№ 535

№41, 21 травня 2010

Солдатська каша та переможна «Побєда»

Рівняни вдячні соціалістам за вірність традиціям святкування Дев’ятого Травня
Цьогорічний День Перемоги у Рівному видався надзвичайно велелюдним. Завдяки ретельній підготовці до урочистостей у святкуванні з’явилося чимало нововведень.
Однак вже багато років День Перемоги рівняни не уявляють без традицій, запроваджених соціалістами. Найпопулярнішим атрибутом рівненського святкування вже багато років є відомий на все місто автомобіль «Побєда» малинового кольору, котрий щороку традиційно рухається на чолі велелюдної колони соціалістів. Звісно, вік у автомобіля поважний – «народився» він ще у 1953 році, зате вигляд – новенький та ошатний. Такий символ заслуговує на дбайливе ставлення, адже «Побєда» стала у Рівному справжнім символом Перемоги!
А після урочистостей на Дубенському меморіалі рівняни з задоволенням перемістилися до польової кухні, від якої розносилися пахощі «солдатської» гречаної каші. Справді, без традиційної польової кухні та «наркомівських» ста грамів свято було б не настільки яскравим, адже учасники урочистого параду вже звикли до польової кухні, як до ще одного незмінного атрибуту Дня Перемоги по-рівненськи. Особливо ж тішилися дітлахи, які з апетитом наминали кашу.
- Для нас День Перемоги – справжнє сімейне свято, - розповідала Олена Мельник, мама шестилітнього Дмитрика, доки малий ласував кашею. – І синові я розповіла, що то не просто порція каші, а спогад про солдатів, які харчувалися в умовах фронту. І вже точно не щодня тоді їм вдавалося поїсти гарячих харчів.
- Добра каша цього року вийшла, - тішилася сімдесятидворічна Любов Михайлівна, - Молодці соціалісти! Он минулого року тут стояли й інші намети, і кашу роздавали різні політики. А зараз тільки соціалісти й лишилися.
Справді, каша вдалася: на приготування цьогорічної «порції» пішло близько ста кілограмів гречки, тридцять банок тушонки та чимало масла. Та найголовніше, що традиції, запроваджені соціалістами, прижилися, і з року в рік вони засвідчують, що у нашому місті пам’ять про героїв великої війни пройде крізь віки.
Це ж свято не тільки ветеранів, а цілого міста, - тішиться ветеран Великої Вітчизняної, генерал-майор у відставці Семен Гвоздовський. – Так добре, що люди приходять, пам’ятають про нього. Подивіться, скільки їх цього року прийшло – і малих, і дорослих! І з кожним роком людей все більше!
Дай, Боже, аби й число ветеранів війни не зменшувалося ще довгі роки! А «соціалістична» каша буде обов’язково!
Ольга БОЛОНСЬКАComments