№599, 3 листопада 2011 року

Справедливість є

Татусь Віктор Андрійович – Рокитнівський селищний голова


Нарешті член Соціалістичної партії України Віктор Татусь справедливо визнаний селищним головою селища Рокитне згідно з Постановою №5 Рокитнівської селищної виборчої комісії Рокитнівського району Рівненської області від 30 жовтня 2011 року «Про визнання обраним селищним головою смт.Рокитне».

У згаданій постанові йдеться про наступне: «На підставі складеного протоколу про результати виборів селищного голови смт.Рокитне Рокитнівського району Рівненської області відповідно до статті 76 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» на виконання постанови Центральної виборчої комісії від 07.06.2011 року №78 «Про деякі питання організації роботи Рокитнівської селищної виборчої комісії Рокитнівського району Рівненської області» Рокитнівська селищна виборча комісія

Постановляє:

1. Визнати обраним Рокитнівським селищним головою на виборах депутатів верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року Татуся Віктора Андрійовича.

2. Оприлюднити вказану постанову в засобах масової інформації та шляхом розміщення її на стенді Рокитнівської селищної ради.

Голова Рокитнівської

Селищної виборчої комісії

Рокитнівського району Рівненської області Іван Парчук»

Віктор Татусь свого часу працював головним редактором районної газети. Після розпаду Радянського Союзу він залишився безпартійним, а коли почався процес створення нових партій, вступив до Комуністичної партії України. У 2000 році перейшов у Соціалістичну партію України. У добу кучмізму його звільнили з посади головного редактора, і два роки та три місяці він був безробітним.

Справжній господар 

У 2000 році Соціалістична партія України висунула Віктора Андрійовича на посаду Рокитнівського селищного голови. Спротив був величезний, областю тоді керував Микола Сорока, районом – Олександр Капітула з Юрієм Кічатим, але, незважаючи на це, соціалісти здобули перемогу, і Віктор Татусь став селищним головою Рокитного. Більше 60% рокитнівчан тоді віддали свої голоси за соціаліста, незважаючи навіть на адміністративний тиск. Нелегко було новообраному голові працювати перші роки, дуже важко було налагодити конструктивну співпрацю. Хоча через деякий час районна влада, яку на той час представляли прихильники чинного президента Кучми, зрозуміла, що голова був обраний народом, і з ним треба працювати. І за період роботи Віктора Татуся селищним головою зробити вдалося чимало.

Коли новий голова розпочинав роботу, селищне господарство було практично зруйноване. Збанкрутіло державне управління комунального господарства, практично банкрутом був Рокитнівський водоканал, не працювали дитячі садочки. Жителі селища мали багато проблем із водо- та теплопостачанням та інші негаразди. За роки роботи на посаді голови селищної ради Віктору Андрійовичу вдалося владнати практично усе. За його сприяння було створене нове комунальне підприємство «Рокитнекомунсервіс», яке почало працювати злагоджено. Налагодилася і робота «Рокитневодоканалу», нормальні умови для перебування дітлахів створили у трьох Рокитнівських дитячих садочках. Селище газифікували - практично половина Рокитного на сьогодні вже газифікована. Були проблеми з водопостачанням: ціле поселення меліораторів у районі ПМК-180 довгий час обходилося практично без централізованого водопостачання. Туди була прокладена нова мережа водопроводу. Також у той район за сприяння селищної ради був підведений газ, зроблене вуличне освітлення на вулиці Київській. Тобто селище за цей час перетворилося на один з найкращих райцентрів не лише в області, а й в Україні.

Перед виборами 31 жовтня 2010 року на черговій конференції Рокитнівської районної Соціалістичної партії України Віктора Татуся знову висунули кандидатом на посаду Рокитнівського селищного голови. Підтримали кандидатуру соціалістів і деякі інші партії.

На виборах, аналізуючи зроблене попереднім селищним головою, виборці селища Рокитне більшістю своїх голосів підтримали кандидатуру Віктора Татуся. І тут розпочалося…

Боротьба за законну посаду

Нагадаємо, ще від минулого року законно обраний селищний голова Рокитного Віктор Татусь намагався відстояти право працювати на цій посаді, надане йому виборцями. Довгий час ситуація так і не прояснювалася. Згодом стало відомо про ухвалену постанову Центральною виборчою комісією, яка підтвердила грубі порушення виборчого законодавства в Рокитному.

