טיפולי שיניים בעידן הקורונה - המלצות למצב הנוכחי

מטופלים וחברים יקרים, חזרה מתוכננת לטיפולי שיניים במרפאות הינה בתחילת מאי, בתנאי שלא תהיה שוב התפרצות מחודשת של מגיפת הקורונה והוראות שונות מטעם משרד הבריאות.
אין לבטל את טיפולי השיניים המיועדים, אלא אם הינך חולה או נדרש לבידוד. בריאות הפה הינה חלק חשוב ביותר בבריאות הכללית שלנו, והחמרה במצב השיניים והחניכיים כרוך בהחמרה ו/או מוקדי זיהום וסיכון לבריאותנו הכללית, כולל ביחס לנגיף הקורונה!
אם יש לכם זימון לטיפול שיניים ושוטר עוצר אתכם בעת סגר, הראו לו את התור לזימון (פתק או סמס).
רק אם הינך נדרש/ת להיות בבידוד או אחד מבני ביתך, או אם יש לך חום/שיעול/הצטננות, או אינך מרגיש/ה בטוב מכל סיבה שהיא - נא להתקשר ולבטל את התור. אם יש לך מחלות רקע כרוניות, נא להתייעץ איתנו אם כדאי להגיע לטיפול או להמתין.

מאז התפרצות הקורונה אנו רואים במרפאות השיניים עלייה חדה בבעיות דנטליות מסיבות שונות. עלייה ברמת הסטרס הכללי מעלה למשל את שכיחות הנזקים הנגרמים בעקבות חריקות שיניים (ברוקסיזם): שחיקה/סדקים/שברים של שיניים/סתימות/כתרים, וכן עלייה בשכיחות כאבי הראש ו/או כאבים בשרירי הלעיסה ובמפרקי הלסת. המצב יחמיר יותר אם בגלל הסטרס יש גם מצב של יובש פה, עלייה ברמת צריכת הפחמימות, ירידה ברמת ההיגיינה האוראלית והימנעות מטיפולים דנטליים.
חשוב לדעת כי החמרה ברמת דלקות החניכיים והזיהומים בחלל הפה פוגעת ברמת הבריאות הכללית שלנו, כולל עלייה בסיכון להידבקות בקורונה ובמחלות אחרות.

חריקת שיניים ברוקסיזם קורונה ערוץ 13 חדשות - ד"ר גיא וולפין

אנו פועלים כמובן בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ונעדכן אתכם בהתפתחויות. למרות כל אמצעי הזהירות שאנו נוקטים מדי יום ומחמירים שבעתיים כעת, החשיפה לאוויר שעלול להיות רווי במזהמים מסוכנת גם לנו וגם לכם, ועל כן הקפדה יתרה מבוצעת במרפאות שדואגות לבריאותכם 😎
בהתאם להמלצות ארגון הבריאות העולמי ומכוני מחקר בינלאומיים רכשנו מכשירי חיטוי אוויר וחיטוי מכשירים מיוחדים, סייעות במשמרות מלאות כולל בטיפולי השיננית, וטכנולוגיות אחרות שמפחיתות למינימום את הסיכון לזיהומים.

הנחיות: נא להגיע עם מסיכה וכפפות. מומלץ להמתין מתחת למרפאה או באוטו עד לתורכם. כרגיל אצלנו חדר ההמתנה לא דחוס ומלא ואנו מקפידים על מרווח בין מטופל למטופל. כרגיל אצלנו זורקים כפפות ולא משתמשים בהן שוב ושוב... ריסוס קפדני של כל משטחי העבודה בחומרי חיטוי מיוחדים, וכן של מתגי החשמל, הברזים, פינת ההמתנה, וכמובן נמשיך לשמור על ניקיון קפדני ועוד. בחדר ההמתנה תקבלו מטליות חיטוי לשימושכם האישי כבר בכניסה. כל מטופל יתבקש כרגיל לבצע שטיפת פה וכן חיטוי הידיים והפנים בחומרים מיוחדים. כל מטופל יקבל הצהרת בריאות אישית לחתימה שבה הוא מאשר כי הינו חש בטוב וכי אינו נדרש לבידוד משום סיבה שהיא. כל מטופל יעבור מדידת חום ע"י מדחום אלחוטי עם הגיעו למרפאה. אם אתם יודעים שתמיד קר לכם, תביאו סוודר או שמיכונת מהבית.

