№597, 20 жовтня 2011 року

Отакої…

Чим ближче до небес, тим ближче до ВДВС!


У славному місті Рівне на древній його вулиці Замковій неподалік озерця, де колись плавали лебеді-красені, височить привабливої зовнішності дев’ятиповерхова будова на ім’я ЦНТІ, що з лінивої мови перекладається на українську як Центр науково-технічної інформації. Саме в її стінах нині, як багато ще де в нашій бідолашній Україні, розмістилися-прихистилися різнофункціональні установи-орендатори, в тому числі й державні на кшталт відділу державної виконавчої служби.

Чи то за Божим покликанням, чи за випадковою долею, цей відділ оселився найближче до небес – на дев’ятому поверсі. І роботи в його працівників сьогодні більше, ніж у кого. Адже звертаються сюди люди різного віку, в тому числі й похилого, з різними документно-довідковими проблемами та запитами. Як ось діти війни. Звертаються і частенько, на жаль, лаються. І не тому, що в черзі треба вистояти не одну годину, а через необхідність дорогою до бажаного кабінету здавати норми…ГПО. Тобто тих, хто колись був готовий до праці та оборони, а нині – до гикання, повзання та одсапування. І ці норми аж ніяк не відділ державної виконавчої служби придумав. А Центр науково-технічної інформації, як власник дев’ятиповерхівки. Адже саме він, як кажуть добре проінформовані люди, уже три роки не може розрахуватися за роботу ліфтів, відтак весь цей час вони, як розгонисті коні, стоять на припоні. Тому дістатися на вищі поверхи старій людині – що викарабкатися на Говерлу. А таких людей з усієї області - чимало.

Ото й лаються та на чудо сподіваються. Чудо у вигляді літака чи слухняних молодших родичів, які могли б забратися замість літніх відвідувачів на ту цеентеївську Говерлу. Літака, звісно, ніхто не видасть, а ось родичі декого виручають, вирушаючи до відділу державної виконавчої служби сходами.

- Сільські люди своє сходження здійснюють мовчки, - прокоментувала проблему одна з чергових ЦНТІ. – А ось міські капризують!

- Сільські – загартованіші, - розшифровую. – Вони постійно займаються фізичною роботою. То на горище лізуть, то на горіха, то на електростовпах… А міські – хіба що під колеса автомобіля. Тому й навичок підніматися на висоту не мають.

- Ми це враховувати почали, - якось знічено мовила чергова. – Щочетверга у відділі державної виконавчої служби відвідувачів приймають на дев’ятому, а в інші дні – уже на третьому. Таким чином спускаємо немічних і кволих ближче до землі…

- Глядіть, не перестарайтеся, - відповідаю. – Не опустіть нижче першого поверху…

Іронізую, звісно. Але від тієї іронії і собі ніяково робиться. Адже і мені з часом, можливо, цю Говерлу доведеться штурмувати. А сили ж не безмежні. Тим паче, що не лише діти війни потребують документаційного забезпечення.

І на всяк випадок попросив чергову:

- Якщо доля мене закине до вас, не осоромте: нижче першого поверху не посилайте! Я спробую при нагальній потребі бодай на другий поверх дочалапати. Щоб онуків не відривати від сходження на справжню Говерлу!

Чергова тільки очима закліпала. І мимоволі перевела сумний погляд на вивіску, що за довгий час перебування на дверях ліфту, так і не навчилася іншого, як ласкаво промовляти: «Пробачте, ліфт не працює».

А відвідувачі піднімаються сходами і, зазвичай, лаються.

Співчуваю і дістатися до мети щиросердно бажаю. Адже грошей на ліфти ЦНТІ позичити не спроможний. А може, хтось із чиновників цей Гордіїв вузол допоможе розв’язати? Як не крути, чиновники також мимоволі можуть стати скелелазами по-рівненськи.

Василь КОНОПЕЛЬКО


Проблема

Нова спроба нагодувати школярів


Чи вдасться новому переможцю тендеру забезпечити належне харчування школярів у шести північних районах Рівненщини та місті Кузнецовськ? Адже дві попередні спроби завершилися крахом. З цим запитанням наш кореспондент і вирушив спочатку в головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, а згодом – до управління освіти й науки.

Спершу нагадаємо нашим читачам, що проблема з гарячим харчуванням учнів шести почорноблених районів нашого краю та міста енергетиків завжди була актуальною. Щоправда, допоки цієї справою опікувалися місцеві органи і виконавцем укладених угод виступали тутешні харчовики, особливих нарікань не було. Принаймні, так запевняють самі освітяни. А ось із появою претендентів на тендерну перемогу з чужих, так би мовити, країв, справа ускладнилася. Перша київська фірма, яка отримала право на харчування школярів, свого екзамену не витримала, відтак довелося проводити черговий тендер, після якого угоду про співпрацю з профільним міністерством підписало дніпропетровське товариство з обмеженою відповідальністю «АВІКА». Та невдовзі і воно виявилося нездатним забезпечити надійне і систематичне харчування учнів шкіл північних районів Рівненщини. Тому співпрацю з ним також було припинено. І в першому, і в другому випадку крайніми виявилися школярі.

