№603, 2 грудня 2011 року

Пенсії підвищать на... 16 гривень           

З 1 грудня цього року мінімальний розмір пенсії в Україні зросте до 800 гривень. Це на 16 гривень більше, ніж у жовтні – листопаді. У зв'язку з черговим підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 784 до 800 гривень з 1 грудня 2011 року буде зроблено перерахунок складових пенсійної виплати, розмір яких визначається від цього показника.
Розмір підвищення інвалідам війни першої групи, передбаченого Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", збільшиться з 392 гривень до 400, підвищення інвалідам війни другої групи - з 313,60 гривень до 320.
 Також, виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, провадиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України "Про донорство крові та її компонентів". Її розмір складе 95,30 гривень.
 При цьому слід мати на увазі, що згідно із законодавством у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір мінімальної пенсії за віком не підвищується пенсіонерам, які здійснюють діяльність, пов'язану з отриманням доходу.


Як розкуркулюватимуть самотніх матусь

Допомогу на дитину у матерів-одиначок забиратимуть за наявності велосипеда, кондиціонера або співмешканця
Якщо в країні криза, то завжди знайдуться ті, кого можна «потрусити» для залатування певних дірок. Щоправда, після ознайомлення з черговою ініціативою уряду напрошуються не вельми приємні аналогії про боязливого злодія. Той завжди грабував тільки дітлахів та стареньких бабусь, аби не попасти, бува, «під роздачу». Адже у дитини цукерку набагато легше забрати, аніж образити дебелого дядька.
Щось схоже вкотре промайнуло в головах урядовців, і вони на початку року «розродилися» ідеєю про експеримент, який назвали «Непрямі методи оцінки доходів громадян». У якості громадян, які підлягають обов’язковій перевірці, визначили матерів-одиначок. Мовляв, як їм не соромно – більшість живе, наче в Бога за пазухою, та ще й примудряється державною соціальною допомогою користуватися.
Якщо в країні криза, то завжди знайдуться ті, кого можна «потрусити» для залатування певних дірок. Щоправда, після ознайомлення з черговою ініціативою уряду напрошуються не вельми приємні аналогії про боязливого злодія. Той завжди грабував тільки дітлахів та стареньких бабусь, аби не попасти, бува, «під роздачу». Адже у дитини цукерку набагато легше забрати, аніж образити дебелого дядька.
Щось схоже вкотре промайнуло в головах урядовців, і вони на початку року «розродилися» ідеєю про експеримент, який назвали «Непрямі методи оцінки доходів громадян». У якості громадян, які підлягають обов’язковій перевірці, визначили матерів-одиначок. Мовляв, як їм не соромно – більшість живе, наче в Бога за пазухою, та ще й примудряється державною соціальною допомогою користуватися.
Експеримент із квітня цього року розпочали втілювати у життя в трьох областях – Волинській, Кіровоградській та Чернігівській. З’ясувалося, що українські мами-одиначки таки насправді жирують – куди там! Так за результатами оприлюднених оцінок лише кожна четверта мати-одиначка насправді потребує допомоги, а реальні доходи трьох інших цілком дозволяють їм обійтися без допомоги держави - повідомив один із поважних експертів Центру Разумкова.
Так от хто проїдає державні гроші! Треба діяти, подумали в уряді, і тому вирішили з першого грудня цього року поширити свій вдалий експеримент на всю державу.

