Witamy

Porządkujemy cmentarze

Jak co roku 1 Grunwaldzka Harcerska Drużyna Pożarnicza im. Stefana Batorego w dniu 27 października 2018 r. porządkowała grób harcerza oraz zapomniane groby na cmentarzu przy ul. Olsztyńskiej. Dziękujemy mamie Julka - Pani Agnieszce i mamie Adam i Macieja - Pani Zdzisławie za pomoc. 

Harcerski Start 2018/2019


Zapraszamy wszystkich
do udziału
w Hufcowym Harcerskim Starcie 2018/2019,
który odbędzie się w dniach 21-22.09.2018W ramach inauguracji Roku Harcerskiego zapraszamy zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów, rodziców i sympatyków na Mszę św. , która odbędzie się w dniu 23 września 2018 roku, o godzinie 8.30 w Parafii św. Antoniego w Braniewie. Msza jest w intencji całego Hufca ZHP Braniewo o Boże Błogosławieństwo na nowy rok harcerski.

PożegnanieZaproszenie na Zbiórkę Wyborczą

Zapraszam wszystkich instruktorów i drużynowych Hufca ZHP Braniewo
Namiestnictwo Zuchowe Gwiezdny Pył zapraszaDwa zadania już zrealizowane - Wielkie dzięki kadrze :)


Zlot Zastępów Dziś, jutro, pojutrze

W weekend ( 15.06-17.06.2018 roku) odbył się Zlot Zastępów „Wczoraj, dziś i jutro”. W trakcie jego trwania uczestnicy przenieśli się do 3 różnych czasów. Od teraz przeszłość, teraźniejszość i przyszłość nie będą dla nich zagadką. Podczas zlotu zostały przeprowadzone zajęcia, a następnie konkurs o zabytkach Gminy Braniewo. Oto wyniki :

1 miejsce zastęp Jastrzębie

2 miejsce zastęp Orły

3 miejsce zastęp Eskulapy

BRAWO !

Podsumowana została również rywalizacja Leśnego Oka 20172018. Tytuł najlepszego zastępu zyskały Żabki !

Brawa dla zastępowej i wszystkich członków !

Podczas zlotu odbyła się również rywalizacja. Oceniane było zaangażowanie, kreatywność, staranność przy wykonywaniu zadań i postawa harcerska.

1 miejsce zdobyły Orły

2 miejsce zdobyły Żabki

3 miejsce zdobyły Sokoły

Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Braniewo.

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy ! A w szczególności jeszcze raz dziękuję bardzo kadrze, za super pracę ! Bober, Budda, Ola, Olga, dh. Kasiu, dh. Przemku, dh. Arku

DZIĘKUJĘ !

pwd. Patrycja DąbrowskaSpotkanie przedobozowe Poronin

W dniu 21 czerwca 2018 roku , na godzinę 18.00 zapraszam na spotkanie rodziców osób wyjeżdżających na obóz do Poronina, w terminie 01.07-14.07.2018. Spotkanie się odbędzie się w siedzibie hufca przy ul. Armii Krajowej 9 w Braniewie. Jednocześnie proszę o pobranie i wypełnienie ze strony obozu lub hufca dodatkowej karty, którą należy przynieść na spotkanie lub wysłać na adres hufca.
Spotkanie przedobozowe Czarny Dunajec

W dniu 20 czerwca 2018 roku , na godzinę 18.00 zapraszam na spotkanie rodziców osób wyjeżdżających na obóz do Czarnego Dunajca, w terminie 29.07-11.08.2018. Spotkanie się odbędzie się w siedzibie hufca przy ul. Armii Krajowej 9 w Braniewie. Jednocześnie proszę o pobranie i wypełnienie ze strony obozu lub hufca dodatkowej karty, którą należy przynieść na spotkanie lub wysłać na adres hufca.


Mam tę moc.odt


BRANIEWO - KULTURALNA STOLICA WARMII

Zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy braniewskiego hufca rozpoczęli realizację zadania zleconego przez Miasto Braniewo w ramach: działania na rzecz upowszechniania lokalnego dziedzictwa kulturowego poprzez organizację gier i zabaw miejskich - Braniewo Kulturalna Stolica Warmii.

Zadanie BRANIEWO - KULTURALNA STOLICA WARMII jest realizowana na terenie miasta Braniewa, w okresie od 01 kwietnia do 30 listopada 2018 roku według  autorskiego programu phm. Anny Fiedorowicz „MAM TĘ MOC”,  mającego na celu uczczenie 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie i 100- lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Kulminacja zadania odbędzie się w dniach od 21 do 23 września 2017 roku w ramach trzydniowego biwaku połączonego - między innymi - z grami miejskimi.

Zadanie będzie realizowane wspólnie z Towarzystwem Miłośników Braniewa.

Już harcerze wzięli udział w 2 maja w Święcie Flagi, 3 Maja w obchodach rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja gdzie wystawiono warty, złożono kwiaty przed pomnikiem Sybiraków oraz Andersa. Harcerze 1 GHDP im. Stefana Batorego wzięli udział w zawodach strzeleckich oraz prezentacji sprzętu 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Dla uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 100 rocznicy utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego przy współpracy z Lasami Państwowymi harcerze w dniu 28 kwietnia 2018 roku posadzili ok 3000 sosen na terenie Leśniczówki Wilanowo. W najbliższym czasie społeczność hufca oraz goście wezmą udział w XXVI Festiwalu Piosenki Rozdziawa. W czerwcu planujemy biwaki zastępów harcerskich oraz Rajd Zuchowy. Zuchy realizując zadania - sprawny zuch i organizują zajęcia na miejskiej  ścieżce zdrowia. Zastępy w ramach poznawania historii będą spotkać się z Miłośnikami Historii Braniewa, będą zwiedzać Muzeum Ziemi Braniewskiej.

phm. Arkadiusz Witkowski.


Rozdziawa 2018

XXVI Festiwal Piosenki „Rozdziawa”

I Organizatorzy:
• Komenda Hufca ZHP Braniewo
• 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej 

II Współorganizatorzy: 
• Starostwo Powiatowe w Braniewie
• Braniewskie Centrum Kultury

III Cele festiwalu: 
- rozwijanie uzdolnień muzycznych harcerzy hufca ZHP Braniewo
- prezentacja dorobku artystycznego oraz odkrywanie młodych talentów,
- kształtowanie umiejętności pokonywania własnej nieśmiałości podczas publicznych wystąpień,
- wyrabianie u uczestników postawy zaangażowania społecznego, motywowanie do działania oraz zachęcanie do rozwijania własnych zainteresowań. 

IV Ważne terminy: 
• Festiwal odbędzie się 19.05.2018 r. w sali widowiskowej Braniewskiego Centrum Kultury. Rozpoczęcie festiwalu godz. 10.00-14.00 
• W festiwalu mogą brać udział zuchy, harcerze, harcerze starsi wędrownicy, instruktorzy oraz zespoły szkolne i przedszkolne z terenu powiatu braniewskiego (wpisowe 5 zł/os.). 
• Zgłoszenia (na załączonym formularzu zgłoszeniowym) należy złożyć w siedzibie hufca do dnia 17 maja 2018 (po terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane). 
• Zgłoszenia elektroniczne na adres: 9sanitarna@gmail.com

V Postanowienia dotyczące występu: 
Konkurs odbędzie się w kategoriach wiekowych tj. 5 - 9 l., 10 - 13 l., 14 – 17l., 18+. Dodatkową kategorię będą stanowili soliści. Przyznane zostaną także wyróżnienia.
Każda grupa przygotowuje piosenki: 
- zuchy (5 - 9 lat): piosenka zuchowa/szkolna/ludowa + pląs
- harcerze (10 – 13 lat).: piosenka harcerska + piosenka dowolna
- harcerze starsi/wędrownicy (14 – 17 lat oraz 18+): piosenka harcerska + piosenka dowolna 
- zespoły szkolne i przedszkolne: piosenka turystyczna + piosenka szkolna/przedszkolna/ludowa (we wszystkich kategoriach wiekowych);
- soliści: piosenka harcerska/turystyczna/ludowa
Dopuszcza się wykonywanie utworów przy akompaniamencie instrumentalnym, podkład CD i a'capella. Zespoły taneczne i instrumentaliści nie będą oceniani w konkursie.

Uwaga! Nagrodę „Grand Prix” może zdobyć każdy występujący zespół, dla swojej drużyny (również zastęp, duet, solista).

VI Uprawnienia organizatora: 
• organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rozstrzygania kwestii spornych nie objętych regulaminem; 
• organizatorzy mają prawo do zmiany postanowień zawartych w regulaminie w sytuacjach od nich niezależnych; 
• w razie pytań prosimy dzwonić:
(55) 644-30-70 Hufiec ZHP Braniewo 606-309-203 Anna Fiedorowicz 

IMPREZA JEST WSPÓŁFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW STAROSTWA POWIATOWEGO JAKO ZADANIE W ZAKRESIE KULTURY I OCHRONY DZIEDZICTWA NARODOWEGO.


Zlot Grunwaldzki 2018

Druhny i Druhowie

Jak co roku planujemy udział reprezentacji gromad, drużyn naszego hufca w Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Grunwaldzkim i w Święcie naszej Chorągwi.  W tym roku Zlot odbędzie się w dniach 9-15.07.2018, przewidywany koszt udziału to ok. 350 zł  (w tym wpisowe, ubezpieczenie, przejazd, materiały).

Szefem i organizatorem naszej reprezentacji jest hm. Grażyna Zalewska.

Potwierdzeniem rezerwacji będzie wpłata zaliczki 170 zł do 10 kwietnia 2018 roku na konto Hufca ZHP Braniewo, BGŻ BNP Paribas S.A. nr 92 1600 1462 1839 1624 0000 0001 z dopiskiem Zlot Grunwaldzki i za kogo.

Pozostałe informacje organizacyjne będziemy przekazywać na podany w zgłoszeniu adres email.


TUTAJ SIĘ ZGŁOŚ

hm. Grażyna ZalewskaPropozycje na Lato 2018Komenda Hufca ZHP w Braniewie zaprasza na obozy letnie organizowane w tym roku na Podhalu:1. Obóz turystyczno-wypoczynkowy w Poroninie w terminie od 1 do 14 lipca 2018 roku, głównym organizatorem jest hm. Jan Cyroniuk – skarbnik naszego hufca.  Obóz adresowany jest do dzieci w wieku 7- 10 lat i 11-16 (w przypadku członków ZHP do 18 roku).Koszt obozu 1100 zł, uczestnicy będą zakwaterowani w Pensjonacie Dziubasówka w Poroninie.  Ośrodek znajduje się w spokojnej, cichej i niezwykle atrakcyjnej dzielnicy Poronina - w Suche. Usytuowany z dala od miejskiego zgiełku i hałasu zapewnia odpoczynek i relaks w przyjemnej i zdrowej atmosferze. Pokoje 2, 3 ,4 i 5 os. z łazienkami oraz TV, Wi-fi w całym domu, Sala telewizyjna oraz sala gier, boisko sportowe do siatkówki oraz piłki nożnej, Mnóstwo zieleni obok domu ok 5000m kw, miejsce na ognisko, miejsce na grilla, plac zabaw dla dzieci (Huśtawka, piaskownica, zjeżdżalnia, trampolina), sala zabaw dla dzieci.

W programie wycieczki i wędrówki po okolicy, spotkania z ciekawymi ludźmi, spora zajęć sportowych, muzycznych i integracyjnych. Tu możesz zgłosić się na obóz PORONIN.

 

2. Obóz turystyczno-wypoczynkowy w Czarnym Dunajcu k. Zakopanego,  w terminie od 29 lipca do 11 sierpnia 2018 roku, głównym organizatorem jest hm.  Waldemar Wądzyński – komendant naszego hufca.  Uczestnikami obozu są dzieci i młodzież w wieku 10-16 lat (członkowie ZHP mogą być powyżej 16 lat), którzy będą zakwaterowani w Pensjonacie „Na Kamieńcu” Koszt obozu 1050 zł (noclegi, wyżywienie, program, dojazd tam i z powrotem, ubezpieczenie, materiały, kadra).

Bardzo gorąco zapraszamy do spędzenia czasu w malowniczo położonym domu wypoczynkowym "Na Kamieńcu" w zacisznym miejscu wśród mnóstwa zieleni, który zapewni Państwu miłą i rodzinną atmosferę. Zapewniamy smaczne, urozmaicone posiłki.

Pensjonat posiada 55 miejsc noclegowych ( pokoje 2, 3, 4, 5, 6 osobowe z wyjściem na balkon lub taras), łazienki na korytarzach ( każda z 2 natryskami), część pokoi z łazienkami i TV, oświetlony, zadaszony taras, tenis stołowy, przestronna świetlica z TV, video, wieżą, DVD, duży ogród z mnóstwem zieleni, miejsce do zabaw (piaskownica, huśtawka), boisko do gry w siatkówkę, piłkę nożną, gier zespołowych.

 W programie, wędrówki po Podhalu, wycieczki, gry terenowe, ciekawe zajęcia programowe (sportowe, muzyczne, logiczne, integracyjne). Tutaj możesz zgłosić się na obóz Czarny Dunajec

 

Aby potwierdzić zgłoszenie należy w ciągu trzech tygodni od zgłoszenia dokonać wpłaty zaliczki tj. 200 zł na konto Hufca ZHP Braniewo BGŻ BNP Paribas S.A. nr 92 1600 1462 1839 1624 0000 0001 z zaznaczeniem za jaki obóz i imię i nazwisko dziecka.

Warsztaty 26 stycznia 2018

W dniu 26.01.2018 r. w naszym hufcu odbyły się Warsztaty Drużynowych i Przybocznych Zuchowych, w których wzięły udział przyboczne z 1 GGZ Wesoła Gromada, 9 GGZ Rozśpiewane Nutki oraz 10 GGZ Poszukiwacze Przygód. 

W programie:
10.00 - 12.00 - Cykle sprawnościowe, sprawności indywidualne, praca z gwiazdkami zuchowymi - prowadzący hm. Waldemar Wądzyński
12.10 - 13.40 - Współpraca drużynowego z przybocznymi oraz z rodzicami - prowadząca pwd. Eliza Sorkowicz
14.10 - 15.40 - Trudne sprawy w gromadzie zuchowej - prowadząca hm. Helena Kozłowska

A od godziny 16.00 do 18.30 Warsztaty dla kadry instruktorskiej dotyczące realizacji prób na stopnie oraz pracy z kadrą w hufcu, które poprowadzili hm. Grażyna Zalewska i phm. Arkadiusz Witkowski

Relacja foto

26 Finał WOŚP w Braniewie


Wszystkim wolontariuszom, współorganizatorom, sponsorom oraz mieszkańcom Braniewa i okolic gorąco dziękujemy za wspólne granie. W tym roku zebraliśmy 32343,49 zł.

Viola i Jacek to dzięki Wam - Brawo Wy 😁😊😍♥️


r
ww

Braniewska Akcja Szkoleniowa 2018

Kochani wiem, że czasu jest niewiele, ale dacie radę.

Propozycje na tegoroczną Braniewską Akcję Szkoleniową:
- KURS PRZEWODNIKOWSKI (rocznikowo 16 lat) - w formie 2 biwaków 19 - 21.01.2018 r. oraz 02 - 04. 03.2018 r. [harcerze Hufca Braniewo 85 zł/ z innych środowisk 100zł];
- KURS DRUŻYNOWYCH ZUCHOWYCH (ukończony kurs przewodnikowski) - w formie 2 biwaków 19 - 21.01.2018 r. oraz 02 - 04. 03.2018 r. [harcerze Hufca Braniewo 85 zł/ z innych środowisk 100zł];
- KURS FUNKCYJNYCH RAD DRUŻYN (od 13 lat rocznikowo) - w formie 1 biwaku 19 - 21.01.2018 r. [cena 35 zł]
- STARSZOHARCERSKI KURS PIERWSZEJ POMOCY (25zł - termin do ustalenia z szefem szkolenia)


Współzawodnictwo LEŚNEGO OKA 2017/2018

LEŚNE OKO RYWALIZACJA 2017/2018


W tym roku mamy na celu powtórzenie i utrwalenie technik harcerskich takich jak: terenoznawstwo, musztra, regulamin mundurowy, węzły, szyfry itp.

Rywalizacja będzie prowadzona w stylu wojskowym i zakończona zostanie Zlotem Zastępów Regulamin:

 1. Zadania będą do odebrania w skrzynce Leśnego Oka do 10 każdego miesiąca, później powtórzone drogą elektroniczną.

 2. Zastęp będzie miał czas na wykonanie zadania określony każdorazowo.

 3. Dopuszczone jest przyjęcie meldunku o wykonaniu zadania po terminie, jeśli zastępowy przedstawi wiarygodne usprawiedliwienie.

 4. Za wykonanie zadania zastęp zostanie oceniony w skali od 1 do 10, a punkty zostaną wpisane na tablicy punktacyjnej i ogłoszone w internecie.

 5. Zadań będzie 9 i punkty uzyskane w tych zadaniach podsumowane, będą punktacją wyjściową na zlocie zastępów.

 6. W ciągu trwania rywalizacji będzie można zdobyć punkty dodatkowe. Zastępowi o dodatkowych zadaniach będą informowani telefonicznie lub przez drużynowych. Za wykonanie dodatkowego zadania zastęp dostanie 5 punktów, które zostaną doliczone do punktów za dany miesiąc.Druhna Lena Kozłowska zaprasza na spotkanie Harcerstwo w Powieciwe Braniewskim
Zbiórka Rejonu Wyborczego


Rozkaz L 8/2017

W związku z organizacją Zbiórek Wyborczych - wyborem delegatów na ZJAZD ZHP hufiec Braniewo wraz z hufcem Elbląg tworzą rejon wyborczy w celu wyboru jednego delegata na zjazd. 


XXV Festiwal Piosenki RozdziawaW dniu 11 czerwca 2017 roku w Braniewskim Centrum Kultury odbędzie się XXV Festiwal Piosenki ROZDZIAWA, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.
Spotkanie z delegatem na ZJAZD ZHP


Zapraszam Wszystkich instruktorów, drużynowych i przybocznych na pozjazdowe spotkanie z delegatką na ZJAZD ZHP druhną phm. Anną Śledzińską, które odbędzie się w dniu 17 maja 2017 roku, o godzinie 17.00 w siedzibie hufca przy ul. Armii Krajowej 9 w Braniewie.


REGULAMIN ZLOTU ZASTĘPÓW „LEŚNE SPA” 2017

1.Termin
: 02-04.06.2017r

 2.Miejsce : Baza biwakowa k. Fromborka (Baza Górników )

Od 02.06 do 04.06 odbył się Zlot Zastępów, który był podsumowaniem rywalizacji "Leśne Oko". Tegoroczny zlot był pod nazwą "Leśne Spa". Harcerze podczas jego trwania uczestniczyli min. w wieczorku zapoznawczym, grze terenowej, prawdziwym SPA oraz Kabaretonie. Najlepszym zastępem w naszym hufcu zostały "Żabki" z 1 GHDP im. S. Batorego. Brawa dla zastępowej dh. Kasi Pęszyńskiej 😍😉

3 majaKwietniowe spotkanie kadry

Zapraszamy w dniu 19 kwietnia 2017 roku o godzinie  17.00 do siedziby przy ul. Armii Krajowej 9 w Braniewie na spotkanie kadry naszego hufca a szczególności drużynowych.

