2012 рік‎ > ‎

РівнеДІАЛОГ, №10

Об’єднані ліві і селяни відзначать Міжнародний день трудящих 1 Травня урочистою ходою Хрещатиком

24 квітня відбулась нарада керівників партії «Об’єднані ліві і селяни» під головуванням Станіслава Ніколаєнка.

На порядку денному стояли питання щодо відзначення Міжнародного Дня трудящих 1 травня та 67-річниці Великої Перемоги. Було прийняте рішення 1 травня сформувати урочисту колону та провести ходу Хрещатиком у Києві. Координацію організації поклали на заступника голови партії, голову Київської міської організації партії Дмитра Андрієвського. У день святкування річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні керівництво партії покладе квіти до пам’ятнику М.Ф.Ватутіну та на могилу Невідомого солдата. Київській міській партійній організації запропоновано внести конкретний план проведення святкових заходів. Підтримана пропозиція заступника голови партії Сергія Ганжі щодо привітання громадян зі святами у ЗМІ.

Окрім того, учасники наради обговорили соціально-економічну, політичну ситуацію в країні, звернення заступника голови партії Дмитра Вороніна.

Прийнято рішення про проведення наради керівників регіональних організацій партії Західної України 25 квітня у Тернополі. Членам Політвиконкому Олександру Баранівському та Леонтію Самчуку Ддоручено взяти участь в засіданні.

Також була заслухана інформація заступника голови партії Йосипа Вінського щодо ходу організаційних процесів у партії.

Прес-служба партії «Об’єднані ліві і селяни»

Чому чорнобильців відсторонюють від політики?

Чорнобильський набатний дзвін відлунює у наших душах ось уже 26 років. Полинова зірка, яка впала над Україною, ніколи не зітреться з пам’яті людської, тому що завдяки тим, кого ми сьогодні вже звично називаємо чорнобильцями чи ліквідаторами, наша почорнобилена земля, немов той птах Фенікс, відроджується до життя.

Очевидно й те, що з часів ІІ Світової війни наша планета не бачила такого масово вияву людського героїзму, доброчинності, відваги та самопожертви заради життя, як це трапилося в Україні того трагічного й пам’ятного дня – 26 квітня 1986 року.

Але так само ясно бачимо розумом своїм, що саме наша людина, її нерозумна самовпевненість, оте бажання стати одноосібним повелителем природи, й призвело до нечуваної Чорнобильської катастрофи.

Поведінка тодішньої владної верхівки вражала й завжди буде вражати своєю ганебністю та ницістю, бо призвела не лише до цієї техногенної біди, але й вже після 26 квітня 1986 року вона (влада) вперто продовжувала наражати мільйони людей на згубні наслідки катастрофи.

Та й нині в поведінці владної верхівки щодо свого народу, особливо щодо чорнобильців, нічого практично не змінилося. Тому й чорнобильці у боротьбі за своє виживання змушені вдаватися до періодичних акцій протесту. Іншого способу пробити глуху стіну владного нерозуміння в них немає.

За словами президента Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрія Андрєєва, тільки торік відбулося вісім масових виступів-протестів проти обмеження чи порушення законних прав чорнобильців-ліквідаторів. Так, політичних спекуляцій на цьому тлі також не бракує. А в рік парламентських виборів до Верховної Ради тим паче. Адже «вибити сльозу» в чорнобильців стараються і влада, й ті політсили, які заявляють начебто про свою опозиційність. Чому ми так кажемо? Бо ще вчора ці опозиціонери, будучи самі біля владного керма, всіляко утискали чорнобильців. І не тільки, скажімо, в соціальному плані, але й, що, можливо, ще болючіше, у моральному аспекті. Нагадаємо, що коли 2009 року відбувалися регулярні парламентські слухання, «приурочені» до річниці катастрофи на ЧАЕС, то в Верховній Раді не з’явилися ані тодішні Президент, ані Прем’єр-міністр. Не було там і навіть міністра охорони здоров’я.

Нині ж коїться те саме. Свою турботу про «чорнобильців», усіх громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, правляча коаліція підносить мало не до небес. Ось і в головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області теж повідомляють, що з початку цього року середній розмір пенсії учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС становить вже 2940 гривень. І це на 1367 гривень більше ніж до перерахунку.

Ну що ж, «осучаснення» цих пенсій, за задумом влади, повинно вражати. Але давайте не забувати, в який спосіб «чорнобильці» добилися цього «осучаснення». Хіба можновладці з власної ініціативи пішли на такий крок?!

