Інформаційний матеріал щодо посилення соціального захисту найбідніших верств населення при оплаті комунальних послуг

Отправлено 24 июл. 2014 г., 1:27 пользователем Ленінська районна у м. Донецку рада   [ обновлено 24 июл. 2014 г., 1:29 ]
            3 метою посилення соціального захисту найбідніших верств населення у зв'язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 83 „Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги" (набрала чинності з 1 липня 2014 року) передбачено надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв'язку з підвищенням цін і тарифів на послуги.

            Право на отримання компенсації мають сім'ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім'ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення. До складу сім'ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку).
            Зазначений прожитковий мінімум сім"ї визначається окремо для кожної сім'ї залежно від її складу.

            У разі коли будь-хто з працездатних членів сім'ї надає інформацію про відсутність доходів за будь-який місяць протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім'ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

            Встановлені прожиткові мінімуми (з 1 січня 2014 року):

для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;
для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;
для працездатних осіб - 1218 грн.;
для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

            Для прикладу:
            У житловому приміщенні проживає сім'я, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років).
            Розрахуємо прожитковий мінімум цієї сім'ї:
            (1218грн*2особи + 1286 грн. + 1032 грн.) = 4754 грн.
            Таким чином, якщо зазначена сім'я має середньомісячний дохід за попередні шість місяців, рівний або менший 4754 грн., така сім'я має право на компенсацію додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв'язку з підвищенням цін і тарифів на послуги.

            Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та житлових субсидій) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідного платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги. При цьому застосовуються норми володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія.

            Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заявник має надати заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку), за формою, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики від 27серпня 2004 р. № 192 (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) та пред'являє паспорт.

            Після одержання від організацій, що надають послуги, інформації про розмір платежів сім'ї до та після підвищення цін і тарифів, орган соціального захисту населення у десятиденний строк здійснює розрахунок компенсації і надає заявнику повідомлення.

            Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Якщо звернення за наданням компенсації надійде від заявника до 1 жовтня 2014 року за бажанням заявника компенсація може бути призначена з травня 2014 року.

            Компенсація щомісяця перераховуватиметься органом соціального захисту населення підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховуватиметься на особові рахунки заявника

ЗАЯВА 

для призначення компенсацій додаткових витрат на плату комунальних послуг


Начальнику управління праці та соціального захисту населення

Громадянина(ки)_____

Адреса зареєстрованого місця проживання;

ЗАЯВА

Прошу призначити компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів з _____ (місяця) 20____ року.

 

 

Для призначення компенсації надаю наступні відомості про осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку):

з/тт

ПІБ

Дата народження

Серія номер паспорта

Ким і коли видано паспорт

Ідентифікаційний код

Види

отримуваного

доходу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Надаю також перелік комунальних послуг. якими користується сім'я:

 

Вид комунальної послуги

Назва підприємства

Номер особового рахунку

ПІП особи, на яку відкрито особовий рахунок

1

Централізоване опалення

 

 

 

2

Централізоване постачання гарячої води

 

 

 

3

Газопостачання

 

 

 

Я, поінформований, що інформація подана у цій заяві, а також документи, додані до неї, можуть бути перевірені органом соціального захисту населення для забезпечення цільового використання бюджетних коштів. До заяви додаю:

-  довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

-  довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Дата                                                                                                                                                                              Підпис

Управління праці та соціального захисту населення
Ленінської районної у м.Донецьку раді

Comments