Plan spotkania :

 • ·         podsumowanie imprez (zuchowej, Jare Gody i Boryny)
 • ·         planowane przedsięwzięcia (2 i 3 maja, Festiwal Rozdziawa)
 • ·         ustalenia dotyczące udział w Zlocie Grunwaldzkim
 • ·         instruktarz z musztry
 • ·         pozjazdowe informacje
 • ·         sprawy różne

Wesołych ŚwiątHarcerze proponują wspólny letni wypoczynek

Jednym z naszych harcerskich zadań jest organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym roku chcemy zorganizować biwaki lata nieobozowego, weźmiemy udział w Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim oraz zorganizujemy dwa obozy turystyczno - wypoczynkowe w miejscowości Rabka Ponice i Zalesie w Beskidach. 

Związek Harcerstwa Polskiego jest organizatorem letniego wypoczynku nie tylko dla dzieci i młodzieży zrzeszonej w organizacji.
Komenda Hufca ZHP w Braniewie w tym roku zaprasza na obozy turystyczno-wypoczynkowe organizowane w :
• Rabce Ponice (Pensjonacie BENIA, w terminie od 2 do 16 sierpnia 2017 roku, koszt 1200 zł, komendantką obozu będzie harcmistrzyni Grażyna Zalewska). W programie między innymi wędrówki i wycieczki po okolicach Gorców i Podhala, zajęcia rekreacyjne, sportowe, plastyczne i artystyczne. Propozycja adresowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-17 lat.
• Zalesie k. Wadowic, Beskidy – obóz pod namiotami na Harcerskiej Bazie Obozowej Hufca ZHP Wadowice w Zalesiu. Obóz odbędzie się w dniach od 24 lipca do 6 sierpnia 2017 roku (14 dni), koszt pobytu 900 zł członkowie ZHP, 980 zł niezrzeszeni. Propozycja adresowana jest do dzieci i młodzieży wieku 7-16 lat. Organizatorem obozu jest harcmistrz Waldemar Wądzyński. W programie wycieczki i wędrówki Śladami Karola Wojtyły. Ogólną fabułą obozu jest w „Poszukiwaniu przygód”.

Hufiec Braniewo podając koszt obozu ma wkalkulowany pełny koszt pobytu dziecka (przejazd tam i z powrotem, noclegi, wyżywienie, realizacja programu opłaty za wstęp oraz ubezpieczenie i materiały programowe. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.braniewo.zhp.pl (na zakładkach obozowych gdzie można zgłosić się elektronicznie).

Zapraszamy :)

 


XXV Rajd Pieszy BorynaW dniach 7-9 kwietnia 2017 roku w naszym hufcu odbył się jubileuszowy 25 Rajd Pieszy Boryna, którego komendantką była druhna phm. Katarzyna Pawlicka a organizatorem Harcerski Klub Turystyczny Warm – działający przy Hufcu ZHP w Braniewie. W tym roku podążaliśmy śladami Mikołaja Kopernika. Trasa wiodła w piątek z Braniewa do Fromborka przez Cielętnik a w sobotę z Fromborka przez naszą bazę biwakową do Braniewa przez Różaniec. W rajdzie wzięły udział przedstawiciele drużyn: 1 GHDP im. Stefana Batorego, 5 GDH im. Fryderyka Chopina, 6 GDH im. Mikołaja Kopernika, 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej, 10 GDW im. 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii  Pancernej oraz 11 DSH Melcekuke. Ogólnie w przedsięwzięciu wzięło udział ok. 70 harcerzy i instruktorów opiekunów.

Rajd Pieszy Boryna – zapoczątkowany w roku 1992  przez 32 Środowiskową Drużynę Harcerską im. Bohaterów Szarych Szeregów.

Foto relacja 


zgłoszenia na ZLOT Grunwaldzki


Dzień Mysli Braterskiej


Obóz Rabka Ponice


W poszukiwaniu przygód LATO 2017

Wszystkich chętnych zapraszamy na letni wypoczynek pod namiotami w Beskidach, w terminie od 24.07 do 06.08.2017 roku

więcej na stronie :)

25 Finał WOŚP w BraniewieWarsztaty kadry

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami o spotkaniach kadry w co drugą środę miesiąca  zapraszamy w dniu 11 stycznia, na godzinę 17.00, do siedziby hufca na Warsztaty instruktorskie z prowadzenia ewidencji.

phm. Arkadiusz Witkowski


Wigilia Czterech Kultur 18 grudzień 2016

W dniu 18 grudnia 2016 roku harcerze Hufca ZHP Braniewo przekazali władzom samorządowym i duchowieństwu, podczas Wigilii Czterech Kultur Betlejemskie Światło Pokoju. Druhna Eliza Giebień – drużynowa 22 GGZ Wesołe Chmurki odczytała tegoroczne przesłanie BŚP, które jest pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój”. Natomiast druhna hm. Grażyna Zalewska – przewodnicząca Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich przekazała od całej harcerskiej społeczności życzenia świąteczne i noworoczne dla mieszkańców miasta Braniewa i okolic.

Zuchy 10 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Poszukiwacze przygód” na scenie zaprezentowały kolędę.

Harcerze Harcerskiego Klubu Ratowniczego PULS zabezpieczali medycznie całe przedsięwzięcie Wigilijnego Spotkania Czterech Kultur.


Relacja foto


Rajd Pieszy "Pierwsza Pomoc"

W dniu 14 stycznia 2017 roku odbędzie się Rajd Pieszy „Pierwsza Pomoc” w ramach organizacji 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Braniewie.

REGULAMIN Rajdu

ZAPRASZAMY 


Zaproszenie na wigilię hufcową

Komenda Hufca ZHP w Braniewie

z a p r a s z a


Wszystkich zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i sympatyków na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2016 roku, o godzinie 17.00 w salkach katechetycznych przy Parafii św. Katarzyny w Braniewie.

Na wigilię każda gromada, drużyna przygotowuje prezentację jednej Kolędy. Uczestników zapraszamy do przygotowanie potraw wigilijnych.

Na spotkanie przychodzimy z lampionami na Betlejemskie Światło Pokoju.

Relacja z wigilii (więcej zdjęć na galerii hufcowej)


Andrzejki w DPS

W dniu 25.11 przedstawiciele zastępów "Bąble" i "Żabki" w ramach rywalizacji Leśnego Oka wzięli udział w Imprezie Andrzejkowej organizowanej przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie. Harcerki przygotowały wróżby, zabawy i przepowiednie przyszłości 😊. Wzięły także udział w tańcach. Obecność harcerek bardzo ucieszyła podopiecznych PDPS . UŚMIECH cały czas gościł na ich twarzach. Leśne Oko bardzo dziękuję Druhnom za udział i zaangażowanie, które przyniesie zastępom dodatkowe 10 pkt w rywalizacji. 😀😀


Zapraszamy do wspólnego świętowania w dniu 11 listopada

Druhny, druhowie!
W następny piątek będziemy obchodzić Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. W tym dniu (wolnym od szkoły i pracy!) w szczególny sposób pochylamy się nad harcerskim wychowaniem patriotycznym.
Komenda hufca ZHP w Braniewie oraz 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej zaprasza wszystkich harcerzy i instruktorów oraz sympatyków na kominek. Odbędzie się on w siedzibie hufca, 11 listopada 2016 r., o godz. 17.00.
Bardzo prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie zdrowej biało - czerwonej potrawy (np. pomidory z mozzarellą, czerwone jabłka, twarożek z rzodkiewką, szaszłyki z banana i truskawki, itp.:). Liczymy na waszą kreatywność :)

Przypominamy również o udziale harcerzy i zuchów w miejskich obchodach 11 listopada. Spotykamy się o 9.15 przed Bazyliką Mniejszą w pełnym umundurowaniu.

Czuwaj!
phm. Anna Fiedorowicz - z-ca komendanta hufca ds. programu


Foto relacja z kominka


Harcerski start "Chrzest 966"

W dniach 30.09-01.10.2016 roku Hufiec ZHP Braniewo zainaugurował kolejny rok harcerskiej działalności.

W ramach zuchowego i harcerskiego startu realizowaliśmy zadania Propozycji programowej „Chrzest 966”

Zuchy w piątek wzięły udział w Grze Miejskiej oraz wspólnych zabawach w hufcu. Harcerze i instruktorzy wzięli udział w sobotniej wycieczce do Sztutowa (gdzie zwiedziliśmy Muzeum Stutthof) , do Gdańska na Górę św. Wojciecha oraz do Gdyni (Centrum Nauki Experyment).

A wszyscy w piątek o godzinie 20 na apelu hufcowym zameldowali swoją gotowość do działania w roku harcerskim 2016/2017.


Rajd pieszy Braniewska Jesień trasa 4 harcerska

REGULAMIN  SKRÓCONY 47 Rajdu Turystycznego „Braniewska Jesień”

dotyczy 4 trasy Harcerskiej

1. Cel rajdu:
popularyzacja Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego,
popularyzacja czynnego wypoczynku,
poznanie walorów krajoznawczych województwa warmińsko – mazurskiego.

2. Organizator:
Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu,
Starostwo Powiatowe w Braniewie,
Klub Turystyczny PTTK „Figa" w Braniewie,
Klub Wojskowy 9 BBKPanc. w Braniewie.

3. Współorganizatorzy:
Urząd Miasta w Braniewie,
Urząd Gminy w Braniewie,
Braniewskie Centrum Kultury,
Nadleśnictwo Zaporowo.

4. Komitet Organizacyjny:
Komendant rajdu - Czesław Kozłowski,
Z-ca ds. organizacyjnych - Arkadiusz Witkowski,
Z-ca ds. tras - Zbigniew Kędziora,
Sekretarz - Jolanta Mienicka,
Członek Komendy - Dorota Dawidziuk.

5. Termin i miejsce rajdu:
Rajd odbędzie się w dniach 7 - 9.10.2016 r. na trasach: pieszych, rowerowej i motocyklowej. Spotkanie końcowe uczestników (przed ceremonią zakończenia) nastąpi w niedzielę ok. godz. 12:00 w BCK, gdzie nastąpi zakończenie rajdu.

6. Warunki uczestnictwa:
W rajdzie mogą uczestniczyć turyści indywidualni, grupy rodzinne (min. 3 osobowe) oraz drużyny zgłoszone przez szkoły, organizacje młodzieżowe i inne (młodzież pod opieką nauczycieli lub osób dorosłych odpowiedzialnych za powierzoną grupę). Kierownik drużyny liczącej 10 osób otrzymuje świadczenia nieodpłatnie. Uczestnicy we własnym zakresie za­bezpieczają wyżywienie.

7. Zgłoszenia i wpisowe:
Zgłoszenia w rajdzie należy dokonywać na kartach zgłoszeń do dnia 04.10.2016 r. (z jednoczesnym dokonaniem wpłaty) do druha Arkadiusza Witkowskiego  (tel. 604559672)

Wpisowe na rajd wynosi:
trasy piesze nr 1-4 5 zł
trasa nr 5 10 zł
trasa rowerowa nr 6 7 zł (jeden nocleg)
trasa motocyklowa nr 7 5 zł


8. Świadczenia:
W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują: obsługę Przodownika Turystyki Pieszej PTTK na trasach pieszych, pamiątkowy znaczek rajdowy, pamiątkowy dyplom dla drużyny,
pamiątkowe podziękowanie dla opiekunów grup, posiłek na zakończenie rajdu,
nagrody w konkursach, potwierdzenie punktów na OTP i KOT.

9. Konkursy:
W trakcie zakończenia rajdu odbędą się konkursy niespodzianki i konkurs piosenki turystycznej i biesiadnej.

10. Uwagi końcowe:

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę, uczestnicy ubezpieczają się we wła­snym zakresie,
organizatorzy nie odpowiadają za szkody wyrządzone osobom trzecim, opiekun drużyny winien w karcie zgłoszenia podać swój adres i numer telefonu, organizatorzy zastrzegają sobie prawo przesunięcia drużyny na trasę zastępczą, po terminie zgło­szenia organizatorzy nie gwarantują przyjęcia grupy na rajd, w przypadku rezygnacji z udziału w rajdzie wpisowe nie ulega zwrotowi, ostateczna interpretacja niniej­szego regulaminu należy do organizatorów.

Trasa Harcerska  nr 4 - piesza, 1,5 - dniowa (8-9.10.2016), kierownik Arkadiusz Witkowski
Braniewo – Stępień – Zawierz-Bemowizna (nocleg) – Braniewo .................11 km

start: 08.10.2016 r. godz.10. 00 zbiórka w Komendzie Hufca ZHP Braniewo

godz. 11.00 udział w Pikniku służb mundurowych w Braniewie na Amfiteatrze Miejski

godz. 15.00 rozpoczęcie rajdu wyjście z siedziby Hufca ZHP Braniewo

 


Harcerski start 2016/2017

START HARCERSKI
Druhny i druhowie! Zuszki i Zuchenki! Instruktorzy i instruktorki!
Z wielką radością przekazuję Wam ostateczne ustalenia dotyczące imprezy rozpoczynającej nasz harcerski rok.

PIĄTEK 30.09.2016 r.
godz. 16.00 - 20.00 - ZUCHOWY START (szczegóły u dh Elizy G.)
godz. 20.00 - APEL MUNDUROWY HUFCA ZHP BRANIEWO

SOBOTA
8.00 - 22.00 WYCIECZKA DO GDAŃSKA, GDYNI i SZTUTOWA (dla instruktorów, zuchów i harcerzy). Obóz w Sztutowie mogą zwiedzać z przewodnikiem osoby od 13 roku życia. Pozostałe osoby za zgodą rodziców i z opiekunem. Jeżeli będzie duża grupa dzieci młodszych istnieje możliwość zorganizowania atrakcji w Jantarze.

Koszt: 55zł/os.
Wyżywienie: we własnym zakresie

Program:
8.00 - zbiórka uczestników przed hufcem
10.30 - zwiedzanie obozu koncentracyjnego Stutthof
14.00 - zwiedzanie Sanktuarium św. Wojciecha w Gdańsku
15.30 - spacer po Starym Mieście w Gdańsku (obiad)
17.00 - zajęcia w Centrum Eksperyment w Gdyni
ok. 19.30 - wyjazd z Gdyni i przejazd do Braniewa

Zapraszamy do udziału w Harcerskim Starcie wszystkich instruktorów, zuchów i harcerzy.

Zgłoszenia elektronicznie do 27 września 2016. wpłaty za wycieczkę na konto Nr 96 2030 0045 1110 0000 0201 8790
lub w kasie hufca.

phm. Anna Fiedorowicz tel. 606309203Spotkanie przedzlotowe - Grunwaldu

W dniu 1 lipca 2016 roku, o godzinie 17.00 w siedzibie hufca odbędzie się spotkanie rodziców i uczestników reprezentacji naszego hufca, która weźmie udział w Zlocie Grunwaldzkim w dniach 11-17.07.2016.

hm. Grażyna Zalewska

zlot zastępów 2016 Leśne JajoZapraszamy na Rajd EKOLUDKÓW
70 lecie hufca


24 Rajd Pieszy Boryna 22-24.04.2016


Zapraszamy na Rajd Pieszy Boryna

Tradycją już jest, że każdej wiosny zapraszamy Was na wspólne wędrowanie z Boryną. W tym roku trasa raju wiedzie od Braniewa przez Szyleny (I nocleg) do Fromborka (II nocleg).

Jak każdego roku, przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji :) W związku z obchodami 70-lecia istnienia naszego hufca, mamy dla Was ZADANIE: przygotujcie w swoich drużynach/grupach plakat przedstawiający fragment historii braniewskich harcerzy. Stworzymy z nich wystawę:)

Zabierzcie ze sobą latarki;)

Zgłoszenia na rajd przyjmowane są do 21 kwietnia (czwartek) - wpisowe wynosi 10 zł. Szczegółowe informacje, w tym regulamin rajdu, możecie znaleźć na stronie naszego hufca.

Do zobaczenia na szlaku! :)

Regulamin Rajdu

bieg pamięci 2016Ostatnia droga druha Bronisława Ostaszewskiego
Wspomnienie o druhu Bronisławie Ostaszewskim


17 lutego 2016 roku zmarł dh hm. Bronisław OstaszewskiJeden jest tylko sprawdzian, który może przekonać skautmistrza, 
że w pracy osiągnął powodzenie, mianowicie jeżeli chłopcy, których wychował, staną się dobrymi obywatelami.
Lord Baden-Powell "skauting dla chłopców"
Związek Harcerstwa Polskiego                              Braniewo, dn. 18.02.2016

             KOMENDANT

Hufca im. Mikołaja Kopernika

          w Braniewie

Rozkaz Specjalny L 1/2016

Druhny i Druhowie!

W dniu 17 lutego  2016 r. w  wieku 96 lat odszedł na Wieczną Wartę druh Harcmistrz Bronisław Ostaszewski  – pełnił funkcje drużynowego w Żabinach, Wołowie, Osetniku oraz przewodniczącego Komisji Instruktorskiej Rejon Włóczyska a od 1996 roku był instruktorem seniorem. Od najmłodszych lat związał się z harcerstwem, Przyrzeczenie Harcerskie złożył w 1934 roku. Jego praca z dziećmi, młodzieżą i instruktorami nacechowany była odpowiedzialnością, ciekawymi formami i metodami pracy. Wspaniały  wychowawca wielu pokoleń zuchów, harcerzy i instruktorów.

Druhny i Druhowie!

Ogłaszam miesięczną żałobę w Hufcu ZHP Braniewo.  Zgodnie z regulaminem rozkazuję na harcerskie krzyże nałożyć czarne opaski. Polecam okryć kirem harcerskie sztandary.

Czuwaj!

hm. Waldemar Wądzyński


Msza św. odbędzie się w kościele parafialnym w Błudowie, 20 lutego, o godzinie 12.00, a pogrzeb o godz. 13.30 na cmentarzu komunalnym we Fromborku.  

W dniu 20.02.2016 roku o godzinie 11.00 przed hufcem podstawiony będzie autobus. Proszę o udział harcerzy i instruktorów w regulaminowym umundurowaniu. 

 


Dzień Myśli BraterskiejWarsztaty Zuchowe

WARSZTATY DLA PRZYBOCZNYCH I DRUŻYNOWYCH ZUCHOWYCH
 1. Termin: 05-06.02.2016 r.

 2. Miejsce: Siedziba Hufca ZHP Braniewo

 3. Kadra:

  - phm Anna Fiedorowicz – komendantka „BAS 2016”

  - hm Grażyna Zalewska – komendantka warsztatów

  - pwd Milena Magdziarczyk – namiestniczka zuchowa

  - pwd Patryk Świąder – oboźny

  - dh Ewa Maliszewska

 4. Uczestnicy:

  Drużynowi i przyboczni gromad zuchowych oraz kandydaci na te funkcje.

 5. Koszt: 15zł/os.

 6. Harmonogram:

Rozkaz specjalny Komendanta Chorągwi

                                                     Olsztyn, 01.02.2016

Związek Harcerstwa Polskiego     

KOMENDANT

Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej im. „Grunwaldu”

Rozkaz Specjalny L 1/2016

Druhny i Druhowie!

W dniu 30 stycznia 2016 r. odeszła na Wieczną Wartę Druhna Harcmistrzyni Halina Olszko – Przewodnicząca Komisji Stopni Instruktorskich Hufca Ostróda, komendantka szczepu Hufca Ostróda ZHP, członkini Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, instruktorka Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Wspaniała wychowawczyni wielu pokoleń zuchów, harcerzy i instruktorów.

Druhny i Druhowie!

Ogłaszam miesięczną żałobę w ZHP Chorągwi Warmińsko – Mazurskiej.

Zgodnie z regulaminem rozkazuję na harcerskie krzyże nałożyć czarne opaski. Polecam okryć kirem harcerskie sztandary.