Так, у постанові ЦВК № 78 від 7 червня 2011 року «Про деякі питання організації роботи Рокитнівської селищної виборчої комісії Рокитнівського району Рівненської області» зокрема повідомляється, що до ЦВК за період з грудня 2010 року до травня 2011 року надійшли численні звернення щодо можливого порушення Рокитнівською селищною виборчою комісією Рокитнівського району Рівненської області вимог Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", а також інших законів України під час встановлення результатів виборів Рокитнівського селищного голови.

А Постановою Рокитнівського районного суду Рівненської області від 12 листопада 2010 року у справі №2а-144/10 за позовом Татуся В.А. до Рокитнівської селищної виборчої комісії про скасування протоколу про підрахунок голосів виборців та визнання дій Рокитнівської селищної виборчої комісії неправомірними позов задоволено в повному обсязі. Скасовано "Протокол Рокитнівської селищної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №15001 з виборів селищного голови селища Рокитне Рокитнівського району Рівненської області від 08 листопада 2010 року"; скасовано "протокол Рокитнівської селищної виборчої комісії з виборів Рокитнівського селищного голови Рокитнівського району Рівненської області від 08 листопада 2010 року".

Також додатковою постановою Рокитнівського районного суду Рівненської області від 15 листопада 2010 року у справі №2а-144/10 доповнено постанову Рокитнівського районного суду Рівненської області від 12 листопада 2010 року у вказаній справі. Визнано "дії Рокитнівської селищної виборчої комісії Рокитнівського району Рівненської області з приводу перерахунку голосів виборців на дільниці №15001 за протоколом від 08 листопада 2010 року неправомірними".

Далі ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2010 року у справі №35745/10/35745-1/10/9104 вказане рішення залишено без змін.

Рокитнівський районний суд Рівненської області 16 грудня 2010 року постановив окрему ухвалу, якою довів до відома прокуратури Рокитнівського району Рівненської області про допущені порушення вимог виборчого законодавства головою Рокитнівської селищної виборчої комісії Кравчук Т.А. при складанні виборчих документів з виборів Рокитнівського селищного голови.

Натомість Рокитнівська селищна виборча комісія 24 листопада 2010 року встановила підсумки голосування та результати виборів відповідного селищного голови, не врахувавши факти, викладені у рішенні суду, що набрало законної сили.

А вже 26 листопада 2010 року Рокитнівською селищною виборчою комісією скликано сесію Рокитнівської селищної ради, на якій голова вказаної комісії поінформував раду про підсумки виборів Рокитнівського селищного голови,

Постановою Рокитнівського районного суду Рівненської області від 25 лютого 2011 року №2-а-2/11 адміністративний позов кандидата на посаду Рокитнівського селищного голови Рівненської області Татуся В.А. задоволено частково. Визнано "дії Рокитнівської селищної виборчої комісії Рокитнівського району Рівненської області про встановлення підсумків голосування та встановлення результатів виборів з виборів селищного голови селища Рокитне Рівненської області, шляхом складання протоколу Рокитнівською селищною виборчою комісією про результати виборів голови від 24 листопада 2010 року, відповідно до яких переможцем є Басич В.Г., протиправними"; визнано "дії Рокитнівської селищної виборчої комісії Рокитнівського району Рівненської області щодо оголошення підсумків голосування та встановлення результатів виборів з обрання селищного голови селища Рокитне Рівненської області, оголошених на сесії Рокитнівської селищної ради Рівненської області 26 листопада 2010 року, відповідно до яких переможцем виборів з виборів Рокитнівського селищного голови є Басич В.Г., протиправними"; скасовано "відповідні рішення Рокитнівської селищної виборчої комісії Рокитнівського району Рівненської області щодо встановлення підсумків голосування та встановлення результатів виборів з обрання селищного голови селища Рокитне Рівненської області" та "скасовано постанови Рокитнівської селищної виборчої комісії від 26 листопада 2010 року в частинах, відповідно до яких, переможцем виборів з виборів Рокитнівського селищного голови, зареєстрованим та визнаним головою Рокитнівської селищної ради є Басич В.Г"; зобов’язано "Рокитнівську селищну виборчу комісію Рокитнівського району Рівненської області спростувати будь-які повідомлення у пресі про обрання Басича В.Г. селищним головою селища Рокитне Рівненської області".

