№602, 25 листопада 2011 року

Ліві партії погодили Угоду про порядок об'єднання

18 листопада 2011 року Координаційна рада у складі керівників партій: Соціалістична партія України в особі голови партії Мороза О.О., партія «Справедливість» в особі голови партії Ніколаєнка С.М., Селянська партія України в особі голови партії Холоднюка З.В., партія «Народна влада» в особі голови партії Вінського Й.В., партія «Відродження села» в особі голови партії Вороніна Д.О., Всеукраїнська партія «Дітей війни» в особі голови партії Іващенка В.Г.,
«Українська селянська демократична партія» в особі голови партії Андрієвського Д.Й., політична партія «Всеукраїнський патріотичний Союз» в особі голови партії Ганжі С.В., політична партія ««Діти війни» Народна партія України» в особі голови партії Патлачука В.Н., партія «Соціалістична Україна» в особі голови партії Гошовського В.С., політична партія «Козацька Слава» в особі голови партії Селіванова С.П. погодили Угоду про порядок об'єднання лівоцентристських партій України.
Координаційна рада визначила дату проведення об'єднавчого з'їзду партій - 17.12.2011 р.

ПОСТАНОВА
Політвиконкому СПУ
від 21 листопада 2011 року.
Про завершення переговорів щодо об’єднання лівих та лівоцентристських партій та механізму реалізації досягнутих домовленостей
18 листопада ц.р. завершились переговори щодо об'єднання лівих та лівоцентристських партій парафуванням Базових принципів та Політичної угоди про порядок об'єднання лівоцентристських партій України. У переговорах брали участь лідери 11 політичних партій, зокрема Соціалістична партія України /О.Мороз/, партія Справедливість /С.Ніколаєнко/, селянська партія України /З.Холоднюк/, партія Народна влада /Й.Вінський/, партія Відродження села /Д.Воронін/, Всеукраїнська партія «Дітей війни» /В.Іващенко/, Українська селянська демократична партія /Д.Андрієвський/, політична партія «Всеукраїнський патріотичний союз» /С.Ганжа/, політична партія «Дітей війни» народна партія України /В.Патлачук/, партія «Соціалістична Україна» /В.Гошовський/, політична партія «Козацька слава» /С.Селіванов/, які домовилися про наступне:
I. Провести об'єднання партії на базі Соціалістичної партії України шляхом одночасного проведення з'їздів 17 грудня ц.р., на яких партії-суб'єкти об'єднання приймають рішення про об'єднання на базі СПУ та ліквідацією на цій основі партій, а з'їзд СПУ приймає зміни до Статуту, які дозволять провести об'єднання та прийом в об'єднану партію членів партій-суб'єктів та змінюють назву об'єднаної партії. Передбачено визначити нову назву об'єднаної партії шляхом опитування «фокус-групами». Учасники переговорів зійшлися на трьох можливих варіантах назви об'єднаної партії:
1. Українські ліві (соціалісти, соціал-демократи, селяни, діти війни);
2. Об'єднані ліві (соціалісти, соціал-демократи, селяни, діти війни);
3. Соціалістична партія України (об'єднані ліві).
Примітка. Політвиконкомом СПУ з використанням фокус-груп було проведено дослідження щодо назви об`єднаної партії. За наслідками цього дослідження одержано висновок про недоцільність зміни назви партії.
II. З'їзд об'єднаної партії приймає рішення:
- про прийом до партії делегатів з'їздів партій-суб'єктів на підставі їх індивідуальних заяв;
- меморандум про об'єднання;
- програмну заяву;
- постанову про підготовку нової редакції програми партії;
- постанову про обрання нового складу Політради чисельністю 240 осіб, в т.ч. від СПУ - 120, партії «Справедливість» - 23, Сел ПУ - 22, П «НВ» - 18, ПВС - 15, ВП «ДВ» - 14, УселДП - 9, ПП ВПС - 6, ПП «ДВ» «НПУ» - 5, ПСУ - 5, ПП «КС» - 3 та до обрання до складу ЦКК по одному представнику від партій-суб'єктів. На членів Політради і ЦКК об'єднаної партії від партій-суб'єктів покладається відповідальність за проведення протягом 70 днів об'єднавчих процесів в областях, районах, містах України.
III. Після закриття з'їзду новообраний склад Політради формує склад Політвиконкому в кількості 21 члена в т.ч. по одному представнику від партій-суб'єктів об'єднання як заступників голови партії.
IV. На рівні обласних, міських, районних організацій протягом 15 днів з дня об'єднавчого з'їзду представники партій-суб'єктів обираються до складу обкомів, міськкомів, райкомів та до складу бюро, а регіональні керівники партій-суб'єктів - секретарями комітетів відповідного рівня. При цьому застосовуються процедури передбачені для центральних органів (50% від СПУ, 50% від партій-суб'єктів, в окремих випадках - за рішенням ПВК).
V. Передбачено, що об'єднана партія відкрита для об'єднання з іншими партіями і після об'єднавчого з'їзду.
Політвиконком СПУ ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Схвалити діяльність Голови партії по організації об'єднавчих переговорів з лівоцентристськими партіями.
2. Оргвідділу Політради передати текст Політичної угоди для ознайомлення в обласні та міські комітети СПУ.
3. Вважати доцільним встановлення постійних контактів з організаціями партій-суб'єктів об'єднання на регіональному рівні.
4. Провести 26 листопада ц.р. в Києві засідання Політради для обговорення змісту Політичної угоди та скликання 17 грудня ц.р. об'єднавчого з'їзду.
Голова СПУ О.МОРОЗ.Вибори будуть змішаними, без блоків, з 5% бар’єром


Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори. Зокрема «за» проголосували 187 депутатів від фракції Партії регіонів, 62 – від "БЮТ-Батьківщини", 36 – НУ-НС, 24 – КПУ, «Реформи заради майбутнього» - 19, Народна партія – 20, позафракційні – 18.
Відповідно до проекту вибори депутатів здійснюватимуться за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою: 225 депутатів обираються за пропорційною системою; 225 депутатів обираються за мажоритарною системою.
Закон встановлює 5% виборчий бар’єр. Блоки участі у виборах не беруть. Виборчий процес чергових виборів розпочинається за 90 днів до дня голосування. Окрім того, законом визначено, що суб’єктами подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій є політична партія, депутатська фракція, яка зареєстрована в апараті ВР поточного скликання та всі політичні партії – суб’єкти виборчого процесу. Кандидат в народні депутати може висуватися як за списком політичної партії, так і одночасно в одномандатному окрузі.
Усі партії – суб’єкти виборчого процесу - мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. Депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг двадцяти одного року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років. Не може бути висунутий кандидатом та обраним депутатом громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.
Обраною до Верховної Ради вважається політична партія, що отримала мінімум 5% голосів виборців і кандидат за мажоритарним округом, який одержав більшість голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
Внесений комісією закон також пропонує:
- визначити, що рішення дільничної виборчої комісії щодо голосування поза межами приміщення для голосування приймається на основі поданої виборцем заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я;
- встановити вимогу наявності ступенів захисту виборчого бюлетеня;
- визначити, що номери виборчої дільниці виконуються друкарським способом на бюлетенях, так як і номери територіальних округів;
- забезпечити суб'єктам подання кандидатур до складу ОВК та ДВК право на заміну відповідних членів комісій;
- забезпечити право для всіх кандидатів в одномандатних виборчих округах подавати кандидатури до складу ДВК.
Тимчасовій комісії доручено відредагувати законопроект перед підписанням.
Згідно з законом, документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).
Право висування кандидатів у депутати належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується ними через партії або шляхом самовисування.
Згідно з законом, у виборчому бюлетені не буде графи «проти всіх».


З перших вуст

О.МОРОЗ: Для лідерів Майдану Помаранчева революція була лише засобом досягнення влади