Отже, відтепер мами, які самостійно виховують дитину, не повинні дивуватися несподіваному візиту соціального інспектора. І якщо останній під час огляду житла, не доведи, виявить кондиціонер, сучасний велосипед, скутер, посудомийну машину, або ж оцінить проведений у кімнатах ремонт як такий, що здійснений з використанням дорогих євробудматеріалів, то з «дитячою» допомогою така жінка може негайно розпрощатися. Проте оглядини інспекторів на цьому не завершаться. У подальшому вони обов’язково поцікавляться наявністю співмешканців і квартирантів, породистих тварин та фактів отримання грошових переказів з-за кордону. Приховати таку крамольну інформацію одинокій мамі точно не вдасться, адже в якості інформаторів інспектори використовуватимуть безпосередніх сусідів. А «добрі» сусіди матусю-багатійку навряд чи прикриватимуть.
Ви собі уявляєте, як одразу збагатіє наша держава за рахунок таких матусь! Тим паче що йдеться про «шалені» суми: мами-одиначки до досягнення дитиною повноліття отримують щомісяця майже триста гривень(!) Чомусь експериментатори не враховують, що оплата праці соціальних інспекторів, яких, за визначенням експертів, наразі недостатньо для здійснення таких візитів, обійдеться у набагато більшу суму, аніж та, яку вдасться зекономити на «розбагатілих» за державний кошт мамах.
Дарма, головне – справедливість, правда ж? Бо нема чого жінці, яка за кільканадцять років, нарешті, спромоглася встановити у дитячій кімнаті пластикове вікно чи купити потриманий велосипед, щоб довезти дитину до садочка, дурити нашу найсправедливішу державу! І не має жінка права, за вісімнадцять років свого життя, завести собі «співмешканця», не кажучи вже про кудлатого пса для дитини, який у звітах інспекторів раптом виявиться «породистою твариною»…
Ось так і живемо. Держава, знай, дбає про своїх громадян, щоправда, тільки тих громадян, яких насправді обмежена купка, і всі вони катастрофічно далекі від мільйонів інших… Невже вони, потрапляючи у вир влади, стають зовсім інакшими людьми, не такими, як ми? Невже вони ніколи навіть не спробують вдуматися, як це – ростити дитину, розраховуючи лише на себе, тобто на копійчану зарплатню, якщо вона є, зароблену на кількох роботах, чи на кілька соток городу в селі? Невже невтямки їм, що дитина може слізно просити не мерседеси-майбахи чи канікули на Барбадосі, а лише кілька цукерок чи апельсинку? А в мами тим часом обливатиметься слізьми серце, бо немає, немає, і все, у неї зайвих кількох гривень. Можливо, її дитина виросте набагато кращою і добрішою, і співчутливішою, аніж дітки-мажори. Можливо, вона, на відміну від них, навіть здійснить щось хороше для країни і людей. Що ж до цукерок – що ж зробиш, просто цій дитині судилося народитися не в тій родині. Або ж не у тій країні…
Зрозуміло, що все це – лірика. І цинізм нинішньої влади ми спостерігаємо щодня. Але… Але ж, врешті-решт, цьому повинен колись прийти кінець! Чи мають ці, з дозволу сказати, люди, моральне право втручатися у приватне життя інших, при цьому приховуючи мільйони і мільярди награбованих державних грошей? Чи для суспільної рівноваги достатньо показово впіймати одного, до неможливості зажирілого керівника служби, яка мала б опікуватися безробітними, натомість працювала на його одноосібне збагачення? А інші нехай сидять по кабінетах і, посміюючись, беруть мільйонні хабарні податі?
Днями одна з небагатьох цікавих телепрограм продемонструвала часточку їх побуту, а саме – як і де снідають та обідають ті владці та обранці. Виявляється, що сніданок у гламурному закладі харчування, на який, як бджоли на мед, злітаються щоранку представницькі авта і владних, і опозиційних, коштує півтори тисячі гривень. Це якщо сніданок стандартний, без вихилясів. А доплатять пани ще триста гривень, то принесуть їм зайву каву з тістечком. То чому ж не забрати оті триста гривень у одинокої мами…
Сьогодні українські сім'ї отримують найменшу серед країн СНД допомогу на дитину. Місячну фінансову допомогу держави середньостатистична сім'я витрачає швидше, ніж за тиждень. За скільки і на що можна витратити сто тридцять гривень, які мами раз на місяць отримують до досягнення дитиною трьохрічного віку, ми не рахуємо. Адже немає чого рахувати. А якщо у самотньої мами ще й нахабно відберуть останнє? І все через старий розбитий велосипед…
Ольга БОЛОНСЬКА
А тим часом
Управління справами апарату Верховної Ради за результатами тендерів 21 і 24 листопада уклало низку угод на придбання товарів та послуг на загальну суму 8,61 млн. грн. Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель".
ТОВ "КПІ-Сервіс" обрано постачальником 485 ноутбуків на загальну суму 5,49 млн. грн. Кожен комп’ютер вартістю 11,3 тис грн. має встановлену пам’ять не менше 4 Гб і діагональ монітора 23 дюйми.
Комп'ютери за 11 тис. гривень, які збираються закупити для нардерів, є сенсорними. Звичайний ноутбук можна купити за 4 тис. гривень, проте настільний комп'ютер із сенсорним дисплеєм, окремою клавіатурою обійдеться саме в 11 тис. гривень.


