№602, 25 листопада 2011 року

Вітаємо !!!
Щиро вітаємо з днем народження літературного редактора газети «Рівненский діалог» Людмилу Трофімук. Бажаємо здоров'я, щастя, успіху та натхнення у справах. Нехай рідні завжди оточують любов'ю та розумінням, а колеги — повагою. Миру, злагоди, шани, любові та достатку у домі! З роси і води!


Проблема

Хто винен пенсіонерам?

Пенсійний фонд (ПФ) у Рівненській області вже давно став «мільярдером». З початку цього року з усіх джерел фінансування наш ПФ отримав більше 3 мільярдів гривень.
Збільшення надходжень вдалося досягти за рахунок «роботи» з боржниками. Постійний контроль за наповненням ПФ з боку обласного керівництва -  скажімо, начальник Головного управління Пенсійного фонду в Рівненській області Василь Петняк з цього приводу щопонеділка звітує в облдержадміністрації - приносить свої плоди.
З початку року недоїмку зі сплати страхових внесків до ПФ повністю погасило більше 800 платників, а ще понад 400 розрахувалися частково. Відтак загальний борг вдалося зменшити відразу на 20 відсотків. Але й після цього несумлінні платники боргують перед пенсіонерами ще 30 мільйонів гривень. Серед них вже в основному добре знані «дійові особи». У «лідерах» досі залишаються ЗАТ «Правління будівництва Рівненської АЕС», ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод», обласне комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Рівне», ВАТ «Рівненський завод тракторних агрегатів».
До речі, підприємства обласної комунальної власності заборгували перед ПФ понад 6 мільйонів гривень. Тож їхнім керівникам в облдержадміністрації радять добровільно надавати перелік майна, яке можна стягнути на користь ПФ.
У Рівному з початку цього року на рахунок управління Пенсійного фонду було стягнуто й надійшло більше 4 мільйонів гривень. Водночас до судів подано боргових претензій на 5,5 мільйона гривень. Однак керівництво ДП «Рівненський автомобільний завод» все одно вперто не виконує своїх обов’язків зі сплати соціального внеску. Це казенне держпідприємство – найбільший боржник до міського управління ПФ, адже заборгувало йому понад 3 мільйони гривень.
Видно керівники Міністерства оборони не думають виконувати свої ж неодноразові обіцянки трудовому колективу, облдержадміністрації стосовно погашення величезної недоїмки, адже зайняті більш важливою «справою»: міністр оборони та начальник Генштабу, за словами Миколи Азарова, ще й досі з’ясовують між собою, хто з них найголовніший. А між тим, саме через цей борг працівникам заводу не зараховується трудовий стаж ще з середини 2008 року.
Не належить до сумлінних платників також ще одне держпідприємство – «Рівнедіпроводгосп». До ПФ воно завинило майже 350 тисяч гривень.
Без сумніву, наповнення Пенсійного фонду – одне з головних завдань будь-якої влади. Але так само зрозуміло, що нинішні заходи впливу до боржників – платників єдиного соціального внеску - кардинально змінити становище пенсіонерів не можуть. Марні надії й на печально знамениту пенсійну реформу, яка не сприймається більшістю людей і абсолютно не стосується нинішніх пенсіонерів. Тепер середній розмір пенсії пересічного відпочивальника від трудів праведних у Рівненській області лише трохи перевищує 1 тисячу гривень. А переважна частина з 315 тисяч пенсіонерів нашого краю не має й того.
Антон ВОЛИЦЬКИЙ


Відкупні за ризик отримано

Збір на соціально-економічну компенсацію ризиків населення, яке проживає в так званій зоні спостереження діючих атомних станцій, з повним правом можна назвати відкупним. Нехай не ображаються на нас за таке порівняння кузнецовські атомники, але надто вже мізерний розмір цього збору дає нам такі підстави. Тож хизуватися, на нашу думку, в цьому випадку особливо не випадає.
Сам ризик і плата за таке сусідство, незважаючи на значні досягнення кузнецовських атомників у зміцненні ядерної безпеки станції, високо визнані в світі,  м’яко кажучи, далеко не пропорційні.
Адже що означає на ділі той всього-на-всього 1 відсоток від обсягу реалізованої продукції, виробленої АЕС, який виділяється як компенсація за ризик для жителів «зони»? З початку цього року станція в Кузнецовську спрямувала в спецфонд своїх «рідних» територій 25 мільйонів гривень.
Як і належить, найбільшу суму – 8 мільйонів - отримали територіальні громади Володимирецького району. Звісно, люди там вдячні такій фінансовій підтримці, адже кошти виявилися вельми доречними для втілення багатьох задавнених соціальних проблем. Основну частину коштів було вирішено спрямувати на створення культурно-освітнього комплексу в селі Мульчиці. Для цього довелося реконструювати будинок культури та пришкільний інтернат. Освітній заклад, де навчається півтисячі учнів, було відкрито якраз на початку навчального року. Причому, фінансова підтримка атомників у кошторисі витрат на мульчицьку школу становить майже третину коштів.
З толком у районі було витрачено й минулорічну компенсацію, яку спрямували, як завжди, на невідкладні соціальні заходи - ремонт кількох відділень Володимирецької райлікарні, доріг, водогонів, шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів тощо.
За таким принципом розподілили свої «доходи» від атомних ризиків у Кузнецовську, Сарненському та Костопільському районах. На вирішення соціальних проблем місто атомників отримало понад 3 мільйони гривень, а сарненцям надійшло більше півмільйона такої компенсації. До речі, торік до бюджету Кузнецовська було зараховано 1,8 мільйона гривень від «рідної» АЕС.
Щоправда, влада Костопільського району не може розраховувати на такі обсяги, позаяк розподіл субвенції відбувається відповідно до територій, що входять у зону спостереження. Нині район отримав лише своїх «законних» 140 тисяч гривень.
Варто зазначити, що збір на соціально-економічну компенсацію ризиків населення, яке проживає на території ядерних об’єктів, частково надходить ще й до бюджету Рівненської області. Цього року з 25 мільйонів «атомних» гривень туди було перераховано майже 6 мільйонів.
Нашим сусідам із Волинської області також компенсовано понад 7 мільйонів. Відтак близько 3 мільйонів гривень там було використано на будівництво школи в селі Майдан-Липненський. Для нашої області це також важливий соціальний об’єкт, позаяк «за кордоном» навчаються школярі з «пограничного» села Осова Дубровицького району.
Отож, жителям цих територій є справді за що подякувати своїй атомній станції-сусідці. Але варто, на нашу думку, звернути увагу й на те, що порядок сплати компенсаційного збору, був затверджений Кабінетом Міністрів у травні 2010 року, а ресурс двох перших енергоблоків Рівненської АЕС офіційно продовжено в грудні того ж року. Та й сума атомного «ризику» - величина вельми символічна!
Отож, як кажуть, додаткові коментарі будуть зайвими.
Антон ВОЛИЦЬКИЙ

