כתבי-עת מקוונים

בדף זה קישורים לכתבי עת המופיעים באינטרנט, רובם בטקסט מלא ומיעוטם בטקסט  חלקי.

 *כתבי עת הנמצאים במידעת במנוי פעילהרשימה מסודרת על-פי סדר הא"ב


כתבי עת מקוונים בעברית במאגר הספרייה הלאומית ומאגר JStor - 

  • הגישה לכתבי העת האלקטרוניים היא למשתמשים רשומים ודרך אתר הספרייה הלאומית בלבד.
  • לשם כך צריך להירשם (בחינם) לספרייה הלאומית ולבחור שם משתמש וסיסמה. לאחר תהליך ההזדהות לצפות בכתבי העת בתחום.

גיליונות ניתנים כעת לצפייה מלאה באתר הספרייה הלאומית jstor


    אאוריקה!

כתב עת להוראת מדעים וטכנולוגיה בבית הספר היסודי, היוצא לאור על ידי  המרכז הארצי למדע והמרכז לחינוך מדעי וטכנולוגי באוניברסיטת ת"א. מגיליון 20 גיליונות בטקסט מלא.


  אדם: מגזין רמב"ם לחיים בריאים

במגזין בית החולים רמב"ם לחיים בריאים מגוון כתבות בנושאי בריאות, רפואה מונעת ואיכות חיים,  שנכתבו על ידי מיטב המומחים של רמב"ם בתחום.


 אדריכלות ישראלית - כתב עת לאדריכלות ועיצוב

על אדריכלות ועיצוב פנים בליווי תצלומים. באתר מאמרים בטקסט מלא – חלקם בעברית וחלקם באנגלית. 


  אודיסאה  

כתב-עת העוסק במחשבות, רעיונות, דילמות וויכוחים המתקיימים בחזית העשייה המדעית והפילוסופית העכשווית. כתב העת בוחן את השאלות הפתוחות בתחומי המדעים המרכזיים- מדעי הטבע, החברה והרוח, ובנוסף מנתח את השפעת ההתפתחות במדעי הטבע ובטכנולוגיה על האדם והחברה במאה ה-21. באתר מאמרים בטקסט מלא.


אלכסון

כתב־עת דיגיטלי המפרסם מאמרים עבריים ומתורגמים בתחומי המדע, הפילוסופיה, התרבות והאמנות. אלכסון שואף לעורר מחשבה, כלומר בהכרח לעורר סקרנות, ושואב את השראתו האינטרנטית מכתב-העת "מחשבות" בעריכת צבי ינאי, אשר ישראלים רבים התפתחו מחשבתית בזכותו.

    אלף אפס
הרבעון יצא לאור בין השנים  1995-2006. כיום מופיע כאתר אינטרנט העוסק בלימוד מתמטיקה באמצעות שעשועים, חידונים  ופרדוכסים מתמטיים 


    אקולוגיה וסביבה 

כתב עת למדע ולמדיניות הסביבה. משמש אכסניה בין-תחומית למאמרים ומחקרים העוסקים בסוגיות סביבתיות עכשוויות בישראל ובמה מרכזית למפגש ולדיון ציבורי בין הקהילייה המדעית, קובעי מדיניות, אנשי ממשל וארגונים סביבתיים בנושאים המעסיקים את הציבור בישראל. אקולוגיה וסביבה הינו מיזם משותף של האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה (ע"ר), החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים ואינו מיועד למטרות רווח. כל המאמרים מופיעים באתר בטקסט מלא. 

אריאל : כתב עת לידיעת ארץ-ישראל *
רבעון, פרסומי כתב העת 'אריאל' עוסקים במגוון נושאי ידיעת הארץ. במרכז הפרסומים עומדת ירושלים, כעדות שמה אריאל, שהוא שם נרדף לירושלים

ארץ אחרת 

כתב עת, דו-חודשי, ישראלי אשר עוסק בענייני החברה הישראלית והעם היהודימטרת כתב העת היא להחזיר לראש סדר היום את הדיון הערכי בשאלת מהותה ויעדיה של החברה הישראלית. כותביו באים ממגזרים שונים, הם בעלי אמונות שונות וממקומות שונים בארץ. כל המאמרים בטקסט מלא. 


