Prerábanie rodinného domu z roku 1964.

Stránka je vytvorená a venovaná priaznivcom stavebníctva. Postupne budem na stránke pridávať všetky poznatky, problémy, ale aj príjemné veci a pod., ktoré v mojom prípade nastali s prerábaním rodinného domu, ktorý sme si kúpili a rozhodli sa prerobiť.
Dom sme kúpili v lete 2006 ako klasickú stavbu zo 60-tych rokov eternitová strecha, obvodové múry z dierovaných škvárobetónových tvárnic omietnutých brizolitom, bez venca (len dva rady cementových bielych tehál), trámový strop, valbová strecha bez podkrovia (len vikier). Rozmery domu sú 9x10m. K domu je pristavaná veranda a garáž. Nasťahovali sme sa doň v lete 2008. Za ten čas sme prerobili komplet prízemie. V roku 2008 ustal stavebný "boom" a robil sa len prístrešok pre autá, chodníky od brány a nejaké udržiavacie a prípravné práce pre ďalšiu etapu prerábania, ktorou malo byť zobytnenie podkrovia.
Vo februári 2010 sme si dali vypracovať projekt na prerobenie podkrovnej časti a v marci 2010 sme sa do toho pustili (na prvú etapu projekt nebol :-)). Začalo sa s nahradením pôvodnej väzby strešného krovu a to tak, aby sme mohli odstrániť väzné trámy. V apríli 2010 nám priniesli strešnú krytinu a.... a asi mesiac neprestajne pršalo. Mal som už z toho nervy, myslel som, že tú strechu ani nezačneme realizovať. V júni od 5.6.2010 do 13.6.2010 nepršalo a tak sa nám podarilo dať komplet strechu pod fóliu. Následné dva týždne sme po víkendoch, po poobediach a pomedzi dažďové prehánky nahadzovali plechovú strešnú krytinu.
Od leta 2010 až do mája 2011 sme robili komplet podkrovie. Vo fotodokumentácii som to všetko zdokumentoval.
Ešte nás čaká zateplenie obvodových stien a úprava okolia domu a to dobudovanie terasy, oplotenie, detský "kútik", terénne úpravy a rekonštrukcia drevárne a dielne.


Všetko (okrem podlahovky) sme robili svojpomocne s minimom finančných prostriedkov :-).