Справи партійні

Соціалістична партія України не буде змінювати свою назву

Соціалістична партія України не буде змінювати свою назву при об'єднанні з лівими та лівоцентристськими партіями. Про це йшла мова 26 листопада під час засідання Політради Соціалістичної партії України, обраної XVII з'їздом СПУ.
На засіданні Соцпартії обговорювали питання стосовно умов об'єднання лівих та лівоцентристських партій та механізм реалізації досягнутих домовленостей. Зокрема, Голова СПУ О.Мороз зазначив: «Політрада Соцпартії в основному схвалила зміст переговорів і об'єднавчого процесу, доручила партії продовжувати цю роботу, в свою чергу висловивши недоцільність зміни назви партії».

Важливо

Потрібні фінансові індикатори?

Для голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Рівненської обласної ради Олексія Кособуцького на першому місці стоїть ефективність витрачання бюджетних коштів.
Справді, коли мова йде про фінанси територіальних громад області, особливо в теперішній час, то без достеменного аналізу видатків не обійтися. Однак буває й таке, як кажуть у народі, що за лісом і дерев не видно. Днями члени цієї постійної комісії вивчали кошторис управління освіти та науки облдержадміністрації. Для цього навіть задіяли аналітичну групу, члени якої з особливою прискіпливістю звіряли затрати обласного управління освіти та науки на комунальні послуги, теплопостачання та харчування дітей. У підсумку аналітики видали на-гора такий висновок, що члени профільної бюджетної комісії не на жарт задумалися над тим, як збалансувати освітянські видатки.
Що ж так занепокоїло депутатів? Виявляється, в деяких закладах на харчування однієї дитини витрачають протягом року 4 тисячі гривень, а в інших чомусь аж 7 тисяч. Така ж разюча відмінність спостерігається у видатках на опалення декотрих навчальних закладів. Справді, вельми дивно, що подекуди на обігрів одного квадратного метра освітяни витрачають навіть на 100 (!) гривень більше, ніж їхні колеги з найближчих інтернатів чи шкіл.
Щоправда, профільна фінансова комісія облради поки що ніяких висновків та рекомендацій не зробила, хоча частина обласних обранців, які ознайомилися з ось такою аналітикою, майже готова по совісті виправити видатки освітянської галузі. Тим більше, що наприкінці грудня обласна рада повинна схвалити бюджет нашого краю вже на 2012 рік.
Проте в обласному управління освіти та науки на підготовлену аналітичну довідку з цього приводу дивляться зовсім під іншим кутом. Як повідомив начальник обласного управління освіти та науки Іван Вєтров, у такій різниці в витратних нормативах нічого дивного немає. Усе залежить безпосередньо від конкретних умов, у яких працюють освітянські установи. І справді, одні школи, наприклад, мають власні котельні застарілого зразка, і, природно, вартість опалення там буде значно дорожчою. Тож в обласному управлінні освіти і науки шкодують, що аналітична довідка, підготовлена для членів постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, м’яко кажучи, некоректна. Там переконані, що якби аналітики звернулися до працівників облуправління освіти та науки, то отримали б вичерпну інформацію щодо виявлених, на перший погляд, фінансових нестиковок.
Проте голова цієї постійної комісії облради вважає, що роботу аналітичної групи щодо аналізу ефективності окремих видатків в освітянській галузі варто продовжити.
Що ж, це цілком законне право й турбота наших обранців про їхніх виборців. Можна навіть сказати, що певною мірою вона викликана почуттям соціальної справедливості. Але давайте не забувати, шановні виборці - члени територіальних громад області, що саме з ось такої аналітики нині й починають так звану оптимізацію чи, сказати точніше, закриття шкіл та медичних закладів тощо.
Але якщо до кінця бути принциповим, то профільна комісія облради могла б розпочинати аналіз ефективності бюджетних видатків з обласного «білого дому», в якому вона ж і засідає. Та чомусь до такої аналітики в чиновників руки не доходять. Тому що дуже вже цікавою видається офіційна інформація про виконання обласного бюджету за 9 місяців цього року.
Користуючись цим документом будь-який «аналітик», без зайвих клопотів, дізнається, наприклад, що на статтю «державне управління» з початку цього року витрачено майже 5,5 мільйона гривень. Нескладні арифметичні дії наших «аналітиків» привели б до одного результату: середня щомісячна сума видатків на забезпечення роботи одного пересічного працівника апарату обласної ради з початку цього року становить понад (!) 10 тисяч гривень.
І насамкінець. Як і голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, який запевняє, що не оцінював ані якості харчування, ані якості опалення в закладах освіти, ми також не будемо оцінювати якості роботи чиновників місцевого самоврядування. Лише для кращого поінформування громадськості подаємо ще один «індикатор», щоб усі могли чітко розуміти, «на що і наскільки ефективно витрачаються бюджетні гроші».
Максим ЗАПОРОЖЕЦЬComments