Czuwaj!

hm. Jakub Zięty


Zapraszamy na BAS 2016

W tym roku zapraszamy na następujące propozycje  Braniewskiej Akcji Szkoleniowej:

 • Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy odbędzie się w dniach 27-31.01.2016 liczy 24 osoby w tym z Braniewa 7 (wpisowe 120 zł) .
 • Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy  6.02.2016 (wpisowe 25 zł)  
 • Warsztaty dla przybocznych i drużynowych zuchowych 5-6 .02.2016 ok 15 osób (wpisowe 15 zł), program to metodyka  gromady zuchowej  - komendantem warsztatów jest hm. Grażyna Zalewska.  .  
 • 26.01.2016  godz. 17-19 w siedzibie hufca odbędzie się  kurs z ochrony danych osobowych  i prowadzenia ewidencji ZHP zajęcia prowadzi hm. Waldemar Wądzyński.  
 • Warsztaty z finansów w drużynie 6.02.2016 godz. 17-19. odpowiada hm Jan Cyroniuk.

komendant BAS-u phm. Karolina Fiedorowicz


Zaproszenie na spotkanie kadry


Zapraszam drużynowych, przybocznych i wszystkich instruktorów Hufca Braniewo na spotkanie kadry, które odbędzie się w dniu 25.01.2016 o godz.17.00 w komendzie hufca w Braniewie ul. Armii Krajowej 9. Na spotkaniu między innymi poruszane będą zagadnienia związane z obchodami 70-lecia powstania Naszego Hufca. Liczę na Wasze przybycie i podzielenie się z Waszymi przemyśleniami dot. obchodów.
Komendant obchodów hm. Jan Cyroniuk


Zapraszamy na warsztaty z komunikacji

Uwaga uwaga!

Spotkanie instruktorskie odbędzie się w Pieniężnie - nocleg w warunkach polowych w szkole podstawowej (ul. Ornecka 8).

Zbiórka na miejscu o godz. 10.30 (w sobotę) - zaczynamy warsztatami komunikacyjnymi. Każdy uczestnik otrzyma Certyfikat Emotikon smile

Dojazd do Pieniężna i z powrotem (w niedzielę) we własnym zakresie (umówcie się między sobą - niektórzy z nas będą jechać samochodami) lub komunikacją publiczną (w sobotę Radex, godz. 8.30 Braniewo Kościuszki - w Pieniężnie jest o 9.04; w niedzielę, zgodnie z rozkładem, autobus odjeżdża o 7.05 lub 14.20).

Z uwagi na zaplanowane zajęcia, weźcie ze sobą ubiór dostosowany do zajęć w terenie, latarkę i mundur. Wyżywienie we własnym zakresie. Istnieje możliwość wyjścia (zamówienia) na obiad w sobotę do restauracji Dejavu - koszt obiadu ok. 25 zł.

Zgłoszenia możecie przesyłać za pomocą poniższego formularza do najbliższego piątku (13 listopada).

PO IMPREZIE:


KSI

Druhny i Druhowie!
Zapraszamy na spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich, które odbędzie się w czwartek 29.10.2015 r., o godz. 16.15.

                   hm Grażyna Zalewska

IX Zjazd Hufca ZHP Braniewo

W dniu 17 października 2015 roku odbył się IX Zjazd Hufca ZHP Braniewo, który obradował nad oceną pracy władz hufca minionej kadencji, uchwalił program rozwoju hufca na lata 2015-2019 oraz wybrał nowe władze hufca:

Komenda Hufca

- hm. Waldemar Wądzyński – komendant hufca

- hm. Jan Cyroniuk – skarbnik hufca

- phm Anna Karolina Fiedorowicz – zastępca komendanta hufca ds. programowych

- phm. Arkadiusz Witkowski – zastępca komendanta hufca ds. pracy z kadrą

- pwd. Adam Kusiński – zastępca komendanta hufca ds. pozyskiwania środków

 

Komisja Rewizyjna Hufca

- phm Sebastian Radziwiłłowicz - przewodniczący komisji rewizyjnej

- phm. Jacek Iwulski – w-ce przewodniczący komisji rewizyjnej

- phm. Katarzyna Pawlicka – członek komisji rewizyjnej

- pwd. Joanna Nowak- Szukiełojć  - członek komisji rewizyjnej

- phm.  Artur Maliszewski – członek komisji rewizyjnej


Relacja foto z Zjazdu46 Rajd Braniewska Jesieńharcerski start 2015 2016 narada


Lista uprawnionych do głosowania na IX Zjeździe Hufca ZHP Braniewo

W załączeniu przedstawiamy listę uprawnionych do głosowania na IX Zjeździe Hufca ZHP Braniewo, który odbędzie się w dniu 17 października 2015 roku o godzinie 11.00 w siedzibie hufca.

Rozkaz komendanta hufca  L9/2015 z dnia 17 września 2015

Ordynacja wyborcza ZHP

Na zjazd zapraszamy wszystkich instruktorów naszego hufca, którzy posiadają bierne prawo wyborcze.

Harcerski Start 2015/2016

Harcerski Start to dzień gotowości do działania w kolejnym roku harcerskim. W ramach tego przedsięwzięcia myślę, że wszystkie gromady i drużyny w naszym hufcu zorganizowały już swoje pierwsze zbiórki, że mamy już zaplanowane działania na nadchodzący roku.

Rok harcerski 2015/2016 w naszym hufcu to okres, w którym finalizujemy realizację zadania Azymut 70, to roku w którym odbywa się Zjazd Hufca.

W związku z powyższym ten harcerski start hufca to spotkanie funkcyjnych ( zastępowych, przybocznych, drużynowych i całej kadry), na które zapraszamy w dniu 19 września 2015 roku na godzinę 11.00 do siedziby hufca.

Podczas spotkania:

 • Przeanalizujemy pierwszy etap realizacji zadania AZYMUT 70 (godz. 11.00-12.00)
 • Podyskutujemy nad projektem „Programu rozwoju hufca” (12.00-13.30)
 • Przerwa na poczęstunek (13.30-14.30)
 • Zaplanujemy kalendarz imprez hufca na rok harcerski 2015/2016 (14.30-16.00)
 • Wspólnie pośpiewamy (cały czas)
 • Zakończenie spotkania ok. godz. 16.00

Ps. W ramach harcerskiego startu 10 GDH im. 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zaprasza wszystkie drużyny i kadrę na Rajd Braniewska Jesień trasa harcerska (dwudniowa 3-4 października 2015, więcej informacji wkrótce).

 

Zapraszam :)

hm. Waldemar WądzyńskiZJAZD HUFCA ZHP BRANIEWO

Komenda Hufca ZHP w Braniewo podjęła uchwałę w sprawie zwołania Zjazdu Hufca w dniu 17 października 2015 roku o godzinie 11.00.  Zjazd odbędzie się w siedzibie hufca w Braniewie ul. Armii Krajowej 9. 


za Komendę Hufca - komendant hufca hm Waldemar Wądzyński


Spotkanie przedobozowe rodziców

W dniu 30 czerwca 2015 roku zapraszam na spotkanie rodziców i opiekunów osób wyjeżdżających na obozy Hufca ZHP Braniewo do Kuźnicy Brzeźnickiej.
Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.00 w siedzibie hufca tj. Braniewo ul. Armii Krajowej 9. 

hm. Waldemar Wądzyński

Zuchowy Rajd z Kubusiem Puchatkiem 13-14.06.2015


Zlot Grunwaldzki

Uwaga! Uczestnicy Zlotu Grunwaldzkiego powinni wypełnić karty zlotowicza. Wypełnione karty oddajemy w komendzie hufca do końca czerwca. Przypominamy, że aby pojechać na Zlot należy opłacić składki członkowskie.

Karta zlotowicza

zlot zastępów 2015


Regulamin Zlotu Zastępów

REGULAMIN ZLOTU ZASTĘPÓW HARCERSKICH

Zdrowy człowiek – zdrowy świat”Termin: 05-07.06.2015 r.


Miejsce: Baza biwakowa k. Fromborka (Baza Górników)


Organizatorzy:

 • Komenda Hufca ZHP im. Mikołaja Kopernika

 • Instruktorzy Hufca Braniewo

 • Młoda kadra (osoby z otwartymi próbami, kandydaci na przewodników)

Wpisowe: 10 zł/os. należy wpłacić w Komendzie Hufca lub na Konto hufca: Komenda Hufca ZHP Braniewo BGŻ Nr 96 2030 0045 1110 0000 0201 8790 do dnia 04.06.2015 r.


Kadra zlotu:

 • komendantka zlotu: hm Grażyna Zalewska

 • z-ca komendantki ds. organizacyjnych: dh hm Waldemar Wądzyński

 • z-ca komendantki ds. programu: dh Daria Skiba

 • kwatermistrz: dh hm Jan Cyroniuk

 • oboźny: dh Maksym Szempliński

 • kadra programowa:

dh phm Arkadiusz Witkowski

dh phm Katarzyna Pawlicka

dh phm Przemysław Gajdamowicz

dh pwd Adam Kusiński

dh pwd Jakub Idzikowski

dh pwd Milena Magdziarczyk

dh pwd Partycja Kowalska

dh pwd Andrzej Mendalka

dh pwd Patryk Świąder

Drużyna sztabowa: 10 GHDP im. 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej


Uczestnicy:

- Zastępy Hufca ZHP Braniewo (te które brały udział we współzawodnictwie i pozostałe, które wykonują zadania jak wszyscy, chociaż nie będą oceniani w ogólnej punktacji). Minimalna ilość osób w zastępie to 4 osoby.Co każdy zastęp powinien posiadać:

- namioty (o ile posiadacie);

- apteczka zastępu;

- proporzec zastępu;

- łopatka (saperka) na zastęp;

- przybory do przygotowywania posiłków (deska, ścierka, nóż itp.)

- produkty do przygotowania „Giełdy Zdrowego Żywienia”, czyli zdrowej potrawy oraz ustrojenia stoiska zastępu (liczy się pomysł, smak i estetyka podania);

- kompas;

- inny sprzęt biwakowy;

- lina min. 5m


Wyposażenie uczestnika:

 • pełne umundurowanie;

 • ubiór dostosowany do zajęć w terenie, odpowiednie obuwie do lasu;

 • śpiwór, karimata;

 • wyżywienie na śniadania i kolacje (tak aby je móc przygotować w terenie, posiłki przygotowujemy w zastępach);

 • latarkę;

 • menażka, kubek i niezbędnik;

 • przybory do mycia;

 • coś od komarów i kleszczy;


Organizatorzy zapewniają:

- nocleg w warunkach polowych;

- gorący posiłek w sobotę;

- herbata i cukier do śniadania i kolacji;

- dyplomy pamiątkowe dla wszystkich zastępów;

- puchary i nagrody dla trzech najlepszych zastępów;

- znaczki dla każdego uczestnika;

- nocleg w warunkach polowych;


PROGRAM ZLOTU ZASTĘPÓW HARCERSKICH

HUFCA ZHP IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BRANIEWIE


05-07.06.2015 r. Baza Górników k. Fromborka


Propozycja


PIĄTEK 05.06.2015 r.
od 17.00 do 17:30 - Rejestracja zastępów w biurze zlotowym (na Bazie Górników)
17:30-19:00 – Zakwaterowanie w namiotach (losowanie miejsc biwakowych)
19:00 - 20:00 – Przygotowanie kolacji w zastępach. Kolacja.
20:00 - 20:30 – Przygotowanie do apelu mundurowego. 20.30 – 21.00 Apel rozpoczynający Zlot Zastępów przy pochodniach
21:00-22:00 - Ognisko patroli obecnych w Miasteczku Zlotowym (Owocowe Talent Show – prezentacja zastępów, w krótkich scenkach promujących zdrowy styl życia)

22:15 - 22:30 – Odprawa zastępowych
22:30 - 23:30
Zabawy skautowe. Tańce integracyjne. 23:30 – 00.00 Toaleta wieczorna, przygotowanie do ciszy nocnej

00:00 – 8.00 Cisza nocnaSOBOTA 06.06.2015 r.
8:00 - 9:00 - Pobudka, gimnastyka poranna. Śniadanie 9:00 – 14.00 - Zmagania zastępów harcerskich uczestniczących w Zlocie Zastępów: „Bieg po zdrowie”, „Plakat o zdrowiu”, a także techniki harcerskie itp.
14:00 -15.00 - Obiad
15.00 – 16.00 - Czas do dyspozycji zastępów na terenie zlotu. 16.00 – 19.00 - Zajęcia programowe dla patroli na terenie Miasteczka Zlotowego („Giełda Zdrowego Żywienia” – zorganizowanie stoiska ze zdrową żywnością, przygotowanie zdrowych przekąsek, owocowego dania)
19:00 – 20.00 - Kolacja
20:00 – 22.00 - Gra terenowa ratowniczo - pożarnicza
22:00 – 23.00 - Toaleta wieczorna, przygotowanie do ciszy nocnej
23:00 – 7.30 - Cisza nocnaNIEDZIELA 07.06.2015 r.

8:00 - 9:00 – Pobudka, gimnastyka poranna. Śniadanie 9.00 – 10.00 Zajęcia programowe dla zastępów zlotowych (warsztaty ze zdrowego stylu życia, konkurs wiedzy o zdrowiu) 10.00 – 11.00– Likwidacja Miasteczka Zlotowego. 11.00 – 12.00 Apel końcowy Zlotu Zastępów, podsumowanie współzawodnictwaPodany plan jest propozycją i może ulegać zmianom w zależności od warunków pogodowych i sytuacji organizacyjnych niezależnych od organizatorów.

Zapraszamy do udziału w zlocie!!!ZLOT ZASTĘPÓW

Komendantka Zlotu Zastępów zaprasza wszystkich chętnych instruktorów, do pomocy przy organizacji zlotu, który odbędzie się w dniach 05-07.06.2015 r. Proszę o kontakt telefoniczny pod numerem 692-195-542 (Grażyna Zalewska)

Zapraszamy do współpracy również kandydatów na instruktorów oraz osoby z otwartymi próbami.


Gotuj z harcerzem - czyli zdrowo, pysznie, kolorowo

Realizujemy kolejne zadanie związane ze Zlotem Zastępów, a co za tym idzie ze zdrowym stylem życia. Dzisiaj pierwszy odcinek programu "Gotuj z harcerzem" w wykonaniu zastępu "Eskulapy" z 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej. Zapraszamy. 

Gotuj z harcerzem - Eskulapy

XXIV Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej Rozdziawa


INTERCAMP

Uwaga zlotowicze!
Do dnia 15 maja 2015 r. należy wpłacić na konto hufca kwotę 170zł. Pozostałe 100 zł wpłacamy do hufca w czasie spotkania z rodzicami, które odbędzie się 18.05.2015 r., o godz. 18.00. Obecność rodziców i uczestników wyjazdu jest obowiązkowa. (Prosimy nie wpłacać całości przelewem). W związku z dofinansowaniem wyjazdu przez Urząd Miasta Braniewa, koszt całkowity nie przekroczy ustalonej kwoty. 

W razie pytań: hm Grażyna Zalewska tel. 692195542 (po 15.00)

XXIII Rajd Pieszy Boryna 2015


Rajd Pieszy Braniewska Wiosna 18-19.04.2015


Współzawodnictwo zastępów

UWAGA ZASTĘPOWI!!!
Drugie zadanie specjalne do współzawodnictwa zastępów. Tym razem do wyboru:
I - "Spotkanie z mistrzem" Rozejrzyjcie się, czy w Braniewie mieszka jakaś ciekawa osoba (sportowiec, muzyk, pisarz...) zorganizujcie z nią spotkanie drużyny lub zastępu! Nagrajcie filmik z przebiegu spotkania. Sprawcie, by to spotkanie było niezapomniane dla obu stron!

II - „Smaczne i zdrowe” Zdobądźcie ciekawy przepis np. z babcinej książki kucharskiej na sałatkę, koktajl lub jakąś inną smaczną, ale przede wszystkim zdrową potrawę! Teraz nakręćcie odcinek „Gotuj z harcerzem” Emotikon smile i pokażcie innym jak wykonać to danie. Na koniec filmiku chcemy zobaczyć jakie to było pyszne (czyli wasza degustacja). ...

Termin realizacji zadań: 20 maja 2015, filmiki wysyłamy na adres programowiec@gmail.com
PRZYPOMINAMY O TERMINOWYM WYSYŁANIU FILMIKÓW!!!

Jeżeli zastępowy potrzebuje dodatkowego wytłumaczenia zasad współzawodnictwa to prosimy o kontakt z dh Karoliną Fiedorowicz (tel. 606-309-203)

P.S. Niedługo podamy wyniki Konkursu fotograficznego pt. "ZHP Braniewo" oraz aktualną punktację.

Rajd Pieszy Boryna 2015

Jak co roku zapraszamy Was na Rajd Pieszy Boryna. Tegoroczny Rajd przebiega pod hasłem "Hej me Bałtyckie Morze" i nawiązywać będzie do tematyki marynistycznej jak i naszego kawałka "morza" - Zalewu Wiślanego. Spora część sobotniej trasy Rajdu będzie prowadziła wałem nad Zalewem Wiślanym i Rzeką Pasłęką.

IV Turniej Piłki Siatkowej 21.03.2015IV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendata Hufca...

Regulamin IV Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Hufca ZHP Braniewo

I. Termin:

21 marca 2015r. (sobota); godz.: 9:30-15:00

II. Miejsce:

Sala gimnastyczna przy ZSB ul. Wiejska 2

III. Organizator:

1GHDP im. Stefana Batorego

IV. Uczestnicy:

Harcerze i harcerki z drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych oraz chętne grupy niezrzeszone;

V. Warunki uczestnictwa:

-Każda z drużyn może wystawić do dwóch zespołów, z których każdy liczy 6 zawodników + max. 3 rezerwowych. Ci sami Zawodnicy nie mogą grać w dwóch różnych drużynach.

VI. Zasady:

-W zależności od ilości zespołów gra toczyć się będzie w grupach, systemem “każdy z każdym” lub play-off;

-Mecz zwycięża drużyna która wygra dwa sety;

-Set rozgrywa się do 15 wygranych punktów, z zachowaniem dwupunktowej przewagi;

-Turniej wygrywa drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów (“każdy z każdym”)

-Za zwycięstwo w stosunku 2:0 zespół zdobywa 3 pkt., 2:1 zespół wygrany 2 pkt., przegrany 1;

-W przypadku tej samej ilości punktów o zwycięstwie decyduje ilość wygranych setów, a w dalszej kolejności tzw. małe punkty.

VII. Ubiór:

Każdy uczestnik ma posiadać ubiór przystosowany do gry w turnieju oraz obuwie sportowe.

Mile widziane jednolite stroje w zespołach.

VII. Zgłoszenia: -Do 14 marca 2015r. na adres mailowy: b.kopaniarz@gmail.com

-Wzór zgłoszenia: Drużyna, imiona i nazwiska zawodników podstawowych i rezerwowych, imię i nazwisko opiekuna. Jeśli drużyna wystawia dwa zespoły obowiązuje następująca nazwa np. 1 GHDP I, 1 GHDP II.

Każdy zespół zobowiązany jest do wpłaty wpisowego wynoszącego 30zł od drużyny. Płatność do 14 marca w siedzibie Hufca przy ul Armii Krajowej 9 lub na konto bankowe:

Komenda Hufca ZHP Braniewo 96 2030 0045 1110 0000 0201 8790

- Zmiany w składach są możliwe do 19 marca 2014r. poprzez maila. Po tym terminie zmiany nie będą możliwe, a osoby, które nie będą widniały w zgłoszeniu nie będą mogły wziąć udziału w turnieju.   

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie

                                    pwd. Bartosz Kopaniarz


Zuchowe spotkanie w Krainie Smerfów w dniu 28 lutego 2015 roku

W dniu dzisiejszym zuchy z naszego hufca spotkały się na "Zuchowym spotkaniu w Krainie Smerfów" w imieniu zuchów dziękujemy organizatorom 5 GGZ "Kolorowe Smoczusie" Namiestnictwu zuchowemu "Gwiezdny Pył" oraz drużynowym, przybocznym i opiekunom.

