МХО "Діти Світла" м. Коломия

Молодіжна християнська організація "Діти Світла"

Організація "Діти Світла" заснована 6 січня 2001 року. Ініціатором утворення спільноти був о. Руслан Ваврик та теперішній о.д. Олександр Волощук. Перші зустрічі проводились у приміщенні індустріально-педагогічного технікуму, пізніше – в каплиці, яка раніше знаходилась на території Катедрального собору Преображення Господнього. З 2005 року зустрічі відбуваються в приміщенні собору. 
На початках існування було 32 члени спільноти. Першим головою був обраний Олександр Волощук, першим заступником – Роман Петруняк. З 2003 року організацію очолює Сергій Триф'як. Духівником є о. мітрат Руслан Ваврик. 
Організація ділиться на три вікові групи: молодша група 6-11 років, середня – 12-14 років, старша – від 15 років.
Мета діяльності організації – залучити молодь до участі у церковних громадах, благодійних справах, допомогти пізнати особливості християнського життя, поведінки християнина у сучасному суспільстві.
Члени організації збираються 3 рази на тиждень - у вівторок, п'ятницю та неділю. У вівторок – на 17.00 лекція, яку проводить голова організації або заступник, в п'ятницю – Ісусова молитва на 17.00, в неділю – лекція на 16.00, читає отець-духівник, о. Юрій Андрійчук або голова (перший заступник). Під час лекцій слухачі мають можливість вислухати поради духівника, обмінюватись власними думками і роздумами, спільно знайти шляхи вирішення своїх проблем. Час від часу проводяться молитовні читання Святого Письма.
З 20 квітня 2003 року організація видає щотижневик "Емаус" (головний редактор – Сергій Триф'як, виконавчий редактор - Володимир Остафійчук, рецензент – о. Руслан Ваврик). В газеті друкуються новини загальноцерковні, єпархіяльні та новини організації, статті на актуальні теми, твори на релігійну тематику.
Кожного літа (в липні-серпні) проводиться 4-5 відпочинково-реколекційних таборів для всіх груп "Дітей Світла" та "Марійської дружини" в Карпатах (села Дора та Дземброня), вихователями є члени старшої групи організації, до читання реколекцій залучаються священики. В кожному таборі протягом 7-8 днів відпочиває біля 60 дітей.
Протягом року члени організації беруть участь у пішій прощі до Зарваниці, поїздках до Унева, Крехова, Погоні, Перегінська, Страдча, Глинян.
Члени управи "Дітей Світла" беруть участь у вишколах, які проводить Патріарша комісія у справах молоді у Молодіжному духовно-реколекційному центрі м.Новояворівська, вишколі мирянського лідерства. Перший заступник Володимир Остафійчук та Наталія Гречук проводили вишкіл для єпархіяльних організацій.
У часі Великого посту "Діти Світла" організовують реколекції.
Влітку 2004 року члени організації брали участь в Європейських днях культури у Генуї (Італія), а грудні 2005 і 2006 року члени організації брали участь в щорічних європейських зустрічах молоді Тезе, які відбувались в Італії (2005) та Хорватії (2006), а також у відзначенні Міжнародного дня молоді в Німеччині. Такі поїздки дають можливість познайомитись з молоддю з різних країн Європи, обмінятись досвідом організації громадських справ, спільно помолитись про навернення ровесників.
Майже кожного року організовуються поїздки до Польщі, зокрема в травні 2005 року "Діти Світла" разом із вірними Коломийсько-Чернівецької єпархії були на зустрічі з Папою Бенедиктом XIV.
Спільно з духівником організовуються нічні чування для молоді та для парафіян собору. 2006 року чування відбулись в часі Великого посту, перед Різдвом Івана Хрестителя (чування по місту), в лютому 2007 року - біля української копії Туринської плащаниці, яку до Коломиї привезли зі Львова.
З лютого 2006 року двічі на місяць в Катедральному соборі Преображення Господнього демонструються фільми (екранізації біблійних сюжетів, життя святих).
Члени спільноти беруть участь в організації концертів, присвячених річницям церкви і організації. В 2006 році урочисто відзначено п'ятиріччя заснування організації "Діти Світла", відбувся святковий концерт.
Традиційним для спільноти є проведення різних акцій. До Дня захисту дітей 2003 року організована акція "Зупинімо аборти". Члени спільноти роздавали листівки з інформацією про наслідки абортів, збирали підписи за заборону таких операцій.
В 2005 році "Дітьми Світла" проведена акція "Цеглинка на побудову Катедрального собору Преображення Господнього". Під час акції збирали кошти в м.Коломиї.
Найбільш масштабною є акція "Допоможіть святому Миколаю прийти до дітей – сиріт". Ця акція проводиться з 2001 року і з кожним роком до неї залучається більше людей. Під час перших акцій збір коштів, продуктів та одягу проводився у храмах міста, деяких навчальних закладах, пізніше приєднались підприємства, магазини, де були встановлені скриньки. На зібрані кошти закуповуються продукти, канцелярські товари, одяг та інші необхідні речі для дитячих будинків Яблунова та Гвіздця. Минулорічна акція особливо запам'яталась і дітям, і організаторам. Діти писали листи зі зверненнями до святого Миколая. Кожен, хто хотів виконати прохання позбавленої батьківської опіки дитини, міг взяти лист і зробити подарунок до свята. Бажання дітей були різні – від іграшки до телевізора чи велосипеда, але кожне старались не лишити поза увагою.
Організація "Діти Світла" має філії у храмі Покрову Пресвятої Богородиці, с. Королівка та м. Косів. На даний час організація налічує близько ста членів.
Головою організації на даний час Тарас Бучовський, члени управи: Наталія Кіщук (перший заступник), Інна Куреляк (другий заступник), Маряна Богайчук (третій заступник). Скарбник - Леся Білейчук, секретар - Ірина Абраменкова.

