№597, 20 жовтня 2011 року

Поганий настрій – скуштуйте горіхів


Забудьте про яскраво запаковані БАДи! Найкраща профілактика хвороб – це горіхи, терпкуваті природні полівітаміни, причому практично від усіх хвороб. І що важливо - без побічних ефектів.

"Ігноруючи волоські горіхи, ви робите одну з головних помилок у своєму житті", - вважають лідери бельгійського Товариства любителів волоських горіхів. І вони цілком праві, адже такої кількості антиоксидантів, як у волоському горісі, не міститься майже в жодному із його побратимів.

Горіхи-бодігарди

Антиоксиданти, як відомо, допомагають захистити організм від хвороб, вони зупиняють ланцюгові реакції, що пошкоджують клітини в організмі. За своєю дією антиоксиданти волоського горіха майже у 15 разів сильніші від вітаміну Е. Горіхи - це джерело здорового та високоякісного білку (містять всі незамінні амінокислоти), великої кількості вітамінів, мінералів та харчових волокон. Регулярне споживання невеликої кількості горіхів (5-7 штук в день) може зменшити ризик серцево-судинних захворювань, деяких видів раку, діабету другого типу та інших проблем зі здоров'ям.

Горіхи-дієтологи

Дехто може подумати: "забагато жиру, калорійні, не для мене". Справді, жиру немало, але якого? Лише корисного - омега-3 жирних кислот, поліненасичених кислот, які "утилізують" із жирових "депо" зайвий жир, знижують рівень "поганого" холестерину та тригліцеридів, які налипають на внутрішніх стінках артерій всіх калібрів і нічого хорошого не обіцяють.

А харчові волокна.. У класифікації волокновмісних продуктів горіхи майже очолюють список. Волокна захоплюють все зайве з кишечника - "поганий" холестерин, надмір глюкози, токсини. А ще заповнюють шлунок та створюють відчуття ситості - дуже важлива деталь для тих, хто і схуднути хоче, і голодним себе не відчувати.


Горіхи-антидепресанти


Коли ми старіємо, слабнуть зв'язки між нейронами (мозковими клітинами) за рахунок ушкодження нервової тканини вільними радикалами. Вживання свіжих горіхів допомагає відновити ці зв'язки як за рахунок посилення антиоксидантного захисту, так і за рахунок відновлення пошкоджених оболонок клітин (мембран). На практиці це виявляється покращенням пам'яті, концентрації уваги, зменшенням депресії та безсоння. Погодьтеся, не варто чекати старості, щоб і собі підремонтувати свої нейрони. Тим більше, таким приємним способом, як жуванням молодих горіхів.

Горіхи-рятівники


Волоські горіхи набагато корисніші, ніж чіпси, печиво чи картопля-фрі для перекусів, бо окрім того, що не містять повільної отрути - транс-жирів, то ще й дають більше енергії, і ця енергія є набагато тривалішою, ніж вищезгадані продукти людського знущання над природою.

Горіхи-онкологи

Вченими на підставі тривалих досліджень було продемонстровано захисну дію свіжих горіхів у попередженні раку молочної залози. Саме омега-3 жирні кислоти спричинюють цю захисну дію. І навіть в пацієнток із вже виявленим раком молочної залози споживання горіхів посилює дію основного протипухлинного препарату Тамоксіфену.

Горіхи-антистресори


Малесенький горішок може стати дієвим антидепресантом, який знижує кров'яний тиск під час стресу та зменшує запальні процеси в організмі.

Горіхи-кулінари

Важливо, щоб горіхи вживати сирими, оскільки теплова обробка знижує кількість антиоксидантів та руйнує омега-3 жирні кислоти.

Цукерочки "Горіхова усмішка"

1 склянка очищених горіхів

½ лимона

5 штук кураги

2/3 склянки цукрової пудри

1 плитка чорного шоколаду

Горіхи посікти, з лимона із шкіркою та кураги (попередньо замоченої на півгодини у теплій воді) зробити пюре в блендері. Всі складники змішати із цукровою пудрою та виліпити малесенькі цукерочки (розміром із великий лісовий горіх). Покласти їх рядочком на пергаментний папір і ложечкою полити кожну цукерочку розтопленим чорним шоколадом. Потім перекласти на вишуканий піднос і покласти у холодильник.

Українська молодь одружується восени


Так, за 9 місяців поточного року в Україні зареєстровано 189,8 тис. шлюбів, у тому числі в першому кварталі 43,7 тис., у другому кварталі 50,5 тис. у третьому кварталі - 95,6 тис. шлюбів. Всього за 9 місяців поточного року зареєстровано на 1,5 тис. шлюбів менше, ніж за відповідний період поточного року. Понад 80% шлюбів укладається у віці до 35 років. У той же час, в Україні близько 10-12% громадян офіційно не реєструють свої шлюбні відносини. Крім того, кожна п'ята дитина в Україні зараз народжується поза шлюбом. Цікаво, що у Європі цей відсоток сягає 50%.До слова, в Україні поступово підвищується вік вступу в шлюб, що відповідає європейським тенденціям. Так, якщо у 1989-му році вік чоловіків, які вступали в шлюб, становив у середньому 24 роки, зараз - близько 27 років. У жінок, відповідно, 22 і 24 роки.

Comments