Šifrovačky‎ > ‎

Brieždenie

Bude slovenská šifrovačka? Organizuje ju Kesy a Ika? Tak to ani chvíľku neváhame. Trochu nás rozlaďuje účasť Toníka a že to bolo oprávnene. Ako môžeme konkurovať zhluku tých najlepších z troch najlepších šifrovacích tímov? A ešte k tomu malému Toníkovi, ktorý má snáď lepší priemerný počet šifrovačiek na rok než Yeti.

Ku klasickému Drahošovi nám prikyvuje Lada a tak má Majk opäť hárem. Veríme si, oproti Toníčkovi máme výhodu 2 slovákov v tíme. Do Bratislavy sa dostávame v piatok večer. Pohodlne si vybavujeme zaplatenie štartovného (spoločné výlety s Kesym značia nejaké preplatky na niektorých stranách) a kúpu bratislavskej mapy (taktiež riešené z preplatkov). No je to normálne, aby mi mapu kupoval organizátor, u neho prespával celý tím a na štart sme niesli kľúče od bytu onému organizátorovi? No tvrdím, pohodlný úvod. Od prechodu piatkového vlaku cez slovenskú hranicu sa snažím rozprávať čiste slovensky. Treba si zvykať. Dokonca sa snažím presvedčiť Majka, nech si tiež pospomína na časy, kedy kvôli mne (a ďalším slovenským kamarátom) rozprával nejakú dobu slovensky a opäť to skúsi. 

Na štarte stretávame niektoré známe tváre a je to dosť príjemné. Len nás trochu mätú slovenské reklamy a slovenský prízvuk okolitých ľudí. Asi sme už tou češtinou poznačení. Všímame si divných ulíc a vravíme si, že všetko, ale všetko musíme kontrolovať s mapu, pretože tu je veľa divných názvov ulíc. Na štarte nám Mišof a jeho kolegyňa dajú rubikovú kocku, ktorú si Majk hneď rozhádže a zistí, že ju už zabudol poskladať. Kesy nás pekne privíta, z čoho sa mu trochu snažíme robiť bordel. Ale len trošku :-)

Našou stratégiou je získať prvú šifru aj za relativne veľkú sumu, len aby sme mali čo luštiť. To sa majkovi darí za 18 peniažkov a v zápätí za 16 druhú. Takže chvíľu luštíme 2 šifry. Potom sa postavím do fronty ja, ale so 16timi peniažkami sa už obchoduje ťažšie. Našťastie sa mi to v jednu chvíľu darí. Nachádzame všetky 4 riešenia neďaleko seba a vyrážame na MHD. Trochu mi robí problém sa zorientovať.. Druhá zastávka autobusu nás odvádza niekam na sever, čo sa ale nejaví ako zlý nápad a odtiaľ sa k miestam dostávame z relativne malého kopčeka. Pri riešení KOST očakávame KOSTEL, takže E. A dosť nás mätie, že tam je O. Máme len 1 mapu, takže sa nedelíme. Až dostaneme papierovú kocku, hneď prepisujeme písmenka. Po získaní všetkých 3 kruhov začneme robiť nejakú blbosť. Našťastie nám to netrvá tak dlho a uvedomíme si lepší spôsob lúštenia. Objaví sa Kesy akurát keď dostávame riešenie. Dosť sa smeje nad tým, že nevieme interpretovať "ALTANOK". Je to altán a k tomu OK, akože sa nám to páči a súhlasime s tým? Evidentne 2 slováci v tíme je stále málo. 

Nuž, tak nejako to prebiehalo aj potom. U altánku sme nepoznali Zoru, ale nejak to tipli. S ústredným topením (teda kúrením) sa odviezli na ulicu Strmú. Nepoznali oranžovú od červenej, ale to sme si domysleli. Na presune videli Toníčka a Ústredné kúrenie. Nepoznali vlajky a museli ich zháňať. Videli Toníčka nastupovať do 93ky. My rozpoznali lepší autobus 80. Na presune stretli Toníčka. Videli sme, ako Aleš zaliezol do ulice a o chvíľu sa vrátil a s ním 2 štejakúce psy. Tie psy nás ubezpečili, že tam cesta nevedie, čím ďakujeme Alešovi. Pre Teba to asi nebolo vtipné, ale my sme sa smiali dostatočne. Zastrieľali sme si :-) a to Anka vystrieľala najlepšie zo všetkých strieľajúcich dievčat. Došli sme do Rakúska. A zastavili sa u domina v Bažantici. Na domino sme prišli prví. Jediný krát, tak sa tým musíme pochvíliť. Ale tam sme sa zdržali na 15 minút dlhšie než sme museli a ďalšiu rubikovku sme teda riešili o dosť dlhšie než museli. Na ďalšie stanovište teda prichádzame už dosť neskoro, hrubou silou riešime a v rychlosti prochádzame do cieľa. Máme 25 minút na vyriešenie cieľovej aktivity, ktorú hrubou silou zdolávame po 15 minutách.

Veľmi veľmi ďakujeme Kesymu, Danke a Ike za krásnu šifrovačku. Šifry nás veľmi bavili. Asi pretože sa s organizátormi poznáme a ich štýl nás baví vždy. Bolo to fakt super a to aj vďala tímu. Takže ďakujem. Gratulujeme Toníčkovi a jeho partii, na Vás asi nemáme, pretože 2 hodiny skôr v cieli je predsalen dosť. Takže ste mali naozaj nádherný čas. Gratulujeme ústrednému kúreniu, že nás predbehli :-) Ďakujeme všetkým (aj béčkovým) organizátorom za spríjemnenie šifrovačky Brieždenie. Na jednu stranu dúfam, že sa Vám podarí niečo také skvelé zorganizovať ešte raz. Na druhú stranu by som si chcela Kesyho ukradnúť len na Matrix :-) 


Spísala Lydka