№609, 10 лютого 2012 року

Станіслав НІКОЛАЄНКО: Об’єднати Україну, зробити її заможною і справедливою


Чому об’єдналися партії


Об’єднання лівоцентристських партій – об’єктивна вимога. Половина українців сповідує соціал-демократичну, соціалістичну ідеологію, а в парламенті, в органах влади сидять ті, хто тягне руку за крупний капітал. 105 нардепів представляють банки, три четвертих – олігархів. Хто сьогодні згадає за людину праці?

Голоси прихильників справедливості і рівності розтягують псевдо-популісти, буржуазні, олігархічні партії на кшталт «Регіонів», БЮТу, «Фронт змін», «УДАРу», НУНСу і т.і.

Про мету «Об’єднаних лівих» - Україну без жебраків і олігархів!


Така подія сталася в Україні вперше. До цього було дроблення, гризня. Наша мета – це побудова в Україні справедливого демократичного суспільства за зразком Європейських демократій. До речі, за своєю суттю всі європейські країни є соціалістичними, у них немає олігархів, співвідношення 10% багатих і бідних не перевищує 1:5. Через бюджет на людину перерозподіляється близько половини ВВП. У нас співвідношення багаті-бідні 1:40, як у Бразилії, через бюджет розподіляється лише 28% ВВП, зарплата в Україні найнижча у Європі. Реалізувати Європейські стандарти в Україні – наша мета. Ми висунули гасло: «За Україну без жебраків і олігархів!». Це певна історична аналогія із визвольною боротьбою народу під проводом Богдана Хмельницького. Тоді гасло було: За Україну без холопа і пана! Думаю, люди нас зрозуміють. Громадяни повинні гордитись своєю країною, вважати її матір’ю, а не мачухою. Скажу прямо – Україна не зможе жити повноцінно без появи альтернативного курсу до нинішнього олігархічного.

Ставлення до ринку, приватної власності


«Об’єднані ліві» виступають за соціальну державу. Ми не проти ринкових механізмів, і ринок не суперечить суспільству демократичного соціалізму. Але він мусить бути регульованим, інакше веде до олігархії і несправедливості. Ми за відділення бізнесу і влади, позбавлення права олігархів керувати країною. Ми виступаємо за рівність форм власності, ми підтримуємо дрібного і середнього підприємця, але треба забезпечити їм можливість працювати, не беручи непомірних кредитів, не дозволяти владцям перекладати податковий тягар із мільярдерів на простих людей.


Де брати кошти на соціальні реформи


Сьогодні українцям щорічно недоплачується майже 500 мільярдів гривень заробітної плати. Олігархи через владу витягують з бюджету до 100 мільярдів гривень. За рахунок пільг видобувається незаконно сировини, газу, вугілля, руди на 35 мільярдів гривень. Взяття під контроль природних ресурсів, природних монополій, торгівлі спиртом, горілкою, тютюном, введення прогресивної шкали оподаткування, податків на надбагатства, надприбутки, стимулювання розвитку науки і технологій – це ще один державний бюджет.

На кого опираються «Об’єднані ліві і селяни»


«Об’єднані ліві» - альтернатива олігархічному курсу влади. Ми опираємося на людей найманої праці: робітника і селянина, інженера і лікаря, вчителя і військового, дрібного підприємця. Наша соціальна база – це 14 мільйонів людей праці та стільки ж пенсіонерів. Тільки наша партія по-справжньому підтримує молодь, студентство. Ми маємо реальну програму відродження української освіти, працевлаштування молодих фахівців.

Розмитість світогляду людей, відсутність справжньої лівоцентристської сили, непослідовність лівих, інколи і їх продажність привела до того, що мільйони виборців розгубилися, втратили орієнтири і часто-густо голосують за своїх експлуататорів. Свідомістю людей маніпулюють, люди голосують то за красу, то за косу, то за «Фронт» чи «Удар», то за сильного чи багатого, але не за себе! Не за свою партію, не за свої інтереси. То ж прошу всіх чесних людей – йдіть до нас, голосуйте за нас, давайте разом боротись за справедливість!

Відношення до влади, т.з. опозиції, комуністів і соціалістів


Люди мусять зрозуміти, що олігархія, її партійні посли в суспільстві, парламенті, в які б кольори вони не фарбувалися, є загрозою національний і соціальний безпеці країни. Для простого українця немає різниці, що в списках депутатів-регіоналів три десятки олігархів-мільярдерів, а в списках БЮТ – лише 8, що за «Фронтом змін» чи «Сильною Україною» стоїть 1 чи 2 олігархи. Всі вони одним миром мазані. Борються за те, хто при дорозі людей буде грабувати. Ми ж пропонуємо інший шлях, ми не грабіжники.