Relacja foto

Gra miejska Bohater hufca oraz ognisko z okazji Dnia Myśli Braterskiej - 21.02.2015Współzawodnictwo Zastępów Harcerskich

Druhny i druhowie!
Rusza współzawodnictwo zastępów harcerskich Hufca ZHP Braniewo. Tradycyjnie będziecie otrzymywali zadania do wykonania, ale nie tylko. Więcej informacji w załączonym regulaminie. Czytajcie uważnie, ponieważ zawiera on pierwsze zadanie. Potwierdzeniem udziału we współzawodnictwie, jest złożenie w komendzie hufca meldunku. Czekamy na zgłoszenia do końca lutego.

                                                                   Czuwaj 

bas 2015


BAS 2015 - Kurs przewodnikowski

Druhno i Druhu!

Z wielką radością informujemy że Kurs Przewodnikowski, który odbędzie się w ramach Braniewskiej Akcji
Szkoleniowej (BAS) zaczynamy w dniu 2 lutego 2015 (Zakwaterowanie: godz. 15.00 -15.30) w  Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie (ul. Wiejska 2), tel. kontaktowy: 606-309-203

Co każdy uczestnik kursu powinien zabrać?
- regulaminowe umundurowanie;
- śpiwór i karimatę;
- prowiant na śniadania i kolacje;
- długopis i notes :)
- zmianę obuwia;
- o rzeczach oczywistych typu szczoteczka do zębów, czy dresik nie będziemy tu pisali :)

Program biwaku otrzymacie po przybyciu na miejsce zakwaterowania. Czekamy na Was z wielką niecierpliwością.

Od tej pory prosimy regularnie sprawdzać podane maile, gdyż właśnie w ten sposób będziemy przekazywać Wam różne informacje dotyczące zadań do wykonania itp.


Czuwaj!

Zespół Kadry Kształcącej Hufca ZHP Braniewo


WOŚP 2015
zuchowe spotkanie w Akademii Pana Kleksa
Zuchowe Spotkanie w Akademii Pana Kleksa

ORGANIZATORZY:
1 GGZ ,,Wesoła Gromada’’
Namiestnictwo Zuchowe ,,Gwiezdny pył’’
Komenda Hufca ZHP im. Mikołaja Kopernika w Braniewie

TERMIN I MIEJSCE:
22.11.2014, początek imprezy o godzinie 10.45, zakończenie 15.45, w Klubie Wojskowym (garnizon).

WPISOWE: 5 PLN/os.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ: 
dyplomy pamiątkowe
dobrą zabawę;
pierwszą pomoc

CO KAŻDY ZUCH POWINIEN ZABRAĆ?
kompletne umundurowanie
buty na zmianę
jedzenie i picie
Dobry HUMOR
ZAPRASZAMY!

XX Zjazd Chorągwi Warminsko-Mazurskiej ZHP

W dniu 15 listopada 2014 roku druh Adam Kusiński, druh Artur Maliszewski, druhna Grażyna Zalewska oraz druh Waldemar Wądzyński wzięli udział w XX Zjeździe Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

Chorągiew Warmińsko-Mazurska ma nowego Komendanta.
Został nim hm. Jakub Zięty. Gratulujemy!

Pozostali członkowie Komendy:
hm. Dorota Jeżowska-Olszewska- skarbnik
hm. Ewelina Dżugan- z-ca kdt ds. pracy z kadrą
phm. Monika Chmiel- z-ca kdt ds. programu
hm. Ewa Dyrda- z-ca ds. działalności gospodarczej
phm. Jarosław Góral- z-ca kdt ds. nowych technologii
hm. Andrzej Umiński- z-ca kdt ds. organizacyjnych

Zjazd wybrał też Radę Chorągwi, w której skład weszła druhna hm. Grażyna Zalewska .

Gratulujemy :)


11 11 2014


Kominek "Mamy niepodległą"

    
Dnia 14.11.2014 r.
zapraszamy harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów na kominek z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w siedzibie hufca, o godz. 17.00.

P.S. Obowiązuje regulaminowe umundurowanie. Mile widziane akcenty patriotyczne (kotylion, flaga na policzku...:)

                                   9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej


14 października DZIEŃ INSTRUKTORA


„Jesteście ze swoimi wychowankami w harcówkach i w lesie, pełniąc służbę w czasie uroczystości patriotycznych i grając z nimi w piłką cały czas rozwijając ich umiejętności w otaczającym nas świecie. Edukujecie ich w sposób niekonwencjonalny, wykorzystując możliwości, jakie daje metoda harcerska”.

 Z okazji Dnia Instruktora wszystkim moim instruktorom jak najwięcej radości i satysfakcji z pełnionej służby na rzecz „małego człowieka” .

hm. Waldemar Wądzyński -komendant hufcaZuchowy Start 2014


Harcerski Start 2014 2015

Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich

Witam!
Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich zaprasza interesantów na spotkanie w dniu 8.09.2014 r. o godz. 16.00.
Czuwaj!

Monika Chmiel
Szef Biura Chorągwi
Nadzwyczajny Zjazd Hufca w dniu 28 sierpnia wybrał delegata na XX Zjazd Chorągwi

Na dzień 28 sierpnia 2014 roku komendant hufca zwołał Nadzwyczajny Zjazd Hufca, który miał na celu wybór jednego delegata na XX Zjazd Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Na 27 uprawnionych do głosowania w naszym zjeździe wzięło udział 14 osób.

Spośród dwóch kandydatów na delegata tj. phm. Jan Cyroniuk i pwd.  Adam Kusiński dopiero w drugim głosowaniu został wyłoniony delegat. W imieniu całego środowiska gratulujemy druhowi Adamowi Kusińskiemu wyboru.
70. rocznica Powstania Warszawskiego (fot. Cz, Kozłowski)


TVBraniewo24 - 70. rocznica Powstania Warszawskiego


70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Druhny i druhowie!

Dnia 01.08.2014 r. mija 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w każdym mieście w Polsce zawyją syreny, upamiętniające wydarzenia z 1944 roku. Naszym obowiązkiem jest oddanie czci poległym, z których wielu nosiło ten sam harcerski krzyż i te same harcerskie mundury co my. Zwołuję 1.08.2014 r. na godz. 16.30, zbiórkę alarmową na placu przy Bazylice Mniejszej, dla wszystkich pozostających w mieście harcerzy i instruktorów.

Plan obchodów:
16.30 - zbiórka harcerzy przy Bazylice Mniejszej, odczytanie rozkazu;
16.40 -17.00 -rozdawanie mieszkańcom miasta ulotek o wydarzeniach 1 sierpniowych;
17.00 - Godzina W., oddanie honoru poległym powstańcom;
17.03 (po syrenie) - 17.30 - rozdawanie mieszkańcom miasta ulotek o wydarzeniach 1 sierpniowych;
17.30 - złożenie kwiatów i zniczy, wspólna modlitwa w intencji powstańców (Bazylika Mniejsza);
17.45 - przejście do Restauracji Spichlerz - projekcja filmu o tematyce powstańczej;
18.00 - 20.00 - film
20.30 - Ogniobranie pt. "Z opaską biało - czerwoną"
21.15 - Zakończenie kręgiem  

Oddać im cześć to nasz harcerski obowiązek...

phm. Anna Fiedorowicz - z-ca komendanta hufca


Wielka Księga Gromad Zuchowych

Bardzo miło mi Was poinformować, że nasze gromady zuchowe znalazły się w Ogólnopolskiej Księdze Gromad Zuchowych, która jest tworzona z okazji 100 lecia powstania ruchu zuchowego. Zuchy miały wykonać ręcznie kartę do kroniki zobaczcie efekty:

11 GZ "Czorty"
10 GGZ "Poszukiwacze Przygód"
5 GZ "Kolorowe Smoczusie"
1 GGZ "Wesoła Gromada"
9 GGZ "Roześmiane Nutki"

Zachęcamy do obejrzenia całej Ogólnopolskiej Księgi Gromad Zuchowych.


Przyrzeczenie harcerskie 10 GDH i 9 GHDS w dniu 20.06.2014 roku


Spotkanie KSI

W dniu 30 czerwca 2014 roku, o godzinie 18.00, w siedzibie hufca odbędzie się spotkanie Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, jest to ostatnie spotkanie w tym roku harcerskim.
hm. Grażyna Zalewska


Zlot Zastepów 2014 - w dniach 06-08.06.2014
ZLOT Zastępów 2014

W dniach 6-8 czerwiec 2014 roku, na bazie biwakowej k. Fromborka odbędzie się Zlot Zastępów. Zapraszamy wszystkie zastępy naszego hufca.
Brat Niedźwiedź i Łoś

REGULAMIN  ZLOTU

Zgłoszenia na zlotRajd "Wszędobylskich"


Druhny i druhowie, zuszki i rodzice!!!


Zapraszamy wszystkich na Zuchowy Rajd "Wszędobylskich", który odbędzie się już w sobotę 31.05.2014 r. Spotykamy się na parkingu przy Brico Marche o godz. 10.00. Następnie wraz z druhnami wędrujemy trasą Braniewo - Rosiny - Braniewo (w Rosinach planujemy ognisko). Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Wpisowe 5 zł.

Zuchy zabierają:
- wygodne buty;
- mały plecak z piciem i kanapką;
- płaszcz przeciwdeszczowy;
- dobry humor :)

Powiatowe Zawody Strzeleckie 24.05.2014 baza


Rozdziawa 2014


3 urodziny 11 DSH Melcekuke oraz nadanie jej proporca drużyny w dniu 01.05.2014 roku

Kroniki Grunwald

PRZYPOMINAJKA:
KRONIKI ZE WSPÓŁZAWODNICTWA GRUNWALDZKIEGO Z WYRAŹNYM OPISEM WSZYSTKICH ZADAŃ WYSYŁAMY DO 6 MAJA DO GODZ. 23.59!

CZUWAJ!XXIII Festiwal Piosenki ROZDZIAWA 2014

W dniu 17 maja 2014 roku zapraszamy wszystkich chętnych , śpiewających i obserwujących na XXIII Festiwal Piosenki Rozdziawa 2014 , który odbędzie się w Braniewskim Centrum Kultury.

Regulamin w załączeniu

phm. Anna Karolina Fiedorowicz


"Bajka o Rajdzie Wszędobylskich, który nie słuchał mamy."

Rajd Wszędobylskich jak co roku miał się spotkać z zuchami wczesną wiosną. Bardzo cieszył się, że spotkanie miało nastąpić już w sobotę. Wszędobylski bardzo lubił zuchy i ich niekończącą się energię. Bardzo był podniecony i postanowił zobaczyć, czy w lesie widać już prawdziwą wiosnę. Poszedł więc na spacer, a nim ruszył w drogę mama Wszędobylskiego prosiła go, by nie zdejmował czapki, szalika i by nie rozpinał kurtki. Wszędobylski obiecał mamie i ruszył w drogę. Gdy tylko wszedł do lasu, zobaczył krokusy i przebiśniegi i wiedział, że to bardzo dobra pora na rajd. Słonko grzało mocno na niebie i Wszędobylski zapomniał o co prosiła go mama. Zdjął czapkę, szalik, a na koniec nawet kurtkę. Po spacerze wrócił do domu i długo opowiadał mamie o zobaczonych w lesie cudach, ale ona kręciła tylko głową jakby już coś przeczuwała. Następnego ranka Wszędobylski obudził się rano i poczuł, jakby w jego głowie grasowało stado dzikich bestii, a nos był czerwony i zapchany katarem. Wszędobylski z mamą poszli do doktora, który powiedział, że zamiast spotkać się z zuchami Wszędobylski będzie leżał chory w łóżku. Cóż robić pomyślał: TRZEBA BYŁO SŁUCHAĆ MAMY.

Druhny i druhowie, rodzicie i kochane zuchy!!!
Z powodów niezależnych (choroba opiekuna gromady) od 10 GGZ "Poszukiwacze przygód", która jest organizatorem Rajdu Wszędobylskich, jesteśmy zmuszeni przenieść go z soboty, na inny termin (ustalimy go z drużynowymi i powiadomimy Was jak najszybciej). Za waszą cierpliwość obiecujemy niespodziankę na trasie rajdu. :)

Nie odbędzie się także nagrywanie Lip Dub'a (nagramy w innym terminie).
                                                                                          

                                                                                        Czuj
                                                                          phm Anna Fiedorowicz


Spotkanie KSI

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniu 26 kwietnia 2014 roku o godz. 14.30 w siedzibie hufca na spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich.

hm. Grażyna Zalewska

100 lat Ruchu Zuchowego w Polsce

Druhny i Druhowie!
W wakacje 2014 roku swoje święto będą obchodziły zuchy. W związku z tym mamy propozycję, aby każda gromada naszego hufca włączyła się w zdobywanie Odznaki 100-lecia. Myślę, że będzie to ciekawe doświadczenie, które pozwoli naszym zuchom nie tylko poznać historię "zuchowania", ale również pozwoli nam zaistnieć w Wielkiej Księdze Gromad Zuchowych. Zapoznajcie się z zasadami zdobywania odznaki i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy. Proszę także o potwierdzenie przystąpienia.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znajdziecie tutaj.

Termin zgłoszeń mija 1 maja 2014 r.


phm Anna Fiedorowicz - z-ca komendanta hufca ds. programowych


Rozdziwa 2014

W związku z pytaniami informuję że Festiwal Piosenki Rozdziawa odbędzie się w dniu 17 maja 2014 roku w Braniewskim Centrum Kultury.

W najbliższym czasie zostanie opublikowany Regulamin Festiwalu.Porozumienie z 9 Braniewską Brygadą Kawalerii Pancernej

Nasza ”pancerna rodzina” powiększa się o kolejnych członków — powiedział płk Jan Rydz, dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w trakcie uroczystości podpisania porozumień o współpracy. Umowy z jednostką zawarł: Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie, Hufiec ZHP Braniewo, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek (07.04.) w Sali Tradycji 9BBKPanc. Wszystkie cztery porozumienia są dopełnieniem formalności trwającej od lat współpracy miedzy 9 Brygadą, a poszczególnymi placówkami. W każdym, strony zobowiązały się do współpracy, wsparcia i promowania siebie nawzajem poprzez m.in. organizowanie wspólnych przedsięwzięć oraz do kultywowania i upowszechniania tradycji orężnych, historycznych Wojska Polskiego.

Są także szczegółowe zadania. W szkołach realizowane są tzw. wojskowe innowacje pedagogiczne, w koszarach obozy szkoleniowe dla młodzieży z klas o profilu obronnym i zawody strzeleckie.


W Hufcu ZHP Braniewo powołano do życia: 10 Grunwaldzką Drużynę Harcerska im. 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, która w listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła ścisłą współpracę z brygadą.

 
— Ta współpraca przynosi wymierne korzyści zarówno dla Was jak i dla Nas. Każdemu zależy bowiem na patriotycznym wychowaniu młodzieży — powiedział płk Jan Rydz podpisując porozumienia.


Umowy z 9 Braniewska Brygadą Kawalerii Pancernej podpisali: Piotr Danielewicz – dyrektor ZSB w Braniewie, Piotr Przybylak - dyrektor ZSLiZ w Pieniężnie, Marian Matuszczak - dyrektor ZSEiT w Pasłęku oraz pwd. Jan Cyroniuk w zastępstwie Komendanta Hufca ZHP hm. Waldemara Wądzyńskiego.

 

Informacja prasowa 9 BBKP


Zapraszamy na Rajd Pieszy Boryna

Zapraszam w dniach 11-13.04.2014 na Rajd Pieszy Boryna.

W załączeniu regulamin rajdu

phm. Anna Białołus - komendantka rajdu


 

Zaproszenie
III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Hufca ZHP BraniewoW dniu 22 marca 2014r. odbędzie się już III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Hufca ZHP Braniewo. 
Wszystkie drużyny zapraszamy do wystawienia swoich reprezentacji i aktywnego kibicowania. 

Na zgłoszenia czekamy do 15 marca.

Więcej informacji w regulaminie turnieju.
pwd. Bartosz Kopaniarz

Dzień Kobiet

 
Folgujmy paniom nie sobie, ma rada:
Miłujmy wiernie, nie jest w nich przysada,
Godności trzeba nie za nic tu cnota,
Miłości pragną nie pragną tu złota.
Miłują z serca nie patrzają zdrady,
Pilnują prawdy nie kłamają rady.
Wiarę uprzejmą nie dar sobie ważą,
W miarę nie nazbyt ciągnąć rzemień każą.
Wiecznie wam służę nie służę na chwilę,
Bezpiecznie wierzcie nierad ja omylę.


Z okazji Dnia Kobiet  męska część komendy hufca serdecznie zaprasza wszystkie instruktorki na spotkanie które odbędzie się dnia 08.03.2014 r. o godzinie 19.00 w komendzie hufca .

Serdecznie zapraszamyDMB 2014
Dni Bohatera Hufca 2014DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

W dniu 22 lutego 2014 roku, o godzinie 17.00, w siedzibie hufca  zapraszamy wszystkich na hufcowe spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej.


BAS IIIBAS II


Braniewska Akcja Szkoleniowa 2014


Starszoharcerski Kurs Pierwszej PomocyDwie godziny temu dobiegł końca Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy. Efektem jego jest przeszkolenie dwunastu harcerzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Gratulujemy absolwentom! :)Obietnica zuchowa 11 GZ z Pieniężna w dniu 25. 01. 2014


Obóz Zakopane 2014

Komenda Hufca ZHP w Braniewie zaprasza na obóz letni w miejscowości Zakopane Dom Wczasowy Hawrań w terminie 27.07-09.08.2014, koszt: 950 zł. Jest to propozycja dla osób zrzeszony w ZHP i niezrzeszonych w wieku 7 - 16 lat.

Obóz będzie programowo podzielony na dwie grupy (pierwsza zuchy i dzieci w wieku 7-10 lat, druga harcerze i młodzież w wieku 11 -16 lat. W programie wycieczki i wędrówki po Podhalu i okolicach. Fabułą obozu będą warsztaty dziennikarskie. Obóz planujemy na 90 osób, przejazd uczestników autobusem.

Zgłoszenia w formie elektronicznej na stronie hufca : www.zhp.braniewo.pl, karty do odebrania w siedzibie hufca lub u drużynowych oraz na życzenie przesyłamy pocztą elektroniczną. Przy rezerwacji należy dokonać wpłaty zaliczki na konto : Komenda Hufca ZHP Braniewo  BGŻ Nr 96 2030 0045 1110 0000 0201 8790 minimum 100 zł a pozostałą kwotę tak aby na miesiąc przed rozpoczęciem obozu wpłynęła pełna odpłatność.

Zgłoszenia

Karta na obóz Zakopane 2014


Kurs Funkcyjnych Rad Drużyn

Nie chodzi o to, byśmy osiągnęli nasze najwyższe ideały, lecz o to, aby były one naprawdę wysokie. Wskazówki dla skautmistrzów – Robert Baden-Powell

 

Zapraszamy wszystkich w wieku 11-17 lat, którzy pełnią funkcję w drużynach i gromadach lub zamierzają w przyszłości pełnić  na Kurs Funkcyjnych Rad Drużyn , który odbędzie się w formie dwóch biwaków w okresie ferii.

Regulamin w załączeniu

Zgłoszenia elektronicznie do 27.01.2014


Kurs przewodnikowski

Wiele ścieżek prowadziło w góry i wiele przełęczy otwierało przez nie przejście, lecz większość tych dróg była tylko zwodniczą pułapką i nie prowadziła nigdzie albo też prowadziła do katastrofy; na wszystkich też niemal ścieżkach czyhały złe moce i okropne niebezpieczeństwa.”