ארץ וטבע – המגזין הגיאוגרפי הישראלי 

דו-ירחון, עוסק בתחומי ידיעת הארץ השונים – ארכאולוגיה, גיאוגרפיה, טבע, איכות הסביבה וכמובן, מסלולי טיול. חלק המאמרים בטקסט מלא. 


בטאון חיל האויר   

על חיל האוויר, מטוסים, טייסים, תומכי לחימה ועוד. באתר מאמרים בטקסט מלא משנת 1997 ועד לפני כחצי שנה. 


ביטאון מכון מופ"ת - מחקר, כתיבה והתפתחות מקצועית בהכשרת מורים *

יוצא לאור כל רבעון ומשמש במה מידית לשיח ולציון בסוגיות בהכשרת מורים. מכון מופ"ת הוא בית ספר למחקר ולפיתוח תכניות לימודים וסגלי הוראה העוסקים בהכשרת מורים. המכון הוא מסגרת יחידה מסוגה בארץ ובעולם. גיליונות בטקסט מלא.

ביטחון סוציאלי  

בכתב העת "ביטחון סוציאלי" מתפרסמים מאמרים ברמה אקדמית במגוון רחב של נושאים הקשורים במדיניות חברתית, בביטחון סוציאלי, בזכויות חברתיות וברווחה במובנים הרחבים ביותר.  המאמרים עוסקים בהיבטים הכלכליים, הפוליטיים, הסוציולוגיים, הדמוגרפים וההיסטוריים של הנושאים הללו כמו גם בתחומי החינוך, הבריאות ומשפט הרווחה. כתב העת יוצא לאור 3 פעמים בשנה. המאמרים בטקסט מלא.


בית מקרא - כתב עת של החברה לחקר המקרא בישראל

באתר דעת – אתר לימודי יהדות ורוח – מופיעים מאמרים בטקסט מלא מהשנים תשכ"ח – תשמ"ג

גיליונות בית מקרא ניתנים כעת לצפייה מלאה באתר הספרייה הלאומית jstor  (מלבד גיליונות של השנים האחרונות)


 בליפאניקה
כתב עת אינטרנטי למדע בדיוני ולפנטזיה שמיועד לפרסום מיטב המאמרים, הביקורות והסיפורים, ולהוות מקור איכותי למידע ולדיונים על אודות המדע הבדיוני והפנטזיה, תוך שימת דגש מיוחד על סיפורת חדשה.

בנין ודיור : מגזין ישראלי לעיצוב הבית והסביבה

כל מה שצריך לדעת על עיצוב הבית ועוד קצת - כל הטרנדים, הקלאסיקות, הבתים המדהימים והטיפים... באתר כתבות מהמגזין מסודרות לפי קטגוריות. 


בשביל הארץ  

מגזין טבע, נוף ומורשת של רשות הטבע והגנים, גיליונות בטקסט מלא


בשביל הזיכרון - ירחון בית הספר המרכזי להוראת השואה, יד ושם *
יוצא לאור כשלוש פעמים בשנה, במסגרת המגמה להכשרת מורים של בית הספר הבין-לאומי להוראת השואה כל גיליון מיוחד לנושא אחר הנדון באמצעות נקודות מבט שונות. עוד מתפרסמות בכתב העת הצעות למערכי שיעור, במסגרת המדור "בשביל החינוך", המבוססים על תכניו של הגיליון ומותאמים לעבודה בכיתה; מקורות ייחודיים ולא מוכרים מארכיון יד ושם וסקירה של ספרים חדשים. מאמרים בטקסט מלא רק לגיליונות 1-14. 


*בתנועה: כתב-עת למדעי החינוך הגופני והספורט  - 
גיליונות ניתנים כעת לצפייה מלאה באתר הספרייה הלאומית jstor  (מלבד גיליונות של השנים האחרונות)


גג - איגוד כללי של סופרים בישראל 

כתב עת ספרותי אותו מוציא לאור איגוד כללי של סופרים בישראל. שמו של כתב העת נועד לסמל את היותו של האיגוד 'ארגון גג' לסופרים הכותבים בישראל בשפות שונות, לא רק בעברית ואכן מתפרסמים בו שירים וסיפורים במגוון שפות כל החוברות והמאמרים בטקסט מלא.