Що стосується позиції КПУ, то програма їхня є лівою по формі, але комуністи співпрацюють тісно з владою. Власне вони і є тою владою. Із соціалістами у нас багато спільного, але вони себе бачать більше із партією «Регіонів». Вони відмовились разом боротись із олігархами.

Такі сили, як «Свобода» - більше говорять, що вони за справедливість. В місцевих радах вони на боці крупного бізнесу. Це націоналісти з лівою риторикою.

«Об’єднані ліві» - опозиційна, лівоцентристська сила. Ми не боремось із владою на рівні особистостей, образ, за перерозподіл сфер грабунку народних багатств. Ми – ідеологічна опозиція. Ми готові розмовляти із Комітетом опору диктатурі, іншими лівими силами, домовлятись про чесні вибори. Ми пропонуємо і владі свої програми, якщо вони захочуть – хай беруть і роблять. Це буде корисно людям.

Відродження села – наш пріоритет


Це свідоме рішення. В об’єднаній партії є дві селянські партії, це по-перше. По-друге, нині українське село живе найгірше в Україні. Безробіття серед населення сягає 80%. П’янство, злидні, висока смертність, відсутність доріг, лікарень, закриття шкіл.

Найперше, що ми вирішили - це підготувати програму відродження українського села. Над нею буде працювати багато фахівців, зокрема Олександр Баранівський, колишній міністр агрополітики, Василь Сухий, який очолював аграрний комітет в парламенті, представники фермерів, зокрема Леонід Кириченко з Херсонщини, науковці та інші професіонали. Ми повинні за 5 років спрямувати на потреби села хоча б 150 мільярдів гривень, щорічно направляти в АПК до 10% держбюджету. Мова повинна йти про вітчизняну сільськогосподарську техніку, безвідсоткові кредити, будівництво доріг, житла і т.і. Оживе село, забагатіє і місто.

Ми категорично виступаємо проти продажу земель сільськогосподарського призначення іноземцям та юридичним особам. Селяни мусять володіти і розпоряджатися землею. Вони можуть її продати державі, місцевим радам. Але сьогодні тупо продавати землю – це кінець Україні.

Ставлення до державності, мови, духовності


Наша партія державницька. Ми відстоюємо інтереси всього українського народу. Ми шануємо представників всіх народів і народностей, які живуть в Україні. Для нас є пріоритетом рух України до Європейського співтовариства, членства в Соцінтерні. Разом із тим ми будемо все робити для збереження і розвитку добрих, рівноправних стосунків із Росією, країнами СНД.

Ми за те, щоб в Україні державною була українська мова. При цьому кожна дитина могла вивчати і розмовляти рідною мовою своїх батьків.

Партія «Об’єднані ліві» буде активно боротись за морально-духовне відродження країни, ми за активну співпрацю із релігійними і громадськими організаціями. Особливо, коли мова йде про виховання патріотизму, поваги до старших, моральність і духовність.


Станіслав Миколайович НІКОЛАЄНКО: штрихи біографії


Народився 9 лютого 1956 року в с. Богданівка Знам'янського району Кіровоградської області. Одружений, має сина.

Міністр освіти і науки України (2005-2007), професор, доктор педагогічних наук, академік Російської Академії Освіти. Лідер лівоцентристської партії «Об’єднані ліві і селяни».

Закінчив Українську сільськогосподарську академію (інженер-механік, викладач-інженер) та Одеський інститут політології і соціального управління за спеціальністю політолог.

Трудову діяльність розпочав викладачем Кіровоградського сільськогосподарського технікуму. З 1980 року його життя пов'язане з Херсонщиною. Працював секретарем Каховського міськкому комсомолу, директором Красноперекопського профтехучилища, інструктором відділу науки і навчальних закладів і завідуючим оргвідділом Херсонського обкому партії, головою ради народних депутатів Нижньосірогозького району. У 1991-1994 роках — заступник начальника Херсонського обласного управління освіти, викладач, доцент, професор педагогічного інституту.

Політична діяльність

У 1991-2009 роки — член Соціалістичної партії України. Народний депутат України 2 скликання з квітня 1994 року (2-й тур) до квітня 1998 р., висунутий СПУ. Секретар Комітету з питань науки та народної освіти. Член фракції СПУ і СелПУ.

Народний депутат України 3 скликання з березня 1998 року Уповноважений представник фракції Соціалістичної партії і Селянської партії України («Лівий центр») (з травня 1998 року, пізніше — фракція СПУ; секретар Комітету з питань науки і освіти (з липня 1998 року).

