Akce‎ > ‎

Jsem laskavec! 13.11.2017

přidáno: 15. 11. 2017 3:15, autor: Romana Dobiášová
(Projekt vyhlášený nadací Karla Janečka)

Paní učitelka nás přihlásila do projektu Jsem laskavec. Nejen, že věděla o třídě plné laskavců, ale také o jejich zájmu o youtoubery! 

Patronem tohoto projektu je totiž Jirka Král, youtouber. On sám si vyzkoušel nějaké laskavosti. Při přihlášení do projektu se dala vybrat laskavost, kterou daná třída/skupina vykoná. Ve škole již probíhá sbírka plyšáků pro seniory, sbírka krmiva pro útulek, úklid okolí školy zvládneme při hodinách ČASP  a  tak nám naše třídní vybrala laskavost volitelnou.

Den 13.11. není jen světovým dnem laskavosti, ale také mezinárodním dnem nevidomých. Nejsme žádní troškaři a chtěli jsme vybrat co největší příspěvek pro Nadaci Leontinka, která pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením (nákup učebnic, asistenční psi apod.).

Připravili jsme si 200 výherních losů (někdo měl i natřený nos, ale zvládli jsme to), a protože jsme třída plná laskavců, VŠECHNY losy byly výherní. Měli jsme tedy připraveno 200 cen!!! Od knih, přes samolepky, pexesa, fixy na textil, omalovánky, až po plakáty, odznaky, magnetky a další. Celou akci bylo třeba vyhlásit ve školním rozhlase a Ella, která si to vyzkoušela, se ponávratu do třídy dočkala potlesku. 

Jak se nakonec v pondělí 13.11. ukázalo, o losy byl veliký zájem a zmizely rychlostí blesku. Protože máme na škole i laskavé paní učitelky a paní ředitelku, peněz se vybralo ještě víc, než jsme předpokládali (200x10Kč=2000Kč).

Tímto bychom Vám chtěli poděkovat a oznámit, že posíláme 
do Nadace Leontinka 2045Kč.

A co jsme se tím naučili my? Tím nejlepším zjištěním je dobrý pocit, že někomu mohu pomoci a ještě to může být zábava! Tím dalším pozitivem jsou rozhodně také společné zážitky naší třídy 3.A ("musíš ten mikrofon skoro olizovat", nebo "dáme je za 10Kč, ať vyděláme co nejvíc" atd), ale také moc milá zpětná vazba od ostatních dětí i dospělých.

S pozdravem Kemp 3.A

Na fotky se podívejte na www.ackomilovice.rajce.net 


Comments