גילוי דעת כתב עת רב-תחומי לחינוך, חברה ותרבות 

שנתון, כתב עת מדעי שפיט היוצא לאור במשותף על ידי המכון לחינוך מתקדם במכללת סמינר הקיבוצים והוצאת הקיבוץ המאוחד, במטרה להעשיר ולהעמיק את הדיון בסוגיות מהותיות – חינוכיות, חברתיות ותרבותיות – הנוגעות לחברה הישראלית והעולמית עם תחילת העשור השני של המאה ה-21.   החוברות 1-8בטקסט מלא.


גליליאו 
המגזין הישראלי למדע ואקולוגי. באתר מופיעים מאמרים בטקסט מלא החל מגיליון 1 -  שנת 1993 ועד גיליון 22 -  שנת  1997.


 גן ונוף 
המגזין הישראלי לעיצוב הגינה. באתר גיליונות ומאמרים רבים בטקסט מלא.


דבר עבר : עלון רשות העתיקות
כתב עת של רשות העתיקות. באתר חלק מהגיליונות שיצאו לאור בטקסט מלא.


דינמיאון ליין
כתב העת של מכון ווינגייט עוסק בספורט, פעילות גופנית ואורח חיים בריא.


דרשני: כתב עת ישראלי לתרבות והגות יהודית בהוצאת מכון שלום הרטמן, ירושלים באתר מאמרים בטקסט מלא מהגיליון האחרון שיצא לאור.


 הביוספרה
 ירחון לענייני סביבה  בהוצאת המשרד לאיכות הסביבה. באתר מאמרים מהשנים  1990-1996.
 המאמרים  מסודרים לפי נושאים ולפי חוברות. בנוסף ניתן לערוך חיפוש במאגר "הביוספרה" שבאתר.


הד החינוך - אל המאה ה-21 *
 ירחון כתב עת מקצועי של הסתדרות המורים בישראל. גיליונות השנים 2008-2011 בטקסט מלא


המרחב הציבורי - כתב עת לפוליטיקה וחברה 

רבעון, במה למאמרים המנתחים תהליכים פוליטיים במדינת ישראל ובעולם מזוויות חדשניות ורב-תחומיות, תוך שימת דגש על תהליכי דמוקרטיזציה, העצמת האזרח והחברה האזרחית. ממשל ופוליטיקה, משפט ופוליטיקה, סוציולוגיה פוליטית, גיאופוליטיקה, פילוסופיה פוליטית, זכויות אדם, ספרות ופוליטיקה, רטוריקה, תקשורת ופוליטיקה, יחסי מדינה-צבא ופסיכולוגיה פוליטית. גיליונות 1-8 בטקסט מלא

     הרפואה - עיתון ההסתדרות הרפואית בישראל 

מטרתו העיקרית של כתב העת היא לעדכן את ציבור קוראיו במתרחש בכל תחומי הרפואה בארץ ובעולם. את המאמרים המתפרסמים בו כותבים מיטב הרופאים במדינת ישראל, והוא מהווה מקור מידע מקיף ומהימן לכל הנוגע לרפואה בישראל. ניתן לעיין בתקצירים.


    העין השביעית 
 כתב-עת של המכון הישראלי לדמוקרטיה.  כלי תקשורת ישראלי העוסק בסקירה וביקורת של התקשורת, ובפרט  תקשורת המונים בישראל. החל ממרץ 2008 מופיע ככתב-עת מקוון בלבד.
כל המאמרים והכתבות שהתפרסמו ב"העין השביעית", מינואר 1996 ועד 2008, זמינים באתר.


    העלון למורי הביולוגיה
כתב העת של המרכז הארצי למורי ביולוגיה. באתר מאמרים בטקסט מלא מתוך החוברות משנת 1985 ועד היום.


הפנקס - כתב עת מקוון לתרבות וספרות ילדים
כתב העת מעניק במה לדיון מעמיק ואיכותי בספרות, שירה, איור, קולנוע, תיאטרון ועוד אמנויות שונות לילדים, ומנסה  לעורר את השיח בתרבות לילדים על-ידי יצירת מרחב ציבורי הנגיש לכל המתעניינים.