Народний депутат України 4 скликання з квітня 2002 року, висунутий СПУ.

З травня 2002 року — уповноважений представник фракції СПУ, голова Комітету з питань науки і освіти з червня 2002 року. Під час роботи в комітеті очолював Всеукраїнську асоціацію працівників професійної освіти.

У 2007-2009 роки — Секретар Політради СПУ з ідеологічної роботи, член Політради Соціалістичної партії України.

З січня 2005 року — голова Громадської Ради освітян і науковців України (ГРОНУ).

4 квітня 2009 року колишні члени СПУ Станіслав Ніколаєнко та Олександр Баранівський звернулись до всіх членів СПУ із закликом вийти з СПУ і об‘єднатися із політичною партією «Справедливість» з метою реалізації в Україні програмних принципів європейського демократичного соціалізму.

15 квітня 2009 очолив політичну партію «Справедливість». У грудні 2011 був обраний головою партії «Об’єднані ліві і селяни», створеної на базі партії «Справедливість».

Робота на посаді Міністра освіти

З початку 2005 р. призначений на посаду Міністра освіти і науки України, де і пропрацював до кінця 2007. У 2005 в Бергені від імені України підписав Болонську декларацію.

У 2005 році за ініціативи студентів Станіслав Ніколаєнко підтримав ідею створення Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, як консультативно-дорадчий орган з питань студентського самоврядування. У 2007 році за ініціативи Станіслава Ніколаєнка створено державну програму упорядкування студентських гуртожитків «Студентський та учнівський гуртожиток».

Фінансування освіти зросло з 5% до 7% ВВП. Суттєво переглянуто принципи формування держзамовлення до вищих навчальних закладів. За три роки кількість студентів, що навчаються на стаціонарі за рахунок бюджету і зараховані на перший курс, зросла із 40% до 59% і склала майже 150 тис. осіб. На сьогодні в Україні нараховується більше 560 студентів на 10 тис. населення, що відповідає середньоєвропейському показнику.

За керівництва Станіслава Ніколаєнка у 2008 році ініційовані нові державні програми в освіті і науці:

Державна програма роботи з обдарованою молоддю.

Державна програма «шкільний автобус».

Державна програма «Наука в університетах».

Державна програма оновлення 300 шкіл України.

Державний проект «Школа майбутнього».

Створення вітчизняної освіти «нової якості».

Долучення вищої освіти України до «Болонського процесу».

Державна програма соціального захисту дітей-сиріт і дітей-інвалідів «Дитинство» на 2007-2012 роки.

Праці

Автор, співавтор понад 100 науково-методичних праць, публікацій з педагогіки. Захистив докторську дисертацію на тему: «Теоретико-методологічні основи управління інноваційним розвитком системи освіти України». Станіслав Ніколаєнко є автором 11 книг.ПАРЄ закликає Україну до негайної реформи Конституції


Парламентська асамблея Ради Європи 26 січня на сесійному засіданні у Страсбурзі ухвалила резолюцію "Функціонування демократичних інституцій в Україні". За документ проголосували 69 депутатів, проти - 8, утрималися - 14. ПАРЄ - орган, який об'єднує всі європейські держави. Україна є членом Ради Європи, більше того, наша держава чітко задекларувала курс на європейську інтеграцію.

У резолюції ПАРЄ закликає Україну до негайної реформи Конституції з урахуванням висновків Венеціанської комісії.

«Асамблея підтверджує свою позицію щодо неможливості реалізації реформ, необхідних для виконання Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи без реформування нинішньої Конституції. Тому вона закликає Президента і Верховну Раду негайно ініціювати всебічний процес конституційної реформи і не відкладати його до проведення нових парламентських виборів», - йдеться в документі.

Окрім того, ПАРЄ виступає за негайні зміни в системі юстиції України. У документі відзначається наявність значної кількості порушень в ході судових процесів проти колишніх українських високопосадовців, що, на думку членів ПАРЄ, є результатом недосконалості судової системи України. Серед проблем української системи юстиції Асамблея називає відсутність незалежності суддів, надмірне застосування і надмірні терміни попереднього ув'язнення, відсутність рівності в процесах між прокурорами і захистом. Вона підтверджує свою глибоку стурбованість відсутністю незалежності судової системи і розглядає це як принциповий виклик судовій системі країни.

При цьому європейські депутати висловилися за заклик до української влади змінити принцип формування Вищої ради юстиції, щоб унеможливити потрапляння в нього представників Верховної Ради, Президента та Генеральної прокуратури.

