№600, 10 листопада 2011 року

Черговий залізничний тупик


Нашим землякам, які користуються послугами залізниці, слід бути вельми уважними. Мало того, пасажирам потрібно мати хороший слух та зір, щоб вчасно почути про відміну потрібного поїзда, або ж прочитати повідомлення про відміну руху низки потягів. Те, що ці поїзди відтепер, тобто з 1 листопада вже не ходять, - чергова новація Укрзалізниці.

Отож, шановні читачі, будьте вельми уважними, якщо надумаєте скористатися послугами залізничників. Тому що з 1 листопада цього року територією Рівненської області відмінено курсування кількох потягів.

Зокрема, поїзд «Здолбунів – Сарни», який відправлявся зі Здолбунова в 9 год. 02 хв. та прибував до Сарн о 12 год. 08 хв.

Припинено рух поїзда «Здолбунів – Красне» відправленням зі Здолбунова о 18 год. 16 хв.

Скасовано також рух потяга «Красне – Здолбунів», що відправлявся з Красне о 7. год. 27 хв. і прибував у Здолбунів о 10 год. 20 хв.

Знято з руху також поїзд «Удрицьк – Здолбунів», який виходив з Удрицька об 11 год. 22 хв. та прибував до Здолбунова о 15 год. 33 хв.

Поїзд «Здолбунів – Удрицьк» з 1 листопада цього року курсуватиме лише до Сарн. До Удрицька його пасажирам доведеться добиратися вже іншим транспортом.

Яка ж причина цих залізничних пертурбацій? Стабільна! Збитковість перевезень через, як кажуть залізничні економісти, «незаселеність» потягів.
Антон ВОЛИЦЬКИЙ


На часі

Тому що професіонали...


Про чиновників, совість та квартирне питання

Схоже, виборці Рівненщини бачать дедалі більше прикладів того, як доцільність тих чи інших рішень більшості наших обранців, визначаються місцем «сидіння» наших політиків – на опозиційній лаві чи в можновладних кріслах. Власне, дивуватися нічому, бо ще древні казали, що не змінюються тільки дурні або ж покійники. Не стали винятком з цього правила життєвої «мудрості» й окремі обласні керманичі з правлячої нині Партії регіонів.

Ось маємо свіжий приклад. Сформувавши після останніх виборів виконавчу та представницьку гілки влади в Рівненській області, наші «регіонали» геть забули, які совісні вимоги висували до «помаранчевих», перебуваючи в опозиції. Маємо на увазі те саме «квартирне питання», яке, як писав один із класиків, псує людей.


Отож, щойно попередній голова Рівненської облради Олександр Данильчук нагадав про своє право на отримання житла в Рівному, як тодішні опозиціонери – депутати облради від Партії регіонів заходилися рятувати обласний бюджет від, на їх думку, безсовісних зазіхань цього «бютівця». Тоді обласні депутати-«регіонали» швидко нагадали Олександрові Данильчуку, що той має добротну квартиру в Києві, аж ніяк, м’яко кажучи, не бідує, а в бюджеті Рівненщини не так багато коштів, щоб отак запросто наділяти безкоштовними квартирами свіжоспечених обласних керівників. Тим паче – «помаранчевих», які обіцяли, що «багаті поділяться з бідними».

Не скажемо, що Олександр Данильчук сприйняв критику опозиції спокійно, однак від наміру отримати бюджетне житло в Рівному швидко відмовився.

Ми могли б про цей давно забутий випадок не згадувати, як би таке ж квартирне питання не постало перед уже колишніми опозиціонерами з Партії регіонів, які тепер опанували владу.

Так ось, на посаду одного із заступників голови Рівненської облдержадміністрації було призначено представника Партії регіонів Світлану Сад. Не минуло багато часу, як на порядку денному постало питання про забезпечення цього чиновника високого рангу житлом у Рівному. Справді, ну не можна ж людині щодня доїжджати на таку відповідальну роботу з неблизьких Сарн. Відтак у Рівному для заступника голови облдержадміністрації коштом обласного бюджету було придбано двокімнатну квартиру.


