Prístrojové vybavenie


Našich pacientov ošetrujeme najnovšou stomatologickou súpravou na trhu, ktorá je vybavená počítačom s dotykovou obrazovkou, na ktorom môžete sledovať priebeh ošetrenia.Odtránenie kameňa ultrazvukom je už v dnešnej stomatologickej praxi neodmysliteľným krokom k prevencii zápalu ďasien a parodontitídy. Iba pri čistom chrupe výplne vydržia oveľa dlhšie ako v chrupe, ktorý je znečistený kameňom.
Trápia Vás pigmentové škvrny na zuboch spôsobené fajčením alebo potravinami ako čaj, káva, víno? Ani to už nie je problémom. Jedinečným zariadením Air Flow Vám jemným aromatickým práškom odstránime tieto pigmenty. Ošetrenie  znášajú aj menší pacienti, ktorí majú pigmenty už aj na mliečnom chrupe. Je to bezbolestné ošetrenie spríjemnené chuťou prášku a vodného spreju. Dokonalá dentálna hygiena je neodmysliteľne spojená s konečným očistením pomocou Air Flow.

Máte strach z bolestivého ošetrenia? V čase, keď existujú anestetiká, sa už báť nemusíte. Dômyselným zariadením Vám aplikujeme anestézu bez najmenšieho pocitu bolesti. Stomatologické ošetrenie sa tak pre Vás nestane nočnou morou.Iba v čistom a suchom prostredí, ktoré nám zabezpečí koferdam, budú výplne či endodontické ošetrenie chránené pred nažiadúcim účinkom slín počas ošetrenia.Každý stomatologický výkon je u nás zaznamenaný v podobe fotografií pred a po zákroku intraorálnou kamerou. Jej mnohonásobné priblíženie a fotenie aj v makro režime Vám ukáže detaily kazu, ktoré by ste voľným okom nevideli.Zariadením nazývaným apexlokátor Vám presne určíme dĺžku koreňového kanálika. Iba správna dĺžka kanálika vedie k úspechu aj k správnemu zaplneniu až po hrot koreňa. Pohyb koreňového nástroja môžete sledovať na displeji apexlokátota Raypex 5.Strojové ošetrenie koreňových kanálikov zaručí skrátenie času ošetrenia a dokonalé opracovanie koreňových kanálikov, čím zaručíme dokonalý úspech liečby. Najnovšie koreňové nástroje zaručia ošetrenie aj v zahnutých koreňových kanálikoch v apikálnej časti koreňa. Ni- Ti nástroje eliminujú fraktúru koreňových nástrojov.Pomocou intraorálneho rentgenu je možné diagnostikovať začinajúce kazy v medzizubnom priestore či pod výplňou. Rentgen je neodmysliteľnou súčasťou dokonalého endodontického ošetrenia. Najnovšie intraorálne rentgeny majú nízku dávku žiarenia porovnateľnú s dávkou kozmického žiarenia na palube lietadla. RVG snímačmi zabezpečíme rýchly a dokonalý obraz zrentgenovaného zuba a kosti.


Biostimulačným laserom sa liečba áft, herpesu, dekubitov po protézach, či poranenie slizníc skráti na polovicu. Každé ošetrovanie kanálikov je sprevádzané aj ošetrením biostimulačným laserom, aby sme tak zabezpečili rýchlejšie hojenie zápalu v koreňovom kanáliku. Biostimulačný účinok laseru má aj svoj analgezijúci účinok, čo privíta každý pacient.Niekedy je ošetrenie sťažené tým, že ďasno v oblasti preparácie krváca, alebo je prerastené do kariézneho ložiska. Jednoduchým, ale praktickým zariadením, akým je kauter, takéto ďasno odstránime a krvácanie zastavíme elektrokoaguláciou.
O sterilitu našich nástrojov sa stará  autokláv talianskej výroby s integrovanými programami pre spoľahlivú sterilizáciu našich nástrojov. Nezabúdajme, že iba sterilné nástroje sú bezpečné pre ošetrenie pacienta.