    זיקה - העיתון המקוון בנושאי שואה

העיתון המקוון של בית הספר המרכזי להוראת השואה ביד ושם מתפרסם ארבע פעמים בשנה ומיועד למורים, מדריכים ולכל המתעניינים בתחום הוראת השואה. העיתון המקוון מציע כיווני מחשבה מקוריים להעמקת השיח החינוכי בנושא השואה. בהיותו עיתון מקוון מזמן "זיקה" דיון בקרב קהילת המחנכים ומעדכן את המנויים במתחדש בתחום.


 זמנים - רבעון להיסטוריה *

מגוון הנושאים שבהם דן כתב העת: היסטוריה של עם ישראל וארץ ישראל לצד תולדות העמים; היסטוריה מערבית לצד עיון בתולדותיהן של תרבויות אחרות; מחקריהם של היסטוריונים, אך גם פירות עבודתם של חוקרים מדיסציפלינות סמוכות, כגון פילוסופיה, אמנות, ספרות וארכיאולוגיה. באתר תקצירי מאמרים, מפתח נושאים ומחברים.

גיליונות זמנים ניתנים כעת לצפייה מלאה באתר הספרייה הלאומית jstor  (מלבד גיליונות של השנים האחרונות)


 חברה ורווחה *
כתב העת נועד להרחיב ולהעמיק את  הידע התיאורטי, המחקרי והיישומי של עובדים סוציאליים ושל אנשי מקצועות רווחה אחרים כגון: פסיכולוגים, קרימינולוגים, עובדי בריאות הציבור וסוציולוגים. מתפרסמיםמאמרים המבוססים על מחקרים אמפיריים, מאמרים עיוניים העוסקים ברווחה חברתית, מדיניות וחקיקה חברתית, ומאמרים המתארים התערבויות עם פרטים, משפחות, קבוצות וקהילות וכוללים הערכה ביקורתית על יעילות ההתערבות. באתר מאמרים בטקסט מלא  מכרכים י"ד (1994) - כ"ח ( 2008)


חדשות ארכיאולוגיות
כתב העת של רשות העתיקות נועד לפרסום דיווחים ראשוניים על החפירות והסקרים הארכיאולוגיים הנערכים בארץ, וכן לפרסום דוחות סופיים של חפירות וסקרים מצומצמים. כמו כן מתפרסמים בו דוחות על ממצאים ארכיאולוגיים שתועדו בעת עבודות פיקוח.
המהדורה הדיגיטאלית, משנת 2004 ואילך, היא מאגר מידע בלתי מוגבל של דוחות חפירה, מלווים באיורים, תצלומים, תוכניות ולוחות.


 טבע הדברים - החברה לחקר האדם והסביבה
באתר כתבות ומאמרים בטקסט מלא מהירחון. 


                 ילדי טבע הדברים

באתר כתבות ומאמרים בטקסט מלא מהירחון.


  יד ושם - קובץ מחקרים *

כתב-עת מדעי דו-שנתי .קובץ המחקרים שם לו למטרה לעסוק בבחינה מקיפה של השואה. הוא מהווה במה לדיון מחקרי רב-תחומי בנושא ומכיל שורה ארוכה של מאמרים חדשניים ומעוררי מחשבה, פרי-עטם של טובי החוקרים וההוגים. באתר תקצירי מאמרים. 


ילקוט מורשת - תיעוד וחקר השואה *

כתב העת מופיע פעמיים בשנה ועוסק בכל המתרחש בתחום התיעוד וההיסטוריוגרפיה של השואה, בישראל ובחו"ל. באתר אפשרות חיפוש במאגר ילקוט מורשת שמובילה לתקצירי המאמרים בלבד.


ישראל - כתב-עת לחקר הציונות ומדינת ישראל : היסטוריה, תרבות, חברה 

לקדם את המחקר וההוראה של הרעיון הציוני, התנועה הציונית, העלייה, ההתיישבות היהודית, היחסים בין יהודים לערבים והזיקה בין מדינת ישראל ליהדות התפוצות. במרוצת הזמן וככל שהתרחבו והעמיקו העיסוק והמחקר האקדמי בסוגיות הנזכרות, הצטרפו לתחומי עניינו של המכון גם היבטים הקשורים בחברה, בפוליטיקה ובתרבות של המפעל הציוני, היישוב היהודי ומדינת ישראל. באתר מאמרים בטקסט מלא.   


