№599, 3 листопада 2011 року

Цікаві факти про горілку


Тост за здоров’я

Ще за Івана Грозного горілками називали різні лікарські настоянки і трави. Приймали такий міцний алкоголь виключно з лікувальною метою. Зрозуміло, чому тепер п’ють саме «за здоров’я».

На трьох

У радянські часи чоловік на обід брав, як правило, карбованець. А горілка коштувала два вісімдесят сім. Отже, хочеш випити – шукай двох «партнерів». (звідси крилате “третім будеш?”). І навіть здача на сирок «Дружба» ще залишалася.

«Гранчак»

У XVII столітті такі склянки робилися зі збитих між собою дощечок, зрозуміло, що склянка виходила з гранями. Перший скляний гранований стакан був виготовлений в 1943 році за ескізами Віри Мухіної. За іншою версією дизайн знаменитої склянки належить Казимиру Малевичу. Така склянка відрізнялася підвищеною міцністю – після падіння з метрової висоти на тверду поверхню «гранчак» залишався цілим.

У ящику горілки - 20 пляшок

У допетровську епоху основною мірою горілки вважалося відро. За часів Петра I у Росії з’являється пляшка, її запозичили з Франції. Оскільки стандартна пляшка мала 0,6 л., у відрі вміщувалося рівно 20 пляшок. На підставі цих мір велася торгова документація.

Порожню пляшку не можна ставити на стіл

Про це свідчить така легенда: привезли цей звичай козаки, які повернулися з Франції після військової кампанії 1812-14 рр. У ті часи паризькі офіціанти не враховували кількість проданих пляшок. Набагато простіше виставити рахунок – перерахувати порожні пляшки, що залишилися після трапези на столі. Хтось із козаків і зметикував, що можна заощадити, прибравши частину порожньої тари під стіл.

На доріжку

Здавна мандрівники користувалися особливою повагою. Волоцюг не любили, а мандрівників шанували, адже ті ходили по білому світу не від неробства, а від потреби душевної – на прощу, по святих місцях, у справах родинних і торгових. Були спеціальні молитви перед початком мандрівки і після її благополучного завершення, були і звичаї, яких завжди дотримувалися.

Мандрівники йшли від села до села, спираючись на ціпки. Перед довгою дорогою мандрівники, закидали торбинку на спину, брали в руки палицю і на хвилинку зупинялися біля хвіртки рідного дому. Тоді й підносилася чарка на доріжку. Зазвичай наливав її старший у роду. Першому – тому, кого чекала далека дорога. Подавали чарку обов’язково з побажаннями удачі: «Щоб дорога білою скатертиною стелилася», «Щоб лиха біда стороною обійшла», «Щоб нечиста сила зі шляху не збила». Той, хто вирушав у дорогу, мав випити чарку до дна, залишивши кілька крапель, які слід було виплеснути через плече – «змочити доріжку».

Фронтових 100 грамів

Їх під час Великої Вітчизняної виділяв солдатам сам Ворошилов. Ще у 1940 році, коли радянські війська в 40-градусний мороз загрузли у снігу під Фінляндією, Ворошилов розпорядився видавати по 100 грам для підняття бойового духу та зігріву. Офіційний наказ про видачу «наркомівських» був виданий 22 серпня 1941 року Державним комітетом оборони СРСР.

Гороскоп


Овен. Ваша активність принесе нові вершини в професійній сфері. Цілком може бути успішним рішення грошових питань, проте не слід зараз займатися благодійністю. Бійтеся підводних каменів в поїздках і діловій сфері.Телець. Перебуваючи на самоті із собою, ви зможете результативніше застосувати свої творчі здібності. Здійснюйте проекти, при цьому слухайте, що вам радить внутрішній голос, але не займайтеся будівництвом повітряних замків.Близнюки. Притаманні вам шарм, артистизм і творчі здібності можуть спричинити бурю в кінці тижня. Діставайте інформацію з прихованих джерел і прислухайтеся, що вам каже внутрішній голос, спрямуйте таємні течії в свій бік.Рак. Успішне досягнення намічених цілей можливе тільки за надійної підтримки вашого партнера або чоловіка. Скористайтеся зв'язками, щоб отримати цінну інформацію та зміцнити свої життєво важливі принципи.Лев. Використовуйте свої професійні напрацювання і допомогу закордонних партнерів для того, щоб зміцнити свій авторитет у робочому колективі. Обміркуйте план досягнення мети, розділяючи реальні можливості та ілюзії.Діва. Цілком реальною видається вдала поїздка за кордон з перетворенням ваших творчих планів на реальність. Здійснюючи свою мрію, остерігайтеся зайвих ідеалістичних ілюзій в плані перспектив і підтримуйте гармонію партнерських відносин.Терези. Міцні партнерські відносини стануть основою для підвищення вашого авторитету в сім'ї. Витрачайте гроші не на розваги, а на підвищення професіоналізму, розвиток творчих здібностей та поглиблення знань.Скорпіон. Слід сприймати волю опонента, дружини або партнера як належне або як волю Небес. Проявіть дипломатичність і альтруїзм стосовно партнерів. Зменшіть витрати на розваги та задоволення.Стрілець. Ваш партнер виявить до вас взаємність. Але це буде вам надто дорого коштувати. Здійснюючи свої творчі проекти і домагаючись щастя в коханні, сприйміть як належне - матеріальне може підтримувати ваші мрії і почуття, але не замінювати їх.Козерог. Можливий творчий вибух і сплеск романтичного настрою. Намагайтеся не піддаватися ейфорії і реально дивитися на витрату прибутку. Втілюйте у життя свої творчі плани, керуйтеся при цьому колишніми намірами.Водолій. Слухайте, що радять ваша інтуїція і внутрішній голос з приводу справ, пов'язаних з вашою родиною і будинком. Бійтеся спокус, абсолютної свободи і відсутності всіляких зобов'язань. Реалістичніше дивіться на навколишній світ і проявіть відповідальність.Риби. Незабаром настане вдалий період для зміцнення вашого добробуту і реалізації ваших інтелектуальних задумів. У бурхливому океані, яким є життя, остерігайтеся сумнівів або підсвідомих страхів. Прагніть до усвідомлення усього!
Comments