- З першого вересня цього року гаряче харчування учнів організовано в усіх шести районах області та місті Кузнецовськ, - розповідає заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Сивий. Цією справою нині опікується новий переможець тендеру – київське ТОВ «МЕТСОБСТАР –ХК».

В управлінні сподіваються, що тепер все буде гаразд. До того ж, уже виплачено всі компенсації школярам (за місяць від 180 до 190 гривень кожному) за зірване харчування попереднім виконавцем угоди. І понад 65 тисяч учнів мають змогу систематично споживати гарячі страви вартістю 10-12 гривень.

Як мовиться, дай, Боже, нашому теляті вовка з’їсти. Та в управлінні освіти й науки облдержадміністрації, все-таки, є певні побоювання щодо можливого повторення недобросовісного ставлення виконавців до своїх зобов’язань. Керівник цієї структури Іван Вєтров, наприклад, за те, щоб подібні тендери проводилися за участю місцевих харчовиків, оскільки їм зручніше забезпечувати повноцінне гаряче харчування дітей, ніж фірмам із віддалених куточків України. Та й угоду про співпрацю, на його думку, переможець тендеру має підписувати не з міністерством, а з управлінням праці і соціального захисту облдержадміністрації, що сприятиме надійнішому контролю за виконанням усіх передбачених умов.

Зрештою, час покаже, хто має рацію, і чи попередні зриви угод були наслідком непрофесійності тендерників чи черговою спробою нагріти руки на дітях.

Василь ЛУК’ЯНЧУК


Рівне має ще один рекорд України - «Фотовернісаж на Покрову»


У Рівному відбулось урочисте відкриття шостого міжнародного салону "Фотовернісаж на Покрову". У ньому взяли участь 400 учасників з 57 країн світу, які надіслали понад 4,5 тисячі робіт. Відповідний рекорд офіційно зафіксований у "Книзі рекордів України".

Шостий рік поспіль на свято Покрови Рівне стає українським центром фотографічного мистецтва. Творча енергія фотохудожника і видавця Олександра Харвата щороку не тільки піднімає рівень салону, а й залучає все більше учасників. Цього дня свої сили спробували аж 400 учасників із 57 країн світу.

Досягти такого успіху вдалося завдяки якісній та відповідальній роботі оргкомітету, журі, - зауважив організатор "Фотовернісажу на Покрову" Олександр Харват. - Наш салон став всесвітньо відомим брендом, який популяризує Рівне на всіх континентах. Це визнала і "Книга рекордів України". На жаль, на відкриття вернісажу редактор книги приїхати не зміг, втім, нам обов’язково вручать сертифікат. Також приємно, що 27 рівненських фотохудожників не лише спробували свої сили, а й отримали нагороди.

Учасники отримали медалі та дипломи у шести категоріях - природа, вода, портрет, репортаж, вільна тема та футбол. Остання - присвячена проведенню в Україні Євро-2012. Гран-прі "Фотовернісажу на Покрову" отримав фотохудожник Гі Хао з Китаю.

Оцінювало роботи і міжнародне журі фестивалю - Бернд Маі (Німеччина), Любомир Шмід (Словаччина), Теодор Пантеа (Румунія), Олександр Жилін (Київ) та Олександр Харват.

- Олександру вдається щороку ідеально змінювати склад журі, вдало оцінювати нові віяння у фотографічному мистецтві, - зауважив Олександр Жилін.

Урочисте нагородження вдало доповнили виступи творчих колективів - "Сузіря "Едельвейс", "Лісова пісня", "Срібна терція".

Переглянути експозицію можна у холі Рівненського обласного музично-драматичного театру та у галереї "У фарватері істин" (ТЦ "Злата Плаза").

Георгій ПАВЛОВСЬКИЙ


Новини

Сміття збиратимуть по-новому


У містах обласного значення, а також у райцентрах Рівненщини, ймовірно, з’являться нові контейнери для сміття, а також сміттєсортувальні лінії. Їх на умовах лізингу готове запропонувати державне підприємство, яке спеціалізується на заготівлі й утилізації відходів вторинної сировини. Це, насамперед, дозволить економити кошти місцевих бюджетів, оскільки їх не доведеться витрачати на придбання смітників і транспорт для вивозу сміття. Таку співпрацю вже практикують на Волині, Львівщині, Тернопільщині, Харківщині, Донеччині, Київщині. На Рівненщині такою фінансовою підтримкою уже зацікавилися профільні заступники міських голів Острога та Кузнецовська. Обмірковують перспективу держпідтримки й комунальники Рівненської і Дубенської міськрад, а також Здолбунівської, Костопільської і Сарненської райдержадміністрацій. Вони повинні якнайшвидше порахувати, скільки потрібно таких контейнерів і розрахувати потужності сміттєсортувальної лінії. Можливо, вже в наступному бюджетному році буде підписаний меморандум про співпрацю з держпідприємством.