У Рівненській області проживає 106 тисяч чоловік, які отримують пенсії відповідно до Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Для них щомісяця передбачено 124 мільйони гривень, тобто по одній з хвостиком тисячі гривень. Проте захребетники від влади нічого не соромляться, запускають руку в кишеню пенсіонерів-чорнобильців. Чорнобильські кошти з державного бюджету, як і раніше, розтягуються завдяки отим тендерним процедурам почасти з допомогою самих високопоставлених чиновників. А який глум коїться з організацією харчування дітей у зоні зараженій радіацією? Харчі закуповуються наближеними до владних персон фірмачами за захмарними цінами. Такими ж дутими виявляються ціни на санаторно-курортне оздоровлення чорнобильської дітвори. Про радіологічне очищення забруднених радіацією територій, про сумнозвісні виплати коштів на придбання чистих продуктів вже й нічого згадувати.

Тому й добре, що чорнобильці Рівненської області, протестуючи проти владних утисків своїх законних прав, уже дечого досягли. На виконання рішень судів для 1700 таких пенсіонерів виплачено 48,5 мільйона гривень. А з початку цього року тільки в Рівненській області «чорнобильці» в судах різних інстанцій підтримують понад 24 тисячі позовів за свої права.

Ніякої політики, якої так бояться деякі чорнобильські функціонери, що так заповзято підписують різні меморандуми з владою, ми тут не бачимо. І це також ніякі не спекуляції на захисті прав чорнобильців. Це нагадування кожній владі, що вона зобов’язана робити для людей, дбати про їхній соціальний захист.

Ось є така карта загальних даних дозиметричної паспортизації Рівненської області станом на 2006 рік. Так майже всі північні райони на ній зафарбовано в червоний колір, що означає надзвичайно високий рівень вмісту цезію в ґрунті. На жаль, новіших даних немає, тому що держава кошти на проведення нових досліджень не виділяє.

На придбання дорогих автомобілів, літаків, гвинтокрилів, облаштування резиденцій і державних дач, спецлікарень для владної еліти - бюджетні призначення ллються бурхливою рікою, а для тих же чорнобильців грошей - вічно бракує. Чомусь до столу панства з Верховної Ради постачаються безпечні й екологічно чисті продукти, а жителям уражених радіацію територій на придбання «здорових» харчів, немов жебракам, бюджетним коштом навіть не платять і 10 гривень.

Звісно, про чорнобильські пенсії нині говорять всяке. Та чи потрібно цьому заздрити, люди добрі?! Це ніяке не осучаснення пенсій, а, можна сказати, навіть неприхована насмішка нинішньої влади. Якщо наші чорнобильці їдуть лікуватися до сусідньої Білорусі, де це значно доступніше й дешевше, то про яку владну турботу про «ліквідаторів» ми можемо вести мову.

Зрештою, правдою також є й те, що тільки поєднання чорнобильців з афганцями задля спільного відстоювання їхніх соціальних інтересів, заставило діючу владу хоч трохи одуматися.

Так, прийти та покласти квіти до пам’ятних місць жертвам Чорнобильської катастрофи цими днями також потрібно. Але не лише сумувати там повинні люди, а говорити всю правду про Чорнобиль.

А ще, як на нашу думку, то й не забувати, що через кілька днів настане Першотравень, і що не картопельку потрібно садити на своїй окремо взятій «січі», а виявляти таку громадську силу, щоб будь-яка влада добре пам’ятала, що вона обирається громадою для служіння людям. А коли вже так боятися політики, як цього від нас хоче кожна влада, то та політика неодмінно буде глумом над людьми.

Антон ВОЛИЦЬКИЙ.

.

З перших вуст

Станіслав НІКОЛАЄНКО: У Києві тьма влади, а внизу – влада тьми

Так прокоментував свій візит до Херсонської області 19-20 квітня Станіслав Ніколаєнко. Він відвідав область, побував у Каховському, Скадовському районах, у місті Херсон.

На Каховщині, де Станіслав Ніколаєнко працював кілька років, він зустрівся з жителями села Мала Каховка, відвідав школу, амбулаторію. На зустрічі із жителями розмова йшла про ситуацію в країні, стан сільського господарства, соціальні проблеми. Лідер «Об’єднаних лівих і селян», відповідаючи на запитання громадян, виступив за відміну пенсійної реформи Тігіпко-Азарова. Реформувати пенсійну систему треба було б із прийняття нового Закону «Про оплату праці», доведення її до європейських стандартів. Доля заробітної плати у ВВП мусить бути не менше двох третин. Зараз вона становить менше третини. Цього можна досягти зменшуючи відповідно долю святая-святих олігархів – прибутки корпорацій, які нині сягають 47% від ВВП. У 1991 році цей показник був на рівні 21%.

