Akce

Zde najdete informace o akcích, výletech, přednáškách a všem,

kde jsme byli a jak se nám tam líbilo.

Jsem laskavec! 13.11.2017

přidáno: 15. 11. 2017 3:15, autor: Romana Dobiášová

(Projekt vyhlášený nadací Karla Janečka)

Paní učitelka nás přihlásila do projektu Jsem laskavec. Nejen, že věděla o třídě plné laskavců, ale také o jejich zájmu o youtoubery! 

Patronem tohoto projektu je totiž Jirka Král, youtouber. On sám si vyzkoušel nějaké laskavosti. Při přihlášení do projektu se dala vybrat laskavost, kterou daná třída/skupina vykoná. Ve škole již probíhá sbírka plyšáků pro seniory, sbírka krmiva pro útulek, úklid okolí školy zvládneme při hodinách ČASP  a  tak nám naše třídní vybrala laskavost volitelnou.

Den 13.11. není jen světovým dnem laskavosti, ale také mezinárodním dnem nevidomých. Nejsme žádní troškaři a chtěli jsme vybrat co největší příspěvek pro Nadaci Leontinka, která pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením (nákup učebnic, asistenční psi apod.).

Připravili jsme si 200 výherních losů (někdo měl i natřený nos, ale zvládli jsme to), a protože jsme třída plná laskavců, VŠECHNY losy byly výherní. Měli jsme tedy připraveno 200 cen!!! Od knih, přes samolepky, pexesa, fixy na textil, omalovánky, až po plakáty, odznaky, magnetky a další. Celou akci bylo třeba vyhlásit ve školním rozhlase a Ella, která si to vyzkoušela, se ponávratu do třídy dočkala potlesku. 

Jak se nakonec v pondělí 13.11. ukázalo, o losy byl veliký zájem a zmizely rychlostí blesku. Protože máme na škole i laskavé paní učitelky a paní ředitelku, peněz se vybralo ještě víc, než jsme předpokládali (200x10Kč=2000Kč).

Tímto bychom Vám chtěli poděkovat a oznámit, že posíláme 
do Nadace Leontinka 2045Kč.

A co jsme se tím naučili my? Tím nejlepším zjištěním je dobrý pocit, že někomu mohu pomoci a ještě to může být zábava! Tím dalším pozitivem jsou rozhodně také společné zážitky naší třídy 3.A ("musíš ten mikrofon skoro olizovat", nebo "dáme je za 10Kč, ať vyděláme co nejvíc" atd), ale také moc milá zpětná vazba od ostatních dětí i dospělých.

S pozdravem Kemp 3.A

Na fotky se podívejte na www.ackomilovice.rajce.net 


Pošta a vycházka po okolí školy

přidáno: 13. 11. 2017 6:29, autor: Romana Dobiášová

Krátký dopis? Známka? Adresa? Odteď už žádný problém, ale že to byl boj!

V pátek 10.11.2017 jsme poslali dopis domů. Dorazil? Někteří posílali poprvé, někteří byli poprvé na místní poště, někteří se těšili, že budou moci olíznout známku :-) Každý si našel to své.

Naše výprava pokračovala po okolí školy - kostel, dětský domov, rozcestí k letišti a divokým koním, socha sv. Antonína, hasičárna a poslední velkým překvapením byl bývalý obecní úřad! 

Foto z vycházky na www.ackomilovice.rajce.net


Dušičkově-Halloweenský den 7.11.2017

přidáno: 7. 11. 2017 7:56, autor: Romana Dobiášová   [ aktualizováno 8. 11. 2017 13:56 ]

Dnešní den začal netradičně!

Jednoruká paní učitelka nás nechtěla ráno po příchodu do školy pustit do třídy, chystala si tam ty svoje pavučiny a krvavý lektvar. Začali jsme v debatním kroužku při svitu svíček a lucerny zjišťovat, kdo se čeho bojí a dostali se k tématu "svátek všech zesnulých -  Dušičky". Čekaly na nás pracovní listy , kde jsme si obohatili slovní zásobu z AJ, ale také jsme se dozvěděli jak a proč se "slaví" Dušičky u nás (svíčka, modlitba, zdobení hrobů na hřbitovech). Překvapilo nás, že tak jak se dnes slaví v USA Halloween se už dávno slavily Dušičky v Podkrkonoší, tedy průvodem v maskách.

Jednu dušičku jsme si pak vyrobili pomocí špejle, marshmallow bonbónu, ubrousku a fixy. Nevíme, co se to v nás probudilo za příšerky, ale chtěli jsme si ty dušičky sníst :-) Dalším úkolem bylo vytvoření lucerny. Tu si ovšem vyzkoušíme až doma. Domů jsme si také odnesli vyrobenou dýni a netopýra.

Správná Halloweenská oslava se neobejde bez pohoštění, ovšem ne tak ledajakého. Do kuchyňky se těšili snad všichni. Hníst těsto, válet, krájet, hlídat v troubě, ale také dodržovat pokyny a postupy, umýt po sobě nádobí a pracovní místo, jako by nedělalo nikomu problém. Na našem MENU byste našli: pečené prsty, kosti, nehty, krvavý lektvar. Mňam! Moc se nám to povedlo a sbíhaly se sliny všem kolemjdoucím duším. I paní ředitelka přišla tzv."po čuchu" a slyšela jen věty: "dojezte ty nehty", "jdu si přidat prsty" a nebo "došla nám krev na pití" :-D

Nakonec jsme si zkusili sestřelit toaleťákové duchy a vyzkoušeli, jakou máme trefu. No, někteří budeme trénovat ještě zítra!

Tak zas za rok! Trick or treat, nebo Bububu?!

3.A
fotky zde: ackomilovice.rajce.idnes.cz
jméno: ackomilovice
heslo: ackomilovice

Slíbený recept na pečené prsty zde: 
nebo s marcipánem zde:

Plavání 12.9. lekce 1/5

přidáno: 12. 9. 2017 11:39, autor: Romana Dobiášová

Těšili jsme se, dočkali jsme se. Plavecký bazén v Čelákovicích známe a některé z nás poznaly i plavčice. Po pravidlech chování u bazénu jsme se rozdělili podle schopností do skupin 1 - 5, ale bavilo to všechny na jedničku :-). 
Těšíme se na příště 19.9.2017

Cvičení v přírodě "Na střelnici" 7.9.2017

přidáno: 12. 9. 2017 11:02, autor: Romana Dobiášová

    Okolo rezervace se zubry, po cestách, kde jezdí tatrovky, v hlubokém lese, tam kde sbíráme kukly motýlů, chrobáky a šneky, objevili jsme střelnici. Nebyla prázdná, zrovna zde Policie ČR měla "trénink", ale proč se před námi schovali, netušíme :-) 
    Po cestě zpátky, cestou necestou, blátem neblátem, kaluží nekaluží dostali jsme se včas domů. Že trošku špinaví? Nám to nevadí a maminky snad prominou. A ti co trochu zmokli, příště si přibalí pláštěnku.
"A kdy budeme teda cvičit?!" padla otázka téměř na závěr.
Hodně jsme si povídali a málo fotili. Tu trochu fotek máte ve fotogalerii.

Romana Dobiášová

1-5 of 5