№601, 17 листопада 2011 року

Справи партійні

Об’єднання лівих сил: час діяти рішуче

Рівненські соціалісти вимагають скликання третього етапу з’їзду СПУ щодо питання об’єднання лівих сил України
Ну не сидиться рівненським соціалістам спокійно! Здається, лише нещодавно вони вимагали скликання другого етапу з’їзду для обрання нового Голови партії. З’їзд відбувся. Але і після цього залишилися невирішені питання. Тепер соціалісти Рівненщини вимагають скликання третього етапу з’їзду СПУ щодо питання об’єднання лівих сил України. Втім, про все по черзі…
Після обрання Голови партії було вирішено розпочати переговорний процес щодо об’єднання лівих сил. Тобто на базі Соціалістичної партії України мала об’єднатися більшість лівих сил держави. Здавалося, процес обрання розпочався. Деякі партії навіть оголосили про розформування і входження в СПУ. Природно, що більшість членів Соцпартії очікувала, що апогей об’єднавчого процесу якраз припаде на святкування 20-річчя СПУ. Це було б цілком доречно – пов’язати завершення об’єднання з ювілейною датою. Проте не так сталося, як гадалося. Керівництво партії обмежилося лише святкуванням 20-річчя, натомість сам процес об’єднання було пригальмований штучно. А куди ж поспішати, адже до виборів ще майже цілий рік…
Звісно, що рівненські соціалісти не могли спокійно спостерігати за таким перебігом подій. На початку минулого тижня відбулося бюро Рівненського обласного комітету СПУ, на якому одноголосно було ухвалене рішення про проведення пленуму. Єдина проблема, яка виникла під час обговорення, це узгодження дати проведення пленуму Рівненського ОК СПУ. Але дату визначили, коли перший секретар ОК СПУ Леонтій Самчук повідомив про приїзд до Рівного одного із лідерів партій, які безпосередньо беруть участь в об’єднанні. Якраз 10 листопада в обласному центрі на базі НУВГП проводилася Міжнародна наукова конференція, на яку був запрошений Станіслав Ніколаєнко, голова партії «Справедливість». Рівненські соціалісти з великою повагою ставляться до цього політика, тому й з’явилося бажання скористатися нагодою і запросити його на пленум Рівненського ОК СПУ в якості почесного гостя. Лідер «Справедливості» прийняв запрошення, отже, пленум відбувся 10 листопада.
В актовій залі Рівненського аграрного коледжу зібралися активісти Рівненської обласної організації СПУ. Вранці виступ Станіслава Ніколаєнка відбувся в НУВГП на Міжнародній науковій конференції, а вже по обіді він мав взяти участь у пленумі Рівненського ОК СПУ. З невеликою затримкою Станіслав Ніколаєнко прибув до аграрного коледжу. Але учасники пленуму дарма часу не гаяли, адже до приїзду лідера «Справедливості» відбулося нагородження членів партії, приурочене до 20-річчя СПУ. Грамоти від Політради СПУ та Рівненського обласного комітету СПУ вручили перший секретар Рівненського ОК СПУ Леонтій Самчук і секретар з питань ідеології Ігор Пшеюк.
Щойно завершилося вручення відзнак, як у залі з’явився Станіслав Ніколаєнко, і пленум розпочав свою роботу.
Зазвичай щодо першого питання доповідає перший секретар ОК СПУ, але цього разу слово було надано аксакалу рівненських соціалістів і одному із засновників партії у нашому краї Олегу Торкунову:
- Що може бути важливим на сьогодні для політичної партії, тим більше Соціалістичної партії України? Звісно, що вплив на владу, на державну політику, - зазначив Олег Торкунов. - Це той інструмент, завдяки якому можливе втілення в життя суспільства принципів соціальної справедливості та народної демократії. Без авторитету партії, без її підтримки з боку виборця, цей зміст її діяльності просто втрачає сенс. Чи можемо ми собі це дозволити? Звичайно, що ні! І не тому, що це потрібно особисто соціалістам, а тому, що цього конче потребує українське суспільство. Окрім процесів, які проходять в Україні, важливо те, що відбувається в країнах Західної Європи, в Америці... Народи різних країн виступають з вимогами справедливого розподілу національного прибутку, подолання бідності, допомоги тим, хто втратив все під час економічної кризи, хто опинився в скрутному становищі. Усі ці дії мають яскраво виражене соціалістичне забарвлення.
Чи можемо ми, соціалісти, багаторічні носії ідеології соціальної справедливості в Україні, у такій ситуації знехтувати загрозами щодо нашого політичного майбутнього. Ні, і ще раз - ні!!! Що ж нам загрожує?