Повірте, ми далекі від того, щоб ставити під сумнів професійні якості високопоставленого обласного чиновника. До того ж ділянка роботи цьому заступнику голови облдержадміністрації дісталася не з легких. Чого тільки варта одна «оптимізація» закладів охорони здоров’я. До того ж, давайте не забувати, що, як не крути, в цій справі все цілком законно. Ось тільки як бути з питанням, чи по совісті виділені ці 400 з гаком тисяч гривень рішенням обласної ради, у якій, як відомо «першу скрипку» грає «стабільна» більшість на чолі з фракцією Партії регіонів. (Місцеві «регіонали» тепер повсюдно «стабілізували» вертикаль влади в нашому краї). Чи, можливо, в бюджеті Рівненської області вже кури грошей не клюють?!

Але ж це зовсім не так. До того ж, до мрії голови облдержадміністрації, який хоче перетворити Рівненщину з дотаційної на самодостатню область, ще ой як далеко. Та й чергова світова фінансова криза, про яку Прем’єр-міністр України Микола Азаров так часто згадує, як кажуть, знову стукає-грюкає в наші двері. Можна було б не звертися до житлової проблеми наших високопоставлених чиновників, якби теперішня влада так просто знаходила бюджетні кошти на житло, скажімо, для афганців і чорнобильців.

А проте, як видно, без чиновників-професіоналів їй, владі, ніяк не обійтися…

І ще дещо цікавіше. Як видно з рішення обласної ради від 22 квітня 2011р. № 256 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік», кошти на «придбання житла для працівників бюджетної сфери», у тому числі 450,0 тис. грн. Рівненській обласній державній адміністрації, було виділено з бюджету розвитку обласного бюджету. Розпорядником коштів стало Головне управління з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації. Звичайно, усі деталі житлової проблеми наших чиновників, а також працівників прокуратури та міліції, яким також було виділено бюджетні кошти на придбання житла, виписано в додатках до самого рішення сесії. Така практика.

Одначе цілком логічно й, головне, правильно було б, щоб повідомлення про, м’яко кажучи, недешеві житлові наміри облдержадміністрації, чорним по білому зазначалося саме в «Пояснювальній записці до внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік». Бо коли вже в цьому документі, яким Головне управління бюджету та фінансів облдержадміністрації полегшує роботу депутатів облради над товстенним проектом необхідного бюджетного рішення, йдеться навіть про 5 тисяч гривень «на придбання велосипеда відповідно до плану підготовки та з метою забезпечення якісної навчально-тренувальної підготовки спортсмена до участі у відбіркових стартах для включення в Олімпійську збірну команду України в 2011 році», то про майже 2 мільйони гривень на житло мали б вже точно обласних депутатів там повідомити. Правда ж?!

А відтак у нашому випадку нічого іншого не залишається, як припустити, що про витрати на придбання житла для працівників бюджетної сфери від депутатів обласної ради ініціатори з облдержадміністрації, очевидно, таки хотіли приховати.

І ще одне. Виявляється, що розпоряднику цих коштів - Головному управлінню з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації, якому й було доручено придбати житло для працівників бюджетної сфери, з обласного бюджету розвитку пропонувалося спрямувати на капітальні вкладення 50 мільйонів гривень. Це видно з тієї ж пояснювальної записки, в якій, про жодні закупівлі бюджетним коштом житла для чиновників, як було вже зазначено, анічичирк. Ось і виходить, що й ці кошти з обласного бюджету вкладають справді капітально. Адже справді, не забуваймо, що люди-професіонали – то справжній капітал. А коли це ще й однопартійці – то й поготів!

Максим ЗАПОРОЖЕЦЬ

Редакція звернулася з проханням прокоментувати ситуацію до секретаря Рівненського обласного комітету Соціалістичної партії, члена Політради СПУ Ігоря ПШЕЮКА.

- Ігоре Леонідовичу, Вас було обрано депутатом Рівненської обласної ради V скликання. До того ж працювали в постійній комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків. Як, на Ваш погляд, можна прокоментувати такий спосіб вирішення житлового питання для обласних чиновників?

- Ця житлова «проблема» й справді «делікатна». Як відомо, практика придбання житла для держслужбовців, працівників бюджетної сфери бюджетним коштом, образно кажучи, стара як світ.

Справді, у радянські часи особливого нарікання в громадян вона не викликала, позаяк держава, не зважаючи на всі економічні труднощі, житло для людей будувала. Цього ніхто не заперечить. Що вкрай важливо, житло громадянам надавалося безкоштовно. Зі зловживаннями при розподілі житла тоді більш-менш боролися.
Ігор ПШЕЮК


Тут буде незайвим нагадати, що, наприклад, переважна більшість Рівненської області та її районів за радянської доби жили в службовому житлі. А тодішнє приватне житло керівництва взагалі не йде ні в яке порівняння з «хатинками» нинішніх наших керманичів.