J.R.R. Tolkien “Hobbit”

Wszystkich, którzy posiadają stopień przewodnika a nie mają kursu przewodnikowskiego, osoby, które mają otwarte próby przewodnikowskie oraz Ci, którzy w najbliższym czasie zamierzają otworzyć próbę na stopień instruktorski zapraszam na kurs, który odbędzie się w okresie ferii.

W załączeniu Regulamin Kursu.

Informacja Komisji Stopni Instruktorskich

ZGŁOSZENIEXXII Finał WOŚP - Braniewo zebrało 21 252,48 zł - Dziękujemy.Spotkanie szkoleniowe juniorów

W dniu 04.01.2014 o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie HKR "Puls" grupy starszej.

A dnia 04.12.2014 r., o godz. 17.30 rozpoczynamy spotkanie szkoleniowe sekcji juniorskiej HKR "PULS". Będzie ono połączone z noclegiem w siedzibie hufca. Zakończenie w sobotę o godz. 11.00.
Zabieramy ze sobą śpiwór i karimatę oraz prowiant na czas trwania imprezy.
P.S. Proszę chętnych ratowników o pomoc w przeprowadzeniu zajęć.
hm Grażyna Zalewska
wigilia hufcowa 2013


Betlejemskie Światło Pokoju - 2013


Przyjdź i podpisz oświadczenia WOŚP

Sztab WOŚP w Braniewie zaprasza w dniach 17 i 18 grudnia 2013 roku, w godzinach od 17.00 do 19.00 do siedziby Hufca ZHP Braniewo ul. Armii Krajowej 9  wszystkich zapisanych wolontariuszy w celu podpisania ankiet WOŚP. 

Ps. Jeżeli wolontariusz jest osoba niepełnoletnią przychodzi z rodzicem lub opiekunem prawnym.


Mikołajki z Harrym Potterem w dniu 06-07.12.2013

Zuchowe spotkanie z Harrym Potterem

ZUCHOWE SPOTKANIE Z Harrym Potterem


ORGANIZATORZY:
1 GGZ ,,Wesoła Gromada’’
Namiestnictwo Zuchowe ,,Gwiezdny pył’’
Komenda Hufca ZHP im. Mikołaja Kopernika w Braniewie

TERMIN I MIEJSCE:
06-07.12.2013, początek imprezy o godzinie 17.30, w siedzibie hufca, a zakończenie o 9.30
Wpisowe oraz Zgłoszenia: Wpisowe 10 PLN/os. prosimy wraz ze zgłoszeniami(liczymy na jak najbardziej kreatywne) złożyć do 03.12.2013 w KH ZHP Braniewo

Organizatorzy zapewniają: 
nocleg w warunkach turystycznych
herbatę do posiłków
dyplomy i znaczki pamiątkowe
dobrą zabawę;
pierwszą pomoc

Co każdy zuch powinien zabrać?

kompletne umundurowanie(jeśli nie posiada to koszulkę drużyny)
śpiwór,  karimatę
buty na zmianę
przybory do mycia
jedzenie i picie
Dobry HUMOR

ZAPRASZAMY


38 ZJAZD Związku Harcerstwa Polskiego

Jak przyszły weekend zmieni oblicze ZHP?

Raz na cztery lata głosem Związku Harcerstwa Polskiego, jego potrzeb, oczekiwań i wyzwań, staje się zjazd delegatów ze wszystkich regionów w Polsce. Oto czas decyzji: nad podstawami wychowawczymi, programem, strukturą, systemem zarządzania. To również wybór osób, które decyzje te będą musiały wprowadzić w czyn.

Za przyszłość ZHP odpowiedzialność wezmą 193 osoby z głosem decydującym, w śród nich: 163 delegatów regionalnych, 17 komendantów chorągwi, 6-osobowy skład Głównej Kwatery ZHP oraz Przewodniczący ZHP. Przez 4 dni Zjazd weźmie pod obrady 49 uchwał, co równa się minimum 34-godzinnym debatom i głosowaniom.

Pozyskiwanie kadry, podstawy wychowawcze, program i kształtowanie wizerunku dzisiejszego harcerstwa, oddzielenie działalności gospodarczej od wychowawczej,  zmiany w statucie – tak brzmią niektóre tematy, które już niedługo mogą rzeczywiście odegrać kluczową rolę w dalszym istnieniu ZHP.

Jednak największe emocje czekają na nas w piątek 6 grudnia. W godzinach popołudniowych poznamy nazwiska Naczelnika oraz Przewodniczącego ZHP oraz ich wizje i plany na nowoczesne harcerstwo. To będzie wieczór trudnych pytań i błyskotliwych odpowiedzi.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia tego wydarzenia wraz z nami. Zjazd będzie transmitowany na żywo w Internecie przez telewizję ZHP360 na stronie new.livestream.com/zhp/zjazd. Startujemy w czwartek o 10:00!

Więcej informacji o 38. Zjeździe ZHP znajdziesz na stronie zjazd.zhp.pl.

Uczestnikom zjazdu życzymy owocnych obrad i mądrych decyzji.Wystawa zorganizowana przez druha Jacka Iwulskiego "Sentymentalna podróż do przeszłości"


Zgłoszenia na WOŚP w Braniewie


Komenda Hufca ZHP w Braniewie informuje, że został utworzony Sztab WOŚP w naszym mieście w związku z powyższym zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i organizacji tegorocznego finału.

W dniach 27 i  28 listopada 2013 roku, w godzinach 17.00-19.00 w Komendzie Hufca ZHP w Braniewie, przy ul. Armii Krajowej 9  będzie można zgłaszać się do udziału jako wolontariusz w XXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W celu zgłoszenia należy przyjść  z czytelnie wypełnionym zgłoszeniem.  

Karta zgłoszeniowa do pobrania.

Szef Sztabu – Violetta Jamróz (tel. 787774984 proszę nie dzwonić w godzinach pracy)

Przedstawiciel sztabu ds. organizacyjnych Jacek Garbowski ( tel. 666 877 303 . e-mail. kotlet55@gmail.com )

Harcerska Noc Filmowa

Witajcie!!!


Nadszedł czas na II Harcerską Noc Filmową, której organizatorami będą wędrownicy z zastępu HADES. Zapraszamy Was do siedziby hufca w piątek (22.11.13), na godz. 19.30, ze śpiworkami i karimatami oraz duża ilością "papu" :) Zakończenie w sobotę ok. godz. 10.00.

Impreza skierowana jest do harcerzy starszych (13-16 lat) i wędrowników (16+).

Filmy, które wyświetlimy są niespodzianką. Zdradzimy tylko, że będzie to noc z komedią polską :) Oczywiście nie tylko...heheheh

ZAPRASZAMY
Hades z 9 GHDS


Brązowa Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

W dniu 19 listopada br. strażacy oraz pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej województwa uczcili 95. rocznicę odzyskania niepodległości uroczystą akademią.  Podczas tej uroczystości druh podharcmistrz Jan Cyroniuk został odznaczone przez Ministra Spraw Wewnętrznych Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

W imieniu Komendy Hufca serdecznie gratulujemy.


Za zasługi dla Turystyki

W Braniewskim Centrum Kultury odbyła się akademia z okazji  Święta Niepodległości, na której Starosta Braniewski Krzysztof Kowalski wręczył odznakę honorową przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla Turystyki” druhnie harcmistrzyni Helenie Kozłowskiej.

W imieniu Komendy Hufca serdecznie druhnie gratulujemy.11Gromada Zuchowa - próbna z Pieniężna

W październiku 2013 roku w Pieniężnie powstała  nowa gromada zuchowa, która rozkazem komendanta hufca została przyjęta na okres próbny a druhna Ania Trzebińska została drużynową tej gromady.
Na kominku w dniu 16.11 zorganizowanym przez 11 DSH "MELCEKUKE"  zuchy otrzymały swoje pierwsze chusty.O symbolice chusty wspomniał w swojej gawędzie phm. Jan Cyroniuk. Życzę nowej gromadzie wiele przeżyć i przygód na swej skautowej drodze ,a dh.Ani satysfakcji ze swej służby dla dobra pieniężniejskich dzieci.
                                        
                                                         phm.Jan Cyroniuk
relacja foto z uroczystości.
 


Ratownictwo dla młodszych

Harcerski Klub Ratowniczy "PULS" ma przyjemność ogłosić nabór do Sekcji młodzieżowej (10 - 14 lat). Harcerze będą szkoleni w podstawach pierwszej pomocy, będą brali udział w pozoracjach z udziałem wędrowników oraz wielu innych przedsięwzięciach klubu.

Pierwsze spotkanie: piątek 15.11.2013, godz. 18.30 - hufiec

ZAPRASZAMY

Zaproszenie

Dnia 22 listopada 2013 roku (piątek), o godz. 16.00, w siedzibie hufca (ul. Armii Krajowej 9), odbędzie się zbiórka 10 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. 9 Brygady Kawalerii Pancernej. 
Jeżeli interesujesz się sztuką przetrwania, militariami, a siedzenie przed komputerem wolałbyś zamienić na wędrówki po lesie - ta opcja jest właśnie dla Ciebie!!!

Zbiórka odbędzie się w terenie, więc obowiązuje strój dostosowany do warunków atmosferycznych. 

Tego dnia w hufcu odbywa się również Harcerska Noc Filmowa, chętnych zapraszamy do wzięcia udziału. 

ZAPRASZAMY

Udział zuchów i harcerzy naszego Hufca w lokalnych obchodach Święta Niepodległości


Święto Niepodległości - kominek w dniu 09.11.2013


Harcerze na 11 listopada

Komenda Hufca oraz 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej serdecznie zapraszają harcerzy, wędrowników, instruktorów oraz przyjaciół, na spotkanie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, które odbędzie się 9 listopada, o godz. 17.00 w siedzibie hufca.

Uwaga! Wszyscy uczestnicy przychodzą na spotkanie ubrani w barwy narodowe (nie zakładamy mundurów).
ZAPRASZAMY

11 listopada

11 listopada o godz. 9.30 w Braniewie rozpoczną się uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Program uroczystości:
9.30
– Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w bazylice pw. św. Katarzyny w Braniewie z udziałem pocztów sztandarowych
10.30 – przemarsz i złożenie wieńców na Rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków
11.00 – uroczysta akademia w Braniewskim Centrum Kultury

Liczę na udział zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów. Spotykamy się w dniu 11.11.2013 roku, o godz. 9.15 przed Bazyliką Mniejszą pw. św. Katarzyny w Braniewie.   


Harcerskie Warty Pamięci

1 listopada to dzień refleksji, zadumy, modlitwy. Odwiedzamy wtedy groby naszych bliskich zmarłych, składamy na nich kwiaty i zapalamy znicze. Jest to również dzień, kiedy w sposób szczególny wspominamy harcerzy i instruktorów, których nie ma już wśród nas, którzy odeszli na wieczną wartę oraz tych, którzy bronili naszej ojczyzny, oddając życie za jej wolność.                        
Warta - pełnimy ją każdego roku, w miejscach pamięci, tam gdzie na pomniku wyryto harcerski krzyż. Bliscy nam harcerze i instruktorzy są pochowani w różnych miejscach Polski, ale stojąc tu na braniewskich cmentarzach wiemy, że wartą oddajemy cześć im wszystkim. Czuwaj!

Za pełnienie służby 1 listopada składam serdeczne podziękowania dh pwd Adamowi Kusińskiemu oraz dh pwd Patrykowi Świąder oraz harcerzom: dh Radosławowi Kulewiczowi, dh Magdalenie Karpińskiej, dh Elizie Giebień, dh Ewelinie Emiljanowicz, dh Karolinie Węgreckiej, dh Jędrzejowi Ostrowskiemu z 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej.

Anna Fiedorowicz - drużynowa
 


Posegregujmy korki...

Przyjdźcie na chwilę może i dwie, na tyle ile będziecie mogli. W piątek (25 października) od godz. 14.30 przy ul. Morskiej 55 w Braniewie planowana jest segregacja nakrętek dla chorej Ali. Jesteśmy wdzięczni za pomoc wszystkim, którzy przynosili i przywozili nakrętki, ale niestety bez Waszej pomocy ich nie posegregujemy i firma ich nie odbierze. Wspólnymi siłami będzie łatwiej i szybciej. Każde ręce się przydadzą.


Zabierzcie ze sobą kogo chcecie: kolegę, koleżankę, dziewczynę, chłopaka, żonę, męża, sąsiada, sąsiadkę, brata czy siostrę i pokażcie wszystkim, że pomaganie nic nie kosztuje, a zyskać można wiele.

organizatorzy


Zjazd Sprawozdawczy 19.10.2013


Zjazd Sprawozdawczy Hufca ZHP Braniewo

W dniu 19 października 2013 roku w naszym hufcu, zgodnie z Uchwałą Rady Naczelnej oraz zapisami statutowymi odbył się na półmetku kadencji  – Sprawozdawczy Zjazd Hufca , który miał na celu dokonanie oceny realizacji strategii rozwoju hufca, uchwał zjazdowych oraz rozpatrzenie wniosku komisji rewizyjnej w sprawie udzieleni a absolutorium komendantowi i poszczególnym członkom komendy hufca.

Zjazdowi przewodniczyła druhna Anna Nowocień, a nadzór nad prawidłowym przebiegiem obrad sprawowała – pełnomocnik komendantki chorągwi  druhna Monika Chmiel.

W trakcie obrad Komendant Hufca wyróżnił okolicznościowym dyplomem druhny i druhów: hm. Grażynę Zalewską, phm. Anne Karoline Fiedorowicz, phm. Jacka Iwulskiego, phm. Romana Wądzyńskiego, phm. Jana Cyroniuka i pwd. Adama Kusińskiego. Druhna Grażyna otrzymała też Brązowa Odznakę Kadry Kształcącej.

Zjazd po zapoznaniu się z sprawozdaniem, komendant i komendy hufca, opinią Komendy Chorągwi oraz opinią Komisji Rewizyjnej Hufca po długiej dyskusji udzieliła komendantowi i członkom komendy absolutorium.

Na zakończenie zjazdu uczestnicy spotkali się  z druhna Anną Śledzińską delegatka na ZJAZD ZHP, który odbędzie w grudniu tego roku. Druhna Ania zapoznała wszystkich tematami jakie były poruszane na pierwszym spotkaniu delegatów (spotkania przedzjazdowe).

Nasz spotkanie zakończyło o godz. 14.30 wspólnym kręgiem i odśpiewaniem Bratnie słowo…

Składam podziękowania wszystkim harcerzom, którzy dzień wcześniej porządkowali hufiec, druhnie Zuzi Pruchniewskiej za pomoc w dniu zjazdu, wszystkim komisjom pracującym na zjeździe, przewodniczącej zjazdu , protokólantowi oraz uczestnikom zjazdu za aktywny udział.


Zuchowy Start 28 wrzesień 2013


Dzień Instruktora

"Kiedy pójdę w świat, w daleką drogę i gdy ciężko będzie mi,
Gdy pomyślę: "już nie mogę", wtedy w myślach będziesz mych.
Bo uczyłeś mnie by walczyć, by po słusznej stronie iść,
Druhu, druhno powiem prawdę, taki jak Ty, chciałbym być."

Wszystkiego najlepszego w Dniu Instruktora
 naszej kochanej kadrze instruktorskiej
życzą zuchy i harcerze Hufca ZHP Braniewo.


Komisja Stopni Instruktorskich

Druhny i Druhowie!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich, które odbędzie się zaraz po Zjeździe Sprawozdawczym Hufca - 19.10.2013 r. Oczywiście mile widziana jest obecność druhów i druhen na Zjeździe. Przypominamy, że osoby, które mają otwarte próby, powinny zdać relację z wykonanych zadań.
hm Grażyna Zalewska

Grunwald 2014

Druhny i Druhowie!

Nadchodzi czas, aby Drużynowi wraz z Radami Drużyn, pochylili głowy nad kolejnym Współzawodnictwem Drużyn Grunwaldzkich. Przed Wami kilka ważnych kroków. Najpierw trzeba podjąć decyzję, czy do współzawodnictwa przystępujecie. To ważne!!! :) Jeśli tak, trzeba się do niego zgłosić. Jak i co tutaj. Potem wykonujecie wybrane przez siebie zadania, a w lipcu 2014 roku spotykamy się na Polach Grunwaldu.

Termin mija z końcem października, dlatego zgłaszamy się już dziś!
phm Anna Fiedorowicz - programowiec hufca

Warsztaty dla drużynowych - ewidencja ZHP


Zjazd Sprawozdawczy Hufca ZHP Braniewo

Druhny i druhowie w październiku 2013 roku przypada półmetek kadencji aktualnych władz hufca w związku z powyższym zgodnie z zapisami Statutowymi oraz uchwałą Rady Naczelnej zwołuję Zjazd Sprawozdawczy Hufca ZHP Braniewo, który odbędzie się w dniu 19 października 2013 roku, o godzinie 11.00 w siedzibie hufca przy ul. Armii Krajowej 9.

Na zjazd zapraszamy szczególnie wszystkich uprawnionych wg załączonego rozkazu ale i też wszystkich instruktorów i sympatyków oraz inni funkcyjni gromad i drużyn.

Potwierdzenie udziału


Dokumenty zjazdowe:


Zuchowy Start

W zdrowym ciele, zdrowy duch!
Dba o zdrowie
każdy zuch!

Cele:
- Rozpoczęcie roku zuchowego
- Kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia
- Nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków
- Integracja gromad zuchowych

Czas trwania:
28.09.2013 (sobota), 10.00 – 16.00

Miejsce:
Miejski Ośrodek Sportu w Braniewie (zbiórka i apel), teren miasta Braniewa (gra miejska), Klub Garnizonowy (zakończenie i podsumowanie, odbiór zuchów);

Plan imprezy:
10.00 – Zbiórka uczestników na MOS (bez względu na pogodę). Przywitanie gromad i oficjalne rozpoczęcie roku zuchowego.
10.30 – Co to jest zdrowie? Burza mózgów.
10.35 – W zdrowym ciele, zdrowy zuch – wspólne ćwiczenia, gimnastyka ciała i języka.
10.45 – Przygotowanie do gry miejskiej
11.00 – Gra miejska BIEG PO ZDROWIE
13.30 – Przerwa na posiłek (we własnym zakresie).
14.00 – Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – przygotowanie mikstury zdrowia – sałatki warzywnej, bądź owocowej.
14.30 – Turniej sportowy – konkurencje indywidualne i drużynowe
15.45 – podsumowanie rywalizacji i zakończenie spotkania


Zadanie do przygotowania:
Każda gromada przynosi produkty potrzebne do przygotowania mikstury zdrowia (po omówieniu na zbiórce, czym ona może być np. sałatka owocowa, surówka warzywna itp.), która będzie przygotowana w czasie spotkania jako jedna z konkurencji. Oceniania będzie pomysłowość i różnorodność produktów, jak również sposób zaprezentowania i podania. Wszystkie niezbędne akcesoria gromada przynosi we własnym zakresie.

Co każdy zuch powinien mieć ze sobą:
- odpowiednie ubranie dostosowane do pogody
- coś do pisania/rysowania
- suchy prowiant, napój/wodę na czas trwania imprezy
- mundurek, koszulkę, chustę;
- wpisowe;

P.S. W razie dużego deszczu impreza odbędzie się w budynku.

Namiestnictwo Zuchowe "Gwiezdny Pył"

pwd. Dagmara Dąbrowska - namiestnik

Harcerski Start 2013/ 2014


KOMISJA REWIZYJNA INFORMUJE:

Druhny Drużynowe, Druhowie Drużynowi.
Kilka miesięcy temu informowałem Was o planowanej wizytacji wszystkich gromad i drużyn naszego hufca. Wizytacja będzie dotyczyła ściągalności składek członkowskich. Poniżej przedstawiam członków komisji "przydzielonych" do poszczególnych gromad i drużyn:
- pwd. Agata Pryśko: 10 GZ „Poszukiwacze Przygód”, 11 DSH „Melcekuke”;
- phm. Robert Zimon: 9 GZ „Roześmiane Nutki”, 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej;
- phm. Katarzyna Pawlicka: 5 GZ „Kolorowe Smoczusie”, 5 DH im. Fryderyka Chopina;
- phm. Jacek Iwulski: 1 GHDP im. Króla Stefana Batorego, 15 GDH „Promyk”;
- phm. Sebastian Radziwiłłowicz: 1 GGZ „Wesoła Gromada”, 4 DH „Sfora”.
W najbliższym czasie skontaktują się z Wami członkowie komisji. Liczymy na współpracę.
 