Загроза перша – це втрата довіри до партії з боку протестного електорату внаслідок діяльності партії за останні сім років.
Загроза друга - відсутність консолідації лівих та лівоцентристських політичних партій України напередодні майбутніх виборів до Верховної Ради в 2012 році.
Що ми маємо? Об’єктивну потребу суспільства у втіленні соціалістичних ідей, як основи для соціального прогресу, і, в той же час, вищезазначені загрози, які не дозволяють задовольнити потреби українського народу щодо справедливих норм життя.
Тому, на нашу думку, на сьогодні основним завданням партії та її регіональних осередків є повернення авторитету СПУ серед протестного електорату з метою успіху на виборах до Верховної Ради України в 2012 році. Це можливо лише за умови усуненння тих основних загроз, які були наведені вище.
Яким чином? По-перше, це активна інформаційна кампанія, спрямована на донесення суспільству глибокого аналізу політичних процесів в Україні з початку 2000-их років і до сьогодення, визнання своїх політичних помилок та обгрунтування необхідності дій партії, які визначені як «непопулярні». Потрібно зламати стреотипи у сприйнятті соціалістичних цінностей українським суспільством та обгрунтування зростання потреби застосування соціалістичних принципів у сучасних суспільних відносинах.
Тобто потрібно доступною мовою розяснити виборцю: чому ми так діяли, і розповісти про те, що ми змінюємося і бачимо перспективу України лише за умови впровадження принципів соціальної справедливості, а також, що це можливо лише у разі присутності лівих у Верховній Раді.
Об’єктом інформаційної компанії повинні виступати насамперед ті виборці, які розчарувалися у діях, як «помаранчевих», так і «біло-синіх». Окрім того, компанія повинна повернути віру в чесних, принципових, вірних задекларованим ідеям політичних діячів.
Чи можливо впоратися з цим завданням за умови розпорошення лівих сил? Звісно, що ні! Це просто неможливо ні технічно, ні організаційно! Нам не повірять, а лише вважатимуть це запізнілим виправдовуванням. Адже виборець України сприйматиме лише нові обличчя носіїв соціалістичної ідеології, але він повинен не тільки почути й побачити їх, а й повірити.
Окрім того, що ми можемо протиставити ігрощам олігархічних партій, екстремізму правих та популізму колишніх «союзників» за помаранчевим табором? Лише широкий фронт лівоцентристів, які відкинули особисті амбіції заради загальної справи, демонструють єдність, сповідують лише справедливість, рівність та свободу, відданість справі служінню інтерсам народу.
Лише об’єднавши багаторічні традиції та досвід Соціалістичної партії України з потенціалом інших лівих партій, ми зможемо повернути довіру до соціалістичних цінностей та отримати достойне предстваництво у Верховній Раді України в 2012 році, створити основу для соціальногго прогресу та Європейської перспективи України.
Тому питання консолідації лівих сил є найважливішим. Ми, соціалісти Рівненщини, найближчим часом бачимо його вирішення шляхом об’єднання лівоцентриських партій України на базі Соціалістичної партії України.
А щоб цей час не затягувати, пропонується на виконання попередніх рішень наших конференцій, пленумів з питання об’єднання лівих сил, до 1 грудня 2011 року скликати третій етап з’їзду партії. На ньому розглянути одне питання – про об’єднання лівоцентриських партій України - та прийняти остаточне рішення, доручивши делегатам від Рівненської обласної парторганізації терміново ініціювати скликання з’їзду та вжити всіх дозволених Статутом партії заходів щодо прийняття позитивного рішення про об’єднання лівих в Україні. Затягування процесу об’єднання є свідомим консервуванням або загостренням тих протиріч, які заперечують нормальне життя українського народу сьогодні, полишаючи його без будь-яких перспектив на покращенння в майбутньому.
Ми розуміємо, що процес об’єднання партій – це конкуреннція амбіцій керівництва цих партій. Але це справа, важлива лише для півтора десятка людей, а на кону - краща доля мільйонів. Тому будьмо відповідальними. Закликаю до цього присутніх і керівництво партій.
Доповнив виступ перший секретар ОК СПУ Леонтій Самчук:
- Скажу відверто, рішення, які прийняті Політвиконкомом, Політрадою, з’їздом – це все чудово. І останні документи це лише підтверджують, тобто ось-ось відбудеться процес завершення об’єднання. Але практично на сьогодні - а я відповідаю за свої слова - переговорний процес у тупику. Красномовним підтвердженням цьому була моя зустріч із заступником Голови партії Василем Сільченком, який повертався з Волині до Києва. З цієї зустрічі я зрозумів чітко, що все наче відбувається гарно, а насправді ведеться до того, щоб ніякого об’єднання не було.
Чи можемо ми це допустити? Звичайно, що - ні! Адже наші діти нам цього не пробачать!
Отже, якщо ми не скличемо третій етап ХVІІ з’їзду СПУ, на якому необхідно буде розглянути та прийняти рішення про об’єднання лівих сил, то в такому разі про об’єднання можна буде забути взагалі. Тому все залежить від нас – бути партії, бути лівим силам України, чи не бути. Я вас закликаю, поставитися відповідально до прийняття проекту постанови пленуму та дати наказ делегатам з’їзду, щоб ми, врешті-решт, до кінця року процес об’єднання на найвищому рівні нарешті завершили, а вже після нового року можна буде продовжити цю роботу безпосередньо в областях.
Леонтія Самчука доповнили виступили також Ігор Пшеюк і Леонід Чудовський. Після чого слово взяв голова партії «Справедливість» Станіслав Ніколаєнко, який у своєму виступі порівняв соціальний захист у країнах Європи і в нашій, при цьому наголосивши, що навіть за набагато кращого рівня фінансування європейські народи не миряться з погіршенням, а в нашій державі, навіть за скупого рівня фінансування соціальної сфери, добробут народу невпинно падає. Треба визнати, що частково «винні» також партії лівого спрямування, які просто зобов’язані захищати принципи соціальної справедливості. Зупинився у своєму виступі Станіслав Миколайович і на питаннях об’єднання, при цьому наголосивши на необхідності термінового проведення об’єднавчого з’їзду за участю всіх партій учасниць цього процесу. Підсумком з’їзду, на його думку, має бути політична угода, схвалена всіма учасниками та створення потужної єдиної партії лівого спрямування на базі СПУ. Ось таким має бути завершення об’єднавчого процесу. На завершення свого виступу Станіслав Ніколаєнко наголосив на обов’язковій підтримці у справі захисту соціальних інтересів широких верств населення – дітей війни, чорнобильців, пенсіонерів, освітян, медиків, усіх людей найманої праці. Окрім того, лідер «Справедливості» запевнив, що він особисто і його однопартійці готові до співпраці заради спільної справи.
Обговоривши доповідь, учасники пленуму схвалили постанову (додається).
Юрій РАЧКОВСЬКИЙ
ПОСТАНОВА
пленуму Рівненського обласного комітету Соціалістичної партії України
10 листопада 2011 року
м. Рівне.
«Про поточний момент»
Заслухавши та обговоривши інформацію члена Рівненського ОК СПУ Торкунова О.М. «Про поточний момент», пленум відмічає, що об’єднання лівих сил України є ключовим питанням діяльності Соціалістичної партії України на даному етапі. Проте, незважаючи на дискусію, яка проходила на другому етапі ХVІІ з’їзду СПУ, заяви Голови партії О.Мороза про об’єднання лівих сил, Постанови Політради СПУ від 27 серпня 2011 року «Питання об’єднання лівих сил» та неодноразові рішення Рівненської обласної організації СПУ щодо цього питання, переговорний процес щодо об’єднання лівих сил, на наш погляд, загальмовано, що є недопустимим у даній політичній ситуації.
Пленум Рівненського обласного комітету Соціалістичної партії України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Керуючись п.4.6 Статуту СПУ, пленум обласного комітету Рівненської обласної організації СПУ вимагає від Голови СПУ О.Мороза скликати до 01.12.2011 року третій етап ХVІІ з’їзду СПУ, на якому розглянути та прийняти рішення про об’єднання лівих сил.
2. Зобов’язати делегатів ХVІІ з’їзду від Рівненської обласної організації СПУ у відповідності до п.4.6 Статуту СПУ написати заяви з вимогою про скликання третього етапу з’їзду та забезпечити відповідне голосування щодо питання об’єднання лівих сил України.
3. Вимагати від керівництва СПУ регулярно та вчасно інформувати регіональні партійні організації СПУ про хід переговорного процесу.
4. Зобов’язати першого секретаря Рівненської обласної партійної організації СПУ Самчука Леонтія Григоровича 11.11.2011 року Постанову пленуму обкому Рівненської обласної організації СПУ від 10.11.2011 року та заяви делегатів ХVІІ з’їзду СПУ від Рівненської обласної організації вручити Голові партії О.Морозу.