Сьогодні, коли вже ніяк не можна приховати від громадян такі «рясні плоди» двадцятирічної «розбудови» нашої держави, питання соціальної справедливості пече всякій пересічній людині. Яка ситуація з житлом – усі добре знають.

Тим самим рішенням обласної ради, про яке нині йдеться, на надання кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам згідно з обласною «Програмою забезпечення молоді житлом на 2003-2012» було додатково виділено аж 4200 гривень. До речі, тоді ж, навесні, на утримання обласної ради було додатково спрямовано понад 3 мільйони гривень.

Так ось, загальновідомо, що бюджет Рівненщини дотаційний. Коштів на все не просто не вистачає, а бракує катастрофічно. Тому таке вирішення житлових проблем наших чиновників видається доволі, можна сказати, небезболісним для жителів області. Я наведу таке порівняння. Депутати Рівненської обласної ради V скликання вирішили надати квартиру нашому відомому земляку-спортсмену, майстру спорту міжнародного класу з кульової стрільби Олегу Омельчуку. Здається, жодних заперечень тоді не було, адже Олег Омельчук – гордість не лише Рівненського, а й вітчизняного спорту. Як відомо, Олег член збірної команди України, багаторазовий Чемпіон і призер Чемпіонатів України, Рекордсмен України, багаторазовий чемпіон і призер Чемпіонатів Європи, Чемпіон Світу, володар Кубка Світу, Чемпіон і призер Етапів Кубка Світу, переможець і призер міжнародних змагань, учасник XXIX Олімпійських Ігор у Пекіні, де посів доволі високе 4-те місце, вихованець заслуженого тренера України, майстра спорту Сергія Бондара. Так-ось, коштом обласного бюджету для нього було придбано лише однокімнатну квартиру.

Тоді ж мої колеги-депутати обласної ради прийняли програму забезпечення житлом кращих спортсменів Рівненщини. З фінансами було, як завжди, не так просто, але ця програма більш-менш фінансувалася. Тепер, наскільки мені відомо, про житлові проблеми спортсменів обласна влада воліє зайвий раз не згадувати. Напевно, тому що вважають за краще турбуватися про житло для високопоставлених чиновників… і край.

Я нагадаю, що теперішні депутати обласної ради від Партії регіонів, закликали тодішнього голову облради Олександра Данильчука утриматися від отримання житла бюджетним коштом. Він, як відомо, людина далеко не бідна, однак законне право на отримання житла мав. Результат відомий, тодішній голова облради від житла таки відмовився. То чому ж тепер колишні опозиціонери, які нині посіли чільні посади на обласному Олімпі, практикують зовсім протилежний підхід до розподілу обласного бюджету?! Це, м’яко кажучи, викликає справжній подив.

Хіба ж урядовець-реформатор Сергій Тігіпко вже більше не закликає громадян України до затягування пасків? Тому прості громадяни сприймають це не інакше, як політику подвійних стандартів.

Мені прикро, що такі й подібні до них рішення «стабільна» більшість депутатів у теперішній обласній раді схвалює, скажу так, зовсім некритично. Проте, рішення ці цілком законні, понад те, багатьом нашим землякам має бути соромно нарікати на таких депутатів. Чому? А відповідь дуже проста: з тієї причини, що вони самі ж їх обирали.

Василь ЛУК’ЯНЧУК


Реалії

У владі «таємний переворот»: приходять «хлопці Януковича»


На високі владні посади приходять люди, які зобов’язані своїм просуванням винятково президенту й не залежать від інших груп впливу. Про це повідомило газеті "Сегодня" джерело, близьке до керівництва податкової, коментуючи останні кадрові призначення.

