№32, 19 березня 2010

Задля турботи про дітей


Союз жінок України «За майбутнє дітей» тісно співпрацює з багатьма громадськими організаціями, товариствами, партіями, державними структурами, зусилля яких спрямовані на побудову такої держави, в якій кожен її громадянин міг би забезпечити гідне майбутнє своїм дітям, мати належний правовий та соціальний захист.
Очолює Союз жінок України «За майбутнє дітей» Валентина Семенюк-Самсоненко – депутат Верховної Ради України чотирьох скликань, заслужений економіст України, відомий політик, державний діяч. Основою добровільної Всеукраїнської громадської організації є первинні організації, які виникли ще в 1991 році. Сьогодні  в Україні створено та працює 26  регіональних відділень Союзу, які об’єднують понад 20 тисяч жінок.
Рівненське регіональне відділення Союзу жінок України «За майбутнє дітей» зареєстроване головним управлінням юстиції в Рівненській області в березні 2009 року. Союз жінок є виразником інтересів і цілей жінок, які вболівають за долю дітей, сприяють захисту громадянських, економічних і соціальних прав матері і дитини.
14 березня  у Рівному відбулися загальні збори регіонального відділення Союзу жінок, де жінки-активістки обрали делегатів на звітно-виборну конференцію, яка проходитиме 27 березня у Києві. Тут же були представлені вироби жіночих рук – вишивані рушники, серветки, подушки; плетені речі – светри, блузи, камізельки.
В подальших планах регіонального відділення Союзу жінок України «За майбутнє дітей» -  активне відстоювання інтересів жінок, які вболівають за долю дітей, адресна допомога нужденним сім’ям; втілення у життя загальнолюдських цінностей, доброти, милосердя, поваги до старших, турботи про дітей; підвищення статусу сім’ї. 
Батько і мати -  два сонця гарячих,
Що нам дарують надію й тепло
Батько і мати… У долі дитячій
Треба, щоб кривди між них не було.  


Тамара ВЕРБА,
голова  Рівненського регіонального
відділення СЖУ «За майбутнє дітей»

№32, 19 березня 2010

Володимир ВОЛОВОДІК: «Хіба я можу не вірити своїм батькові й дідові?!»