22 листопада, в Україні відзначають День свободи або сім років Помаранчевої революції.
Помаранчева революція була спротивом суспільства, яке було незадоволене тим, що ігнорують законні права та вибір людей, а для лідерів Майдану вона була лише засобом досягнення влади. Про це заявив О.Мороз, коментуючи річницю Помаранчевої революції. «Я не хотів би повторювати відому сентенцію, що «Революцію роблять романтики, а негідники користуються їх результатами», але приклад Помаранчевої революції, на превеликий жаль, це підтверджує», – зазначив лідер СПУ.
За його словами, В. Ющенко не дотримався обіцянок, які давав не тільки народу, але й Соцпартії, яка його підтримала під час революції. «Ми підтримали тоді Віктора Ющенка персонально, і тих, хто стояв із ним на Майдані. Але ми підписали угоду про те, що вони проголосують за зміни в Конституції, які б передбачали демократизацію суспільних відносини. А саме, що не буде продаватися земля, будуть виведені війська з Іраку та інші норми цієї угоди. Тому ми підтримали Ющенка і він став президентом, адже інакше він би ним не став. І це не моя вина, що на другий день він почав відмовлятися від всього того, що було підписано. Все це свідчить про те, що наміри були інші – взяти владу», – заявив О.Мороз.
Лідер соціалістів вважає, що атмосферу розчарування у суспільстві потрібно долати, допомагаючи людям захищати їх права та роз’яснюючи дії влади. Окрім того, О.Мороз сподівається, що наступні вибори не будуть емоційні, а будуть раціональними і усвідомленими з боку громадян України. «Від нашої політичної партії я буду допомагати вийти на той рівень усвідомлення ситуації і своєї відповідальності виборця за майбутнє нашої держави», – підкреслив Голова СПУ.

Основною метою об’єднання лівих сил є консолідація навколо спільної ідеології, а не конкретних осіб
Щодо процесу об'єднання лівих сил, Голова СПУ О.Мороз наголосив: «Треба мати на увазі найважливішу обставину - об'єднуються не конкретні люди, скажімо ті, що раніше були в одній партії - Мороз, Ніколаєнко, Вінський тощо. Об'єднуються структури, в яких позиції людей, які сповідують необхідність запровадження в Україні соціальної справедливості в усіх її складових. Оскільки наша мета - це побудова суспільства соціальної справедливості, моделі демократичного соціалізму, який характерний для багатьох європейських держав, то ми справді маємо що сказати людям, даємо їм перспективу і можемо розраховувати на їх підтримку».
Окрім того, лідер СПУ вважає, що об'єднання лівих допоможе людям визначитися із вибором політичної сили за ідеологією: «Таким чином, для громадян спрощується можливість вибору між представниками тих політичних сил, які будуть на наступних та інших виборах йти далі. В Україні не повинно бути двісті партій, бо це надає можливість бізнесу формувати під виглядом партії свої бізнесові утворення для відстоювання своїх інтересів».
За словами Олександра Мороза є три варіанти назви майбутнього об'єднання, які обрано для розгляду і оцінки шляхом проведення фокус-груп. «Одна з цих назв «Соціалістична партія України (об'єднані ліві)», яка відображає позицію, принаймні, представників саме Соціалістичної партії і тих, хто тверезо дивиться на політичну ситуацію в Україні», - зазначив лідер СПУ.