                                                    phm. Sebastian Radziwiłłowicz

Spotkanie Namiestnictwa Zuchowego

Dnia 18.09.2013 r. (środa), o godz. 17.00, w siedzibie Hufca ZHP Braniewo, odbędzie się pierwsze w nowym roku zuchowym, spotkanie Namiestnictwa Zuchowego "Gwiezdny Pył". Zapraszamy drużynowych, przybocznych zuchowych, kandydatów na funkcje oraz wszystkich, którym praca z zuchami jest bliska. W czasie spotkania zostanie dokonany wybór nowego namiestnika zuchowego, dlatego Wasza obecność jest szczególnie ważna.

Liczę na Twoją obecność!!!

phm. Anna Karolina Fiedorowicz
z-ca komendanta hufca

Powiatowe Dożynki w dniu 15.09.2013


Harcerski Start

W dniach 20-22.09.2013 roku w Pieniężnie odbędzie się Zlot Hufca z okazji inauguracji roku harcerskiego.
Zapraszam do udziału wszystkich : harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów oraz sympatyków naszego hufca. W tym roku przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Pieniężno organizatorem i gospodarzem zlotu jest 11 Drużyna Starszoharcerska "Melcekuke"
Zapraszamy
phm. Jan Cyroniuk - komendant zlotu

Ps. Zuchowy Start odbędzie się w innym terminie o czym w najbliższym czasie poinformujemy.

Odprawa Kadry 07 09 2013Ślub Anny i Artura 24.08.2013 - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO...Odprawa kadry

Druhny i druhowie!

Zbiórka kadry hufca odbędzie się 07.09.2013 r. o godz. 11.00 w siedzibie hufca ul. Armii Krajowej 9. Przypominam, że drużynowi przynoszą na spotkanie propozycje planów pracy swoich drużyn i gromad. Propozycja planu pracy hufca zostanie niedługo zamieszczona na stronie.

Kochani! Przed nami kolejny rok harcerski. Chcemy, aby był to rok udany, bogaty w wydarzenia, który przyniesie wiele harcerskich przygód i wyzwań, dlatego podczas jego planowania nie może Was zabraknąć.

W spotkaniu obowiązkowo biorą udział wszyscy instruktorzy hufca oraz funkcyjni drużyn (przyboczni i zastępowi).

Czuwaj!
phm Anna Zalewska

Dziękuję ...


W dniu wczorajszym zakończyła się kolonia zuchowa. Była to ostatnia forma wyjazdowa jaką zaproponowaliśmy w tym roku.

Ogólnie w obozach i kolonii wzięło udział 105 osób (zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników  i  osób niezrzeszonych w ZHP). Opiekę nad nimi sprawowało 11 instruktorów.

Chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować wszystkim instruktorom i wychowawcą , którzy pomogli nam w przygotowaniach i organizacji letniego wypoczynku. Uśmiech dzieci, pozytywna ocena rodziców jest efektem Waszej sumiennej i odpowiedzialnej służy instruktorskiej.

Kadra HAL 2013:

 • hm. Grażyna Zalewska
 • phm. Anna Zalewska
 • pwd. Adam Kusiński
 • phm. Anna Nowocień
 • phm. Jan Cyroniuk
 • phm. Jolanta Rucińska
 • phm. Bartosz Kopaniarz
 • phm. Violetta Jamróz
 • pwd. Aleksandra Jędrzejczyk
 • dh. Grażyna Lesik

D Z I Ę K U J Ę

hm. Waldemar Wądzyński


Obóz Rabka Ponice 24.07-05.08.2013


Obóz Harcerski SiemianySpotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię zuchową do Jarosławca

We wtorek 2 lipca 2013 roku , o godzinie 18.00 w siedzibie hufca ZHP Braniewo, ul. Armii Krajowej 9 odbędzie się spotkanie przedkolonijne  dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię zuchową do Jarosławca.

Z A P R A S Z A M Y

Grunwald

Uwaga!!!


Spotkanie osób wyjeżdżających na Zlot Grunwaldzki odbędzie się 01.07.2013 r. o godz. 16.30 w siedzibie Hufca ZHP w Braniewie. Prosimy o pobranie i wypełnienie kart zlotowicza (tutaj) Wypełnione karty przynosimy na spotkanie (OBOWIĄZKOWO). Osoby, które nie są z Braniewa i nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, proszone są o kontakt z opiekunem grupy - dh Grażyna Zalewska (692195542).

phm Anna Zalewska

 

Spotkanie przedobozowe obozu w Siemianach

W poniedziałek 1 lipca 2013 roku , o godzinie 18.00 w siedzibie hufca ZHP Braniewo, ul. Armii Krajowej 9 odbędzie się spotkanie przedobozowe rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz harcerski w Siemianach.

Z A P R A S Z A M YSKPPW sobotę 8 czerwca 2013 r. w Braniewie odbył się
Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy, który wszyscy uczestnicy ukończyli z wynikiem pozytywnym

Równolegle z kursem starszoharcerskim odbywał się I zjazd kursu przeznaczonego dla wędrowników, którzy już za dwa tygodnie dołączą do grona absolwentów Warmińskiej Akcji Ratowniczo Szkoleniowej :)pwd. Adam Kusiński
Pole tekstowe

Kochane zuchy, kochani rodzice!

Z przyczyn organizacyjnych Rajd Zuchowy Wszędobylskich został przeniesiony z 8 czerwca na 25 maja 2013 r. Rajd odbędzie się we Fromborku. Zbiórka zuchów w mundurkach 0 9.30 na rynku (obok Biedronki), zakończenie w tym samym miejscu o 17.00. Dojazdy we własnym zakresie. Wpisowe 5 zł.

tel. 606-309-203 phm Anna Zalewska


Zlot Hufca ZHP Braniewo

Druhny i Druhowie w dniach 24-26.05.2013 roku na Naszej bazie biwakowej Frombork-Bauda odbędzie się Zlot Hufca. Tegoroczny Zlot będzie szczególny, albowiem wpleciony on jest z ogólnopolskimi obchodami 40-lecia zakończenia Operacji 1001 Frombork. W sobotę 25.05 odbędzie się apel na rynku we Fromborku. Na tym apelu oprócz Was i harcerzy z hufca Elbląg będą brać udział Nasi starsi koledzy ‘Honorowi Obywatele Fromborka”, którzy dźwignęli Frombork z ruin wojennych w czasie mitycznej Operacji. W tej uroczystości uczestniczyć będzie Naczelnictwo ZHP z hm. Małgorzatą Sinicą , Przewodniczącego ZHP hm. Adama Massalskiego. po apelu zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa dh. Zuzi. Po tych oficjalnych uroczystościach będzie można wysłuchać koncertu zespołu “Cisza jak ta”,  ”Wołosatki”,  ”Czerwonego tulipana”. W międzyczasie weźmiecie udział w grze miejskiej przy użyciu radionawigacji organizowanej przez klub radiowców hm. Strzemicznego z Warszawy. Zuchy w tym czasie odbędą swój “Rajd Wszędobylski”. Zwieńczeniem tego dnia będzie wspólne z druhnami i druhami Honorowymi Obywatelami obrzędowe ognisko na Naszej bazie. Będzie to okazja do bliższej znajomości z ludźmi, których połączył Świetlany Krzyż i Wzniosła Idea braterstwa. Na tym ognisku możemy się pochwalić, że łączy Nas braterstwo okazywane w piosenkach i pląsach. Gawędę przy ognisku opowie dh.hm. Ireneusz Karman - legenda braniewskiego harcerstwa.

Zapraszam Was wszystkich. PRZEŻYJCIE SWOJĄ PRZYGODĘ

 phm. Jan Cyroniuk - komendant zlotu hufca

Zasady uczestnictwa w Zlocie HufcaWarsztaty doskonalające...

W dniach 27-28. 04.2013 w OSW “Perkoz” instruktorzy Naszego hufca wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Komendę Chorągwi Olsztyn.

Tematyką szkolenia były sprawy związane z prowadzeniem dokumentacji finansowej hufców, spraw związanych z programem oraz kształceniem na poziomie hufcowym.

W przerwie szkolenia zorganizowano spotkanie z przedstawicielem firmy “UNILEVER”, który wystąpił z prezentacją potraw przydatnych na biwakach i obozach harcerskich.

Późnym wieczorem 28.04. przybyli na nasze spotkanie Naczelniczka hm. M .Sinica i z-ca Naczelnika hm. K. Budzińskiego, którzy przedstawili idee wprowadzenia ustawy o harcerstwie. W dalszej części spotkania Naczelnicy odpowiadali na pytania nurtujące środowiska harcerskie Naszej Chorągwi.

 Galeria z warsztatów

phm. Jan Cyroniuk


Przegląd Pieśni poświęconej Janowi Pawłowi II - 11 DSH

W dniu 30.04.2013 roku  11 Drużyna Starszoharcerska  “Melcekuke” wzięła udział w Przeglądzie piosenki poświęconej bł.Janowi Pawłowi II w Pieniężnie.Przegląd zorganizował Miejski Dom Kultury w Pieniężnie we współpracy z Parafią św.św. Apostołów Piotra i Pawła,oraz Wyższego Seminarium oo.Werbistów. Nasza drużyna zdobyła pamiątkowy puchar, dyplom oraz przepiękny album upamiętniający wizytę bł.Jana Pawła II na ziemii ełckiej .
phm. Jan Cyroniuk

Wybory delegata na Zjazd ZHP - Zbiórka Wyborcza

Wyjątki z rozkazu komendanta chorągwi L. 10/2013 z dnia 17.04.2013 r. 1.1.2. Zwołuję Zbiórkę Wyborczą Rejonu hufców Elbląg i Braniewo w celu wyboru Delegata na Zjazd ZHP w dniu 14 maja 2013 r. o godz. 18.00 w siedzibie Komendy Hufca Elbląg przy ul. Portowej 2 w Elblągu.


Rozkaz L 10/2013 z dnia 17.04.2013 - komendantki chorągwi


Rozkaz L 4/2013 z dnia 25 kwietnia 2013 - komendanta hufca5 GDH im. F. Chopina - Muuvit

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie jest jedną z 25 bibliotek w Polsce, które biorą udział w fińskim projekcie.

Muuvit to niecodzienny projekt, który łączy w sobie zdrowie, naukę i zabawę, edukację, sport i nowoczesne technologie. Zakłada ścisłą współpracę z animatorem sportowym zatrudnionym na Orliku a bibliotekarzem. Dzieci poprzez aktywność ruchową na Orliku, w szkole, w domu i na podwórku zdobywają punkty - mile, które umożliwiają wirtualne podróże na portalu Muuvit w bibliotece i w domu. Wokół wybranych państw  w bibliotece  organizowane są warsztaty tematyczne.

27 kwietnia podróż zakończyła pierwsza muuvitowa grupa Wesołych Hopsiaków Pierwszaków ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie (kl. I b z opiekunem Dorotą Pękalą). W organizację Dnia Muuvitowego włączyła się 5GDH im. F. Chopina, przygotowując grę terenową - tematyczną, ognisko oraz szereg pląsów.

 Dziękujemy za pomoc. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy wytrwali:)

Galeria z imprezy


                                 M. Mackiewicz


3 Maja

Wszystkich patriotów (zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów)  zapraszamy 3 maja br.  do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z obchodami 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Program uroczystości w dniu 03.05.2013r:

-09.30- Msza Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny z udziałem pocztów sztandarowych
-10.30- Uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów na Rondzie Andersa i Skwerze Sybiraków
-11.00- Spotkanie okolicznościowe w BCK

Zbiórka przed Bazyliką o godz. 9.15 w regulaminowym umundurowaniu.

Foto


ROZDZIAWA 2013

"...Śpiewać każdy może,
trochę lepiej lub trochę gorzej..."

Minął już rok (aż trudno uwierzyć:) i znów mamy wielką przyjemność zaprosić Was na XXII (już;) Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej "Rozdziawa 2013". W czasie tegorocznej imprezy przypomnimy sobie stare i lubiane piosenki harcerskie i turystyczne, poznamy nowe, a także zobaczymy występy tancerzy i kabareciarzy. U nas może wystąpić każdy, mały i duży, młody i stary, chudy i okrągły:), gdyż przyjazna, braterska atmosfera towarzyszy nam do samego końca, a humory dopisują w czasie tego święta harcerskiej piosenki.
                                                                                         Zapraszamy
Organizatorzy

                                                                                                 

Grunwald 2013

DRUHNY I DRUHOWIE!

Wielkimi krokami zbliża się termin nadsyłania kronik z realizacji zadań grunwaldzkich. Pewnie zastanawiacie się jak przygotować taką kronikę? Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj

Pamiętajcie, że termin nadsyłania kronik to 5 maja 2013 r., zatem nie zostawiajcie tego na ostatnią chwile.

Przypominam również, że należy dokonać wpłaty wpisowego na Zlot Grunwaldzki, w kwocie 135 zł, na konto hufca, do dnia 18 kwietnia 2013 r. Więcej informacji o Zlocie w zakładce Grunwald 2013


                                        phm Anna Zalewska - z-ca kom. hufca ds. programowych


Zuchowy Rajd "Wszędobylskich"

Kochane zuchy i kochani rodzice!

Druhny i druhowie z Namiestnictwa Zuchowego "Gwiezdny Pył" podjęli decyzję o przesunięciu terminu Zuchowego Rajdu "Wszędobylskich". Rajd miał się odbyć w sobotę 20.04.2013 r., ale w związku z niewielką ilością zgłoszonych zuchów postanowiliśmy go przenieść na 08.06.2013 r. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej zuchów zdecyduje się na udział we wspólnym wędrowaniu.

phm Anna Zalewska - z-ca kom. hufca


Rajd Boryna i Wszędobylski 2013

XXI WIOSENNY RAJD PIESZY BORYNA I ZUCHOWY RAJD WSZĘDOBYLSKI

Termin i miejsce:

·         19 – 21.04.2013

·         Początek:

·         Trasa harcerska: piątek (19.04.2013), o 16.30 w Jarzębcu. Pociąg  z Braniewa o godz. 16.10, przejazd i jego koszty we własnym zakresie;

·         Trasa zuchowa: sobota (20.04.2013), przejazd do Chruściela we własnym zakresie na godzinę 11.00;

·         Noclegi w warunkach turystycznych w szkole na sali gimnastycznej w Płoskini (piątek)
i Chruścielu (sobota)

·         Powrót z Chruściela , wyjazd około godziny 10.00. (uczestnikom rajdu zapewniamy powrót autobusem)

REGULAMIN RAJDUII Turniej Piłki Siatkowej

W dniu 16 marca 2013r. odbył się już II Turniej o Puchar Komendanta Hufca ZHP Braniewo. Na starcie stanęło 7 zespołów - ubiegłoroczni zwycięzcy 1 Grunwaldzka Harcerska Drużyna Pożarnicza, dwa zespoły z 9 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Sanitarnej, 11 Drużyna Starszoharcerska "Melcekuke", dwa zespoły z piłkarskiej drużyny Warmia Braniewo oraz reprezentacja kl. IIIB z braniewskiego liceum. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy z których dwa najlepsze awansowały do półfinału.

Już w pierwszym meczu doszło do pojedynku triumfatora poprzedniego turnieju - 1GHDP ze zdobywcą drugiego miejsca - 9 GHDS. "Sanitarna" dała rewanż zespołowi "Pożarniczej" i pewnie wygrała mecz. Dominatorem w grupie drugiej był zespół Warmii Braniewo I. To właśnie zespoły Warmii i 9 GHDS wygrały swoje grupy i awansowały do półfinału. Stawkę uzupełniły 1 GHDP i kl. IIIB.

W półfinale 9 GHDS pewnie pokonała kl. IIIB 15:7 i 15:10 i to ona została pierwszym finalistą. W drugim półfinale Warmia Braniewo I w podobnym stosunku, bo 15:8, 15:10 pokonała 1GHDP.

W meczu o 3. miejsce spotkały się drużyny "Pożarniczej" oraz IIIB. Był to zdecydowanie najciekawszy mecz całego turnieju, który rozstrzygnął dopiero tie-break. Pierwszego seta bez problemów wygrała drużyna 1GHDP - 15:11. W drugim secie prowadziła już 13:11, aby ostatecznie przegrać 14:16. Tie-break przebiegał już w pełni po myśli 1 GHDP i to ona zdobyła 3 miejsce.

W finale od samego początku przeważała drużyna Warmii Braniewo, która pierwszego seta wygrała 15:11. Set drugi także przebiegł w pełni po myśli zespołu Warmii, który wygrała go w takim samym stosunku jak seta pierwszego i to ona sięgnęła po Puchar Komendanta Hufca ZHP Braniewo.

Na zakończenie turnieju każdy zespół został otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Warmia Braniewo I
 2. 9 GHDS I
 3. 1 GHDP
 4. LO IIIB
 5. Warmia Braniewo II
 6. 11 DSH "Melcekuke"
 7. 9 GHDS II

Relacja Foto

pwd. Bartosz KopaniarzBal u Królowej Zimy

Drogie zuchy!


W dalekiej skutej lodem krainie, w pałacu ze szkła i śniegu mieszka Królowa Zimy wraz ze swym dworem. Kiedyś była dobrą królową, najstarszą siostrą Lata, Jesieni i Wiosny, ale zły czarnoksiężnik zamroził jej serce, a następnie stłukł je na milion kawałków. Jednak poddani królowej, a w szczególności dzieci nie zapomniały jak bawiła się z nimi na śniegu, jeździła na sankach, lepiła  bałwany, dlatego też postanowiły odszukać kawałki jej serca i w ten sposób złamać złą klątwę. Minęło wiele lat i dzieci dorosły nim zdążyły odnaleźć wszystkie kawałki. Do złamania klątwy brakuje jeszcze tylko czterech. Czy pomożecie mi je odnaleźć? Mam nadzieję, że wspólnie wyruszymy na wyprawę i pomożemy odczarować Królową Zimę. Jednak wyprawa nie będzie łatwa! Czekam tylko na najodważniejsze zuchy. Wiem, że mnie nie zawiedziecie.

Gerda

Miejsce imprezy: siedziba Hufca ZHP w Braniewie (ul.Armii Krajowej 9), okolice hufca
Termin: 22 - 23 lutego 2013 r. (zuchy przybywają do hufca w piątek na godzinę 17.00, odbiór w sobotę o godz. 10.00, młodsze zuchy nie muszą nocować)
Wpisowe: 7zł
Co każdy zuch powinien zabrać?
- śpiwór, karimatę/materac, ciepły dres do spania;
- to wyprawa do lodowej krainy więc będzie potrzebna ciepła kurtka, rękawiczki, czapki i szaliki;
- aby nie osłabnąć w drodze potrzebny będzie prowiant na śniadanie i kolację;
- mundur/koszulka gromady;
- buty na zmianę;

Zapraszamy
9 GGZ "Roześmiane nutki"
Namiestnictwo Zuchowe "Gwiezdny pył"Ferie Zimowe 2013

Kochani!