Члени ПАРЄ також висловили глибоку стурбованість надмірним застосуванням попереднього ув'язнення, «часто без виправданих або обґрунтованих причин». При цьому, в резолюції зазначено, що незаконне і надмірне попереднє ув’язнення є одним з найголовніших питань, яке українці оскаржать в Європейському суді з прав людини.

У резолюції також висловлюється стурбованість тенденцією схильності судів до позиції прокуратури, і міститься заклик до влади забезпечити рівність прокурорів та захисту в Кримінальному кодексі і на практиці. Окрім того, Асамблея висловила жаль щодо того, що реформу Генеральної прокуратури ще не здійснено, внаслідок чого прокуратура залишається занадто централізованим інститутом з надмірними повноваженнями.
 

Серед іншого Парламентська асамблея Ради Європи стурбована недосконалістю нового закону про вибори в Україні. «Вітаючи рішення кількох питань, які раніше викликали стурбованість, Асамблея висловлює жаль з приводу того, що основні рекомендації (Венеціанської комісії. - Ред.), зокрема, схвалення Об'єднаного виборчого кодексу і схвалення пропорційної системи регіональних виборів не були реалізовані», - наголошується в резолюції.

У документі також висловлюється стурбованість збільшенням прохідного бар'єру до 5% поряд з забороною партіям формувати передвиборні блоки, що може негативно вплинути на можливість нових або маленьких партій бути представленими в парламенті. Асамблея порекомендувала українським властям зменшити прохідний бар'єр і скасувати заборону на участь блоків партій у виборах ще до проведення наступних парламентських виборів.

Також ПАРЄ виступає за скасування звинувачень членам колишнього уряду України. Асамблея вважає, що статті 364 і 365 українського Кримінального кодексу є надто широкими для застосування та ефективно дають можливість для криміналізації пост-фактум нормального прийняття політичних рішень. Це суперечить принципу верховенства права і є неприйнятним.

«Асамблея пропонує Моніторинговому комітету уважно стежити за ситуацією і пропонувати подальші заходи, які можуть бути здійснені Асамблеєю відповідно до ситуації, включаючи можливий розгляд санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані», - написано в документі.


Об’єднані ліві вимагають від влади виконання резолюції ПАРЄ


ЗАЯВА


партії “Об’єднані ліві і селяни”


“Про резолюцію ПАРЄ щодо України”


ПАРЄ прийняла резолюцію 1862 (2012) “Функціонування демократичних інституцій в Україні”.

Жорстка та конкретна оцінка, яку дала українській владі важлива європейська інституція, на наш погляд, є адекватною і справедливою.

Асамблея чітко дає зрозуміти українській владі, що гра в демократію має бути закінчена. Можна скільки завгодно дурити українців, щодо того, на скільки віддана влада демократії, але ПАРЄ однозначно говорить, що за 17 років мало що змінилося в становленні таких демократичних інституцій як верховенство права, як розмежування політичної та кримінальної відповідальності, як реальна незалежність судової системи, як не реформованість прокуратури, як забезпечення чесних і прозорих виборчих процедур, тощо.

Особливо важливим є внесення змін до Закону «Про вибори народних депутатів», про що говориться у заяві ПАРЄ, який фактично унеможливив участь у виборах ідеологічних партій. Введення грошової застави у 2 мільйони гривень, повернення до змішаної системи виборів, лотерейний принцип формування виборчих комісій – цьому підтвердження. Такі умови участі у виборах не дозволяють лівоцентристським ідеологічним партіям рівноправно взяти в них участь. Лише за реєстрацію партійного списку треба сплатити більше 2 мільйонів гривень застави. Для висунення в 225 округах мажоритарників партія повинна ще сплатити 2,7 мільйона. Всього - майже 5 мільйонів гривень! Якщо партія має 20 тисяч членів та здійснює діяльність на партійні внески, то одноразовий внесок кожного партійця, щоб партія прийняла участь у виборах, має складати більше 250 гривень! Де візьмуть такі кошти лікар, вчитель, бібліотекар, пенсіонер, студент? Влада цілеспрямовано заклала цю норму, щоб ідеологічні партії шукали підтримки в олігархів або ж взагалі не приймали участі у виборах. А де брати кошти на проведення агітаційної роботи, як донести позицію партії до виборців, коли Закон не передбачає державного фінансування цієї роботи, а вартість однієї секунди телевізійного ефіру сягає кількох десятків тисяч гривень! Цей Закон є дискримінаційним до ідеологічних лівоцентристських партій, де люди об’єднались навколо своїх світоглядних позицій і в той же час відкрив усі шляхи для олігархічних партій, де немає програм, немає підтримки, а є лише гроші. Ми розуміємо, що окрім зовнішніх санкцій та можливої світової ізоляції потрібно забезпечувати внутрішні умови для демократичних виборів. В іншому випадку поглибиться консервація діючого режиму і остаточне згортання демократії в Україні.