Ніколаєнко зустрівся також із робітниками Каховського експериментально-механічного заводу, педагогами міських шкіл.

Цікавим було спілкування Станіслава Ніколаєнка із жителями Скадовська, яке відбулося у приміщенні агротехнікуму. Мова йшла про цивілізований вибір країни, необхідність побудови в Україні справедливого демократичного суспільства, шляхи порятунку українського села. Ніколаєнко вважає, що в Україні створено недостатній інвестиційний клімат. Херсонщина особливо потребує інвестицій. Розпочинати треба з відродження села, поглиблення переробки сільськогосподарської продукції. Ситуація в області є важкою, влада більше думає про свій імідж, майбутні вибори, але не про долю людей. Присутні на зустрічі фермери позитивно оцінили роботу партії «Об’єднані ліві і селяни» щодо розробки програми відродження українського села «Українське село-2018». Люди не розуміли, навіщо Україні зимова олімпіада, коли на селі розруха, 80% людей є безробітними. Також Станіслав Ніколаєнко зустрівся із робітниками ВАТ “Херсонгаз”, побував у Скадовській гімназії, поспілкувався із жителями на ринку міста.

Жителі Скадовського району обурювалися ситуацією в районі, узурпацією влади з боку районної адміністрації, постійними утисками і залякуваннями інакомислячих. Просили вгамувати нерозумних чиновників.

У Каховці Станіслав Ніколаєнко провів зустріч із партійним активом, обговоривши ситуацію в партії, завдання щодо виборів до Верховної Ради України. Була заслухана інформація голів районних організацій щодо підготовки і їхньої готовності до парламентських виборів.

Прес-служба партії «Об’єднані ліві і селяни».

 

Станіслав НІКОЛАЄНКО: Перемога Франсуа Олланда свідчить, що французи не сприймають ліберального курсу Саркозі і те, що лівим силам в Україні необхідно об’єднуватися

Результати першого туру виборів президента Франції та перемога в них соціаліста Франсуа Олланда свідчить про те, що французьке суспільство не сприймає ліберально-консервативної моделі управління державою. Характерно, що третє місце посіла лідер націоналістичного фронту Марін Ле Пен. Більше половини французів виказали незгоду з ліберальною політикою Ніколя Саркозі. Це свідчить про те, що соціально-економічний стан громадян погіршився, і французи бояться за свою майбутню долю, зокрема відчувають загрозу з боку трудових мігрантів.

Перемога на виборах буде залежати від того, наскільки зуміє представник лівих сил Франсуа Олланд вийти за рамки особистісних стосунків із Саркозі та показати перспективу реалізації соціально-орієнтованої економіки, політики розподілу і споживання. Також результат буде залежати від бачення Олландом шляхів вирішення проблем з іммігрантами, їхньої адаптації у французькому суспільстві, вважає лідер об’єднаних лівих. У цій дискусії між Саркозі та Олландом значною залишається доля релігійного фактору.

Підтримка французами кандидата від соціалістів на президентських виборах ще раз свідчить про те, що французи не сприймають ліберального курсу Саркозі, а лівим силам України потрібно консолідуватися, не шукати шляхів співпраці з олігархами, а знаходити спільну думку всередині і об’єднувати народ на боротьбу проти партій крупного капіталу.

Станіслав Ніколаєнко вважає, що у зв’язку із останніми подіями в Соціалістичній партії України назріла необхідність проведення консультацій щодо єднання зусиль між партією «Об’єднані ліві і селяни» та СПУ. Розумним було б домовитися про висування кандидатів у народні депутати в мажоритарних округах, спільну працю та об’єднання партій після парламентських виборів.

Прес-служба партії «Об’єднані ліві і селяни».

Відбулося засідання виконкому Рівненської обласної організації партії «Об’єднані ліві і селяни»

18 квітня відбулося засідання виконкому Рівненської обласної організації партії «Об’єднані ліві і селяни» під головуванням Леонтія Самчука. Об’єднані ліві Рівненщини обговорили рішення, ухвалені на засіданні Політради партії 31 березня 2012 року, визначили пріоритетні напрямки діяльності організації, розглянули питання створення та реєстрації районних та міських партійних організацій області, а також участь партії у відзначенні Міжнародного дня трудящих 1 травня та 67-річниці Великої Перемоги.