Школярів обстежують на виїзних медоглядах


На жаль, не тішать результати обстеження дітлахів, яке нещодавно провели в Острозькому районі медики з Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. Поліщука. З 92 відсотків учнів шкіл, яких оглянули лікарі, у 40 відсотків виявлені різні хвороби. Найчастіше в школярів виявляють захворювання серцево-судинної системи, щитовидної залози та кишково-шлункового тракту. У школах Острожчини працювали кардіолог, імунолог, педіатр, хірург та окуліст із РОКЛДЦ ім. Поліщука. Наступне обстеження школярів пройде в Гощанському районі.


Рівне знову танцюватиме у «Майдансі»


Команда Рівного все-таки повертається в шоу «Майданс. Другий сезон». Рівняни стали так званою командою-джокером, яка у фіналі змагатиметься за звання переможця і головний приз — мільйон гривень. Тому що за повернення рівнян до проекту проголосували 34 відсотки телеглядачів. Найближчою до наших танцюристів за кількістю відсотків глядацьких голосів була команда з Одеси, якій не вистачило лише двох відсотків. Протистоятимуть нашим танцюристам збірні Криму, Харкова, Києва і Запоріжжя. Тобто на проекті лише рівняни представлятимуть Західну Україну. Фінальне змагання відбудеться в неділю, 22 жовтня. До речі, у разі перемоги наші танцівники пообіцяли спрямувати гроші на притулок для бездомних тварин.


Лікарям не вистачає велосипедів


Днями про проблеми в роботі з медиками Острозького району поспілкувався перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. З’ясувалося, що основною бідою лікарів, які працюють у фельдшерсько-акушерських пунктах та амбулаторіях, є відсутність транспорту. Адже окремі ФАПи обслуговують мешканців кількох навколишніх сіл, добиратися до яких досить складно. Звісно, що чиновник пообіцяв допомогти вирішити це питання й забезпечити всі ці заклади велосипедами. До того ж перший заступник запропонував визначити кращий медичний заклад, який отримає авто.


Коротко

Є буряки, буде і цукор?


На Рівненщині вже встигли зібрати більше 395 тисяч тонн цукрових буряків. Буряки зібрали майже на половині наявних площ. Є і такі райони, де вже завершують збір урожаю буряків. Так, здолбунівські аграрії викопали їх на 90 відсотках площ. А найвищою урожайністю (350 центнерів із гектара) можуть похвалитися сільгоспвиробники Гощанського та Млинівського районів. До слова, середня врожайність цукрового буряка в області загалом, становить 317 центнерів із гектара. На сьогодні в області діє близько 40 бурякоприймальних пунктів. Із підприємств Рівненщини солодкі корені переробляє ТзОВ СП «Нива» та ТОВ „Агро ХХІ”. На цукрових заводах вже переробили понад 230 тисяч тонн буряків, виготовивши 32,4 тисячі тонн цукру.


Дострокове тепло


Рівненщина стала однією з перших областей, серед тих, хто розпочав опалювальний сезон. На загальноукраїнській селекторній нараді до нашої області в міністрів не було зауважень щодо своєчасності пуску тепла. Так, соціальні заклади почали опалювати ще 10 жовтня, а вже 15-го на Рівненщині запрацювали й всі котельні. Нині подано тепло до всіх лікарень, шкіл, дитсадків, інтернатів, а також до житлових будинків області. Комунальники Рівненщини працювали цілодобово і без вихідних. Вони оперативно вирішували всі питання пов’язані з технічними несправностями, які виникали під час технологічного пуску тепла. А скарги від краян впродовж усього опалювального сезону прийматимуть диспетчерські служби, які працюють у містах і районах області. Проте доки чиновники звітують про успіхи, чимало мешканців багатоквартирних будинків із ними, м’яко кажучи, не погоджуються. Тому що в процесі чергового пуску тепла, як завжди виявилася наявність цілої купи недоліків. А ось хто саме має все це ліквідувати, навіть диспетчери не знають.


Даєш дешеві харчі!


А ще наші обласні чиновники стверджують, що продукти харчування на Рівненщині дешевші, ніж в інших регіонах України. Такі досягнення стали можливими завдяки доброму врожаю: аграрії виробили продукції на 10 відсотків більше, ніж торік. Тобто для виробництва харчів вистачить місцевої сировини. При цьому чиновники обіцяють ще й контролювати націнки в роздрібній мережі. А щоб перекупники не створювали ажіотажу, в області будуть проводити сільськогосподарські ярмарки. А хлібопекарні області цього року отримали з держфонду 4403 тонни пшеничного та 1940 тонн житнього здешевленого борошна, щоб пекти дешевий соціальний хліб. Одне слово, живемо добре, а заживемо ще краще…
Comments