"Арбузов (голова Нацбанку), Захарченко й Клименко – це люди одного ряду. Усі вони далекі від політики й зобов’язані своїм просуванням лише президенту. А значить – незалежні від якихось інших груп у владі. Таких називають "хлопці Януковича", - сказав співрозмовник газети. "І це вже тенденція. Можна сказати непомітний, таємний переворот у владі. Минулого тижня був призначений новий губернатор Львівської області Михайло Костюк. Він із тієї ж обойми президента", - додав він. "Думаю, скоро слід очікувати заміни багатьох фігур у владі, які близькі до великих груп впливу, на "хлопців Януковича" і на інших посадах, пов’язаних із безпекою й великими фінансовими потоками", - вважає джерело, близьке до керівництва податкової. "Президент робить ставку на людей відданих і рівновіддалених від бізнес-груп. Часи змінюються", - підсумовує він.

Любі друзі Олександра Януковича

Газета зазначає, що черговий "кадровий землетрус " може трапитися 20 грудня: на це число Віктор Янукович намітив черговий "замір" ефективності роботи міністрів.

Як відомо, президент Віктор Янукович звільнив Віталія Захарченка з посади голови Податкової служби й призначив його міністром внутрішніх справ. Новим головою податкової став Олександр Клименко. Колишній голова МВС Анатолій Могильов призначений прем’єр-міністром Криму. Раніше президент замінив голів Львівської та Запорізької облдержадміністрацій. Першу очолив Михайло Костюк, другу – Олександр Пеклушенко.

Отакої

Діти війни та інші пільговики для бюджету – «не підйомні»?


З початку 2011 року судами прийняті рішення про стягнення з органів Пенсійного фонду коштів на користь 2,5 мільйонів пенсіонерів, чорнобильців та дітей війни у сумі 5,9 мільярдів. Про це повідомили у Пенсійному фонді України, передає ZN.UA.

Усього за 10 місяців із рахунків Фонду стягнуто за рішеннями судів 5,9 мільярдів гривень. За даними фонду, суми доплат пенсій згідно з рішеннями судів за минулий час коливаються від 1 тисячі до 800 тисяч гривень у розрахунку на одну людину.

Зокрема, у вересні-2011 за рішеннями суду доплати отримали:

- у розмірі від 10 до 50 тисяч гривень - 3940 осіб;

- від 50 до 100 тисяч гривень - 1389 осіб;

- від 100 до 200 тисяч гривень - 557 чоловік;

- понад 100 тисяч гривень - 132 людини.

Як відомо, минулої середи, 2 листопада, на брифінгу в Кабміні віце-прем'єр Сергій Тігіпко назвав "корупційними" рішення судів, які постановили виплатити чорнобильцям місячні пенсії в розмірі близько 30 тисяч гривень, а також понад 500 тисяч гривень компенсації. За його словами, всього по Україні вже було прийнято більше тисячі подібних рішень, і всі вони є "не підйомною вагою" для бюджету.

Також в Мінсоцполітики вважають, що окрім чорнобильців, занадто великі соціальні виплати за судовими рішеннями отримували діти війни. За даними відомства, в Україні зараз налічується 13,6 мільйонів пенсіонерів, близько 25% яких - діти війни.

Справи партійні

СПУ закликає Верховну Раду України зупинити загострення проблеми земельних відносин в Україні


Свою позицію щодо введення Закону «Про ринок землі», припинення мораторію на продаж земель та легітимності Земельного Кодексу Соціалістична партія України висловила у зверненні до Голови Верховної Ради України В.Литвина.

«Протягом 20-ти останніх років, як Ви знаєте, земельні відносини в Україні ускладнювались, створюючи передумови для різноманітних оборудок із землею. Законодавчий супровід всіх видів земельних операцій запізнюється, якість нормативних документів недостатня. У таких умовах вводити Закон «Про ринок землі» (не згадуючи про його недосконалість) було б неприпустимою помилкою так само, як і припиняти мораторій на продаж земель з 01.01.2012 року», - йдеться у зверненні до Голови Верховної Ради України В.Литвина.

«Сьогодні від Верховної Ради України, від Вас особисто залежить розв'язання цієї, можливо, найважливішої в державі, проблеми. Обговорюючи її з представниками багатьох партій, аналізуючи на засіданні Координаційної Ради громадських організацій, доходимо до висновку, що саме парламент повинен зупинити катастрофічне загострення цієї проблеми. Якраз тому звертаємося до Вас з проханням прийняти законодавчий акт, який би припинив на певний час дію норм Земельного кодексу, що стосуються продажу земель», - зазначили Голова СПУ О.Мороз та Перший заступник Голови СПУ В.Семенюк-Самсоненко у заяві.