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11 травня 2011 року у справі №2-а-2(2011) залишено без розгляду апеляційну скаргу Рокитнівської селищної виборчої комісії на постанову Рокитнівського районного суду Рівненської області від 25 лютого 2011 року.

Таким чином, суд неодноразово визнавав протиправними дії та скасовував рішення Рокитнівської селищної виборчої комісії щодо встановлення підсумків голосування та результатів виборів Рокитнівського селищного голови.

Натомість Рокитнівською селищною виборчою комісією 23 травня 2011 року складено протокол про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів селищного голови, яким встановлено, що найбільшу кількість голосів виборців подано за Басича В.Г., та прийнято постанову №13 про визнання обраним Рокитнівським селищним головою Басича Володимира Григоровича.

Але відповідно до частини восьмої статті 90 Закону України виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює рішення, визнане судом протиправним, окрім випадку, коли рішення було скасовано з формальних підстав.

Тому Центральна виборча комісія звернула увагу, що під час вирішення питання про встановлення підсумків голосування та результатів виборів Рокитнівського селищного голови після набрання законної сили рішеннями судів Рокитнівська селищна виборча комісія не дотримувалася вимог Закону, а також неправомірно прийняла рішення, які по суті повторюють рішення, визнані судом протиправними, що суперечить вимогам частини восьмої статті 90 Закону.

Розглянувши вищезазначені документи, Центральна виборча комісія дійшла висновку, що Рокитнівська селищна виборча комісія не забезпечила належне виконання вимог виборчого законодавства України при організації і проведенні виборів селищного голови, та вважає за необхідне визнати неправомірними дії щодо складення 23 травня 2011 року протоколу (уточнений) про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів селищного голови, а також скасовує постанову цієї комісії від 23 травня 2011 року №13 "Про визнання обраним селищним головою смт.Рокитне".

Центральна виборча комісія неодноразово зверталася до Рокитнівської селищної виборчої комісії з проханням надати документи, на підставі яких нею встановлювалися результати виборів в одномандатному виборчому окрузі з виборів селищного голови, а також усі рішення комісії з цього питання, прийняті з дня проведення голосування на місцевих виборах 31 жовтня 2010 року (листи Центральної виборчої комісії від 7 та 9 лютого відповідно за №21-33/1-233 та №21-33/1-254).

Рокитнівською селищною виборчою комісією не вчинено жодних дій щодо надання зазначених документів на вимоги Центральної виборчої комісії.

Документи, витребувані Центральною виборчою комісією були надані лише 30 травня 2011 року.

Справедливість перемогла 

Виходячи з цього, а наявна в Центральній виборчій комісії інформація дає підстави встановити систематичні та грубі порушення Рокитнівської селищної виборчої комісії положень Конституції України і Закону, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів у разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, зазначеного та інших законів України Центральна виборча комісія вважає за необхідне достроково припинити повноваження усього складу Рокитнівської селищної виборчої комісії.

Отже, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Визнати неправомірними дії Рокитнівської селищної виборчої комісії щодо складення 23 травня 2011 року протоколу (уточнений) про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів селищного голови.

2. Скасувати постанову Рокитнівської селищної виборчої комісії від 23 травня 2011 року №13 "Про визнання обраним селищним головою смт Рокитне".

3. Встановити факт грубого та систематичного порушення Конституції України та Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" Рокитнівською селищною виборчою комісією.

4. Достроково припинити повноваження всього складу Рокитнівської селищної виборчої комісії у зв’язку із грубим та систематичним порушеннями цією комісією Конституції України, Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" та інших законів України.

5. Рокитнівській районній виборчій комісії Рівненської області довести до відома суб’єктів подання кандидатур членів Рокитнівської селищної виборчої комісії, повноваження яких достроково припинено, інформацію про можливість подання до Рокитнівської районної виборчої комісії Рівненської області кандидатур для включення до складу Рокитнівської селищної виборчої комісії замість вибулих.