Перший секретар
Рівненського ОК СПУ Л.Г.САМЧУК.


На часі

Бюджетні ілюзіоністи

Днями стало відомо про ще один бюджетний намір керівництва облдержадміністрації, яке вирішило «заморозити» ідею будівництва Палацу спорту в Рівному, відклавши його на невизначений термін.
Перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко пішов ще далі, відверто називаючи таке будівництво великою ілюзією-оманою й, так би мовити, радить авторам та прихильникам цього, без сумніву, грандіозного плану опуститися на грішну землю.
Ще б пак, кошторисна вартість будівництва цього спортивного прожекту – льодовий палац, зал ігрових видів спорту, плавальний басейн, адміністративний комплекс із відкритими штучними водоймами - тягне майже на 500 мільйонів гривень. Тому головний контраргумент в обласних «батьків» просто залізний та вбивчий – таких грошей у державному бюджеті найближчим
часом не знайти. Зрозуміло, що про спорудження Палацу спорту коштом обласного бюджету навіть не може бути мови. І взагалі перспектива будівництва такого потужного спорткомплексу в Рівному через економічну кризу не те що туманна, а майже нездійсненна. Отож, радить Анатолій Юхименко, замість того, щоб плекати ілюзії, було б краще зосередити наявні місцеві ресурси на вірному напрямку. Скажімо, капітально підлатати рівненський стадіон «Авангард», а також набудувати дешевих спортивних споруд зі збірних конструкцій, одну з них, наприклад, можна було б розташувати поблизу того ж стадіону.
Ну що ж тут скажеш, адже керівникам області й справді видніше. До того ж таку його точку зору поділяє більшість теперішніх депутатів обласної ради.
Ні, власне недавнє представлення вже майже готового проекту Палацу спорту членам постійної комісії з питань бюджету, фінансів і податків облради вельми сподобалося. З цього питання доповідав заступник начальника Головного управління з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації Олександр Караванський. Ясна річ, засідання цієї чи не головної комісії відбувалося якраз перед недавньою сесією облради. Однак рішення з цього питання було прийняте цілком у бюрократичному дусі, проект просто поклали під сукно, так би мовити, до кращих часів. Після виступу першого заступника голови облдержадміністрації звіт-повідомлення стосовно майже готового проекту Палацу спорту взяли лише до відома.
А що ж пропонували самі автори проекту? Природно, закінчивши проектний етап, варто було б розпочати виготовлення вже проектно-кошторисної документації. За оцінками фахівців, ці роботи обійдуться в 6 мільйонів гривень. Тож це питання настільки дорого вартісне та ілюзорне, що на сесію обласної ради його вирішили не виносити. Видно, міркування Анатолія Юхименка про доцільніший спосіб бюджетних асигнувань припали до душі його колегам по депутатському корпусу.
Відтак наступну інформацію начальника відділу з питань фізкультури та спорту облдержадміністрації Володимира Гуділіна члени постійної комісії облради також взяли до відома. На нашу думку, посадовець висловлював доволі доречні думки. Скажімо, враховуючи перспективу Чемпіонату Європи з баскетболу, який відбудеться в Україні 2015 року, можна було б переглянути проект так, щоб замість можливого першочергового спорудження льодового палацу, в рамках державної програми «Хокей України», таку пропозицію про фінансування проектних робіт та будівництво першої черги вже давно надіслано до Кабінету Міністрів, взятися за універсальний спортивний зал. Проте, як бачимо, один із перших керівників облдержадміністрації мислить по-іншому.
А тепер давайте дещо співставимо. Отож, хіба міркування одного з чільних керівників облдержадміністрації не можна назвати також ілюзіями? Цілком можна! Адже про капітальний ремонт стадіону «Авангард» обласна та міська влади говорять уже стільки років поспіль, що давним-давно його можна було зробити та, як мовиться, забути про цю проблему. А тим паче тепер, коли вертикаль влади така стабільна…