Новини

Керівника пологового затримали з хабаром

Головного лікаря пологового будинку №2 Ганну Чайку 21 листопада затримали з хабаром у розмірі 1,5 тисячі євро працівники служби боротьби з економічною злочинністю. За неофіційною інформацією, причиною передачі хабара була обіцянка працевлаштувати людину – мовляв, хабар лікарці дала жінка, яка хотіла влаштуватись на посаду акушера.
Як зазначено у 3-ій частині статті 368 Кримінального Кодексу України, за одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, передбачається відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Зараз головний лікар перебуває в ізоляторі тимчасового тримання рівненського міського відділу міліції. На час виходу газети стосовно головного лікаря вирішується питання про запобіжний захід.
Управління МВС просить постраждалих, у яких також вимагали хабар за працевлаштування в 2-ий пологовий будинок, звертатися в міліцію за телефоном 679-393 і повідомляти про такі факти.

Мамусь-героїнь знову побільшало

Цього місяця 478 жителькам Рівненщини присвоїли почесне звання «Мати-героїня». Традиційно багатодітними сім’ями славляться північні райони нашої області. Так, серед новоспечених героїнь 163 – мешканки Березнівського району, серед лідерів також Сарненський та Рокитнівський райони. Спеціалісти відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації вже підготували відповідну заявку для виплати матерям-героїням одноразової винагороди. Тим часом боргів за попередні місяці щодо таких виплат на Рівненщині немає. До речі, з  початку року, таке звання отримали 2597 жительок нашої області. Загалом на Рівненщині проживає понад 11 тисяч «Матерів-героїнь». Це - найбільше серед усіх областей України.
Родич губернатора отримав гроші на добудову школи
Головне управління з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації 17 листопада за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ ІБК «Регіон» на реконструкцію незавершеного будівництва школи ІІІ ступеня на 240 учнівських місць у с. Будераж Здолбунівського району. Вартість угоди склала 6,3 млн. грн., повідомляє в «Віснику державних закупівель». Школа має бути відкрита в грудні. Як повідомляють місцеві ЗМІ, школу у селі Будераж почали зводити у 1990 році. З розпадом Союзу будівництво припинили. Натомість 93 дитини навчалися в аварійній школі, яка збудована ще в шістдесятих роках минулого століття. Цікаво, що директором фірми-переможця є Андрій Петрович Берташ, який, за даними ЗМІ, є племінником голови Рівненської ОДА Василя Берташа. До складу засновників входить Олена Олексіївна Берташ. Раніше ТОВ «ІБК «Регіон» отримала підряд на ремонт будівлі «Острозької академії» вартістю 1,35 млн. грн., після цього підприємство виграло тендер Міноборони на будівництво 35-квартирного будинку на території військового містечка №1 в м. Дубно за 9,85 млн. грн.

У Рівному демонстрували найкращих голубів

Всеукраїнська виставка вихованців голубоводів-любителів із різних регіонів нашої держави відбулася минулої неділі в Рівному. У роботі виставки взяли участь понад шістсот п’ятдесят учасників з усіх областей України. Основною метою виставки визначили популяризацію голубівництва в Україні, а зокрема – серед молоді. Учасники заходу представили глядачам, як звичних для багатьох х голубів, так і елітні види. Але найбільше здивували незвичайні птахи, розмах крил яких перевищує один метр. Як було зазначено під час заходу, міська влада сприятиме створенню умов для подальшого розвитку любительського голубівництва в Рівному і планує провести таку ж виставку наступного року.

Полювання на петарди

Перед новорічними святами в області тривають активні перевірки продавців піротехніки. Станом на цей тиждень податківці Рівненщини уже вилучили понад сто тисяч одиниць піротехнічної продукції. Основну увагу оперативники відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів управління податкової міліції ДПА в Рівненській області звертають на дотримання законодавства під час реалізації піротехнічних засобів. В управлінні податкової міліції наголошують, що піротехнічні засоби є групою товарів підвищеної небезпеки, її заборонено продавати особам, які не досягли 18 років. Місця реалізації піротехніки мають бути спеціально обладнані та відповідати протипожежним та іншим вимогам безпеки. При використанні піротехніки слід суворо дотримуватися інструкцій, адже необережне поводження з вибухонебезпечними предметами може призвести до трагічних наслідків.Comments