6. Зобов’язати Рокитнівську районну виборчу комісію Рівненської області протягом двох днів затвердити новий склад Рокитнівської селищної виборчої комісії.

7. Зобов’язати новий склад Рокитнівської селищної виборчої комісії встановити результати виборів Рокитнівського селищного голови на підставі протоколів дільничних виборчих комісій від 1 листопада 2010 року з урахуванням судових рішень, які набрали законної сили, відповідно до вимог Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

8. Звернути увагу нового складу Рокитнівської селищної виборчої комісії (після його затвердження) на необхідність неухильного дотримання вимог виборчого законодавства України та забезпечення реалізації виборчих прав громадян України під час організації підготовки та проведення місцевих виборів, а також на неухильному дотриманні вимог інших законів України щодо забезпечення організації роботи комісії.

Голова Центральної виборчої комісії В.Шаповал.

Про призначення нового складу Рокитнівської селищної виборчої комісії Центральна виборча комісія повідомила своєю Постановою від 05 жовтня 2011 року № 116 «Про новий склад Рокитнівської районної виборчої комісії Рівненської області», а затверджено склад було Постановою №2 Рокитнівської районної виборчої комісії Рівненської області від 13 жовтня 2011 року «Про новий склад Рокитнівської селищної виборчої комісії Рівненської області».

Виходячи з вищенаведеного, ми щиро вітаємо Віктора Андрійовича Татуся зі справжнім торжеством справедливості і бажаємо довгих та плідних років праці на благо громади! 
Георгій ПАВЛОВСЬКИЙ


Святкування

Соціалістичній партії України – 20 років


У суботу, 29 жовтня, у Києві в Будинку Вчителя пройшли урочистості з приводу святкування 20-річчя Соціалістичної партії України, у яких взяли участь і представники Рівненської обласної організації СПУ. Під час святкування відбулося нагородження ветеранів партії, святковий концерт і традиційний фуршет.


Заходи, приурочені до двадцятиріччя створення Соціалістичної партії України, пройшли і на Рівненщині. Щотижня, починаючи з кінця вересня, в обласній газеті «Рівненський ДІАЛОГ» друкувалися матеріали присвячені 20-річчю створення СПУ – історичні дані, спогади ветеранів партії, інтерв’ю з видатними соціалістами Рівненщини.

14 жовтня, на Покрову, престольне свято нашого міста, в обласному центрі відбулося урочисте засідання з нагоди ювілею партії соціалістів. У ньому взяли участь партійні активісти, представники громадських організацій, які співпрацюють з СПУ, керівництво обласних організацій партій лівоцентристського спрямування, ветерани Соцпартії.З вітальним словом до присутніх виступив перший секретар Рівненського обласного комітету СПУ Леонтій Самчук. Своїми спогадами поділилися ветерани партії Олег Торкунов, Ігор Пшеюк, В’ячеслав Ніколайчук, В’ячеслав Розенбаум, Іван Крук. Саме ці люди стояли біля витоків обласної, районних та міських організацій Соцпартії.

Учасники заходу ознайомилися з історичними віхами обласної організації СПУ, багато нового дізналися для себе партійці, членство яких обмежується кількома роками. Не обійшлося без традиційного святкового концерту.

Урочистий знаковий захід завершили на позитивній ноті та з оптимістичними настроями на майбутнє, ще раз підтвердивши, що такі зібрання дуже корисні для обміну досвідом, збереження та наслідування славних традицій.

Аналогічні заходи відбулися в різний час і в районних партійних організаціях області.

Так, 28 жовтня 20-річчя партії відсвяткувала Рівненська міська організація СПУ. Цього дня в найбільш людних місцях обласного центру виставили намети СПУ, в яких працювали агітатори з метою ознайомлення населення області з історією СПУ, обласної та міської організацій партії соціалістів. Під час акції жителі міста та гості отримали буклети, газетні матеріали та календарики з символікою СПУ, виготовлені на замовлення Рівненського обласного комітету СПУ.

