Спорт‎ > ‎

Футзал. Екстра-ліга. Незручний суперник чи невдалий експеримент?

опубліковано 28 лист. 2011 р., 11:56 Василий Штундер   [ оновлено 28 лист. 2011 р., 11:57 ]
11 тур. 19 листопада. «Моноліт» - ЛТК – 2:3.
Кардинал (Рівне) - "Локомотив" (Харків) - 0:2 (0:1).
«Кардинал-Рівне»: Дєнюжкін - Волянюк, Бондар, Федюк, Паршиков - Танський, Ситник, Когут, Маринюк, - Піддубний. Запасні: Пітуля, Сондак, Басич, Прислупський.
«Локомотив»: Литвиненко (Іваняк, 21) - Федорченко, Білоцерківець, О.Сорокін, Воронін - Журба, Кондратюк, Д. Сорокін, Д. Клочко - Камеко, Є. Клочко.
Голи: О.Сорокін (6), Білоцерківець (35).
Попередження: Когут (29), Маринюк (29).

До суттєвих змін у цьому матчі вдався головний тренер Сергій Піддубний. До цього тренера спонукав пошук оптимального варіанту складу, а що стосується особисто його участі в матчі, то нагадали про себе старі «рани», тобто травми. Відбулися зміни і на останньому рубежі. У воротах «Кардиналу» після тривалої перерви, викликаної травмою ноги, з’явився Віталій Дєнюжкін. У складі першої четвірки на майданчику разом із її старожилами Бондарем і Паршиковим грали Федюк і Волянюк (у другому таймі останнього замінив сам граючий тренер, який все-таки вирішив допомогти своїй команді). А ось у другій четвірці до звичних Танського і Когута приєднався, дев’ятнадцятирічний перспективний Ситник, котрий досі виступав лише  у якості запасного, а також  Маринюк, которого відправили на підсилення квартету.
Перший тайм не викликав захоплення, а якби не забитий гостями гол, то й взагалі пригадати щось цікаве було б досить складно як біля одних, так і біля інших воріт. На 6 хвилині Воронін з центрального кола переадресував м’яч наліво на Біло церківця, той зіграв із ним у стіночку і, перемістившись ближче до кутової позначки, прострілив повз Федюка в центр воротарського майданчика, де в супроводі Паршикова (зліва) і Волянюка (справа) набігав Олександр Сорокін. Олександр, випередивши капітана рівнян, переправив м’яч у сітку воріт. Перший тайм так і завершився мінімальною перевагою гостей – 1:0.
Другий тайм розпочався за ігрової переваги «Кардиналу». Це сталося, швидше за все, через появу у першій п’ятірці замість Волянюка граючого тренера Сергія Піддубного, який значно підсилив гру. Натомість у гостей відбулася планова заміна голкіпера – Литвиненка на останньому рубежі замінив Іванюк. На 35 хвилині, на жаль, не господарі встановили статус-кво, а, навпаки,  гості подвоїли перевагу. Атаку вкиданням м’яча розпочав Євген Іваняк, знайшовши на лівому фланзі неподалік воротарського господарів Білоцерківця. Микола, випередивши Піддубного, в один дотик переправив м’яч у центр на Олександра Сорокіна, який залишив позаду Федюка і вискочив віч-на-віч з Дєнюжкіним. Віталій у шпагаті відбив м’яч прямо на набігаючого уже справа Білоцерківця, якому Бондар так і не зміг завадити переправити м’яч у порожні ворота. Одразу після цього рівняни почали грати з п’ятим польовим, роль якого спочатку виконував Танський, а за хвилину більш успішно і сам голкіпер – Віталій Дєнюжкін. Але ні господарям збільшити перевагу, ні гостям забити гол у порожні ворота, так і не вдалося. Перемога «Локомотива» - 2:0.
Кращими гравцями матчу названо Олександра Бондара і Олександра Сорокіна.
Головний тренер «Кардинал-Рівне» Сергій ПІДДУБНИЙ:
- Ми не боялися суперника. Так, поважали, але не боялися. На сьогодні я їх вважаю найсильнішою командою в Екстралізі. Звичайно, після «Кардинал-Рівне» (посміхається). Харків’яни демонструють гру європейського класу. Щодо експериментів, які ви могли бачити, то я у команді вирішив все кардинально змінити. Починаємо будувати нову гру. Раніше кидалося в очі, що у нас перша четвірка сильніша від другої. Щоб такого не було, вирішили провести своєрідне омолодження. Люди у четвірках помінялися, звідси і певна незіграність, відсутність взаєморозуміння. Але, думаю, з часом це все зміниться.
У другому таймі вже було помітно, що хлопці починають притиратися, тому й виглядали не гірше «Локомотива». У них хороший воротар, який багато виручав свою команду в другому таймі. А ми, в свою чергу, зіграли не настільки тонко, щоб реалізувати свої моменти. Виходили двох на одного, втрьох, і це необхідно реалізовувати, тому що моментів у грі з командою такого рівня випадає дуже мало. Результатом гри я незадоволений, а малюнок гри все-таки мені сподобався. Задоволений грою Ситника, Когута, Маринюка. У нас зараз є проблеми з Андрієм Федюком. Складно йому, ніяк не може знайти свою гру.  І це не брак майстерності, а, швидше, якесь невезіння переслідує його. У Луганську гол собі забив, сьогодні в першому й в другому голах брав участь. Не таланить йому, і все. Так буває з багатьма гравцями, й це треба перетерпіти. Вважаю, що в нас ще все попереду. Думаю, свої очки ми ще будемо брати. Президент поставив перед нами завдання здобути медалі й поборотися за кубок. Зараз трошки відпустили у відрив трійку призерів, тому будемо налаштовуватися на Кубок України, щоб здобути хоча б якийсь трофей. Щодо Волянюка, то в другому таймі його не було, тому що він - гравець настрою. Якщо в нього гра йде, то він бере на себе ініціативу, грає гостро. А тут видно було, що гравці «Локомотиву» його швидко накривають, і він через це нервував, тому я вирішив зіграти без «стовпа», за рахунок стіночок та забігань.
Такими четвірки будуть і в майбутньому. Я перевів Маринюка в іншу четвірку, сподіваючись, що разом із Ситником, вони пожвавлять її гру, адже обидва грають у швидкий футбол. Можливо, другій четвірці чогось не вистачало, Волянюк трохи гальмував їхні дії, більше брав ініціативу на себе. Ми зараз шукаємо ще 1-2 гравців захисного плану, які б зцементували оборону та й в атаці могли б допомогти. Двох кандидатів я уже запримітив. Із ними ведемо переговори. Одного з них навіть можу назвати - це Богдан Новак, який грав у великий футбол за Оржів. Цей футболіст має великий потенціал футзаліста, й у нього, на мою думку, хороше майбутнє. Але зараз у нього проблеми зі здоров’ям, переслідують травми. І як тільки він їх залікує, думаю, Богдан все-таки буде у нас грати. Прізвище іншого гравця поки не розголошуватиму. Якщо ми з ним домовимося, то ви самі про це дізнаєтеся.
Наступний матч рівняни проведуть у Харкові з «Монолітом», а домашня гра відбудеться за тиждень до Нового року, 24 грудня, з «Єнакієвцем».