Обласна прес-служба партії «Об’єднані ліві і селяни»

Політикум

Об’єдналися, та чи домовляться?

Тиждень розпочався з того, що не надто активна українська опозиція, нарешті повідомила громадянам про об’єднання: лідери "Батьківщини" Юлія Тимошенко і "Фронту змін" Арсеній Яценюк заявили про формування спільного списку на парламентських виборах.

"Декларацію єдності", підписану Тимошенко і Яценюком, виголосив заступник голови "Батьківщини" Олександр Турчинов. У цьому документі йшлося як про речі загальні на кшталт об’єднання для перемоги на парламентських виборах та відновлення в Україні демократії та справедливості, так і про деякі більш конкретні напрацювання.

Зокрема дві політичні сили мають намір сформувати єдиний список на виборах та узгодити своїх кандидатів у мажоритарних округах. Єдиний список буде сформований на основі партії "Батьківщина". Такий підхід мотивують тим, що якраз ця партія є «найбільш рейтинговою опозиційною силою», окрім того чинне законодавство забороняє у виборах брати участь блокам.

Очолювати список будуть Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк. Сама Тимошенко цей документ погодила власним підписом. Хоч насправді усім зрозуміло, що Тимошенко шлях до фактичного очолювання списку закритий: її ім’я залишатиметься першим хіба що символічно, насправді ж лідером об’єднаної опозиції відтепер буде якраз Яценюк.

Ймовірно, що чимало виборців відчуває щиру радість від того, що опозиціонери нарешті зуміли домовитися. І радіти варто було б, якби не кілька суттєвих «але».

Передусім, новоспечена об’єднана опозиція аж ніяк не виглядає об’єднаною з точки зору переконань її учасників. Окрім «Батьківщини» та «Фронту змін» туди увійшли «Народна Самооборона», ПРП, НРУ та «За Україну». У цілому усі ці політичні сили не можуть похвалитися наявністю чіткої ідеологічної бази, зате чіткі розбіжності між ними таки мають місце. Скажімо, НРУ та партія В’ячеслава Кириленка ”За Україну” прихильна до відстоювання націоналістичних цінностей. Серед новооб’єднаних є чимало й тих, хто тяжіє до націонал-демократії, лібералізму і не тільки. Тому дійти до спільного знаменника та сформувати єдину риторику, яка, до того ж, буде більш-менш прийнятною для широкого українського загалу, а не лише для окремих регіонів, опозиціонерам буде важкувато, якщо взагалі можливо.

До слова, уже зараз належність до греко-католицької церкви та «західняцьке» походження закидають і Яценюку. Тому партія влади не зможе не скористатися таким «дарунком», лякаючи електорат загрозою бандерівщини і уніатства.

Та й, чесно кажучи, чимало людей бачили лідером опозиції людину більш рішучу. Адже Яценюк – це не войовнича Тимошенко і не запальний Луценко. Досі від нього чули тільки багато слів, а ось хоч за якоюсь рішучою діяльністю поки що пана Арсенія помічено не було. А від нинішньої опозиції, вочевидь, вимагатиметься діяти у доволі жорстких умовах.

Існує ще чимало перепон на шляху до повноцінного лідерства Яценюка і «бойового хрещення» опозиції в цілому, і хтозна, чи вдасться їм здолати все це з честю. Позатим головним недоліком опозиції зразка 2012 року бачаться навіть не вищезазначені речі, а цілковита відсутність у цих політиків чітких ідеологічних орієнтирів, важливих для сьогодення. Вони наче і є, але хіба можуть бути ідеологічним підґрунтям фрази на кшталт «збереження цілісності, суверенітету й незалежності України, європейські цінності, лібералізація економіки»? Тим паче що, на превеликий жаль, у партії влади та об’єднаної опозиції набагато більше спільного, аніж відмінного. Тому що попри декларований соціал-лібералізм та слідування європейським цінностям і влада, і опозиція вперто доводять, що на першому плані у них залишаються і завжди залишатимуться інтереси олігархії. Це – саме та найшкідливіша ідеологія, яка не дозволяє нашій країні вже десятки років рухатися вперед. І об’єднаній опозиції дуже далеко до панацеї від цієї запущеної хвороби.

Ольга БОЛОНСЬКА.

