Witamy na stronie internetowej DKF "Cisza".

Dyskusyjny klub filmowy "Cisza" powstał w roku szkolnym 1984 / 1985 w Liceum Ogólnokształcącym imienia Filomatów Chojnickich. Pomysł narodził się w klasie IVe z inspiracji uczniów: Wojciecha Młynarza i Tomasza Bieska, którzy z pomocą licealnego historyka, Bogdana Kuffla, nawiązali kontakt z Polską Federacją Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Warszawie, stając się jej członkiem.

Początkowo projekcje odbywały się w chojnickim kinie "Kosmos" przy wsparciu i życzliwej pomocy personelu kina i jego kierowniczki, Krystyny Szpery.

Od 1991 roku zaczęto wydawać informator filmowy, w którym zamieszczane są recenzje filmów wyświetlanych w danym miesiącu i prezentowana sylwetka miesiąca.
W 1994 roku nastąpiła nadspodziewana frekwencja na projekcjach. Wówczas narodził się pomysł utworzenia DKF "Cisza-bis". Projekcje rozpoczęły się 5 grudnia 1994 roku. DKF "Cisza-bis" został rozwiązany po pięciu latach działalności.

DKF "Cisza" już od trzech lat współorganizuje filmobrania, podczas których chojniczanie mają okazję obejrzeć wiele interesujących filmów. Stają też przed szansą wzbogacenia swojej wiedzy o kinie, jako że co roku specjalnie dla nich przygotowywane są wykłądy. Dodatkową atrakcją jest też możliwość spotkania z producentami, aktorami, czy reżyserami takiego formatu, jak chociażby Jacek Bromski, reżyser i scenarzysta filmu "To ja, złodziej".

DKF "Cisza" organizuje też co roku Konkurs Wiedzy o Filmie, w którym mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgminazjalnych.Obecnie projekcje dyskusyjnego klubu filmowego "Cisza" odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w Chojnickim Domu Kultury.

Informacje o wyświetlanych filmach drukowane są co tydzień w Gazecie Pomorskiej. Karnety na cały miesiąc (zazwyczaj na 4 filmy) można nabyć w kasie Chojnickiego Domu Kulutry tuż przed filmem. Kosztują zaledwie 20 złotych. Każdy nabywca karnetu, który zagłosuje na wybrany przed siebie film wyświetlany na DKF-ie w danym miesiącu, staje przed szansą zdobycia nagrody, czyli jednego z trzech darmowych karnetów na następny miesiąc. Za bilet na pojedynczy seans trzeba zapłacić 8 złotych.

Nie można przegapić takiej okazji ! Poniedziałkowy wieczór spędzony w kinie to doskonały początek tygodnia!Współzałożycielem i opiekunem DKF'u jest Bogdan Kuffel - telefon kontaktowy 397 25 99

Repertuar na rok 2009:

styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, wrzesień, październik, listopad, grudzień

Filmobranie 2009 - informacje i program.Repertuar na rok 2008:

styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październiklistopad, grudzień.

Comments