כיוונים חדשים-כתב עת ציוני 

כתב העת "כיוונים חדשים" הנו במה עצמאית ובלתי תלויה לדיון בסוגיות הציונות והעם היהודי בימינו: תיאור התמורות בישראל ובגולה וכיווני התפתחותן; חקר תולדות היישוב והתנועה הציונית; ביטוי למחשבה היהודית בת־זמננו; עיון בבעיות הזהות התרבותית של החברה הישראלית; עתיד הציונות - הערכות ומגמות. ההסתדרות הציונית מאפשרת מתן ביטוי פלורליסטי מלא וחופשי ולכן כיוונים חדשים פתוח להשקפות מגוונות. הדעות המובעות במאמרים מבטאות את עמדות מחבריהם ולא בהכרח את עמדת המערכת. באתר מאמרים בטקסט מלא, למעט, גיליונות השנה האחרונה.


למד לשונך
בעלונים מתפרסמות המילים בשימוש כללי שקבעה האקדמיה ומבחר מונחים מתוך המילונים המקצועיים  שאושרו באקדמיה.
רשימות המונחים המלאות מובאות באתר מונחי האקדמיה.


מגדר
כתב עת דיגטלי רב תחומי ורב תרבותי המוקדש לשיח על מגדר ופמינזם בחסות קהיליית המגדר של האגודה הסוציולוגית הישראלית

כתב עת אקדמי שפיט מטעם מכון הנרייטה סאלד. מתפרסמים בו מאמרים בתחומים האלה: חינוך, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, מדע המדינה, מִנהל, התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש, תקשורת, קרימינולוגיה ועבודה סוציאלית. לכל מאמר תקציר בעברית ובאנגלית. באתר קישורים לתקצירי מאמרים בלבד.
גיליונות מגמות ניתנים כעת לצפייה מלאה מכל עמדות המחשבים בדרור 

    מדי חודש בחודשו
עורך : הרב אריה וינברגר, חוברת עזר בהוראה ובהדרכה למורים ולמדריכים. מדורים קבועים: חג החודש, תאריכים ומאורעות, תשבץ, חידון, מלאכת יד, הפעלות בנושא החודש ובנושא השנתי המופעל במערכת החינוך, והפניה לחומר אור-קול. טקסט מלא.

    מדע 2000 /כמעט 2000 : כתב עת למדע וטכנולוגיה
כתב עת למדעים ולטכנולוגיה בהוצאת המרכז להוראת מדעים, מוזיאון המדע ורשת עמל .
הקישור הוא לכתבי העת ומאגר המידע של סנונית ובו מאמרים וכתבות בטקסט מלא מכתב העת.


 מחול עכשיו - כתב עת למחול  *

מאגר עשיר, הכולל מאות מאמרים ומחקרים שחיברו מיטב כותבי המחול בישראל מאז 1975. כתבי העת הכלולים באתר מתעדים את הדרך שעשה המחול בישראל ומשקפים אותה. מאגר המידע הזה פתוח ללא תשלום לקהילת המחול בישראל. החומר מוגש לשוחרי המחול ולעוסקים בו באהבה ומתוך אמונה ששני המסלולים שבהם פועל המחול, המעשי והתיאורטי, מזינים זה את זה. כל הגיליונות בטקסט מלא.   


מחשבות

כתב עת העוסק בנושאי הגות ומדע, בעריכתו של צבי ינאי, שמו של כתב העת נובע מדרישה להציג בכל חלל עבודה בחברת IBM שלט עם המילה “Think” (“חשוֹב!”). בטאון החברה באנגלית נשא אף הוא את השם Think, ובהסבתו לעברית נקרא “מחשבות”. בתחילת שנות התשעים, לאחר שיצאו לאור יותר משישים גיליונות, חדל כתב העת להופיע. בשנת 2000 יצאה חוברת מיוחדת: קובץ היובל ליבמ ישראל 50 שנה 1999-1949. כל הגיליונות בטקסט מלא.