А завершилося святкування ювілею партії урочистим засіданням, святковим концертом і традиційним чаюванням. У заходах взяли участь керівники обласного та міського комітетів партії, активісти та ветерани міської організації СПУ, почесні гості. 

ОК СПУ Рівненської області


Комуналка

Гроші давай!


В основному до 2015 року повинен завершитися процес створення об’єднань власників багатоквартирних будинків (ОСББ). Такий план собі затвердило Міністерство житлово-комунального господарства.

Як годиться, міністерські чиновники розробили спеціальну «Програму реформування та розвитку ЖКГ до 2014 року». Проте на папері все виглядає надто гладко. Скажімо, 2010 року обіцяли на реформаторські заходи в житлово-комунальні галузі майже 175 мільйонів гривень. На ділі для ОСББ було виділено трохи більше 100 мільйонів. Причому, ці кошти спрямовувалися виключно на ремонт ліфтів та латання дахів. Де вже тут казати про широко розрекламовану державну підтримку ОСББ. Ось і виходить, що це всього-на-всього одна фінансова примара.


Проте, мабуть, найбільшою перепоною на шляху створення ОСББ сьогодні виявляється все-таки не державна фінансова підтримка, як це не дивно, а навпаки – спроба викачування грошей із таких об’єднань.

Мова йде про прибудинкову територію.

Виготовлення документації якраз і викачує останні копійки з ОСББ. Нині вони просто зобов’язані приватизувати свою територію, адже без цього не мають права проводити будь-які ремонтні роботи. А витрати ці таки чималенькі, особливо на проведення геодезичної зйомки місцевості.

Судіть самі. Рівненському ОСББ «Мельника, 6» - багатоповерхівка лише з двома під’їздами – для виготовлення земельної документації потрібно майже 6 тисяч гривень. Ясна річ, усі витрати мають лягти на плечі членів кооперативу. Ось і справді виходить, що замість дієвої підтримки держава ще й вставляє палиці в колеса цього процесу, позаяк такі кошти для ОСББ ніколи не будуть зайвими.

Для прикладу, торік житлово-будівельний кооператив по вулиці Коновальця, 7 лише на перекриття даху витратив майже 200 тисяч гривень. Відкладати далі латання дірявої покрівлі вже не можна було. Добре, що в цьому випадку не обійшлося без підтримки міської влади Рівного. З міської скарбниці на покрівельні роботи було виділено 150 тисяч гривень. Всього ж тільки 2010 року влада Рівного підтримала 35 різних проектів, запропонованих міськими ОСББ.

Однак чи можна сподіватися на те, що таке сприяння може набрати масового характеру? Очевидно, що муніципальних коштів для всіх новостворених ОСББ міста Рівне просто не вистачить. А плани Мінжитлокомунгоспу грандіозні: до кінця 2014 року в 70 відсотків багатоквартирних будинків, які нараховують більше 5 поверхів, мають діяти ОСББ.

Цього року в бюджеті Рівного на виконання заходів у рамках міської програми сталого розвитку передбачено 3,5 мільйона гривень.

Загалом досвід роботи ОСББ у Рівному доволі позитивний. Але це лише перші паростки такого реформування в житлово-комунальній галузі.

Однак, що чекає на такі об’єднання з ухваленням нового Житлового кодексу, сказати однозначно не можна. Тим паче, що в його проекті міститься низка відверто антисоціальних норм. Наприклад, автори законопроекту хочуть наділити так звані керуючі компанії, які обслуговуватимуть будинки замість нинішніх ЖКП, правом позбавляти житла членів таких об’єднань за житлово-комунальні борги. До речі, ця норма була передбачена ще в проекті свіжоспеченого Податкового кодексу.

На практиці така норма означає, що будь-яка господарська структура, яка обслуговує ОСББ, може виставити боргові претензії до членів такого об’єднання, у тому числі й до сумлінних платників. Фахівці в галузі права стверджують, що це може відкрити шлях грубим зловживанням аж до незаконного заволодіння майном, тобто квартирами членів ОСББ. Йдеться про штучне банкрутство таких об’єднань.

Одним словом, до процесу створення ОСББ, його функціонування ще багато питань, а небезпечних підводних рифів там вистачає.

Максим ЗАПОРОЖЕЦЬ


Comments