Ох і наламав дров попередник нинішнього Президента. З гордої  висоти - понад 50-відсоткової підтримки українського народу в 2004 році - за свої п’ять літ правління, даруйте за порівняння,  зійшов на пси: зібрав на останніх виборах  якихось 5 з вершечком одиниць. Бо тільки те й робив, що вчив рідну націю, як жити по-совісті й по-закону, а своїм «любим друзям» потакав на кожному кроці. Наостанок свого правління колишній Президент так грюкнув дверима,  що один із його указів про присвоєння  звання Героя України навіть почули в Європі, причому на найвищому рівні. А в Україні – то й поготів, бо тепер через того мудрагеля, що так, м’яко кажучи, безталанно керував п’ять років з вулиці Банкової, у  нашому спільному домі знову піднялася колотнеча, причому до самісінького неба, вкотре розколовши суспільство на два непримиренних табори. 
 Докотилося це сум’яття й до Рівного. На останній сесії Рівненської міської ради  було прийнято контраверсійне рішення, якому передували майже такі самі дебати, як це буває під час ухвалення важливих земельних питань. Йдеться про рішення щодо «Підтримки звернення Івано-Франківської обласної ради до Європейського Парламенту з приводу прийняття Європейським  Парламентом 25 лютого 2010 року Резолюції щодо ситуації в Україні». І з якого це дива наші рівненські депутати стали бити чолом до європарламентаріїв? Сміх та й годі, виходить, наче в тій приповідці: на городі бузина, в Києві, чи то пак – в Стразбурзі дядько.  Таке можна почути сьогодні від багатьох наших земляків. Тож позицію депутатів-соціалістів з цього приводу окреслив лідер фракції Соціалістичної партії в Рівненській міській раді Володимир Воловодік: 
- До порядку денного це контраверсійне питання вніс депутат від УНП. Більшістю голосів його затвердили до розгляду. Ми, представники СПУ в міській раді, цю пропозицію не підтримали, позаяк вважаємо її заполітизованою, такою, що розколює наше суспільство, веде до посилення громадянської напруги, навіть до протистояння. Подальший хід обговорення показав, що наші застереження були слушними. Вибачте за збите порівняння, але політики, які програли президентські вибори, тепер зі шкіри пнуться, аби люди про них не забули. Йдуть на все, не зупиняються навіть перед тим, що своїми діями розколюють наш народ по Дніпру. 
На засіданні фракції СПУ ми обговорили внесену пропозицію. Соціалісти Рівного, йдучи на вибори до міської ради брали на себе низку відповідальних зобов’язань перед виборцями, у тому числі й політичні. А тому фракція СПУ в Рівненській міській раді голосували проти підтримки відомого звернення Івано-Франківської ради. До речі, наші колеги, які ініціювали цю вкрай суперечливу пропозицію, так поспішали, що запропонували проект доволі сумбурного рішення, приточивши до нього «підтримку» відповідних ухвал ще й Львівської та Тернопільської обласних рад, зміст яких суттєво відрізняється. 
- Володимире Васильовичу, скажіть, а чим Ви особисто керувалися, голосуючи «проти»?
- Я не можу зраджувати своїх батька й діда. Вони багато бачили на своєму віку, розповідали мені про ті страшні воєнні та повоєнні роки, коли велика кількість наших земляків згинули в тому вирі братовбивчого протистояння. Як наслідок, цю постать сприймають по-різному, спогад про неї й  досі призводить до протистояння. Я вже не кажу про те, що сам указ виданий з грубим порушеням чинного законодавства, а до того ж він геть нелогічний.  І це зайвий раз демонструє рівень фахової підготовки працівників секретаріату колишнього Президента. Попри свої заяви-декларації він єдності та порозуміння нашому суспільству не додав. А проте добре вписується в «стиль» загубленої помаранчевої «п’ятирічки».    

Василь ЛУК’ЯНЧУК.    

До теми
З Резолюції Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні від 25 лютого 2010 року: 
«20. Глибоко шкодує щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити Степана Бандеру, лідера Організації українських націоналістів (ОУН), яка співпрацювала з нацистською Німеччиною, званням «Національного Героя України»; сподівається у зв`язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям;» 
P.S. Переклад (неофіційний) на українську здійснено Інститутом світової політики (www.iwp.org.ua). 


№32, 19 березня 2010

Гучні назви і темні  справи


На початку 2010 року депутат Рівненської обласної ради, голова фракції СПУ Ігор Пшеюк надіслав депутатське звернення до Головного управління юстиції у Рівненській області щодо діяльності «Громадського об’єднання по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією по Рівненській області». Адже скарги від громадян стосовно діяльності  цього об’єднання з’являлися неодноразово. У відповідь на запит Ігорю Пшеюку повідомили, що діяльність цього об’єднання була «легалізована шляхом повідомлення про його заснування». Так-так, особливості нинішнього законодавства дозволяють легально працювати  будь-якій громадській організації після елементарного повідомлення про заснування. При цьому йменуватися така організація може як завгодно. І діяльність її проконтролювати практично неможливо. 
Вже незабаром у дію вступає нове антикорупційне законодавство. Однак про діяльність так званих громадських об’єднань  у ньому не сказано нічого. То, може, час уже звернути увагу на тих, хто, прикриваючись гучними назвами, видурює у довірливих громадян гроші?
Сьогодні ми публікуємо допис, який нещодавно отримали від осіб,  потерпілих від дій вищезгаданого громадського об’єднання. Попереджаємо, що редакція газети «Рівненський діалог» не несе відповідальності за факти, наведені у матеріалі. За бажання іншої сторони ми надамо газетну площу для відповіді на опублікований сьогодні  матеріал. 
 
