לאכול בריא
בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לנושא התזונה. יותר אנשים מבינים את הקשר הישיר בין המזון שאנו צורכים ובין ההרגשה הכללית שלנו ומצבנו הרפואי.
ככל שנושא התזונה הופך רלוונטי ליותר אנשים, כך גדלה כמות האינפורמציה בתחום, עד שקשה לפעמים להבין מה רצוי לאכול וממה כדאי להימנע.
מציאות החיים המהירה והעמוסה בה אנו חיים, מקשה עלינו להקדיש את תשומת הלב הנדרשת לנושא וגורמת לכך שאנו ממשיכים עם אותם הרגלי התזונה הישנים, למרות מודעתנו לצורך בשינוי.
מעבר לכך, חלק גדול מהמרכיבים שמומחים ממליצים לצרוך, זרים לנו (מה ההבדל ומה ניתן לעשות עם קמח חומוס/כוסמת/כוסמין?) ואנו נותרים חסרי אונים מול התחושה שעלינו לשפר את הרגלי התזונה שלנו ושל הקרובים לנו.

אקו-שף חן וינשטיין מתאימה לכם תפריט טבעוני ועשיר
, על בסיס אבחון לפי עקרונות התזונה הטבעית (נטורופטי, רפואה סינית, מקרוביוטיקה ואיוריוודה), מתוך מטרה להפוך את נושא התזונה הנכונה, המאוזנת והמאזנת לנגיש לכל אחד.

המזון כולו טבעוני ואורגני ומנות רבות בו לא מכילות גלוטן.

אקולוגי
התפיסה שלנו דוגלת בשמירה ובקיום יחסים הרמוניים עם הסביבה בה אנו חיים.

בריא וטעים
אקו-שף חן וינשטיין לקחה על עצמה לשבור את המיתוס הידוע כי אוכל בריא הוא בהכרח פחות טעים. בעזרת מרכיבים איכותיים מתכונים טבעוניים ומגוונים וניסיון רב שנים במטבח, הצלחנו לבנות תפריט שלא רק ישפר את הרגשתכם הכללית ויתרום לשמירה על הבריאות אלא יעלה לכם חיוך בכל ביס – בתאבון!


Comments