Termin / miejsce
Flotylla Domowego Kościoła była planowana jest na 10.07 - 24.07.2021, lecz niestety z powodów epidemiologicznych zostaje przesunięta na 2022 !

Prowadzący
Nadchodzącą Flotyllę Domowego Kościoła poprowadzi ks. dr. Krzysztof Romanowski. Sprawami organizacyjnymi zajmuje się małżeństwo Anny i Mirosława Dyniów. Patronat duchowy: Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie "Marianum" - Carlsberg oraz Polska Misja Katolicka Paderborn-Bielefeld.

Zgłoszenia
Jeśli jesteś zainteresowany i chciałbyś otrzymać więcej informacji, lub chciałbyś popłynąć z nami wypełnij formularz zgłoszenia: Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami. Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.

Podstawowe informacje

Cieszymy się z uczestnictwa każdej rodziny. Jeśli chcesz spędzić z nami czas a do tej pory nie miałeś kontaktu z żaglami, wcale nie przekreśla to twojego udziału we flotylli. Daj nam znać i wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie (np. dołączenie do innej rodziny).

Podczas rekolekcji realizowany jest pewien program dla dzieci (katecheza, wspólne gry/zabawy). Najmłodsze dzieci do tej pory które wzięły udział we Flotylli to trzyletni Jaś i czteroletnia Veronika. Wieczorem gdy dzieci już są w kojach, małżeństwa mają czas aby spotykać się w "kręgu" aby podzielić się przeżyciami dnia oraz wspólnie się pomodlić.

Każda załoga samodzielnie czarteruje łódź (prawdopodobnie w różnych miejscach). W związku z tym organizatorzy krótko przed flotyllą ustalają miejsce oraz czas pierwszego spotkania w taki sposób aby każdy mógł bezproblemowo zdążyć. 

Przygotowanie i koszta

Sternicy (!) są odpowiedzialni za bezpieczeństwo rejsu,  przygotowanie i poinformowanie załogi. Trasa rejsu będzie wybierana tak, aby było bezpiecznie i przyjemnie (biorąc pod uwagę pogodę, doświadczenie załóg itd.).

Nocujemy na jachtach w marinach, czasami "na dziko" jako dodatkowa atrakcja (jeśli będzie taka wola załóg).

Udział we Flotylli DK jest bezpłatny, jedyne koszty związane są z czarterem jachtu i wyżywieniem (szczegóły poniżej).

Prosimy o uwzględnienie poniższych punktów:
 • Czarter jachtu - każda załoga odpowiedzialna jest za czarter jachtu lub ew. wynajęcie sternika. Koszty czarteru zależne są od klasy i wieku jachtu jak również od armatora. Proszę uwzględnić, że wypełnienie jachtu pełna załoga ("na maksa") zmniejsza koszty, ale również zmniejsza komfort / "intymność". Dodatkowo niewielka oplata za benzynę do jachtu.
  • Przykład 1: Jacht "Antila 27" (max 8 osób): 665 PLN (za osobę/ 2 tygodnie)
  • Przykład 2: Jacht "Tes Dreamer 32" (max 10 osób): 697 PLN (za osobę/ 2 tygodnie)
  • Przykład 3: Jacht "Laguna 730" (max 8 osób): 385 PLN (za osobę/ 2 tygodnie)
 • Koszty mariny - Postój jachtu z załogą w marinie na Mazurach to koszt rzędu 30-80 PLN. Płatne prysznice (ok. 5-10 PLN/10min). W zależności od załóg możemy pare nocy spędzić również "na dziko" - koszt 0 PLN :-).
  • Przykład: W 2015 wydaliśmy w marinach łącznie ok. 65 PLN  (za osobę/ 2 tygodnie). 
 • Wyżywienie - Gotowanie na jachcie, koszty podobne jak przy gotowaniu w domu. Na mazurach jest doskonała sieć sklepów spożywczych. Co do obiadu, aby nie zaczynać "od zera" polecamy przygotowanie jedzenia w domu i zabranie go w postaci szczelnie zamkniętych słoików (pulpeciki, bigos, etc..). 
  • Przykład 1: W 2015 wydaliśmy na jedzenie łącznie ok. 190 PLN  (za osobę/ 2 tygodnie). 
 • Ubiór - Kurtki przeciwdeszczowe, buty przystosowane na jacht, itp. 
 • Gry planszowe, karty itp. dla dzieci
 • Walkie-talkie do komunikacji między jachtami

Proporczyk

Każda załoga otrzyma na czas rejsu proporczyk z logo Flotylli Domowego Kościoła (symbol "róży wiatrów" w której umieszczone jest logo Domowego Kościoła). 

Sternik powinien umieścić proporczyk pod lewym salingiem, gdzie będzie dobrze widoczny z dużej odległości oraz łatwo rozpoznawalny wśród innych masztów np. w portach. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej się odnaleźć i "trzymać razem".

Po rejsie załoga może zatrzymać proporczyk "na pamiątkę".