Akce‎ > ‎

Dušičkově-Halloweenský den 7.11.2017

přidáno: 7. 11. 2017 7:56, autor: Romana Dobiášová   [ aktualizováno 8. 11. 2017 13:56 ]
Dnešní den začal netradičně!

Jednoruká paní učitelka nás nechtěla ráno po příchodu do školy pustit do třídy, chystala si tam ty svoje pavučiny a krvavý lektvar. Začali jsme v debatním kroužku při svitu svíček a lucerny zjišťovat, kdo se čeho bojí a dostali se k tématu "svátek všech zesnulých -  Dušičky". Čekaly na nás pracovní listy , kde jsme si obohatili slovní zásobu z AJ, ale také jsme se dozvěděli jak a proč se "slaví" Dušičky u nás (svíčka, modlitba, zdobení hrobů na hřbitovech). Překvapilo nás, že tak jak se dnes slaví v USA Halloween se už dávno slavily Dušičky v Podkrkonoší, tedy průvodem v maskách.

Jednu dušičku jsme si pak vyrobili pomocí špejle, marshmallow bonbónu, ubrousku a fixy. Nevíme, co se to v nás probudilo za příšerky, ale chtěli jsme si ty dušičky sníst :-) Dalším úkolem bylo vytvoření lucerny. Tu si ovšem vyzkoušíme až doma. Domů jsme si také odnesli vyrobenou dýni a netopýra.

Správná Halloweenská oslava se neobejde bez pohoštění, ovšem ne tak ledajakého. Do kuchyňky se těšili snad všichni. Hníst těsto, válet, krájet, hlídat v troubě, ale také dodržovat pokyny a postupy, umýt po sobě nádobí a pracovní místo, jako by nedělalo nikomu problém. Na našem MENU byste našli: pečené prsty, kosti, nehty, krvavý lektvar. Mňam! Moc se nám to povedlo a sbíhaly se sliny všem kolemjdoucím duším. I paní ředitelka přišla tzv."po čuchu" a slyšela jen věty: "dojezte ty nehty", "jdu si přidat prsty" a nebo "došla nám krev na pití" :-D

Nakonec jsme si zkusili sestřelit toaleťákové duchy a vyzkoušeli, jakou máme trefu. No, někteří budeme trénovat ještě zítra!

Tak zas za rok! Trick or treat, nebo Bububu?!

3.A
fotky zde: ackomilovice.rajce.idnes.cz
jméno: ackomilovice
heslo: ackomilovice

Slíbený recept na pečené prsty zde: 
nebo s marcipánem zde:
Comments