 

А тим часом

Вона голодує

Як повідомили у вівторок ЗМІ, Юлія Тимошенко, яка утримується в Качанівській виправній колонії в Харкові, з 20 квітня оголосила голодування. За словами її захисника Сергія Власенка, голодування Тимошенко – це протест проти того, що відбувається в країні, й того, що відбувається з нею в місцях позбавлення волі. Адвокат заявив, що в Тимошенко на руках синці й гематома на животі після транспортування 20 квітня з колонії в ЦКЛ№5 "Укрзалізниці". Адвокат упевнений, що саме через пошкодження його два дні не допускали до екс-прем'єра. За його словами, Тимошенко насильно шпиталізували двоє співробітників колонії під керівництвом першого заступника начальника колонії Коваленка. Тому Юлія Володимирівна вирішила висловити протест таким способом. Її однопартійці, до того ж, стверджують, що й з ліжка вона не встає. Шкода людину, звичайно. Але чи не надто вже яскравий образ мучениці нам намагаються продемонструвати?

Реалії

Замкнене коло корупції

Левова частка українців вважає, що хабарі – це нормально

Спробуйте зробити «веселий» експеримент: прожити, скажімо, декілька тижнів, принципово не даючи хабарів і не реагуючи на побори навколо.

Отак зупинив вас, наприклад, на вулиці даішник в очікуванні чергової «неофіційної» купюри, а ви йому – облизня, складай, хлопче, протокол. Йдете до лікарні на обстеження, де у вас «просять» внести до каси благодійні кошти, а ви їм – дзуськи, Конституція досі чогось каже, що медицина у нас безкоштовна. У кабінеті лікаря також не виймаєте з кишені заздалегідь приготовану банкноту, і навіть за гумові рукавички, використовувані під час аналізу, не платите. Принципово. Увечері твердо відмовляєте дитині у проханні дати «двадцять гривень на школу», пригадуючи, що й освіта  у нас досі теоретично безкоштовна.

І так далі. Уявили? А тепер подумайте, куди заведе простого українця такий підхід, на перший погляд, цілковито правильний і принциповий. Навіть не розписуючи зараз наслідки такої тотальної відмови від хабарів та поборів, замаскованих під більш-менш офіційні, стає зрозуміло, що без них сучасна людина свого життя уже не уявляє.

Чесно кажучи, стало навіть якось моторошно. Бо хіба мають сенс розмови про боротьбу з корупцією у країні, де «беруть» усі – від сільського фельдшера до міністра. Справедливості заради, скажемо, що й дають усі. Ну, майже. Тому що принципові люди завжди знаходяться. І їм у наших реаліях не позаздриш.

На такі роздуми наштовхнула оприлюднена днями інформація про те, що 83% нашого населення вважають факт дачі хабара нормальним явищем. Офіційний звіт про рівень корупції в Україні оприлюднило наше Міністерство юстиції. Готуючи такий звіт, спеціалісти міністерства опиралися на інформацію правоохоронних структур, громадських та міжнародних організацій.

У звіті, який тепер буде складатися щорічно, йдеться про те, що в 2011 році органи прокуратури і МВС виявили близько 17 тисяч посадових злочинів - на 25% більше, ніж у 2010 році, а найбільш поширеним видом корупції є хабарництво.

Українців інформують про те, що рівень корупції в Україні має дуже високі показники і залишається стабільним протягом останніх десяти років. Оце новину нам повідомили, наче ми самі не знаємо…

Проте аналізувати цифри та деякі факти все ж таки доволі цікаво. Виявляється, випадки корупції зафіксовані практично у всіх сферах життя. Що й підтверджує нашу теорію про те, що ступити кроку без хабара елементарно не вийде, як би не намагалися ми з вами погратися у принциповість. За висновками спеціалістів, за останні роки значно зросли вимоги платити хабар у медицині, при проходженні митного контролю, під час влаштування на роботу в держустанову, нарахування соціальних виплат. Цілком очікувано, що один з найбільш високих рівнів корупції відзначений в судах. Так, 12% українців стикалися з корупцією під час судових розглядів.

Окрім того, у звіті Мін’юсту наголошується, що в 2011 році система охорони здоров’я за сприйняттям корупції "наздогнала судову систему і міліцію". Автори звіту вказують, що при первинному зверненні до медиків неофіційна подяка лікарю може досягати 200 грн. Відповідно, «такса» зростає під час лікування у стаціонарі, проведення різних процедур та операцій.

Ще одна сфера, де корупція «прижилася» аж надто – освітня. Близько 53% громадян стикалися з корупцією у державних і комунальних навчальних закладах. Доволі часто така корупція має вигляд благодійної допомоги, яку зобов’язані надавати батьки, при цьому розмір хабарів збільшується з віком учня. Неофіційні витрати в середньому складають: в дитячих садах - до 1000 грн. на рік, в школах - до 1500 грн., у вузах - до 6000 грн., повідомляють у статті журналісти видання «КоммерсантЪ-Украина».