Ловися, рибко, велика й мала
Куди там братися нині вславленому Остапу Бендеру до новітніх шахраїв. Тепер, коли в країні панує правовий хаос та відверта й брутальна зневага до закону, різні «захисники знедолених», відчувши свою вседозволеність та безкарність, втратили відчуття міри вже так, що провертають свої афери серед білого дня. От про одну із таких гоп-компаній – «Громадське об’єднання по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією в Рівненській області»  ми хочемо розповісти нашим землякам, аби цим застерегти людей. 
Мабуть, у кожного в житті трапляється потреба відстоювати свої законні права, добиваючись справедливості. На жаль, в нашій країні це вже стало якоюсь потворною нормою. Подібне й трапилося з рівнянином Юрієм Ш. 
- Несподівано випала можливість поїхати на заробітки в Канаду, - розповідає чоловік. –  На заваді могла стати судимість, а проґавити такий шанс я не хотів. І треба ж, у Рівному,  побачив оголошення про те, що мені було потрібно. Повірте, пройти повз таку багатообіцяючу рекламу я просто  не міг. Отож «відірвав» собі телефончик. 
В тому оголошенні чорним по білому написано буквально таке: «Юридична допомога. Всім, хто потребує швидкої, кваліфікаційної допомоги! Громадське об’єднання по боротьбі з організованою корупцією та злочинністю в Рівненській області. Тел. (0362) 45-22-03, 45-22-04». 
Чому  ці псевдоюридичні «помагаї» добрали собі саме таку назву, гадаємо, особливо пояснювати не варто. До того ж, звернімо увагу, назва  ця майже збігається з назвами тих офіційних правоохоронних структур, яких держава в законний спосіб уповноважила боротися з оргзлочинністю та корупцією. Випадково? Аж ніяк! Якраз це той гачок, на який довірливі земляки потрапляють, наче велика й мала рибка. Гадаємо,  рівненським правоохоронцям варто було б звернути увагу на цю явну тотожність. 
 - Потім я зателефонував за вказаним номером, - продовжує Юрій.  – Мені було призначено зустріч в кафе на першому поверсі готелю «Турист». Керівником цього об’єднання назвалася рівнянка Людмила Голубінська. Вона бадьоро запевнила мене в тому, що ніяких проблем не буде – судимість знімуть впродовж двох тижнів. При цьому я відразу заплатив за все 4000 гривень, адже гроші потрібні наперед. Одразу попросив розписку. А вона мені: «Яка розписка, гроші підуть судді?!» Мовляв, це певний ризик, хтозна, чи він дотримає слова, а розписка - то дурня, бо судді ніяких розписок не дають. «Так прийнято, так працює система», - сказала мені співрозмовниця.   
Час швидко сплив, обіцянку про зняття судимості ніхто не виконав, а згодом представники «об’єднання» взагалі перестали відповідати на телефонні дзвінки замовника. Найгірше, що мови про повернення чималої оплати не було. 
Точнісінько за такою самою схемою це «об’єднання» надало послуги ще одному жителю Рівненської області – Сергію К., якого спіткав страховий випадок, позаяк він потрапив в автомобільну пригоду. Чоловік довідався про діяльність своїх майбутніх «благодійників» з тих самих оголошень. Цього разу місце для зустрічі було призначено біля під’їзду будинку по вулиці Грушевського, 40.  І не випадково, адже «контора» юридично зареєстрована в квартирі № 234 цього будинку. «Юридичні послуги» знову надавала пані Голубінська.  На прохання про розписку чи якусь письмову гарантію чоловік почув уже відому нам фразу: «Я ж не собі беру, гроші потрібні в суді».  300 доларів США за сприяння в відшкодуванні повної автомобільної страховки Сергій передав керівнику того самого «об’єднання», і, як мовиться, також запив їх водою. 