מידעת - כתב עת לחקר הספרנות והמידע

"מידעת" כתב עת של קהילת המידע בישראל מחדש את פעילותו תחת חסותה של המחלקה ללימודי מידע באוניברסיטת בר-אילן. "מידעת" הוא כתב עת אקדמי, מקצועי, שפיט העוסק בהיבטים השונים של ספרנות, מידע וארכיונאות. מטרתו להציג את העשייה המחקרית-מקצועית ולדון בנושאים עכשוויים בתחום, כדי לתרום לפעילות האקדמית ולקידום ספריות, ארכיונים, מרכזי מידע ותרבות.


שנתון היוצא לאור על ידי המכון לקידום נוער, ומיועד לאנשים העוסקים בעבודה עם נוער מנותק - בשדה ובאקדמיה, ולכל המוצא עניין בנושאים אלה. החוברת מפיצה ידע מקצועי חדש ומעודכן, מהווה במה ייחודית לעובדי קידום נוער בארץ, ומאפשרת להם להציג יוזמות אישיות ויחידתיות שפותחו על ידםבאתר מאמרים בטקסט מלא מחוברת מספר 5 והלאה 


מסגרת מדיה

כתב עת אקדמי, שפיט, המפרסם מאמרים מקוריים בעברית העוסקים במחקר התקשורת מטעם האגודה הישראלית לתקשורת והרשות השניה לטלויזיה ולרדיו. פרסומים בטקסט מלא.


מערכות *

דו-ירחון עיוני המשמש כבטאון צה"ל. כתב העת מרכז מאמרים מקצועיים בנושאי צבאביטחוןמדיניות, וכן היבטים אסטרטגיים של תחומים משיקים כגון כלכלה ותשתיות לאומיות,היסטוריה צבאית פרסומים בטקסט מלא.


מפגש - לעבודה חינוכית-סוציאלית *

כתב עת בין תחומי, וכשמו, הוא יוצר מפגש ודיאלוג בין תכנים מהמקצועות: חינוך, סוציולוגיה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, אנתרופולוגיה ומדעי ההתנהגות. 


 משטרה וחברה: כתב עת בנושא אכיפת החוק וקרימינולוגיה
כתב עת, היוצא לאור על-ידי אגף קהילה ומשמר אזרחי במשטרת-ישראל. ייעודו העיקרי  הוא לחזק את השיח האקדמי והמקצועי, ולתת כלים בידי קובעי המדיניות, באשר לתפקיד המשטרה בחברה. באתר מאמרים בטקסט מלא בתחומי מערכת אכיפת החוק והקרימינולוגיה, מניעת פשיעה וההתארגנות הקהילתית למניעת פשיעה והיבטים ניהוליים ומדעיים של עבודת המשטרה. וכן מחקרים איכותיים בתחומים של משפט וחברה. הגיליונות מקוונים מאז ינואר 2005.


מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל

 מרכז טאוב הוקם ב-1982, לאחר שראש הממשלה דאז מנחם בגין מינה את ישראל כץ (לשעבר שר העבודה והרווחה) לעמוד בראש ועדה שנקראה “צוות ראש הממשלה לתכנון שירותים חברתיים”. גוף זה קיבל לידיו את המשימה להעביר לממשלה ניתוחים, מחקרים והצעות מדיניות חדשניות בנושאים כמו פריון, תשתיות הון אנושי וחומרי, הוצאות ממשלתיות, סדרי עדיפויות ושקיפות, עלות המחיה, כלכלה שחורה ושוקי אשראי. הפרסומים בטקסט מלא.


משואה - קובץ שנתי לתודעת השואה והגבורה *

 שנתון, לעודד שימור של זיכרון השואה תוך שימת דגש מרכזי על משמעותה לעולמנו, על השאלות העקרוניות על מהות האדם הנובעות מלימודה, כמו גם על תהליכי עיצוב הזיכרון בחברה הישראלית והשפעתם על תפישתנו את שארע בזמן השואה. הפרסומים בטקסט מלא עד שנת 2011.


מתקופת האבן כתב העת של העמותה הישראלית לפרהיסטוריה

במה לחוקרים העוסקים במחקר הארכיאולוגיה הפרהיסטורית בישראל ובאזורים השכנים לה. הוא מבקש ומעודד פרסומים העוסקים בתיאור המידע הפרהיסטורי הבסיסי, דוחות של חפירות וסקרים ופרסום תוצאות ניתוח הממצאים מהם. טקסט מלא, כל המאמרים בשפה האנגלית ועברית.