А тепер найцікавіші цифри. Згідно зі згаданим нами звітом, у минулому році за вчинення корупційних діянь прокуратурою притягнуто до кримінальної відповідальності аж (!) 1330 осіб. Більшість з них - 624 людини - це місцеві чиновники. На другому місці - 385 чоловік - співробітники органів внутрішніх справ. Уявляєте, яка шалена боротьба з хабарниками? Взяти двісті гривень до кишені не проти практично кожний лікар з районної поліклініки, іти на суд є сенс тільки попередньо знайшовши «підхід» до судді, а нам радісно звітують про цілих 1330 корупціонерів. Ви, хлопці, б якою-небудь трасою проїхали, там тих корупціонерів у рази більше стоїть, «активно» за порядком на шляхах слідкуючи.

Саме тому усілякі гучні справи на кшталт нещодавньої історії з головним лікарем одного з рівненських пологових видаються нам чим завгодно, але не справжньою боротьбою з корупційною гідрою.

По-перше, нинішня влада (справедливості заради, треба сказати, що більшість колишніх і майбутніх керманичів схильні діяти схоже) дуже зацікавлена у періодичних показових процесах. Спіймали лікарку на гарячому, ось і мають уже про що звітувати.

По-друге, цю ж таки історію більш-менш проінформовані люди розцінили як «звільнення» керівного крісла. Чому б і ні, роздумують завсідники Інтернет-форумів, он інші головні лікарі спокійнісінько продовжують наживати статки корупційними шляхами, і нічого.

По-третє… По-третє, наша боротьба з корупцією є настільки парадоксальною, що європейцям годі зрозуміти цю логіку. Та ж таки лікарка, яку наче засудили, із зали суду вирушає додому. Генеральні прокурори відмовляються порушувати кримінальні справи проти корупціонерів. Українська влада переконує Євросоюз у тому, що нам зовсім не потрібна нова структура, яка мала б займатися боротьбою з корупцією, що було однією з вимог Європи. Мовляв, цю діяльність цілком може «потягнути» Національній антикорупційний комітет, про який чимало незалежних експертів уже давно кажуть тільки те, що цей орган лише імітує бурхливу діяльність. Цікаво, що очолює цей комітет – хто б ви думали? Президент Янукович. Так що є всі підстави припускати, що найбільш «шкідливі» для України корупціонери точно сидітимуть в тюрмах. А хто не вірить, нехай хоча б на Юрія Луценка подивиться: сказали, що посадять, і посадили.

З іншого боку, нам з вами на владу усіх собак також вішати не варто. Бо кожен знає стару істину: беруть, тому що дають. І годі й казати, що експеримент з назвою «Кілька тижнів без хабарів» провалиться практично у кожного з нас. Що вже казати про увесь наш нелегкий життєвий шлях…

Чи є вихід з цього замкненого кола? Хтозна… Ймовірно, що комусь видаються логічними навіть тези сивих бабусь про те, що «Сталіна на них нема». Але Сталіна нам точно не треба.

А ось міняти владу – потрібно. Бо доки вони диктуватимуть суддям рішення, доки кожен лікар здаватиме частину зібраної «податі» «нагору», доки даішник не боятиметься «колядувати» водіям, ми так і житимемо у цій хабарній круговерті. Вони довели, що їх це влаштовує. Тепер наша черга довести, що вони не влаштовують нас.

Ольга БОЛОНСЬКА.

Політикум

Кличко піде на вибори окремо і просить не навішувати ярлики

Партія "УДАР" Віталія Кличка позитивно сприймає об’єднання опозиційних сил, однак піде на парламентські вибори самостійно.

Про це заявив Кличко під час спілкування зі студентами та випускниками Києво-Могилянської академії, повідомляє його прес-служба.

"УДАР" поважає рішення колег про об’єднання, проте в політиці важливо не просто здобути перемогу, набагато важливіше – утримати її. "Утримати її ми можемо тільки разом, захищаючи результати голосування. Головне – не повторити помилок минулих років, коли демократи зайшли в парламент, а потім почалася багатоденна "коаліціада" та безкінечні сварки і розколи", – сказав він.

За його словами, є безліч прикладів того, як гучні політичні об’єднання розвалювалися в парламенті.