Асамблея чітко попередила про застосування санкцій, якщо вимоги не будуть виконані.

Партія “Об’єднані ліві і селяни”, сповідуючи європейські демократичні цінності, вважає що Президент, Уряд, Верховна Рада України повинні негайно вжити невідкладних заходів, щоб резолюція ПАРЄ щодо України була виконана в повному обсязі. На наш погляд, усі необхідні рішення, в тому числі щодо зміни Конституції, мають бути прийняті до кінця 2012 року.

Україні потрібна не імітація демократії, а реальне і повноцінне функціонування демократичних інституцій на рівні, який прийнятий у європейській спільноті.

Голова партії «Об’єднані ліві і селяни»

С. НІКОЛАЄНКО


Політикум

«Стабільність поглядів» від Олександри Кужель


Олександра Кужель, новоспечений активний політик, уже кілька місяців намагається піаритися за рахунок ідеї про листи до відомих політиків Європейського Союзу від українського жіноцтва. На думку пані Кужіль, у цих листах має відображатися ставлення нашого жіноцтва до політичних репресій. Однак ідея Олександри Кужель наразі не має жодного поступу: лист є, а ось жінок – немає…

Цим епістолярним посланням Кужель бажає вбити одразу кілька зайців. Передусім підняти власну популярність серед народу загалом та серед жіноцтва зокрема, посилити власні позиції у БЮТі та в підсумку обов’язково потрапити до прохідної частини списку цієї політичної сили.

Щоправда, охочих поставити власний автограф під цим листом, не так і багато. Радше, їх майже немає, адже лист, який набув такого розголосу, до адресатів так і не відправили. Як повідомляє сайт DailyUA, деякі впливові жінки повідомили, що нічого спільного з пані Кужель вони мати взагалі не бажають, адже вона не може похвалитися стабільністю політичних переконань. До слова, ЗМІ навіть повідомляли про те, що Олександра Кужель навіть просила грошей у БЮТ для втілення у життя власної ініціативи з листом, однак партійці, схоже, її не підтримали.

Наразі пані Кужель вже шукає впливових жінок у Криму, де вона має чимало зв’язків та депутатський мандат. Місцеві журналісти розповіли виданню, що вона навіть зверталася до керівництва ВО «Свобода» і в обмін на жіночі підписи пропонувала підтримку цієї політичної сили на півострові. Як бачимо, зі «стабільністю поглядів» у пані депутатки, яка ще донедавна йшла пліч-о-пліч із Сергієм Тигіпко, таки не склалося…


Політологи: Королевська і Ляшко гратимуть на відбирання голосів


Рейтингові політики непрохідних партій будуть балотуватися по мажоритарних округах - переконаний політтехнолог Тарас Березовець. Як повідомляє Gazeta.ua, на мажоритарних округах балотуватимуться такі політики, як Микола Катеринчук, чия "Європейська столиця" навряд чи пройде у парламент.

"Проти цієї схеми будуть грати псевдоопозиційні партійні проекти. До них я зараховую радикальну партію Ляшка, УСДП Королевської, ну і, можливо, "Свобода". Вони будуть грати на відбирання голосів в основних опозиційних партій", - вважає Березовець.

Політолог припускає, що під час передвиборної кампанії буде працювати "технологія малих справ". Тобто для самопіару політики вдаватимуть, що готові вирішувати конкретні проблеми громадян - допомагати інвалідам, чорнобильцям, вирішувати комунальні питання.

"Якщо вірити чуткам, то 9 січня зібралися всі найбільші українські олігархи і, судячи з усього, багато хто з них вже почав фінансувати великі опозиційні проекти. Олігархи не мають можливості завести багато своїх самостійних людей через владні партії і мажоритарні округи, вони зацікавлені фінансувати опозицію. Тому опозиційні ресурси зростатимуть", - сказав експерт.

Окрім того, політтехнолог повідомив, що будуть запускати нові проекти, особливо для населення, яке активно користується інтернетом. Намагатимуться залучати популярних блогерів. Це буде не таємна агітації за гонорар. Партії будуть прагнути спонсорувати їх медійні проекти. Фоном проходитимуть заяви про скасування депутатської недоторканості.

Comments