№609, 10 лютого 2012 року

Революція на Мальдівах


Акція протесту на Мальдівах, які є одним з найпопулярніших місць відпочинку в світі, переросли у збройні зіткнення. Поліція відмовилася підкорятися президенту.

Натовп з близько 500 людей, серед яких були десятки правоохоронців, спробував захопити штаб-квартиру військових у столиці країни місті Мале. У відповідь солдати закидали їх гранатами зі сльозогінним газом та почали стріляти гумовими кулями. За попередніми даними, троє людей постраждали.

Командування збройних сил Мальдівських островів заявило, що після безладів президент Мохамед Нашид подав у відставку. Сотні поліцейських почали демонстрацію в Мале після того, як уряд наказав зняти оточення між групами демонстрантів-опозиціонерів і прихильників влади.

Поліція визнала цей наказ незаконним і почала скандувати гасла із закликом відставки глави держави. Пізніше президент Нашид відвідав акцію поліцейських, де закликав їх припинити свій протест, однак йому довелося сховатися від демонстрантів у генштабі армії.

Загостренню ситуації передували майже три тижні акцій протесту. Вони розпочалися після того, як Нашид наказав заарештувати главу Кримінального суду країни Абдулла Мохаммеда, який звільнив активіста опозиції, затриманого владою без ордера. Подія викликала широкий громадський резонанс.

Віце-президент Союзу націй індійського океану, Верховний суд, Комісія з прав людини, а також глава відділу з прав людини ООН закликали звільнити Мохаммеда.

А тепер порівняйте із тим, що робиться в нашій країні і зробіть висновки…

За матеріалами ТСНУ Румунії протести звільнили уряд


Протести, якi вiдбулися на початку року у Румунiї, були настільки масовими, що подiбного ніхто не пам’ятає від часу падiння режиму Чаушеску в кiнцi 80-х рокiв минулого столiття. Причиною протесту був цього разу не деспотичний режим, а економiчна криза, з якою уряд катастрофічно не може впоратися, вважають протестувальники. Серед уведених чинним урядом непопулярних заходів було скорочення зарплат у державному секторі на 25% і заморожування пенсій.

У результаті тисячi людей вийшли на вулицi не тiльки Бухареста, але й 40 iнших мiст по цiлiй Румунiї, щоб показати свiй гнiв з приводу того, якими невмiлими є, на їхню думку, дiї влади щодо приборкання економiчної кризи в країнi.

Протести виявилися кривавими - у центрi Бухареста летiла брукiвка, трощилися вiкна, десятки людей, включно з полiцейськими, були пораненi.

Кілька тижнів вуличних протестів учасники яких висловлювали невдоволення запропонованою урядом програмою жорсткої економії, виявилися немарними. У результаті шостого лютого прем'єр-міністр Румунії Еміль Бок оголосив про свою відставку й розпуск кабінету. Бок повідомив, що хоче розрядити політичну й соціальну напруженість у країні, передає ВВС. Рішення про відставку прем'єра й кабінету набуває чинності негайно. Вочевидь, румунський уряд свою історію і зокрема приклад Чаушеску пам’ятає добре. Не завадило б і нашим високим владцям хоч інколи думати про ймовірні наслідки своїх діянь, придивившись до європейських сусідів.

11-13 лютого на Рівненщину прийдуть 30-градусні морози


За прогнозами Гідрометцентру, 11-13 лютого на території України очікуються морози до -30 градусів. Про це на прес-конференції повідомив голова відомства Микола Кульбіда.

"З 11 по 13 лютого в північних, західних і центральних областях очікується практично повторення тієї ситуації, яка була протягом 1-3 лютого, тобто зниження мінімальної температури до -27 ... -30, місцями можливо навіть трохи нижче градусів, і денної температури до -15 ... -20 градусів ", - сказав він.

При цьому головний синоптик підкреслив, що морози посиляться 7-8 лютого, і найбільш відчутним це посилення буде в східних областях: вночі -23 ... -28, а вдень -14 ... -19 градусів. При цьому на решті території вночі температура 7 лютого буде -14 ... -17, 8 лютого -18 ... -23, а денна температура в ці дні очікується на рівні -10 ... -15 градусів.

Кульбіда також підкреслив, що 15-16 лютого морози попустять: вночі температура підвищиться до -10 ... -18, а вдень - до -6 ... -12 градусів. При цьому 22-23 лютого температура істотно не зміниться. У цей період в Україну циклони не прийдуть, тому істотних опадів не буде.

Станом на середу від екстремальних холодів в Україні загинула 131 людина, до лікарень з переохолодженням та обмороженнями потрапили понад 1800 людей.

Comments