"Об’єднання зусиль – це дуже важливо, але набагато важливіше те, для чого ми це робимо. Наша мета – отримати понад 50% голосів у майбутньому парламенті", - заявив Кличко.

"Соціологія говорить про те, що "УДАР", а значить, і всі демократичні сили, не виграють від входження в єдиний список. Ми є опозиційною партією і бачимо себе тільки в союзі з іншими демократичними партіями, з якими плануємо разом працювати у майбутній ВР. Тому хотіли б, щоб партнери по опозиції з повагою ставилися до нашого рішення йти на вибори окремим списком", – додав він.

Запорукою перемоги на виборах Кличко вважає взаємонепоборення та повагу одне до одного.

"Мені здається, що нам треба в опозиційному колі шукати те, що нас об’єднує, а не навішувати ярлики. Тоді ми швидше вийдемо не на передвиборчий, а на більш глибокий і тривалий формат об’єднання", – заявив він.

«Українська правда»

Отакої

Німці масово здають квитки на Євро, бо в Україні все дорого

Німецькі вболівальники масово відмовляються їхати в Україну на Євро-2012.

Керівник єдиного в Німеччині туроператора, який спеціалізується на подорожах в Україну, Мартен Ланге обурюється, що авіаквитки в Україну занадто дорогі, а "Укрзалізниця" досі не має розкладу потягів на літо.

"І це за 5 тижнів до Євро! А коли вони збираються продавати квитки? Німці не звикли купувати все в останню хвилину, тут планують свої подорожі", - сказав він.

Офіційний туроператор німецьких фанатів "Євроллойд" вирішує це транспортне непорозуміня чартерними авіарейсами. Квиток до Львова коштуватиме майже 700 євро. Німці вважають, що ціна занадто висока.

Таким способом на Євро поїде лише тисяча вболівальників. Та на них чекає ще одна українська біда – готелі. Більшість номерів спочатку були заблоковані, скаржаться тут, а потім їх стали здавати по півтисячі євро за ніч.

"Знаєте, яка реакція наших клієнтів? Вони були такі раді, коли виграли в лотерею квитки на матч. Так ось тепер ці квитки масово здають, тому що тут ніхто не готовий платити так багато за номер", - розповів керівник турбюро Мартен Ланге.

У свою чергу Марсель Рьотінг розповів, що поїде на перший матч німецької збірної до Львова потягом.

"Уперше я мандрував в українському потязі з Києва до Львова, їхали цілу ніч. Ми, німці, розбалувані нашими потягами. 600 кілометрів із Берліна в Мюнхен у нас експреси долають за 5 годин. А тут я навчився спати в поїздах", - сказав турист.

Комуналка

Водоканал хоче нових тарифів

Обласне підприємство «Рівнеоблводоканал» хоче добитися якнайшвидшого запровадження нових тарифів. У цьому намаганні керівників водоканалу підтримує навіть обласна рада.

Власне, одного бажання, навіть економічно обґрунтованого тут мало. Потрібний дозвіл від Кабінету Міністрів, куди обласні депутати вже відправили своє клопотання. Так вони рятують підприємство від банкрутства, адже окрім тарифів у листі-зверненні йдеться й про відсутність компенсації з державного бюджету різниці в тарифах.

Тож фінансовий стан водоканалу навіть дуже плачевний. Дехто з депутатів обласної ради вже натякає на те, що доведення до банкрутства ще недавно успішного підприємства може бути погано прихованою спробою приватизації облводоканалу. До речі, така думка добре вплинула на депутатський корпус, бо облрада відразу згодилася виділити комунальному підприємству майже 2 мільйони гривень для поповнення його статутного фонду. Ці кошти одразу було витрачено на погашення боргів перед працівниками водоканалу із заробітної плати.

Це добре, що обласна рада підтримала «Рівнеоблводоканал». А проте це лише один бік медалі. Тому що нові більші тарифи, які хочуть підвищити таки суттєво, в кінцевому підсумку означають збільшення витрат споживачів, тобто жителів області.

То як це можна пов’язати з добробутом громадян від «стабільної» влади, яка завжди вирішує ту чи іншу проблему лише єдиним відомим їй способом – підвищенням тарифів, податків і зборів?!

І як тоді можна вірити в намагання поліпшити наше життя-буття цією владою, коли вона однією рукою підвищує ціни й тарифи, а іншою автоматично піднімає той самий тариф на газ, електроенергію тощо для підприємств комунальної сфери? Це ж якесь замкнено коло, каламуть, в якій добре ловити рибку. Вибачте, але ж це грабунок серед білого дня, подвійне стягнення коштів із громадян. У нашому випадку облводоканал просить нових тарифів, зрозуміло, начебто економічно обґрунтованих, а його фінансовий стан не в останню чергу дедалі гіршає через подорожчання для нього електроенергії.

