7th Grade Teams

     

    
                League Coordinator:  Rob Mann - Elmhurst Airborne
 
                Cell Phone:  630-805-1911
 
                Email:   rob@allstartrading.com


                2016/2017 PLAYOFF SCHEDULE:
         
                 
February 25-26, York High School, Elmhurst, IL
 


Silver - West Division:


Batavia Bulldogs Gold - 7th Grade / Silver West Division

Geneva Vikings Feeder White - 7th Grade / Silver West Division

South Elgin Storm - 7th Grade / Silver West Division

St Charles Black - 7th Grade / Silver West Division

West Chicago Wildcats - 7th Grade / Silver West Division

Wheatland Wizards Gold - 7th Grade / Silver West Division

Wheaton North Blue - 7th Grade / Silver West Division

Wheaton South Black - 7th Grade / Silver West Division


Silver - East Division:

Clarendon Hills Eagles White - 7th Grade / Silver East Division

Downers Grove Wolfpack Purple - 7th Grade / Silver East Division

Elmhurst Airborne White - 7th Grade - Silver East Division

Glen Ellyn Titans White - 7th Grade / Silver East Division

Glenbard East Future Rams - 7th Grade / Silver East Division

Hinsdale Inferno White - 7th Grade / Silver East Division

Knights Basketball Blue - 7th Grade / Silver East Division

Lemont Athletic Club Gold - 7th Grade / Silver East Division

Willowbrook Jr. Warriors Blue - 7th Grade / Silver East Division

Bartlett Hawks Green - 7th Grade / Silver Central Division

Bloomingdale Blue Devils White - 7th Grade / Silver Central Division

Carol Stream Panthers - 7th Grade / Silver Central Division

Glenbard South Raiders - 7th Grade / Silver Central Division

Hinsdale Inferno Red 6th - 7th Grade / Silver Central Division

Knights Basketball White - 7th Grade / Silver Central Division

Roselle Raptors - 7th Grade / Silver Central Division

WIBA Wildcats - 7th Grade / Silver Central Division


Bronze - West Division:

Batavia Bulldogs White - 7th Grade / Bronze West Division

Geneva Feeder Vikings Black - 7th Grade / Bronze West Division

Geneva Park District Viking - 7th Grade / Bronze West Division

South Elgin Storm Melton - 7th Grade / Bronze West Division

Streamwood Jr Sabres - 7th Grade / Bronze West Division

Wheaton North White - 7th Grade / Bronze West Division


Bronze - East Division:

Clarendon Hills Eagles Blue - 7th Grade / Bronze East Division

Glen Ellyn Titans Silver - 7th Grade / Bronze East Division

Hinsdale Inferno Black - 7th Grade / Bronze East Division

Lisle Lions - 7th Grade / Bronze East Division

Rolling Meadows - 7th Grade / Bronze East Division

Willowbrook Jr. Warriors - 7th Grade / Bronze East Division

Westmont Wolverines - 7th Grade / Bronze East Division

















 





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 
















































Subpages (75): View All