Chociaż w większości drużyn i gromad czas ferii zimowych jest również czasem przerwy w organizowaniu zbiórek zachęcam Was do spotykania się zastępami i ciekawego spędzania wolnego czasu. Mam tu na myśli wspólny wypad z zastępem na sanki, lepienie bałwana, oglądanie filmu czy wizytę w pizzerii. Myślę, że pomysłów będzie wiele. Relacje foto z tych akcji prześlijcie na adres programowiec@gmail.com W ten sposób stworzymy wspólnie relację z Harcerskich Ferii Zimowych 2013.

P.S. Każda akcja powinna być zgłoszona drużynowemu, wymagana jest również jego zgoda. Pamiętajcie o tym!!!
Z niecierpliwością czekam na Wasze relacje. Powodzenia.

phm Anna Zalewska - programowiec hufca

Harcerskie Ferie Zimowe 2013

Zachęcam również drużynowych, przybocznych i zastępowych do zapoznania się z propozycją programową Głównej Kwatery pt. "CYFerie". Więcej informacji znajdziecie tutaj. Nie zwlekajcie gdyż termin realizacji zadań to właśnie czas ferii zimowych.
       

KOMISJA REWIZYJNA - INFORMUJE

Druhny i Druhowie Drużynowi.
 
    Uprzejmie informuję, iż Komisja Rewizyjna Hufca ZHP Braniewo w bieżącym roku będzie chciała na krótko zagościć w gromadach i drużynach przez Was prowadzonych. Lustracja! Straszne słowo, jednakże dołożymy wszelkich starań, aby przeprowadzona kontrola przebiegała w przyjaznej atmosferze. Nie ma się więc czego bać.
    Tematem przewodnim przeprowadzanej lustracji będzie skuteczność zbierania i odprowadzania składek harcerskich. Informuję o tym Was Drogie Druhny i Drodzy Druhowie z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, byście mieli wystarczająco dużo czasu na odpowiednie przygotowanie.
    Lustrację przeprowadzimy po wakacjach w październiku i listopadzie 2013 roku. Lista drużyn i "przydzielonych" kontrolerów (znowu straszne słowo, prawda?) za niedługo pojawi się na stronie internetowej hufca oraz na hufcowej tablicy ogłoszeń.
 
                                                                                                  Pozdrawiam harcerskim
                                                                                                  Czuwaj!
 
                                                                                                  phm. Sebastian Radziwiłłowicz

KFRD

KURS FUNKCYJNYCH  RAD DRUŻYN

22-24.01.2013 – BRANIEWO

Zaczynamy w dniu 22 stycznia 2013 roku o godzinie 10.00 W Szkole Podstawowej Nr 3 w Braniewie.

Komenda Hufca ZHP w Braniewie zaprasza wszystkich funkcyjnych drużyn i gromad oraz osoby, które chciałyby w przyszłości podjąć się funkcji na Kurs Funkcyjnych Rad Drużyn.

Kurs odbędzie się w formie biwaku w dniach 22-24.01.2013 na bazie jednej ze szkół w Braniewie

 

W tym roku organizujemy dwie grupy programowe :

- pierwsza dla tych co wezmą udział pierwszy raz, lub chcą w przyszłości pełnić funkcję

- druga dla zaawansowanych - absolwentów ubiegłorocznych, którzy zaliczyli kurs w ubiegłym roku.

 

Wpisowe od uczestnika wynosi 40 zł (na wyżywienie i materiały programowe).

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 stycznia 2013 roku.

Kurs zakończy się – PATENTEM ZASTĘPOWEGO lub PRZYBOCZNEGO I i II stopnia.

Regulamin KFRD

Zgłoszenia w formie elektronicznej na adres zhp.braniewo@gmail.com  ( w zgłoszeniu podajemy dane imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania swój e-mail, nazwa drużyny i pełniona funkcja) 

Lista zgłoszonych osób


Po 21 Finale WOŚP w Braniewie

Braniewo - podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście zebraliśmy
23 143, 85 zł
Wszystkim mieszkańcom Braniewa i okolic 
oraz  wolontariuszom serdecznie dziękujemy.


Relacja  foto
phm. Violetta Jamróz - Szef Sztabu WOŚP w Braniewie


Hufcowe spotkanie opłatkowe

Komenda Hufca ZHP Braniewo zaprasza zuchy, harcerzy instruktorów i naszych sympatyków na spotkanie opłatkowe oraz przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w dniu 22 grudnia 2012 roku na godzinę 17.00 do siedziby hufca. Uczestnicy spotkania proszeni są o zabranie świec/lampionów.

 

PS. Każda gromada, drużyna przygotowuje jedną kolędę, którą zaprezentujecie na spotkaniu.

Każdy może przynieść jakąś potrawę wigilijną. :)

Świąteczna Zbiórka Żywności

Druhny i druhowie!

W dniach 7-9.12.2012 r. w naszym mieście odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. W siedmiu największych sklepach wolontariusze zachęcali klientów do "kupienia czegoś dla nie siebie". W akcji uczestniczyli również nasi harcerze. Ich godna naśladowania postawa, serdeczny uśmiech i niesłabnący entuzjazm sprawił, że wielu braniewian włączyło się w to wielkie wspólne zbieranie. Razem udało nam się nazbierać 2510,18 kg żywności, która jeszcze przed świętami trafi do potrzebujących ludzi z Braniewa i okolic.

Kochani!
Wasz udział w akcjach takich jak ta dowodzi, że harcerstwo nadal pełni tę bardzo ważną rolę, o której przypominają nam słowa Przyrzeczenia Harcerskiego: ...Mam szczerą wolę NIEŚĆ CHĘTNĄ POMOC BLIŹNIM. Życzę wam, aby ta szczera wola nigdy nie osłabła, gdyż "miarą człowieka jest to, co może on zrobić dla innych".
                                                                                                 
                                                 Anna Karolina Zalewska
                                  Koordynator Świątecznej Zbiórki Żywności

Harcerze, którzy wzięli udział w akcji: 

dh Dominika Kiwilsza - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Kinga Pielak - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Eliza Giebień - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Michał Kasperowicz - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Ewelina Emiljanowicz - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Pamela Zyziuk - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Maria Gursztyn - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Karolina Węgrecka - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Gabriela Mućka - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Aleksandra Mroch - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Katarzyna Wisowska - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Agata Szymonowicz - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Emanuel Kowalczyk - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Weronika Bratke - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Ada Kluk - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Monika Sawicka - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Kinga Sadło - 9 GDHS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Nikola Stankiewicz - 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
dh Michalina Biedrzycka - 1 GHDP im. Stefana Batorego
dh Monika Horbal - 1 GHDP im. Stefana Batorego
dh Aleksandra Biedrzycka - 1 GHDP im. Stefana Batorego
dh Marcelina Jakubowska - 1 GHDP im. Stefana Batorego
Harcerska Noc Filmowa


Zastęp Hades z 9 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Sanitarnej zaprasza wszystkich harcerzy, instruktorów  i sympatyków na jedyną i niepowtarzalną:

Harcerską Noc Filmową

Impreza odbędzie się 23 listopada o godzinie 19.00 w naszym Hufcu.
Każdy zainteresowany na możliwość wyboru film, który będzie chciał obejrzeć. Swoje propozycje możecie wrzucać do specjalnej skrzynki, która znajduje się wraz z listą filmów w Hufcu przy tablicy ogłoszeń. Wybierać możecie do 17 listopada. Impreza połączona jest z noclegiem.


Podczas seansu będzie prowadzony sklepik z napojami, ciepłymi przekąskami oraz popcornem! (Weźcie jakąś kaskę :))

Zapraszamy!


Zastęp Hades
11 Listopada

W dniu 11 listopada 2012 roku zuchy, harcerze i instruktorzy bierzemy udział w Powiatowych i Miejskich obchodach Święta Niepodległości w Braniewie :

- godz. 9.15 zbiórka przed Bazylika Mniejszą pw. Św. Katarzyny

- godz. 9.30 msza św.

- godz. 10.30 warty honorowe przy pomniku gen. Anedrsa i Sybiraków

- godz. 11.00 udział w akademii w BCK

Przypominam o regulaminowym umundurowaniu w tym też o nakryciu głowy.

Za udział w uroczystościach odpowiada druh pwd. Adam Kusiński .

A harcerze z 11 DSH „Melcekuke” biorą udział w obchodach Miejskich w Pieniężnie .


Kominek z okazji Święta Niepodległości

W imieniu Komendy Hufca ZHP Braniewo i 5 Drużyny Harcerskiej im. Fryderyka Chopina zapraszam wszystkich instruktorów i harcerzy na kominek z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w dniu 10 listopada 2012 roku ( w sobotę) o godzinie 17.00, w hufcu. 

zdjęcia z kominka :)

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Komenda Hufca ZHP w Braniewie organizuje w dniu 28 października 2012 roku całodniowy wyjazd do Warszawy.
W programie: zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie Starego Miasta i wizyta na Powązkach.

Wyjazd o godz. 4.00 z przed hufca (zbiórka 15 minut przed) a powrót ok. 23.00. 

Zdjęcia z wycieczki

28.10.2012-WARSZAWA

Jesienne Spotkanie Zuchowe "Forever"

                      
 Namiestnictwo Zuchowe "Gwiezdny Pył" oraz 1 GGZ "Wesoła Gromada" serdecznie zapraszają na Jesienne Spotkanie Zuchowe "Forever". Impreza odbędzie się w dniach 16-17.11.2012 r. Zarezerwuj sobie termin, bo nie możesz tego przegapić.

Regulamin imprezy

                                    Organizatorzy 


Grunwald 2013

Druhno, druhu drużynowy!!!

Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich zaprasza Ciebie i Twoich harcerzy do udziału we współzawodnictwie o Tytuł Drużyny Grunwaldzkiej. Termin zgłoszeń upływa z dniem 31 października 2012 r., dlatego warto wypełnić formularz zgłoszeniowy już dziś. Nie czekaj do ostatniej chwili, a jeśli odetną Ci internet??? :)

Spotkajmy się na polach Grunwaldu w lipcu 2013 r. Niech naszym wspólnym celem stanie się wyjazd przynajmniej 20 osobowej reprezentacji naszego Hufca na Zlot. Wierzę, że to może nam się udać.

Link do formularza zgłoszeniowego - naciśnij mnie:)

Czuwaj! Trzymam za Was kciuki!!!
phm Anna Karolina Zalewska - z-ca. kom. hufca ds. programowych

Warta

Dnia 23 września 2012 r. 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej wystawiła warty przy Kościele Św. Antoniego, gdzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie pomnika matek sybiraczek. Pomimo niesprzyjającej pogody uroczystość zgromadziła wielu wiernych.

Komendant Hufca ZHP Braniewo składa serdeczne podziękowania harcerzom i instruktorom, którzy włączyli się w te obchody.

                                                                   phm Anna Zalewska


Harcerze na służbie

Członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego "PULS"brali udział udział w patrolach podczas Dożynek w Bemowiźnie i Koncertu Kombii w Płoskini. Służyli swoją pomocą biorącym udział w imprezie mieszkańcom powiatu braniewskiego.

Serdecznie dziękuję wszystkim wędrownikom, którzy podjęli się tego zadania.

Informuję, że powakacyjne spotkanie Harcerskiego Klubu Ratowniczego "PULS" odbędzie się 29-go września o 12:00 w Hufcu.

pwd. Adam Kusiński
Szef HKR "Puls"


Odprawa kadry

DH.DH INSTRUKTORKI, INSTRUKTORZY

W imieniu komendy hufca mam zaszczyt zaprosić Was na spotkanie, które odbędzie się w dniu 8.09.2012 o godz.12.00 na naszej bazie kolo Fromborka.

W tym zacnym gronie pochwalimy się co nam udało się zrobić  w roku 2011/12,co nam nie za bardzo wyszło. Wyznaczymy nowe drogi i ścieżki które pozwolą Nam wszystkim jeszcze lepiej pełnić swoją służbę - misję. Zakończymy spotkanie przy ognisku.

 Zapraszam wszystkich

phm. Jan Cyroniuk


ZDJĘCIA z odprawy


Relacja ze zlotu

Pod takim hasłem zaczniemy nowy rok harcerski 2012/2013.

Druhny, Druhowie !! Zlot „Harcerski Start” odbędzie się w Braniewie w dniu 22.09.2012. o godzinie 10.00

Rozpoczynamy apelem gromad i drużyn na placu apelowym przy Szkole na ul. Gdańskiej/godz.10.00/

Od 11.00 zacznie się gra miejska pod hasłem” Po zdrowie”  O godz.16.00 kończymy zlot ogniskiem.

Niestety wpisowe to 3 zł /słownie trzy złote polskie/ od uczestnika zlotu.

Do 19.09.2012 oczekuję zgłoszenia gromad i drużyn ,które należy złożyć w Komedzie Hufca.

Każdy uczestnik otrzyma znaczek zlotowy i małe co nieco w czasie ogniska.

Spotykamy się 22.09.2012, zabierzcie uśmiech – wszak „..jesień idzie nie ma NA TO rady..”

REGULAMIN ZLOTU

KARTA ZGŁOSZENIA NA ZLOT


relacja ze zlotu

ZACZELIŚMY!!! Tak jak przystało na HARCERZY z przytupem i przyklaskiem. Sobota 22.09.2012 ,jak na ostatni dzień lata , pogoda taka sobie – najważniejsze nie pada.

Jest  apel ze sztandarem Naszego Hufca ,jest wciągnięcie flagi na maszt i Nasz Hymn mówiący wszystko o Nas” Wszystko co nasze POLSCE  oddamy”.                                          A potem –

 

Uczestnicy zlotu podzieleni zostali na siedem patroli- z różnych gromad i drużyn. Szefowie patroli dostali mapy miasta i w drogę do siedmiu punktów  gry miejskiej.

Jak pisze dh. Daria Wrona :… „siedem punktów, a każdy ciekawszy od drugiego. Mogliśmy wykazać się w kulinariach/lepienie pierogów/,ratownictwie medycznym, czy poznanie historii brygady pancernej im. Stefana Batorego. Znalazło się coś luźnego, czyli gra w kalambury czy grę w piłkę nożną.”

Dodam jeszcze jeden punkt – bezpieczne poruszanie się po drogach na rowerze.

Hasłem startu było „niech każdy się dowie ,że najważniejsze jest zdrowie”. Sądzę ,że wypełniliśmy treścią te hasło. Wszak punkty były tak położone ,że te kilka kilometrów wszyscy mieli w nogach. Pokazaliśmy ,że w Naszym Mieście, można żyć zdrowo,  dobrze,        bezpiecznie  się rozwijać poprzez zabawę. Gratuluje wszystkim, którzy zdobyli nagrody w konkursie „NAJ”.

Zakończyliśmy nasz zlot wspólnym ogniskiem, na którym wybraliśmy najważniejsze imprezy hufcowe na zbliżający się rok harcerski.

Powracając do wspomnień /na gorąco/ dh. Darii „..Wszyscy byliśmy i jesteśmy równi. Nie liczy się wiek, tylko to co nas łączy. Dziś każdy był sobie równy, bo w naszej rodzinie nie ma lepszych czy gorszych, ponieważ WSZYSCY JESTEŚMY JEDNOŚCIĄ”

 

                                                                phm. Jan Cyroniuk


PS. dh. Darii dziękuję za możliwość skorzystanie z jej opisu imprezy


phm,. Jan CyroniukAktywni i skuteczni...


I miejsce dla harcerzy

Dnia 11 sierpnia 2012 r. w czasie "IV Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Braniewskiego", które miało miejsce na stadionie leśnym w Pieniężnie ogłoszono wyniki  konkursu "Aktywni i Skuteczni" przeprowadzanego corocznie przez Zarząd Powiatu Braniewskiego. Kapituła konkursu przyznała I miejsce Hufcowi Braniewo Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Warmińsko - Mazurskiej. Zostaliśmy również wyróżnieni statuetką  za owocną współpracę z Powiatem Braniewskim na rzecz rozwoju organizacji pozarządowych. 

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i bardzo się cieszymy, że jesteśmy tak pozytywnie odbierani w powiecie. To dla nas dodatkowa motywacja do dalszych działań i współpracy.

Komendant Hufca ZHP składa serdeczne podziękowania instruktorom hufca oraz harcerzom z 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej tak licznie uczestniczącym w imprezie.

Czuwaj!

Foto relacja ze strony Starostwa Powiatowego

Protektorat prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nad organizacjami harcerskimi

25 maja prezydent RP Bronisław Komorowski obejmie honorowy protektorat nad organizacjami harcerskimi w Polsce i poza granicami Kraju.

W uroczystości wezmą udział reprezentacje Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju, Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie, Republikańskiego Społecznego Zjednoczenia "Harcerstwo" (Białoruś), Harcerstwa Polskiego na Ukrainie, Stowarzyszenia Harcerskiego i Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE.

Ceremonia rozpocznie się o godz. 17.00 uroczystym apelem na dziedzińcu Pałacu Belwederskiego
w Warszawie, podczas której Prezydent wręczy akty nadania protektoratu władzom naczelnym przybyłych organizacji. Następnie odbędzie się wspólny kominek harcerski, którego głównym punktem będzie gawęda wygłoszona przez Prezydenta.

Protektorat Pierwszego Obywatela Rzeczpospolitej jest wyrazem najwyższego uznania dla działań organizacji harcerskich i ich misji wychowawczej. Godność protektora przyjmowana jest dożywotnio, niezależnie od pełnionych później funkcji w państwie.

Tradycja honorowego protektoratu nad harcerstwem sięga II Rzeczypospolitej. Pierwszym protektorem ZHP został marszałek Józef Piłsudski dziękując za zaangażowanie harcerzy w walkach
o niepodległość. W gronie protektorów znaleźli się również kolejni prezydenci II RP: Stanisław Wojciechowski i Ignacy Mościcki.

Do tradycji protektoratu międzywojennego powrócili prezydenci III Rzeczypospolitej: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Piątkowa uroczystość będzie kontynuacją tego zwyczaju.

Całość spotkania będzie transmitowana na żywo dzięki telewizji internetowej ZHP360 na stronie zhp.pl oraz facebook.com/zhpfun w piątek od 16.45 do 22.00.

Dowiedz się wszystkiego o honorowych protektoratach prezydentów, zobacz konspekty zbiórek wchodząc na stronię zhp.pl/protektorat!

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP


DNI HUFCA II Majówka: Razem możemy więcej!!!


Odbyła się w dniu 19 maja 2012 - 11.00-17.00 w Miejskim Ośrodku Sportu “ZATOKA” park MOS w Braniewie

Plan wydarzenia:
11.00 Oficjalne rozpoczęcie.
11.10 - 12.00 Gry i zabawy średniowieczne z nagrodami.
12.00 -16.30 Gry i zabawy dla dzieci oraz warsztaty kuglarskie i bębniarskie.
12.00 - 12.45 POKAZY SPRAWNOŚCI HARCERSKICH. W ramach pokazu harcerzy ustawili biwak przy którym zademonstrowali techniki harcerskie, pionierkę  kuchnie polową z pieników, stosy ogniskowe), węzły, pierwszą pomoc, gry zabawy i konkursy
12.45-13.30 Pokazy walk judo.
13.30-14.30 Motocykliści i ich maszyny oraz sprzęt służb mundurowych.
14.30-15.00 Słów kilka o historii i archeologii dla ciekawskich oraz wystawa archeologiczna.
15.00- 16.00Konkurs plastyczny z nagrodami.

Dni Hufca - Plan wydarzeń w miasteczku harcerskim:

11.00 - Oficjalne rozpoczęcie
11.10 - 15.00 Pokazy sprawności harcerskich.(szyfry, węzły, pierwsza pomoc, stosy ogniskowe, pakowanie plecaka, rolowanie koca, sprzęt biwakowy, kroniki harcerskie, śpiewanie, pląsy zuchowe, pokaz kuchni surwiwalowej, pokazy pierwszej pomocy (pozoracje), konkurs plastyczny pt."Harcerstwo")

12.00 - 14.00 Zabawy zuchowe, pląsy, tańce integracyjne, konkurs plastyczny pt. "Harcerstwo" i sportowy (9GGZ, 10 GZ, 5GZ, 1 GGZ)

14.00 - 15.00 Pokaz Pierwszej Pomocy (pozoracje) (Harcerski Klub Ratowniczy "Puls")

15.00 - 16.00 Konkurs plastyczny z nagrodami pt."Harcerstwo".


