Спорт‎ > ‎

Чемпіонат України з волейболу. Вища ліга. Жінки «Орбіта» відривається від «Регіни-МЕГУ», а «ДонНУЕТ-ШВСМ» підбирається до четвірки

опубліковано 5 лют. 2012 р., 14:15 Василий Штундер   [ оновлено 5 лют. 2012 р., 14:15 ]
9 тур. 28-29 січня. «ДонНУЕТ-ШВСМ» - "Педуніверситет-ШВСМ" - 3:0 і 3:0, "Сєвєродончанка-2" - "Спортліцей-Університет" - 3:1 і 3:0.

"Регіна-МЕГУ" - "Орбіта-Університет" - 0:3 (13:25, 17:25, 17:25) і 2:3 (25:20, 22:25, 25:22, 17:25, 11:15)

Усі матчі 9-го туру жіночої вищої ліги мали свій підтекст: у Рівному зустрічалися лідери, у Донецьку місцева команда повинна була визначитись зі своєю подальшою долею, а трохи північніше сєверодонецька команда приймала одного із своїх конкурентів. За підсумками туру картина на вершині стала чіткою, а у ось боротьбі за третю та четверту путівку до фінальної частини команди лише напустили туману. Адже конкуренція значно підвищилася – тепер на два місця три претенденти.

У суперечці двох молодих команд перемогли все ж таки більш досвідчені у турнірних боях вищої ліги донецькі волейболістки. Причому, в жодній партії глядачі так і не побачили напруженої кінцівки – лише в одній чернігівські волейболістки занесли у свій актив 20 очок, у п’яти інших – від 12 до 18-ти. Не можна не відзначити, що у разі двох перемог «Педуніверситет-ШВСМ» міг би наблизитися до своїх суперників, але мотивація – поборотися за потрапляння у першу четвірку, та й, напевно, клас донецької команди виявився вищим.

Цікаве протистояння очікувалося у Сєверодонецьку, де зустрічалися команди-конкуренти у боротьбі за третю-четверту сходинку. Але боротьби у цих матчах не вийшло, хоча турнірна конкуренція збереглася. Користуючись випадком – відсутністю туру у суперлізі – у матчах були задіяні шість гравців першої команди Сєверодонецька, тому, відповідно, ми мали майже беззаперечну перевагу господарок.

Справді центральними повинні були б стати матчі у Рівному, але 19 січня в ДТП потрапила Зінаїда Бойчук (1996 р.н.), тому її партнерки по команді були не в найкращому ігровому тонусі. Напевне, через це боротьби в перший день не вийшло – більше 17 очок в партії господарки не спромоглися набрати. Ні подача, ні прийом, ні гра на блоці в дівчат цього дня не виходила, а тому, звісно, і говорити про позитивний результат – марна справа.

Після завершення гри надійшла прикра звістка, що Зінаїда померла внаслідок травм, отриманих в ДТП. Тому недільна гра розпочалися з хвилини мовчання у пам'ять про волейболістку рівненської команди. Гравці команди «Регіна-МЕГУ» під час представлення команд ледве стримували сльози, переживаючи втрату партнерки по команді. І все ж, на відміну від попередньої гри, другого ігрового дня перебіг подій вже повною мірою відповідав статусу матчу. Рівненський колектив навіть був близький до того, щоб завдати першої в чемпіонаті поразки запорізьким волейболісткам, ведучи у матчі з рахунком 2:1. Але у четвертій та п’ятій партіях підопічні Віктора Перебийноса проявили справжній характер і таки здолали опір господарок. Рівнянки, здобувши лише одне очко, збільшили відставання від лідерів, але так і залишилися на другій сходинці турнірної таблиці.

Головний тренер «Орбіти-Університету» м. Запоріжжя Віктор ПЕРЕБИЙНІС:

- У перший день перемоги ми досягли досить легко, але наступного дня господарки, хороша укомплектована команда, чинили вже серйозний опір. Вирішальною, на мою думку, стала четверта партія. У п’ятій партії ми досить впевнено розібралися із суперником.

- За рахунок чого?

- Добре пішла подача, а суперник не впорався з прийомом. До того ж вдало зіграли на блоці, особливо під час «тайм-брейку». Зараз маємо відчутну перевагу над «Регіною-МЕГУ», але це неважливо, важливо інше: волейболісткам після невдалого сезону в суперлізі треба якнайчастіше відчувати смак перемог, адже це додає позитивних емоцій у грі та впевненості у своїх діях.

- Чому відрізнявся характер гри у цих матчах?

- У перший день у рівненської команди майже нічого не виходило. Але легка перемога напередодні позначилася на налаштованості нашої команди, а суперник, як поранений звір, боровся до кінця. Ось тому характер матчу виявився таким напруженим. Зазначу, у складі «Орбіти-Університет» в іграх не брала участь Катерина Росік, а Еліна Гебер повернулася на майданчик після довгої перерви та зіграла не досить вдало.