נתיב

נתיב היה כתב עת ישראלי שעסק בחשיבה מדינית ותרבותית. כתב העת יצא לאור פעם בחודשיים החל משנת 1987 בהוצאת מרכז אריאל למחקרי מדיניות ובעריכתו של אריה סתיו. הגיליון האחרון המודפס הוא גיליון 123, שיצא לאור בדצמבר 2008.‏  ארכיון המאמרים הועלה לרשת האינטרנט ומאמרים נוספים המשיכו להופיע באתר האינטרנט של כתב העת. 

כתב העת הוא בעל אוריינטציה ימנית מובהקת, מאמריו הפוליטיים מתמקדים בהתרעות בפני הסכנות הצפויות למדינת ישראל לטענת כותביו מן העולם המוסלמי. לכתב העת מדור תרבותי ובו שירה עברית, שירה מתורגמת וקיטעי פרוזה. לרוב גם לתוכן הספרותי שבמדור יש השלכות פוליטיות המשקפות את הקו הפוליטי הימני של כתב העת.


סיינטיפיק / אמריקן ישראל

סיינטיפיק אמריקן ישראל יוצא לאור על ידי אורט ישראל. כתב העת המתפרסם למעלה מ-150 שנה ומביא לקוראיו דיווחים מעמיקים על ההתפתחויות במדע ובטכנולוגיה ששינו את פני עולמנו במרוצת הזמן הזה. באתר מאמרים שונים בטקסט מלא.
קישור לגיליונות קודמים (חלק מהמאמרים מופיעים בטקסט מלא וחלקם -  תקציר בלבד 
http://goo.gl/jG )


סינמטק - כתב עת לענייני קולנוע 
    כתב העת היחידי בארץ לענייני קולנוע, באתר מאמרים משנת 2011 בטקסט מלא.


    עיונים: בחינוך, בחברה, בטכנולוגיה ובמדע
    באתר גיליונות קודמים של כתב העת עם מאמרים בטקסט מלא.


 עיונים במינהל ובארגון החינוך  *
 יוצא לאור אחת לשנה מטעם המרכז למינהל והערכה בחינוך באוניברסיטת חיפה. מטרת כתב העת היא לפרסם ולהפיץ ידע בתחומי המינהל והארגון במוסדות חינוך ובסביבות חינוכיות. מגיליון 29 מאמרים בטקסט מלא.


    עיונים בתקומת ישראל

    עיונים מפרסם מאמרים מתחומי דעת מגוונים: היסטוריה, פילוסופיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, כלכלה, ספרות, אמנות, מוסיקה, גאוגרפיה, מגדר ועוד. באתר מאמרים בטקסט מלא.

על אתר: ביטאון לענייני ארץ ישראל במקורות

מבחר מאמרים בטקסט מלא מכתב העת של מכללת הרצוג להכשרת מורים ליד ישיבת הר עציון.


על-כימיה
עיתון מורי הכימיה יוצא לאור פעמיים בשנה במהדורה מודפסת ובמהדורת אינטרנט. 


    על סדר היום

עלון הפעלות בנושאים אקטואליים בהוצאת משרד החינוך - "מינהל חברה  ונוער"כל הגיליונות בטקסט מלא.


עלון החגים של המכללה האקדמית בית ברלחוברות "עלי מועד" מכילות מסרים ורעיונות שמטרתם לחשוף את הדור הצעיר למועדי ישראללזכור ולהזכיר לכולנו את עברנו המשותף, את תרבותנו ומורשתנו. כל מאמרי החוברות, בטקסט מלא, מסודרים לפי מועדי וחגי עם ישראל


עלי משפט
כתב העת נוסד בשנת 1998 במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ושם לעצמו כמטרה לפרסם כתיבה אקדמית רלוונטית, חדשנית, ובעלת תרומה לשיח המשפטי והאקדמי בישראל.
המאמרים מופיעים באתר בטקסט מלא.