А знаєте, де зустрілися ці обидва «приятелі» по нещастю, остаточно зрозумівши, що їх ошукали? Правильно,  в Рівненському міському відділі МВС, коли звернулися туди за допомогою, подавши заяви про вчинене з ними шахрайство. До речі, одному з чоловіків довелося писати заяву ще раз, бо перша буцімто десь загубилася.  Менше з тим, потім вони гуртом оббивали  пороги міської прокуратури. На цьому поки що ця історія вривається... 
Хто такі наші «герої»?
А тепер настав час відрекомендувати засновників «Громадського об’єднання по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією по Рівненській області» на чолі з пані Людмилою Голубінською. Якийсь час вона була в Чехії, пробувала займатися приватним бізнесом. Наступна спроба підприємницької діяльності з продажу комп’ютерів та програмного забезпечення  мала місце в Рівному, проте клієнти досить швидко зрозуміли, з ким мають справу. Відтак їй довелося перебазуватися у дочірнє підприємство «Рівнеагроенерго». Як результат, його керівник Олег Т. задля захисту виробничих інтересів господарського товариства був вимушений пройти довгу низку судових процесів супроти пані Голубінської.  
  До чільних засновників «об’єднання» належить ще одна особа – Оксана Кохана. Відомо, що підприємницьку кар’єру вона розпочала у 90-х роках. Скуповуючи майнові сертифікати та акції збанкрутілих підприємств, добре набила на цьому  руку. Для багатьох рівненських бізнесменів ця добродійка нині знана як один з чільних організаторів  кількох незаконних і довготривалих  спроб захоплення майна та інфраструктури юридичних осіб,  наприклад, колишнього ВАТ «Рівнеагробудкомплект».  Після цього приватне підприємство «Мет-Експо», власником і директором якого була пані Кохана, було визнане судом  таким, що винне обманутим ним підприємцям і діловим партнерам близько 200 тис. гривень.  
 Інші двоє засновників - Валентин Никонов  та Олександр Курилюк, як видно з усього, виступають у фіктивній ролі.     
   На полювання на людей ця компанія вийшла в жовтні минулого року. На жаль, Управління юстиції в Рівненській області, котре легалізує подібні «об’єднання» шляхом повідомлення в пресі, не відстежує їхню подальшу діяльність. Ніякою боротьбою з організованою злочинністю та корупцією там і не пахнуло. Так собі, одна імітація боротьби, розрахована на довірливих людей, яких легко ошукати. Компанія натомість береться не лише за «хлібні» справи, але й  за ті, на  яких можна «пропіаритись».  Таким благодатним ґрунтом, наприклад, є «сприяння» у «виграші» в різних тендерах, поділах та розподілах. 
Спосіб тиску на чиновників
  Відповідно й методи в «боротьбистів» особливою «вишуканістю»  не вирізняються: залякування, погрози, шантаж, наклепи, втручання в особисте життя громадян та їхніх родин, пересмикування фактів. Напористості та енергії наших «героїв» можна тільки позаздрити, бо вже є випадки, коли навіть місцеві порядні чиновники під тиском і паплюженням  «боротьбистів» вдаються до явно протиправних рішень. Уявіть лише, отримує хтось із чиновників звернення від керівника такого собі «Громадського об’єднання по боротьбі з організованою злочинністю та корупцію в Рівненській області». Голова може піти обертом, бо хтозна, що воно таке?! Ще, чого доброго, і йому пришиють корупцію та участь в оргзлочинності, подумає хтось із легковірних посадовців. 
Відомості «боротьбисти» поширюють через Інтернет. Адже ніякої юридичної відповідальності(!) за поширення  найбрудніших наклепів, ганебних відомостей, відвертої брехні в мережі Інтернет сьогодні немає. І це добре відомо цій компанії. На жаль, натрапити на псевдоборців з корупцією в цій мережі зовсім не складно. Примостилися вони на одному з сайтів безкоштовних оголошень, куди заманюють   клієнтів. А щоб клієнт швиденько «дозрів» перед його очі виринає зображення самої пані Голубінської, яка, звичайно, з усіх сил старається постати в образі безкомпромісної та безстрашної жінки. 