מטהר אוויר אוסטין AUSTIN - ד"ר גיא וולפין
רכשנו לכל אחד מחדרי הטיפולים מכשיר מיוחד לחיטוי וטיהור האוויר, מדגם AUSTIN, הנחשב לטוב בעולם, ומשמש גם בתי חולים וחדרי ניתוח.
פילטר – מסנן אוויר 4 שכבתי.  2 שכבות קדמיות,  שכבת מסנן פחם וזיאוליט ומסנן חלקיקים הפה  – Hepa.
מסנן חלקיקים – הפה דרג רפואי (FilterGrade  Austin HEPA Medical) בשילוב פחם פעיל וזיאוליט לניטרול ריחות וגזים.
יעילות סינון של % 99.94 לחלקיקים בגודל של עד 0.1 מיקרון ו% 99.97 לחלקיקים בגודל של עד 0.3 מיקרון.
מסיר על ידי תהליך הסינון: אבק, אבקני פריחה, בקטריות, וירוסים, הפרשות קרדית אבק הבית, עובש, פיח, עשן סיגריות ועישון ושאר חלקיקים/אלרגנים אחרים.
מנטרל מהאוויר גזים, כימיקלים, ריחות לא נעימים של עישון ובישול, ריחות בית סגור וריחות לא נעימים אחרים בעזרת שכבת פחם פעיל וזיאוליט.
מכישר חיטוי למרפאות שיניים UV CLEVO DISINFECTOR - גיא וולפיןרכשנו מכשיר חיטוי מיוחד - Clevo UV Disinfector - מכשיר דנטלי אוטומטי מיוחד לעיקור וירוסים וחיידקים שמיועד לעקר וירוסים וחיידקים ע"י קרניים UV. המכשיר הורס DNA של וירוסים וחיידקים בעזרת קרניים אולטרה-סגולות תוך 15 שניות. זאת בנוסף לעיקור "הרגיל" שמבצעים למכשירים הדנטליים לאחר כל מטופל, ובמיוחד למכשירים אלקטרוניים שאינם יכולים לעבור חיטוי ועיקור בתנור המיוחד (אוטוקלאב).רפואת שיניים דיגיטלית בתלת מימד - ד"ר גיא וולפין
לקיחת מידות למעבדה לביצוע כתרים וגשרים תבוצע עם סורק תלת מימדי מהמשוכללים והמדוייקים ביותר שיש,
גם מטעמי דיוק ונוחות, וגם למנוע ככל האפשר לקיחת מידות "רגילות" עם אביזרים וחומרי מטבע סיליקוניים שמוכנסים לפה ומעוררים שיעול.

ניתוחי חניכיים עם מיכשור לייזר - ד"ר גיא וולפין
רוב ניתוחי החניכיים מבוצעים עם מכשיר לייזר, ללא דימומים או תפרים, עם מינימום זמן ניתוח ומינימום רגישות או כאב לאחר הניתוח.

וכמובן אנו מתמגנים בהתאם לכל ההוראות העדכניות של משרד הבריאות, ועל כן נראה לכם אולי מעט שונים מהרגיל...

הוראות החיטוי הרגילות של משרד הבריאות מיושמות במתכונת מחמירה אף יותר, למשל לשיננית מוצמדת סייעת, להגדלת יעילות השליטה בזיהומים, שימוש מוגבר בסכר גומי, מסיכות פנים מיוחדות, חיטוי יסודי בין מטופל למטופל כרגיל מבוצע אך פעמיים, המתנה ממושכת בין מטופל אחד לזה שבא אחריו בכדי לאוורר את החדר, הפעלת שני אוטוקלאבים (תנור סטרליזיציה בתקן חדרי ניתוח) ועוד.

על מנת להקטין את כמות החיידקים והוירוסים בחלל הפה לפני הטיפול, שטיפות פה מבוצעות עם מי חמצן מדוללים ל60 שניות לפני כל טיפול. לפני טיפולים כירורגיים או טיפולים הכרוכים בדימום גם תבוצע שטיפת פה עם כלורהקסידין.

באופן כללי ולא רק בגלל קורונה, אם הייתם חולים במחלה מדבקת כלשהי, כדאי מאוד להחליף את מברשות השיניים שלכם. ובאופן כללי מומלץ להפריד בין מברשות השיניים של כל אחד מבני המשפחה.


לפי הוראות משרד הבריאות, אין אפשרות לטפל באנשים הנמצאים בבידוד או מראים סימנים של התפתחות מחלה כלשהי (ובמיוחד בדרכי הנשימה) גם אם יש מקרה שמצריך עזרה ראשונה דנטלית. במצב זה עליכם לפנות אל בתי החולים או דרך מד"א (טל' 101). מצטערים.
לצערי - לא מתחבקים, לא מתנשקים ולא לוחצים ידיים. חבל, אבל לא נורא.
נאחל לכולם לעבור תקופה זו בריאים ושלמים, לכל מצב של שאלה בנושא אפשר לשלוח וואטסאפ לסלולרי שלי 052-2720789 וכמובן להתקשר למרפאה.

מאחלים לכם ולמשפחותיכם בריאות ואושר,
ד"ר גיא וולפין וצוות המרפאה


קורונה ובעיות דנטליות - חריקות שיניים, בעיות חניכיים, עששת, כאבי ראש, כאבים במפרק הלסת, ברוקסיזם - ד''ר גיא וולפין
 טיפולי שיניים בעידן הקורונה - קורונה חורונה - ד"ר גיא וולפין


ד"ר גיא וולפין - אסתטיקה דנטלית: כי החיוך הוא כרטיס הביקור שלך - ושלנו

רח' נורדאו 29, פתח-תקווה      03-9139913      dr.guy.volfin@gmail.com