    עת-מול *

עת-מול הוא דו-ירחון לתולדות עם-ישראל וארץ-ישראל, בהוצאת יד יצחק בן צביהכולל מאמרים, סקירות על מחקרים, סיפורים מחיי הארץ, זיכרונות, תגליות ומספר מדורים קבועים. המאמרים מלווים בשפע תמונות, איורים וציורים נדירים ומפתיעים, ומוגשים בשפה השווה לכל נפש. חלק מהמאמרים באתר מופיעים בטקסט מלא.


    עת מקרא

    כתב עת מקוון בנושאי תרבות, מחקר ואמנות סביב מקרא


  פנים - רבעון לתרבות חברה וחינוך
    
כתב עת בהוצאת הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים בישראל. כל הגיליונות והמאמרים בטקסט מלא. 


כתב עת מדעי-פופולארי לארכאולוגיה של ארץ-ישראל והארצות המקרא 


באתר רשימה חלקית של גיליונות כתב העת שמופיעים בטקסט מלא וכן אפשרות חיפוש במאגר הגיליונות. 


באתר מבית סנונית גיליונות כתב העת בטקסט מלא  החל מגיליון מספר 1 ועד לגיליון 88- אוקטובר 2008. 


ראשית - עיונים ביהדות
כתב-עת מדעי מקוון, היוצא לאור על-ידי המרכז ללימודים מתקדמים של מכון שלום הרטמן בירושלים, ומוקדש לעיונים בתרבות היהודית על כל מופעיה וצורותיה, מן המקרא ועד ליהדות ולישראליות העכשוויות. המאמרים כולם בטקסט מלא.


 תיאוריה וביקורת במה ישראלית 
    
כתב עת (דו-שנתון) בשיפוט עמיתים, לעיון ביקורתי בחברה ובתרבות בישראל. המאמרים כולם בטקסט מלא.


תכלת - כתב עת למחשבה ישראלית כתב-עת למחשבה ישראלית
כתב העת יוצא לאור ארבע פעמים בשנה, בעברית ובאנגלית, על ידי מרכז שלם.
במה לחשיבה מקורית בעניינים הנוגעים לעם היהודי ולמדינת ישראל. המאמרים והביקורות המתפרסמים ב"תכלת" עוסקים בפילוסופיה יהודית, במגמות תרבותיות, במדיניות ציבורית ישראלית ויהודית, במקום הדת בחיי הציבור, בהיסטוריה ציונית ועוד. למן ייסודו בשנת 1996, כינס "תכלת" מגוון רחב של כותבים צעירים ומנוסים, המאוחדים במחויבותם לביסוסה של מדינת ישראל כמדינה חזקה, יהודית וחופשית, ולקיומה של מסורת יהודית עשירה ומשגשגת. באתר כל הגיליונות שיצאו לאור, חלק מהמאמרים – בטקסט מלא.


TheMedical – אתר הבית של הרופאים בישראל

אתר TheMedical כולל מגוון רחב של סקירות רפואיות, מחקרים ומאמרים בנושאי מדיניות רפואית, אתיקה ומשפט - בהם נתקלים הרופאים מדי יום במהלך עבודתם. כנגזרת לכך, TheMedical מעניק במה לרופאים המעוניינים להציג את דעותיהם ועמדותיהם בכל הקורה בענף.


Review - מגזין מכון תנובה למחקר 

באתר כל המאמרים החל מגיליון מס' 1 בטקסט מלא. בנוסף, תקצירי מאמרים מתוך סקירת עיתונות מקצועית -   Updates


ZOOZ
מגאזין און ליין אינטראקטיבי בנושא אמנות, אופנה, תרבות, טכנולוגיה וסגנון חיים. ZOOZ  הוא המגזין האינטראקטיבי הראשון בישראל (2011), נראה כמו מגזין של פעם, מתנהג כמו אתר ומציג חווית תוכן אחרת מכל מה שהכרתם עד עכשיו ברשת. מגזין אינטראקטיבי הוא מדיה חדשנית  ששמה דגש על חוויית תוכן עשירה המבוססת על אינטראקציה עם הקורא באמצעות כלים המאפשרים למשתמש לחוות חוויה חזותית באמצעות וידיאו, סאונד, אנימציה, סטילס, גיפים, טקסטים וקישורים. מערכת זוז בוחרת בכל גליון לאתגר את הקורא  ולגרום לו להיות מעורב בעולמות התרבות האמנות והאופנה בישראל ובעולם.