12.00 - 12.45
Pokaz kuchni surwiwalowej. Sprawności harcerskie: szyfry, węzły, pierwsza pomoc, stosy ogniskowe, pakowanie plecaka, rolowanie koca, sprzęt biwakowy, kroniki harcerskie, śpiewanie, konkurs sportowy dla zuchów (gra w siatkę kocami). Konkurs plastyczny pt. "Harcerstwo"


W czasie trwania  majówki była  możliwość upieczenia kiełbaski  nad ogniskiem, degustacji potraw przygotowanych przez organizacje pozarządowe, wata cukrowa dla dzieci, przejażdżki konne i bryczką, jarmark rękodzieła oraz wystawa prac artystów i kilka innych niespodzianek.

W organizację przedsięwzięcia włączyły się :

Organizatorzy: Stowarzyszenie Na Rzecz Młodzieży, Drużyna Wikingów “Nidhogg”, Stowarzyszenie Lacrimosa, Hufiec ZHP Braniewo, Stowarzyszenie Tatami, Stowarzyszenie Drabina, Stowarzyszenie Warmia Bikers, Lokalna Grupa Działania “Partnerstwo dla Warmii”.

            Działanie realizowane w ramach Partnerstwa Na Rzecz Rozwoju Społecznego Powiatu Braniewskiego.

Komenda Hufca składa szczególne podziękowania za kierowanie zadaniem druhnie phm.Karolinie Zalewskiej oraz za szczególną pomoc druhnie hm. Grażynie Zalewskiej i druhowi phm. Romanowi Wądzyńskiemu.

Pragnę też podziękować harcerzom, którzy reprezentowali sobą poziom, zgranie, nieśli pomoc innym oraz godnie promowali nasze środowisko.

 relacja foto

Komendant Hufca ZHP


Zlot Zastępów „ Dzień Dziecka – Impreza na orientację”

W dniach 1-3 czerwca 2012 na bazie biwakowej k Fromborka odbędzie się  podsumowanie całorocznej pracy zastępów z drużyn Hufca ZHP w Braniewie – ZLOT ZASTĘPÓW.
    Udział w Zlocie to impreza pozwalająca wyłonić z Naszego środowiska najlepiej pracujący zastęp w roku harcerskim.
    Komenda Hufca ZHP w Braniewie zaprasza wszystkie zastępy do udziału w tej rywalizacji.
    Spotykamy się 1 czerwca 2012 o godz. 17.00 na bazie biwakowej i wspólnie zaczynamy dobrą zabawę.
Do zobaczenia!       
Komendantka Zlotu: phm Anna Nowocień

Rozdziawa 2012

XXI edycja Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej "Rozdziawia 2012" już za nami. Były emocje, estradowe przeżycia, ale przede wszystkim dobra zabawa przy dźwiękach znanych i mniej znanych piosenek. W imprezie wzięło udział ponad 100 osób zrzeszonych i niezrzeszonych w ZHP. Różnorodny repertuar sprawiał, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Usłyszeliśmy typowo harcerskie piosenki tj. "Szara lilijka", "Jestem harcerzem" czy "Harcerskie ideały", przy których niejednej druhnie i niejednemu druhowi zakręciła się łezka w oku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także piosenki turystyczne, szkolne jak również utwory poezji śpiewanej. Na deskach wspaniałej sceny Braniewskiego Centrum Kultury wystąpiła młodzież bardzo zróżnicowana wiekowo (5-18 i więcej:) Występujących podzielono od względem wiekowym na trzy kategorie: zuchową (5-10 lat), harcerską i starszoharcerską (10-15 lat), wędrowniczą (powyżej 16 lat). Czwartą kategorię stanowiły duety i soliści, których w tym roku było wyjątkowo dużo. Występy czujnym "uchem" śledziło jury w składzie: pani Katarzyna Keller - Gierko oraz pani Anna Mazurowska. Oceniano między innymi możliwości wokalne uczestników, ogólny wyraz artystyczny, dobór repertuaru oraz ruch sceniczny. Wybór najlepszych okazał się bardzo trudny, gdyż wszystkie zespoły, duety i soliści (razem 16 występów), zaprezentowali się bardzo dobrze. Po długich naradach wyłoniono najlepszych:                   W Kategorii zuchowej:
I miejsce: Julia Demko z 9 GGZ "Roześmiane nutki"
II miejsce: 9 GGZ „Roześmiane nutki” oraz 1 GGZ „Wesoła gromada”

W Kategorii harcerskiej i starszoharcerskiej:
I miejsce: 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej z Braniewa
II miejsce: 11 DSH „Melcekuke” z Pieniężna oraz 5 DH im. Fryderyka Chopina z Braniewa

Wyróżnienia:
Zastęp Witaminki z 9 GHDS, Zastęp „Eskulapy” z 9 GHDS, Zespół „Przyjaciele” z Braniewa oraz 1 GHDP im. Stefana Batorego

W Kategorii wędrowniczej:
I miejsce: Zastęp Hades z 9 GHDS oraz Instruktorzy

W Kategorii duety i soliści:
I miejsce: Duet Pamela Zyziuk i Ewelina Emiljanowicz
II miejsce: Duet Magdalena Zimon i Magdalena Ostas

Wyróżnienia otrzymały:
Solistki Magdalena Zimon oraz Eliza Kowalczyk.                                                                                                                                   Laureaci otrzymali statuetki i nagrody, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Najwyższą nagrodę Grand Prix Festiwalu, czyli "Złoty mikrofon" otrzymała 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej z Braniewa.Podziękowanie od Starosty Powiatu Braniewskiego"Rozdziawa 2012"

"Każdy śpiewać może..."


9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej zaprasza wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów do udziału w XXI Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej "Rozdziawa 2012", który odbędzie się już 12.05.2012 w Braniewskim Centrum Kultury. 
Laureaci tegorocznego konkursu będą również promować piosenkę harcerską w czasie zbliżających się Dni Hufca. Zatem przygotowania czas zacząć:)


XX Rajd Pieszy Boryna i Wszędobylski

Już po raz dwudziesty wyruszymy na trasę Wiosennego Rajdu BORYNA. Tegoroczny rajd łączy się tematycznie z realizowanym  w ZHP programem Rok Regionów. Zapraszamy was w terminie od 20-22 kwietnia na wędrówkę malowniczymi zakątkami warmińskich lasów, łąk, miasteczek i wsi. Trasa tegorocznego rajdu prowadzić będzie z Wysokiej Braniewskiej przez Pakosze do Pieniężna.

W tym roku po kilkuletniej przerwie wznowiony zostanie Rajd Wszędobylski, na który zapraszamy gromady zuchowe w sobotę 21 kwietnia. Podczas wycieczki zuchy poznają występujące w naszych lasach roślinki i zwierzątka. Trasa zuchowa prowadzić będzie z Pieniężna (klasztor oo. Werbistów) do leśniczówki w Dolinie Rzeki Wałszy, gdzie zuchy spotkają się z harcerzami na wspólnym ognisku.

Czekamy na was na trasach rajdu. W imieniu komendy Rajdu

phm. Anna Iwulska

P.S. Więcej informacji w załączonym regulaminie.

Serdeczne podziękowania dla harcerzy z 5 DH im. Fryderyka Chopina

W ramach realizacji projektu ministerialnego pn. „Wsparcie istniejących niespokrewnionych rodzin zastępczych zawodowych i niezawodowych poprzez sfinansowanie prowadzenia grup wsparcia  dla rodziców zastępczych i osób prowadzących placówkę opiekuńczo-wychowawczą typu rodzinnego”, zostały zorganizowane spotkania integracyjne i zajęcia terapeutyczne dla dzieci z rodzin zastępczych. Zajęcia, które odbywały się cyklicznie przez cztery wybrane soboty od października do grudnia 2011 roku były prowadzone przez psychologa i pedagoga. Nieocenionymi pomocnikami przy realizacji spotkań okazali się harcerze Komendy Hufca ZHP im. Mikołaja Kopernika w Braniewie. Harcerze i harcerki nie tylko cierpliwie służyli pomocą w opiece nad najmłodszymi uczestnikami zajęć, ale okazali również dużo ciepła i sympatii. Młodzież zaprezentowała i prowadziła z dziećmi różne gry i zabawy, uczyła wierszy i przyśpiewek.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie serdecznie dziękuje harcerzom i harcerkom zaangażowanym w zajęcia terapeutyczne. Cieszymy się, że w naszym mieście jest młodzież, która chętnie poświęca swój czas innym.Zmiana wysokości składki

Informuję, że uchwałą Rady Naczelnej z dnia 19 grudnia 2011 roku składka członkowska wynosi od każdego zucha, harcerza, harcerza starszego, wędrownika i instruktora
za rok kalendarzowy 2012 po 48 zł rocznie .
Składki wpłaca się u swoich drużynowych a instruktorskie w komendzie hufca.
Jednocześnie informuję, że można dokonywać wpłaty składek na rachunek bankowy hufca:
Komenda Hufca ZHP Braniewo  BGŻ Nr 96203000451110000002018790. zaznaczając za kogo dokonana jest wpłata i nr gromady lub drużyny.
Zobowiązuje się wszystkich, którzy zalegają za składki w latach 2009 i 2010 o uregulowanie swoich zobowiązań. W tych latach wysokość składki wynosił 36 zł rocznie.


Opłacanie składek jest obowiązkiem statutowym każdego członka ZHP.

Zmiana Rachunku Bankowego

Komenda Hufca ZHP w Braniewie informuje, że z dniem 1 stycznia 2012roku dokonaliśmy zmiany rachunku bankowego.
Wszystkie wpłaty proszę dokonywać na rachunek bankowy Komenda Hufca ZHP Braniewo  BGŻ Nr 96203000451110000002018790.

hm. Waldemar Wądzyński


Betlejemskie Światło Pokoju


Na kilka tygodni przed wspomnieniem przyjścia na świat, w ludzkiej postaci Syna Bożego, żywy płomień światła rozpalony w grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem rozpoczyna swoją wędrówkę pokoju przez ziemię. Przekazywany z rąk do rąk, przenoszony przez skautów różnych krajów Europy, 11 grudnia 2011 roku w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach zostanie przekazany harcerzom i harcerkom Związku Harcerstwa Polskiego przez słowackich skautów. Przez 21 lat od chwili, gdy po raz pierwszy Betlejemskie Światło Pokoju zajaśniało wśród nas, niczym blask w ciemności głęboko wpisało się ono w świadomość harcerskiego życia.

W roku zamknięcia obchodów jubileuszu, 100-lecia istnienia ruch harcerskiego na ziemiach polskich mamy przyjąć i ponieść dalej światło z Betlejem, przekazując je innym ludziom. Mamy tym światłem pokoju i nadziei podzielić się z drugim człowiekiem. Warto a wręcz należy w tym kontekście zadać sobie następujące pytanie: Co oznacza dla każdego z nas przyjęcie i poniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju? Wszak ono ze swej natury pełne jest już wewnętrznej treści. Po pierwsze, dlatego, że rozpalone w miejscu przyjścia na świat Syna Bożego odsłania przed nami prawdę o zatroskanej miłości Boga, który pochyla się nad losem człowieka zranionego przez grzech. Po drugie, światło płonące w grocie Bożego Narodzenia to również wskazanie na autentyczne źródło łaski i wewnętrznej siły pozwalającej człowiekowi powstawać ze słabości. A więc każdy, kto przyjmuje Betlejemskie Światło Pokoju winien pamiętać o wielkim darze Boga wyrażonym w osobie Jezusa Chrystusa, Jedynego Zbawiciela i nadziei jaka z tego faktu płynie.

Niech poniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju, prowadzi każdego z nas  w przyszłość. Jutro będzie takie, jakie jest nasze dziś. Nie obawiajmy się być ludźmi mężnymi i odpowiedzialnymi za siebie i innych, bezinteresownie dobrymi. Dzieląc się z innymi Betlejemskim Światłem Pokoju, życzymy Wszystkim wytrwałości i entuzjazmu. Każdy obdarowany przez nas człowiek jest tym jednym jedynym i najważniejszym wpisanym w drogę naszego życia.


Do naszego hufca Betlejemskie Świtało Pokoju zostanie przywiezione 15 grudnia 2011 roku i będzie przekazywane do szkół, instytucji, wojska i podczas miejskiej wigilii w dniu 18 grudnia 2011 roku o godz. 17.00 przed Bazyliką Mniejszą pw. św. Katarzyny w Braniewie

Galeria z BŚP z 2011 roku5 lat 5 Drużyny Harcerskiej

Bo dziś są nasze PIĄTE urodziny ! 

Taak, pamiętam dokładnie 10 listopada 2006 rok, naszą pierwszą zbiórkę, przygotowanie się do warty przy pomnikach na Święto Niepodległości. I pamiętam druhny ,które tworzyły tą drużynę, bo były druhny i chyba do dziś tak zostało. I pierwsze przyrzeczenia, pierwsze rajdy. Wyjazd do Mrągowa, który nas wiele nauczył. Raz było nas dużo, raz było nas mało. Ale zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy drużyną. I kiedy siadamy razem, śpiewamy, patrząc się na siebie wiemy co nam po głowie chodzi. Nauczyliśmy się wszystkiego, wszyscy razem. I wszyscy tworzymy historię. I kiedyś, za kilkanaście lat, spojrzymy w zdjęcia i zapisane chwile w kronice i przypomnimy sobie jak było fantastycznie, niech będzie tak zawsze, bo drużyna czy z harcerzami czynnymi czy biernymi, zawsze będzie istnieć. 

 

Chciałam wyjątkowo podziękować naszej wspaniałej drużynowej, za te 5 lat tylu wspaniałych razem spędzonych chwil i za wszystko co dla nas zrobiła.

Więc STO LAT nam wszystkim! 

A no i świętujemy wyjątkowo w tym roku,25 listopada.

Patrycja


Komenda Hufca ZHP Braniewo też przyłącza się do życzeń i w pełni się zgadzam z Patrycją:)


Śpiewograniec

ZAPROSZENIE

Komenda Hufca ZHP Braniewo wraz z 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej serdecznie zaprasza instruktorów, drużynowych, funkcyjnych na ŚWIECZKOWISKO, które odbędzie się 12.11.2011r., o godz. 17.00 w siedzibie hufca.

phm. Anna Karolina Zalewska


11 DSH "Melcekuke"

Z inicjatywy grupy rodziców i przy poparciu dyrektora pieniężeńskiego Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II,  pana Milana, w kwietniu br. komendant hufca ZHP Braniewo powołał Drużynę Starszoharcerską w Pieniężnie. Do drużyny zgłosiło akces 11 młodych ludzi: Alicja Wolak, Dagna Marszał, Daria Grzybowska, Joanna Król, Marcelina Łuczun, Arletta Krzysztoń, Julia Kazimierczuk, Arkadiusz Zawadzki, Kamil Szymak, Dawid Jabłoński i Bartek Żaba. Postanowili zgłębiać wiedzę harcerską, by pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść  pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu. Grupa ta bardzo szybko i z ochotą zaczęła zgłębiać tajniki harcerskiego życia, brała udział w biwakach drużyny, imprezach hufcowych, gdzie godnie reprezentowała nasze miasto.

23 września 2011r., cała "11 " złożyła swoje pierwsze przyrzeczenie harcerskie.
  W dniu 24.09.2011 Komendant Hufca ZHP Braniewo usankcjonował dotychczasową pracę drużyny nadając  jej tytuł 11 Drużyny Starszoharcerskiej "MELCEKUKE". W dniu dzisiejszym drużyna liczy 24 członków podzielonych na cztery zastępy. Drużynowym jest dh przewodnik Jan Cyroniuk, przyboczną dh. Alicja Wolak, zastępowymi dh. Dagna Marszał, dh. Marcelina Łuczun. dh Arkadiusz Zawadzki oraz dh Kamil Szymak. Siedzibą drużyny dzięki przychylności pana Romana Szliwińskiego ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, jest pomieszczenie w Domu na skRAJu.

Materiał nadesłał dh. przewodnik Jan Cyroniuk


11 listopada 2011


    W dniu 20 października 2011 roku harcerze dostali zaproszenie do udziału w Powiatowych obchodach Święta Niepodległości, które rozpoczną  się w dniu 11 listopada od godziny 9.30 Mszą św. w Bazylice Mniejszej w Braniewie.
Harcerze i zuchy biorą udział we mszy św., przemarszu do Pomnika Andersa i Sybiraków ( tam wystawiają warty) a później biorą udział w akademii w BCK)
Odpowiedzialny za realizację zadania druh pwd. Jan Cyroniuk.


VIII Zjazd Hufca ZHP Braniewo

Podczas VIII. Zjazdu Hufca ZHP Braniewo, który jest najwyższą władzą hufca, wybrano nowe władze. Komendantem ponownie został hm. Waldemar Wądzyński.

Hm. Waldemar Wądzyński ponownie został wybrany komendantem Hufca ZHP Braniewo
Zjazd hufca jest zwoływany raz na cztery lata. Jego zadaniem jest podsumowanie i ocena czterech lat pracy komendanta i komendy hufca. Uczestnicy zjazdu decydują o strategii na najbliższe cztery lata i wybierają nowe władze hufca.

Takie spotkanie to także okazja do złożenia podziękowań osobom zaangażowanym przy realizacji zadań hufca w latach 2007-2011. Komendant hufca wręczył okolicznościowe podziękowania druhnom i druhom: Jackowi Iwulskiemu, Annie Zimon, Annie Karlinie Zalewskiej, Grażynie Zalewskiej, Grzegorzowi Wiłkowskiemu, Helenie Kozłowskiej, Czesławowi Kozłowskiemu, Annie Marii Iwulskiej, Janowi Cyroniukowi.
Podziękowania należą się także phm. Arkadiuszowi Witkowskiemu — zastępcy komendanta hufca ds. programowych, phm. Grażynie Rarok — zastępcy komendanta ds. organizacyjnych i phm. Łukaszowi Palczewskiemu — skarbnikowi hufca.

Magdalena Ostas i Adam Kusiński z 9 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Sanitarnej im. Obrońców Poczty Gdańskiej złożyli Zobowiązanie Instruktorskie i otrzymali stopień przewodnika a druh Robert Zimon otrzymał stopień instruktorski podharcmistrza.

Zjazd prowadziła phm. Katarzyna Pawlicka a z ramienia Komendy Warmińsko-Mazurskiej Chorągwi ZHP pełnomocnikiem ds. naszego zjazdu był hm. Michał Ludkiewicz.

Skład nowej komendy Hufca ZHP Braniewo:
hm. Waldemar Wądzyński — komendant hufca
phm. Anna Karolina Zalewska — zastępca komendanta ds. programowych
pwd. Jan Cyroniuk — zastępca komendanta ds. organizacyjnych
pwd. Grzegorz Wiłkowski — skarbnik
phm. Anna Nowocień — członek komendy hufca ds. instruktorskich
phm. Anna Zimon — członek komendy hufca


Komisja rewizyjna:
phm. Sebastian Radzwiłłowicz — przewodniczący
phm. Jacek Iwulski — zastępca przewodniczącego
phm. Robert Zimon — członek
phm. Katarzyna Pawlicka — członek
pwd. Agata Pryśko — członek

Zobacz więcej: http://braniewo.wm.pl/74675,Spotkali-sie-po-czterech-latach-aby-wybrac-wladze.html#ixzz1bxVwLu6e