Пірнівський орнітологічний заказник

       Не зважаючи на активний супротив громадськості, у с.Пірнове Вишгородського району відбувається свідоме знищення унікального Пірновського орнітологічного заказника отриманого пірновською сільською радою під охорону від державного управління екології та природних ресурсів. Його унікальність, крім мальовничої природи, полягає у тому, що це одне з 3-х місць у світі, де сірі чаплі гніздяться на деревах. 
       На весні 2012 року під час гніздування птахів невідомі особи з актами на право власності на землю, що знаходиться на території заказника розпочали знищувати дерева з гніздами, розчищаючи ділянку для будівництва.  Таке свавілля стало наслідком недотримання пірновською сільською радою своїх охоронних зобов"язань та перевищення наданих їй повноважень, що виявилось у формі підміни меж підміни меж та самого місця розташування заказника та наданні у приватні руки ділнки під забудову на охоронювані території.
       Чинний Голова пірновської сільської ради Книжников С.О. в інтервью 5-му каналу наголосив, що за його патронату було створеноо нове місце під заказник, про що свідчать також нові план-схема та охоронні знаки в 100-метровій зоні Десни, де нема сосен, де ніколи не гніздилися чаплі. Це місце є активною зоною відпочинку у літній період.
       Крім того, весною 2011 року, також під час гніздуування диких птахів, під виглядом санітарної чистки на території заказника було вирізано 200 сосен, в тому числі й дерева з заселеними гніздами. А в кінці грудня 2011 року площа вирубки досягнула 1-го гектару. Дані факти були відомі головам пірновської сільської ради Ільвику В.П., Теслі Н.Д. та Філоненку В.В.
       На звернення місцевої громади до правоохоронних органів перевірка фактів злочину проведена не була і відповідь з поясненнями причини бездіяльності також відсутня. В свою чергу на території заказника, яка ще не була вирубана у зв"язку з приїздом телебачення, було оперативно залито монолітний бетоний фундамент під будинки та паркани. Зі слів власників актів на землю під будівництво стало відомо, що ця територія в документах позначена як "трав"яний покрів та кущарник".       
       

Про даний факт стало відомо зі слів мешканця с. Пірнове Олександра Чеботарьова та Олександр Міхіденко(Mihidenko@mail.ru)


Підсторінки (1): Новини
Comments