Окрім того, вони підкреслили, що «було б також виправданим звернення народних депутатів до Конституційного Суду України з приводу легітимності Земельного Кодексу, адже його прийняття здійснене з найгрубішими порушеннями регламентних процедур (підтвердження тому є в архіві Верховної Ради), або висновок КС стосувався хоч би частини кодексу, яка пов'язана з товарним статусом землі».


Голова СПУ Олександр МОРОЗ вважає, що права людей не повинні обмежуватись через нездатність влади забезпечити фінансування прийнятих законів


Про це лідер Соцпартії розповів в ефірі програми «Свобода слова» з Андрієм Куликовим 7 листопада 2011 року.

О.Мороз ще раз підкреслив, що якщо люди виходять на акції протесту, то представники Соцпартії не можуть бути осторонь і завжди допомагають цим людям. Але він також наголосив, що є конкретні форми боротьби за права людей. «Наприклад, візьмемо категорію людей, яких сьогодні приблизно 6 мільйонів – це «діти війни». Ми без галасу, користуючись законодавством України, допомогли оформити позовні заяви більш ніж 2,5 мільйонам людей. Це у нашій демократичній судовій системі страшна справа. Більше 700 тисяч громадян одержали свої гроші, але соромно говорити, що таким чином люди вимушені захищати свої законні права і діяти проти влади, яка голосувала за цей закон».

Зокрема, О.Мороз нагадав, що Соцпартія розробила закон «Про соціальний захист дітей війни», але зазначив, що часткове фінансування забезпечувалося бюджетом тільки у 1997 році, коли фракція соціалістів входила в коаліцію і вплинула на те, щоб уряд забезпечив це фінансування. «А тепер, якщо виходить, що уряд не може фінансувати, то вони повинні чесно сказати – ми не можемо це робити і не шукати обхідні маневри, тому що закон потрібно виконувати. Якщо він не підходить, якщо влада не здатна його забезпечити, то внесіть зміни до цього закону, адже у вас є більшість у парламенті. Прийміть ці зміни і будете чесними перед людьми. А так виходить нібито закон не змінюється і фінансування не забезпечується».

Лідер соціалістів згадав також і про невиконання владою своїх обов’язків перед іншими категоріями населення. «Візьмемо тих же чорнобильців. Зараз з’явилися різні «поводирі» цієї категорії, але ж є різні чорнобильці. Треба спочатку зробити аналіз того, хто себе відносить до чорнобильців, хто і яким чином одержав посвідчення. Представники батальйону, який забезпечив очистку території на атомному реакторі (їх лишилося до 700 чол.), не повинні пікетувати біля адміністрації президента майже місяць. А інша людина, яка поняття не має що таке Чорнобиль зуміла оформити собі документи. Перевірити це – функція виконавчої влади. Треба вирішувати ці питання, адже ці люди захистили наш рід і наше людство», – зазначив О.Мороз.


З перших вуст

Олександр МОРОЗ: Соцпартія обов'язково буде в парламенті, але в опозиції до нинішньої влади


«Я дивлюсь по тому, як розвиваються сьогодні події у політикумі, як готуються вибори і можу вам сказати, що Соціалістична партія буде обов’язково в парламенті. Як би ви цього не хотіли, але це трапиться», - заявив опонентам лідер СПУ в ефірі одного з українських телеканалів.

При цьому О.Мороз уточнив, що Соціалістична партія буде в опозиції до нинішньої влади. «Ми були і залишаємося в опозиції до влади, яка суттю своєю не змінилася за 20 років. Тому що це влада, яка здійснює ліберальну політику в інтересах крупного бізнесу, крупного капіталу і проти інтересів людей. По всіх тих кроках що робить сьогодні влада – пенсійна реформа, земельна, система ЖКГ, ми перші давали обґрунтовану різку негативну оцінку. Але наша відмінність полягає в тому, що ми даємо одразу пропозицію – що треба робити. Маючи на увазі, що цю позицію почують люди і їм стане зрозуміло, що треба діяти так, як ми пропонуємо. Тоді буде інша ситуація».

«Ми бачимо, що люди справді незадоволені – і владу не поважають, і політичні партії не поважають. Треба дивитися в корінь – у чому причина? Якщо ми бачимо, що у найбіднішій, власне, державі більше найбагатших людей, то, мабуть щось ненормальне робиться в Україні», – додав Голова СПУ.

Comments