Fotogalerie‎ > ‎

Nymburk a Kutná Hora 30.-31.5.2013

přidáno: 3. 6. 2013 4:07, autor: Romana Dobiášová   [ aktualizováno 3. 6. 2013 5:19 ]
"Ale bylo hezky!"
 Nakonec i tato věta padla, i když nevím jestli byla o počasí :)

    Ve čtvrtek jsme se vydali do Nymburského kina, o kterém mnozí neměli ani potuchy, že tam je. Nasmáli jsme se u Království lesních strážců a slimáka (ne šneka!) Hňupa jsme potkávali i na chodnících.
    Večer jsme se ubytovali ve své třídě a všechnu objednanou pizzu snědli!!!! Klidná noc ovšem byla i tak. Ráno nás přece jen čekala Kutná Hora a pěší turistika po městě.
    Milovické ráno vypadalo slibně a paní ředitelka náš ujistila, že objednala hezké počasí. Po příjezdu do Kutné Hory padla další bájná věta: "Ale asi jen pro Milovice, budeme to u paní ředitelky reklamovat!".
    Exkurze a poznávání začalo už na nádraží, prohlédnout mapu, nastudovat cestu, nasadit pláštěnky a vyrazit. Jako první jsme po cestě potkali Kostel Nanebevzetí Panny Marie, poté jsme ucítili přítomnost výrobny tabákových výrobků a prošli okolo Muzea tabáku. Dorazili jsme do centra města a šup přímo ke gotickému Chrámu Sv. Brabory. Uvnitř to byla nádhera, ale museli jsme odejít na prohlídku do bývalých stříbrných dolů. Obrovské nadšení vyvolalo sluníčko a konec deště.
     Čekal nás 1,5 hodinový program "Cesta stříbra" - dozvěděli jsme se od nálezu stříbrné rudy až po zpracování úplně vše. Mnozí z nás říkali, že by také mnohem radši třídili stříbro, než chodili do školy. V samotných dolech jsme byli všichni za hrdiny. Navlékli jsme hornické oblečení s přilbou, dostali vlastní baterku a vůbec nikdo se nebál, jen tréma trochu byla.
     Na závěr exkurze jsme se vydali směrem k bobové dráze. Obavy a zároveň těšení se v nás mísilo. Všichni se svezli a úsměvy se objevily i u jindy vážných tváří.
     Co víc si přát? :)

2013-06-01


    
Comments