Главная страница

Донецька гімназія №21

Донецької міської ради

Донецької області

Рік заснування- 1993

Засновник- Донецька міська рада

Директор- Усенко Юрій МиколайовичАдреса:

Донецька гімназія «21

83018

М.Донецьк

Вул. Краснознаменна,86
ТЕЛ :(062)303-67-23 

 

Історія заснування школи

У 1931 році була відкрита школа №19 на околиці міста Сталіно, з 1935 року перейменована на середню школу №94 Донецької залізниці. З 1967 року перейменована на загальноосвітню трудову політехнічну школу з виробничим навчанням №21 м. Донецьк, з 1992 року перейменована на загальноосвітню школу  І-ІІІ ступіней №21 м. Донецьк. Наступні роки стали періодом подальшого розвитку школи. Важливою подією на цьому шляху стало створення в 1993 році гімназії.

Сьогодні Донецька гімназія №21 нараховує 535 учнів. В їх розпорядженні 34 учбових кімнати, обладнані 2 кабінети з інформатики, танцювальний, спортивний і актовий зали.

Найважливіше завдання гімназії – розвиток інтелектуальних здібностей учнів, підготовка гімназистів до здобуття вищої освіти, до творчої праці в різних сферах діяльності реалізується за напрямками:

·         Організація навчально-виховного процесу з орієнтацією на розвиток творчого мислення;

·         Створення системи науково-дослідницької роботи у відділеннях МАН;

·         Співпраці з вищими навчальними закладами.

У гімназії  створено 8 кафедр. Налагоджена співпраця з вузами: ДонНУ, ДонНТУ, Європейським університетом, Донецьким інститутом економіки і торгівлі ім.Туган – Барановського, індустріально-педагогічним технікумом, Юридичним інститутом.

За роки існування навчального закладу було випущено 86 учнів нагороджених «Золотою медаллю», 23 учня- «Срібною медаллю».

Випускники гімназії успішно знаходять гідне місце в сучасних ринкових умов працевлаштування. Отриманні  знання, навички сприяють досягненню високих посад на підприємствах різних форм власності, а також в органах державного управління і місцевого самоврядування. Серед наших випускників директори підприємства, керівники установ та державних структур, депутати, представники різноманітних галузей освіти, науки та медицини.

Гімназія має високий склад педагогів.

Навчальний процес забезпечує 47 учителів, 20 з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 –першу, 5-другу. Серед них 12 учителів-методистів, 7-старші вчителі. Учителі використовують у навчанні сучасні наукові досягнення і технології.

Гімназисти успішно засвоюють програму навчання, беруть участь у науково-дослідницькій роботі, займаючи призові місця на конкурсах-захисту робіт  МАН всіх рівнів, у роботі наукових конференцій економічного факультету ДонНУ, Європейського університету і Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін І, ІІ, ІІІ, ІV етапів, займають призові місця.

У старшій школі учні мають змогу обрати профіль навчання: фізико-маематичний або філогічний.

Система навчання та виховання, яка склалася в гімназії, дає свій результат. Протягом багатьох років гімназія міцно отримує першість у рейтингу Куйбишевського району за підсумками ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.