8th Grade Teams

 
 
 

                   
        League Coordinator:   Rob Mann - DYTBL

        Cell Phone:  630-805-1911
 
        Email:  rob@allstartrading.com


2017/2018 PLAYOFF SCHEDULE:      

February 21 - 25

Location TBD



      GOLD - ELITE DIVISION

ACS - Eagles Feeder - Gold Elite Division

Batavia - Red - Gold Elite Division

Downers Grove Wolfpack - Black - Gold Elite Division

Elmhurst Airborne - Green - Gold Elite Division

Geneva Feeder Vikings - Blue - Gold Elite Division

Naperville Future Warriors - Gold Elite Division

Schaumburg Jr Saxons - Gold Elite Division

West Aurora Sky High - Gold Elite Division

Wheaton North - White - Gold Elite Division


GOLD - EAST DIVISION

Bloomingdale Blue Devils - Blue -  Gold East Division

Carol Stream Panthers - Gold East Division

Elmhurst Airborne - White - Gold East Division

Glen Ellyn Titans - White - Gold East Division

Hinsdale Inferno - Red - Gold East Division

Knights Basketball - Blue - Gold East Division


GOLD - WEST DIVISION

Barlett Hawks - White - Gold West Division

Batavia Bulldogs - Gold - Gold West Division

South Elgin Storm - Gold - Gold West Division

Spartan Feeder - Gold West Division

St Charles Storm - White - Gold West Division

Streamwood Sabres - Gold West Division



SILVER - EAST DIVISION

Bloomingdale Blue Devils - White - Silver East Division

Downers Grove Wolfpack - Purple - Silver East Division

Glenbard East Future Rams - Silver East Division

Hinsdale Inferno - White - Silver East Division

Knights Basketball - White - Silver East Division

Lemont - Silver East Division

Downers Grove Nomads - Black - Silver East Division

Rolling Meadows Feeder - Gold - Silver East Division

WIBA - Silver East Division

Willowbrook Jr - Silver East Division



SILVER - WEST DIVISION

Roselle Raptors - Silver West Division

Spartan Feeder - Silver West Division

St Charles Storm - Black - Silver West Division

South Elgin Storm - Red - Silver West Division

West Chicago Wildcats - Silver West Division

Wheatland Wizards - Blue - Silver West Division

Wheaton North - Blue - Silver West Division

Geneva Feeder Vikings - White - Silver West Division

Glenbard South Raiders - Silver West Division

Kaneland Cagers - Silver West Division



BRONZE - WEST DIVISION

Bartlett Hawks - Green - Bronze West Division

Batavia Bulldogs - White - Bronze West Division

Clarendon Hills Eagles - Blue - Bronze West Division

Geneva Vikings Feeder - Black- Bronze West Division

Geneva Park District Vikings - Bronze West Division

Lisle Lions - Bronze West Division

St Charles Storm - Red - Bronze West Division

Wheatland Wizards - Gold - Bronze West Division



BRONZE - EAST DIVISION

Clarendon Hills Eagles - White - Bronze East Division

Glenbard South Raiders - Bronze East Division

Glen Ellyn Titans - Silver - Bronze East Division

Hinsdale Inferno - Black - Bronze East Division

Veterans Park District Venom - Bronze East Division

Rolling Meadow - Purple - Bronze East Division

Wheaton North - Gold - Bronze East Division

Willowbrook - White - Bronze East Division





































Subpages (96): View All