Звіт перед громадою міста Коломия за акцію "Допоможи святому Миколаю прийти до сиріт" 2008 року
Кожна дитина з нетерпінням очікує дня святого Миколая, бо може отримати довгоочікуваний дарунок – чи замовлений в листі, чи сюрприз. Цей день завжди приносить багато радості. Але напевне Миколая найбільше чекають у дитячих будинках та інтернатах, діти якими опікується держава і які мають лише найнеобхідніші речі. 
В кожної дитини з інтернату є мрії, які мають шанс здійснитися лише цього свята. Більшість цих дітей, або сироти, або позбавлені батьківської опіки, тому в них не має можливості звернутися до когось зі своїми бажаннями. А ці бажання дуже різні, це знають ті хто виконував дитячі мрії з листа до святого Миколая. Хтось просив одяг, іграшки, хтось мп3-плеєри, телефони, інші – щастя, здоров’я для близьких. Цього року акція "Допоможи Миколаю прийти до дітей-сиріт", котру проводила МХО "Діти Світла" охопила 7 інтернатів (Гвіздець, Яблуні, Микуличин, Снятин, Смодне, Верховина, Тлумач), більше тисячі дітей чекали на здійснення своїх мрій. 
Поспілкувавшись з вихованцями інтернату, розумієш, що подарунки для них не найголовніше. Ці діти дуже цінують увагу, любов і спілкування. З подарунками їхали члени МХО "Діти Світла", після того як Миколай розносив подарунки члени організації мали можливість поспілкуватися з дітьми які радо розповідають про себе, про навчання, про друзів. В них можна вчитися щирості і щедрості. 
Висловлюємо подяку всім хто відгукнувся на наш заклик і приєднався до акції "Допоможи святому Миколаю прийти до дітей-сиріт", ми з вашою допомогою змогли передати для інтернатів кошти на суму 252 701 грн. 
Найперше дякуємо Преосвященному Владиці Миколаю, котрий благословив нашу акцію і всіляко підтримував нас під час її тривання. 
Особливу вдячність висловлюємо Коломийській міській раді за підтримку акції. Вдячні нашим інформаційним партнерам телеканалу "НТК", радіо "Сяйво" та Коломия ВЕБ Порталу, котрі безкоштовно транслювали рекламу нашої акції. Вдячні компанії "Ільчігор", котра безкоштовно видрукувала та розмістила сіті-лайти та бігборди з інформацією про проведення акції. 
Ми пам’ятаємо у своїх молитвах людей котрі дозволили розмістити ніші скриньки у їхніх торгівельних закладах, це десятки людей по цілій Коломиї. 
Висловлюємо захоплення та вдячність учням, студентам та викладачам таких навчальних закладів як Коломийський економіко-правовий коледж, Коломийський педагогічний коледж, Коломийська гімназія, Коломийські загальноосвітні школи №5 та №1, котрі допомогли скласти більше сотні дарунків для дітей в інтернатах. 
Висловлюємо вдячність підприємствам котрі матеріально активно прилучилися до нашої акції а саме, це ЮМАС "Коломийський млин", меблева фабрика "ТТТ", компанія виробник металопластикових вікон ПП Романяк І. та ПП Дутчак І., гуртівня "Берест-продторг". Також вдячні багатьом іншим підприємцям, котрі надали нам свою допомогу і за допомогою котрих ми мали можливість здійснити дитячі мрії. 
Дякуємо священикам з парафій м.Коломия, м.Городенка, м.Снятин, з Печеніжинського, Березівського та Снятинського деканатів котрі активно приєдналися до акції і всіляко сприяли проведенню акції у себе на парафіях. 
А найбільше ми вдячні Вам, тим хто не залишився байдужим до людської біди взяв лист від дитини і спробував, хоч на мить здійснити дитячу мрію, низький Вам уклін від дітей котрі змушені виховуватися у школах-інтернатах.