگيان موافق است‌

Go to full article
وزير آموزش و پرورش گفت: رئيس‌جمهور با طرح بازنشستگي زود هنگام فرهنگيان موافق است و تنها مشكل اين طرح، تأمين منابع مالي آن است. به گزارش آموزش نیوز محمود فرشيدي افزود: طرح بازنشستگي زودهنگام فرهنگيان هم‌اكنون در دولت است و مهم‌ترين بحث آن، تأمين اعتبار پاداش پايان خدمت فرهنگيان است كه رقم بالايي را مي‌طلبد.

اجراي طرح يكسان سازي پوشش دختران دانش آموز در آذربايجان غربي

Go to full article
مشاوره رئيس سازمان آموزش و پرورش آذربايجان غربي در امور زنان از اجراي طرح يكسان سازي پوشش دختران دانش آموز از سال تحصيلي آينده در كليه مدارس دخترانه آذربايجان غربي خبر داد. به گزارش آموزش نیوز ليلا آلفته در گفتگوي باشگاه خبرنگاران با اعلام اين مطلب افزود: طرح يكسان سازي پوشش دختران دانش آموز در سال تحصيلي جاري تنها در مدارس شهري اروميه اجرا شده كه با توجه به استقبال مديران و دانش آموزان و اولياي آنها اين طرح از سال تحصيلي آينده در كليه مدارس شهري دخترانه استان اجرا مي شود.

گرگم به هوا در مدارس انگليس تعطيل!

Go to full article
انجام بازى هايى که با برخوردهاى فيزيکى همراه است در مدارس انگليس ممنوع مى شود. به گزارش سرويس اجتماعى آريا، به نقل از شبکه "بى بى سى" ، دانش آموزان انگليسى در مدارس و کودکان در مهد کودک هاى "لينکولن شاير" اجازه انجام بازى هايى که برخورد فيزيکى ايجاد مى کنند ندارند. براساس تحقيقات بعمل آمده در بين کودکان و نوجوانان انگليسى بازى هايى چون گرگم به هوا، استپ آزاد و کشتى که در آنها...

پذیرش 500 هزار دانشجو در كنكور 86

Go to full article
معاون آموزشي وزارت علوم با اشاره به اين‌كه در كنكور 85 حدود يك ميليون داوطلب جذب دانشگاه‌هاي كشور شدند، افزود: در كنكور 86 بيش از يك ميليون و 200 هزار داوطلب جذب دانشگاه‌هاي كشور مي‌شوند. به گزارش آموزش نیوز معاون آموزشي وزارت علوم گفت: در كنكور سال 86 ، حدود 500 هزار دانشجو در دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت علوم پذيرش مي‌شوند.

كفش GPS و ردیابی دانش آموزان و کودکان !

Go to full article
محمد رسولي: آيا تاكنون فكر كرده‌ايد اگر كودكتان در راه بازگشت از مدرسه يا وقتي براي خريد با او بيرون رفته‌ايد گم شد، براي يافتن او چه مي‌كنيد؟ كفش GPS آخرين ساخته بشر براي پيگيري و يافتن يك شخص با استفاده از سيستم GPS (سيستم جهاني موقعيت‌يابي) است كه به راحتي مي‌تواند با اتصال يك چيپ كوچك به كفش، مكان و موقعيت فرد مورد نظر را رديابي كرد.

آزمون ضمن خدمت و ‌طرح پرسش‌هاي نامناسب درباره پيامبر اسلام از معلمان

Go to full article
آزمون ضمن خدمت معلمان شهرستان‌هاي استان تهران كه چندي قبل با محوريت سنن پيامبر اسلام برگزار شد، به دليل طرح پرسش‌هاي غير متعارف درباره خصوصيات و سيره پيامبر اعتراض‌ معلمان اين حوزه را دربر داشت. به گزارش آموزش نیوز به نقل از فارس اين آزمون كه در 6 بهمن سال جاري توسط سازمان آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران برگزار شده موجب رنجش خاطر بسياري از معلمان شده و تعداد زيادي از آنان نسبت به طرح اين پرسش‌ها معترض شده‌اند.

اندر فوايد آموزش‌هاي ضمن خدمت معلمان!

Go to full article
همشهری آنلاین - ما هميشه به دانش‌آموزان ايراد مي‌گرفتيم كه خلاصه يكي دو كتاب را تحقيق تلقي كرده و كار كتابخانه‌اي و روش‌هاي استناد را بلد نيستند. الگو گرفتن آموزش و پرورش از رفتار ناشيانه دانش‌آموزان، نشانه توجه جدي كارشناسان محترم آموزش و پرورش به روش‌هاي مشاركتي در يادگيري است! سازمان آموزش و پرورش شهر تهران كتابي با عنوان «مباني تربيت اسلامي» را براي...

حكم اعدام براي شيطان نقابدار دانش آموز آزار

Go to full article
شيطان نقابدار كه با تهديد پسران دانش‌آموز آنها را به ساختمان نيمه‌كاره‌اي در نظام آباد تهران كشانده و مورد آزار قرار مي‌داد، صبح روز چهارشنبه 25 بهمن، در جلسه دادگاه مدعي شد كاملا بيگناه است و عليه او جوسازي كرده‌اند! اين مرد جوان به نام قاسم متهم است در حالي كه كلاه سياهي بر سر داشته است با جعل عنوان مامور، اطلاعات ورئيس آموزش‌و پرورش با موتورسيكلت، دانش‌آموزان...

چه بايدكرد با نظام آموزشي ناكارآمد؟

Go to full article
وزير آموزش و پرورش در مراسم تجليل از پژوهشگران آموزش و پرورش اظهار داشته است كه كتابهاي درسي و مدارس ما، دانش‌آموزان را كنجكاو و پژوهشگر تربيت نمي‌كند و دانش‌آموزان به جاي فكر كردن، مطالب را حفظ مي‌كنند. وي اضافه كرده است كه برنامه‌هاي آموزش و پرورش اشتباه است و بايد برنامه‌ريزي طوري باشد كه دانش‌آموزان به سوي پژوهش گام بردارند.

آيت‌الله موسوي خوئيني‌ها: دانشجو بايد حركت اصلاحي را آغاز كند

Go to full article
دبيركل مجمع روحانيون مبارز گفت:« عده‌اي فضايي درست مي‌كنند كه دانشجو يا بايد ضد حكومت باشد يا اينكه وابسته است. يكي از دلايل انزوا هم همين است كه فضاي ورود به حركت‌هاي سياسي را خراب مي‌كنند هرچند كه مشتري حرف‌هاي براندازانه‌ي رژيم جمهوري اسلامي بسيار معدودند.» به گزارش آموزش نیوز به نقل از (ايسنا)، آيت‌الله سيد محمد موسوي خوئيني‌ها كه در جمع دانشجويان...

دكتراي تعليم و تربيت: براي تحول در آموزش و پرورش بايد درست هزينه كرد‌

Go to full article
يك دكتراي تعليم و تربيت با بيان اينكه بدون اعتبار نمي‌توان تحولي ايجاد كرد، گفت: بايد در آموزش و پرورش به درستي هزينه كرد. به گزارش آموزش نیوز عليرضا كيامنش در گفت‌وگو با فارس افزود: بدون اعتبار نمي‌توان كاري كرد. يك بخش از تحول را تأمين اعتبار تشكيل مي‌دهد البته درست هزينه‌كردن اين اعتبار نيز مسئله مهمي است كه بايد به آن توجه شود.