А щоб взяти клієнта вже «тепленьким», далі Голубінська і К підсовують низку... газетних матеріалів з різних друкованих видань, де справді порушувалася тема боротьби з оргзлочинністю та корупцією. Причому, часто на авторські права журналістів, права інтелектуальної власності авторів чи редакцій газет ця «компанія», даруйте, плює з великої гори. Отак чужими руками загрібають жар пані Голубінська і К. 
Треба сказати, що «об’єднання» досить скоро відчуло безкарність. Понад те, маємо всі підстави стверджувати, що його керівника захопила «зоряна» хвороба. Уявіть лише, бурхлива імітація «боротьби», затуманення громадськості досягло, як не дивно, навіть парламентських коридорів. Трапилося велика вдача, коли пані Голубінська прямісінько в залі «Укрінформу» стала учасником однієї прес-конференції за участю авторитетного парламентарія Верховної Ради Олени Лукаш. От тільки шкода, що сама Олена Лукаш, мабуть, зовсім не здогадується про дуже прикру обставину:  тепер окремі фотоматеріали та повідомлення з тієї «історичної зустрічі»,  що розміщені в Інтернеті на сайті «об’єднання» наших «героїв», якнайкраще слугують для довірливих громадян.
Як не стати жертвою 
Тепер ця «компанія» не гребує нічим.  Вони вибирають жертву - заможну людину для «вибивання грошей»,  паплюжать її, заганяють у безвихідь, не дають отямитися від брудного потоку чорної брехні, який ллють через Інтернет та «відкриті» підкидні листи. Переважна більшість «циркулярів» з-під рук рівненських «боротьбистів» неодмінно закінчується однаково: «жертву» конче потрібно запроторити за грати, а їхні умови обов’язково виконати, інакше суд і кара чиновникам та посадовцям будуть швидкими. Як видно з Інтернету, в Рівному такі погрози за підписом керівника «об’єднання» пані Голубінської  мали б регулярно отримувати міський голова та його заступники, керівники різних інспекцій, начальник міліції, прокурор обласного центру тощо, у стольному Києві – Міністр внутрішніх справ, Генеральний прокурор України, Голова Верховного Суду, Прем’єр-міністр, а тепер, мабуть, і новообраний Президент. Сумбурні, малограмотні, а головне – сповненні фальші та неправди  «циркуляри»  регулярно просто вкидаються  в Інтернет. Вони «висять» там, наче та павутина, в яку має «впійматися» чергова жертва для шантажу та очорнення.  Понад те вони вже безсовісно  втручаються в родинні стосунки людей, виставляючи в Інтернеті подробиці особистого життя громадян, не зупиняються навіть перед тим, коли йдеться про малолітніх дітей. 
На чому може триматися невиправдана цікавість непоінформованих громадян до цієї «компанії»? Усе просто: компаньйони свідомо перемішують манюсіньку порцію правди з великою неправдою, досягаючи вражаючого ефекту від цього пересмикування. До того ж  замітають сліди, адже скрізь виступають від чужого імені. 
Як зробити так, щоб необачні земляки й далі не ставали жертвами шахраїв? Власне, рецепт тут, на нашу думку, один: органи влади повинні добре зрозуміти, хто й чому, і з якою метою насправді сотворив оте «Громадське об’єднання по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією в Рівненській області». Переконані, тоді окремі посадові особи, правоохоронних органів, юстиції, судів та прокуратури перестали б боятися  цю «страшну» компанію, яка  уявила себе мало не земним пупом. Ну не личить порядним людям так труситися за свої посади, принижувати професійну гідність.  Адже це «об’єднання»  - всього-на-всього спритно надута бульбашка, що насправді найбільше боїться Закону. 
Закликаємо всіх громадян, котрих обманула чи образила ця «компанія», згуртуватися та разом подати на  «страшне» об’єднання в особі його керівника та засновників до суду. Далі буде.    

                                                                                                                Сергій КРЮЧКОВ.


Comments