Зрештою, знову ж таки, як кажуть, нині Анатолію Юхименку й карти в руки. Адже своє фінансово-економічне патронування рідного йому Корецького району, а також двох сусідніх – Гощанського та Острозького, які «дивним чином» територіально збігаються з межами майбутнього виборчого округу до Верховної Ради, перший заступник голови облдержадміністрації може поєднати з кураторством майбутнього капітального ремонту стадіону «Авангард» та спорудженням біля нього звичайного спортивного залу. І це видається доволі логічним, чи не так?!
Водночас давайте не забувати, що на підготовку проекту спорткомплексу, який частина депутатів обласної ради вже бачила власними очима, з обласного бюджету було витрачено один мільйон(!) гривень. Хіба ж це не малі кошти?!
Гадаємо, також доречно буде нагадати, що депутат обласної ради минулого, п’ятого, скликання від Партії регіонів Анатолій Юхименко, будучи чи не найактивнішим та найпалкішим опозиціонером до правлячої тоді в області «помаранчевої» влади, не лише не перечив проти цієї пропозиції своїх політичних супротивників, але й сам підтримав рішення щодо проекту Палацу спорту. Зокрема, й у частині розташування спорткомплексу на земельній ділянці площею 10 гектарів, яка прилягає до вулиці Макарова. (Між іншим, цей масив Шпанівська сільська рада Рівненського району «обміняла» на фінансування в селищі добудови середньої школи коштом обласного бюджету). Щоправда, за словами самого Анатолія Юхименка, така «співпраця» з тодішнім «помаранчевим» головою Рівненської облдержадміністрації Віктором Матчуком, була принципово тактичною. Обласний депутат від Партії регіонів тоді думав не про Палац спорту, а керувався вищими мотивами – аби 10 гектарів землі не прикарманили земельні спекулянти та шахраї.
Ну що ж, це також добре і похвально. Однак, чи не доберуться ті земельні «калитки» до цих 10 гектарів, якщо з будівництвом спорткомплексу влада зволікатиме роками. Земля в обласному центрі, як відомо всім, довго не залежується…
Сьогодні фахівці кажуть, що будівництво такого потужного спорткомплексу в Рівному - далеко не ілюзія, а цілком реальна справа. Наприклад, в Україні вже споруджено чотири сучасних льодових палаци в рамках державної програми «Хокей України». Так, програма соціально-економічного розвитку країни на 2012 рік Верховною Радою вже затверджена, і ніякого Палацу спорту в Рівному там і близько немає. Але ж немає ще навіть належної технічної документації, наявність якої була б, переконані, вагомою підставою для відповідного рішення парламенту.
…Рівняни та гості міста дивуються, як швидко, наче гриби з-під землі, сьогодні виростають будівлі супермаркетів та офісних центрів, підземних торговиць-«метроградів». Будівництво ведеться в три зміни, не зупиняючись ні на мить, до речі, навіть і в найбільші державні свята та християнські празники. Ось що значить приватні ініціатива та капітал. А коли тільки чекати на відповідь із Кабінету Міністрів щодо джерел фінансування будівництва спортивного комплексу в Рівному, то можна й справді уподібнитися до ілюзіоністів, як наші пани-міністри.
Антон ВОЛИЦЬКИЙ


Чого чекати від зими?

Взимку в Україні температурний режим очікуються близьким до норми, а періоди суттєвих знижень температури можливі в середині та другій половині січня.
Про це заявила начальник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометцентру Людмила Савченко. Також вона зазначила, що найближчим часом різких змін погодних умов на території України не відбудеться.
Директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда повідомив, що в період з 25 по 30 листопада можливе відчутне похолодання, проте вже на початку грудня настане потепління.
Він додав, що перший місяць зими характеризуватиметься постійними змінами погодних умов (похолодання, потепління, випадіння снігу та його танення) та великою кількістю опадів. Якщо прогнози справдяться, і зима дійсно буде "теплою" та сніговою, це піде на користь сільському господарству і озимим культурам.
Також Кульбіда зазначив, що цієї зими очікується велика кількість несприятливих погодних явищ, зокрема, пов’язаних із посиленням вітру, хуртовинами, сніговими заметами, ожеледицями, що зазвичай призводять до порушення енергопостачання населених пунктів. За його словами, причиною цього є не найліпший стан українських енергомереж, і посилення вітру навіть до 15-18 м/с призводить до спрацьовування систем захисту і відключення від електропостачання.

Comments