Реалії

Своя рука - владика

Хід останньої сесії обласної ради можна цілком охарактеризувати відомим народним прислів’ям про те, що краще мати в руці синицю, ніж журавля в небі.
Одначе, якщо цю приказку пристосувати до наших обласних реалій, то вийде, що в руці краще мати сам обласний бюджет, ніж одне законне право затверджувати доходи та видатки.
Тому й потрібна була та «стабілізація владної вертикалі», якої так домагалися після торішніх місцевих виборів представники обласної організації Партії регіонів. Не дарма ж кажуть, що своя рука – владика. Схожий принцип застосовує нинішня обласна влада при розподілі величезних бюджетних асигнувань.
Насправді виконанню таких «практичних» завдань слугує так звана конструктивна депутатська більшість в облраді, рішення у якій схвалюються 41 голосом. Нині ж така «коаліція» нараховує півсотні обласних обранців, які сміливо голосують майже за всі «конструктивні» починання нинішньої влади.
Опозиція може робити все, що захоче, навіть виходити із залу засідань, або, в крайньому разі, взагалі не брати участі в роботі сесій облради. Все одно «конструктивна більшість» зробить усе по-своєму, тобто так, як потрібно. А коли йдеться про розподіл бюджетного пирога, то й поготів.
Тож у коаліційних партнерах головної правлячої партії, Партії регіонів, виступають у нашому краї представники Народної партії під проводом Володимира Литвина, а також ланка «патріотів»і з Патріотичного союзу. Як ведеться в таких випадках, не обходиться й без п’ятого колеса до воза «конструктивної більшості» в облраді, на якому вряди-годи котять в попутному курсі з владою низка місцевих вихованців «Нашої України».
Про обласний депутатський корпус партії «Сильна Україна», яку очолює запеклий реформатор віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, вже й нічого казати. Як і скрізь в Україні, «сильноукраїнці» співпрацюють рука в руку з «регіоналами» так, що скоро від їхньої партії «Сильна Україна» й сліду не залишиться, адже вони гамузом вливаються в Партію регіонів.
Тому можна тільки поспівчувати тим нашим землякам, які на минулих президентських та місцевих виборах голосували за цю політструктуру. Як не крути, але тепер вони повинні усвідомити, що певною мірою теж відповідальні за наслідки всіх антисоціальних починань теперішнього Уряду.
Отож, центральним питанням на минулій сесії облради стало затвердження Програми будівництва, реконструкції та модернізації інфраструктури Рівненської області на 2012-2015 роки. Документ таки грандіозний. Ще б пак, адже з великою ймовірністю мова йде про освоєння величезних коштів. Скажімо, тільки на 2012 рік для Рівненщини в рамках цієї програми заплановано 135 мільйонів гривень. А загалом упродовж наступних чотирьох років на капітальне будівництво в Рівненській області передбачено понад один мільярд гривень.
Як тепер модно казати, таку дорожню карту для освоєння капітальних видатків із державного бюджету по-рівненськи намальовано в угоді про співпрацю між обласним керівництвом та Кабінетом Міністрів. Наші обласні керманичі укладення цих домовленостей ставлять собі на карб, мовляв, добитися такого під силу далеко не всім регіонам країни.
Одначе, як би там не було, маємо нагадати, що згідно до чинного законодавства наша країна в цілому розвивається не за такими ось документами, а відповідно з державною програмою соціально-економічного розвитку, що її щороку затверджує парламент. Те саме, до речі, стосується державного бюджету.
З іншого боку, надходження в область таких величезних капітальних видатків загалом видається цілком реальним. Не дарма ж це питання винесли на сесію облради. Одне слово, мудрий господар повинен мати реальний план вкладення таких значних сум. Тому такі наміри, а ще краще – реальні кроки до їх втілення можна тільки вітати.
Однак, на превеликий жаль, обласні представники Партії регіонів, як видно з рішення сесії, вирішили освоїти майбутні капітальні видатки, м’яко кажучи, на свій розсуд. Що й, зрештою, було зроблено представниками «конструктивної більшості».
А що ж робили тоді опозиціонери? Після політичного блоку питань, які, зрозуміло, так і не були внесені більшістю до порядку денного, понад 20 депутатів-опозиціонерів покинули сесійну залу. Правда, це дуже схоже на демонстрацію свого політичного безсилля?!
Більше, не сумніваємося в тому, що коли б обласні депутати цих опозиційних партій на знак протесту склали свої повноваження, то «конструктивна» більшість вклонилась би їм до землі.
Одне слово, «владики» з депутатського корпусу затвердили пропоновану їм Програму будівництва, реконструкції та модернізації інфраструктури Рівненської області на 2012-2015 роки майже «автоматично». Відтак, наприклад, наступного року зі 135 мільйонів гривень капітальних видатків лише чотирьом північним районам нашої області передбачено майже 80.
Чому ж так? Хто дав право цій «конструктивній більшості» решту територіальних громад нашого краю звести до рівня бюджетних пасинків чи сиріт?!
Так, розподіл капітальних видатків, як і загалом всіх бюджетних призначень, серед депутатського корпусу обласної ради ніколи не був «тихим-мирним». І це закономірно.
Але раніше, незважаючи на всі спроби різних керманичів попередніх облдержадміністрацій, які завжди прагнули «концентрувати» капітальні вкладення, депутатському корпусу все-таки вдавалося розподілити ці кошти між територіальними громадами краю – районами та містами - більш-менш справедливо. Тому можемо стверджувати, що такого «апетитного» поїдання ймовірного бюджетного «пирога» Рівненської області, як це трапилося на останній сесії облради, ще, здається, не було.
Власне, на «здоровий» апетит ліберали-олігархи ніколи не скаржилися. Однак, якщо зіставити бюджетні наміри нинішніх керманичів нашого краю з майбутніми виборами до Верховної Ради, то відповідь на всі запитання напрошується сама собою. Концентрація капітальних видатків повинна обернутися потрібним результатом на парламентських виборах. Причому, зауважте, шановні читачі, саме за рахунок бюджетних коштів.
Максим ЗАПОРОЖЕЦЬ
Comments