Ото вже маємо таку економічну «стабілізацію», що лише торік ціни на електроенергію для облводовоканалу зростали аж 8 (!) разів. А з початку цього року вони переглядалися, звісно ж, у бік здорожчання, вже тричі. То яка ж це мудра економічна політика? Це якісь махінації, фіглярство, здирництво зі споживачів-громадян, які в кінцевому випадку платять за все. Та й не забуваймо, що тих 2 мільйони гривень із обласного бюджету – це податки жителів Рівненської області.

До речі, нашим читачам варто нагадати, що з травня водоканал запроваджує додаткову оплату за полив городів, присадибних ділянок тощо. Відчутними такі нарахування будуть насамперед для тих людей, чиї оселі не обладнані лічильниками води. У такому випадку варто чекати на «гостей» - контролерів із водоканалу, які «дослідять» господарство на предмет його присадибної площі, обов’язково поцікавляться, чи мають власники автомобіль тощо. Цікаво, що питні норми розроблено навіть для «братів» наших менших – котів і собак.

Олександр ЗАБРІДНИЙ.

 

А тим часом

Немає чим платити комунальникам?

На Рівненщині населення заборгувало комунальникам майже 185 млн. грн.

За даними обласного управління статистики Рівненщини, у січні-лютому 2012 року населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги, включаючи погашення боргів попередніх періодів, 134 мільйона гривень. Рівень оплати наданих послуг становив 78,5 відсотка. Заборгованості мешканців краю з оплати житлово-комунальних послуг на кінець лютого 2012  року становила 184,8 мільйона гривень. З початку року населенням області укладено лише 327 договорів із підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг щодо погашення реструктуризованої заборгованості на суму 769,3 тисячі гривень.

Проблема

Як транспортний коридор дві Грушвиці розділив

Технічним винаходам людства, яке полегшує йому життя, сьогодні немає кінця-краю. А в Рівненському районі між селами Грушвиця Перша і Грушвиця Друга, які розташовані обабіч самісінької міжнародної траси, люди від цієї дороги не мають ніякої вигоди.

Ба більше – селяни тепер мають під боком джерело постійної небезпеки, яке може вкоротити віку всякому, хто наважиться перейти через автомагістраль. Дорогу збудували там люксову, адже тут проходить один із так званих міжнародних транспортних коридорів. Водії мчать із вітерцем, а тамтешнім людям - біда. Тому що пішохідні переходи розташовано так непродумано, що люди можуть опинитися під колесами автомобілів. Окрім того, водії практично не помічають дорожньої розмітки, яка вказує на пішохідні переходи, а тому перед «зебрами» й не пригальмовують. Після того, як дорогу ввели в експлуатацію, тут вже трапилося три дорожньо-транспортних аварії, в яких загинули люди.

Жителі обох Грушвиць особливо непокояться, переживають за своїх дітей-школярів, яких вони змушені постійно переводити через дорогу буквально під «колесами» автівок, які летять на шаленій швидкості.

Та й це ще не кінець тим незручностям, які виникли з безвідповідальності окремих дорожніх майстрів. Виявляється, що в одне село з автотраси навіть не можна заїхати, бо там… відсутній потрібний дорожній знак, який вказує на поворот. Тож пасажирські перевізники ці села практично обминають. Відтак діти до школи добираються пішки, переходячи небезпечну дорогу з батьками по кілька разів на день.

Чому ж так вийшло, днями з’ясовували високі обласні керівники. Ситуацію так «закрутили», що потрібно було особисте втручання першого заступника голови облдержадміністрації. Керівництво «Облавтодору» цього разу все зрозуміло правильно, пообіцявши виправити ситуація найближчим часом.

Щоправда, що таке «найближчим часом» у цих чиновників, жителям двох Грушвиць ще потрібно роз’яснити.

До речі, подібні дорожні ляпи були в Корецькому та Гощанському районах, через які прокладено ту саму міжнародну автотрасу. В одному з сіл, скажімо, люди не могли ніяк добратися до пасовища, то пригрозили чиновникам навіть акцією протесту, обіцяючи перекрити дорогу. Виправляти становище тоді довелося також на «високому» обласному рівні.

Максим ЗАПОРОЖЕЦЬ.

Комунальний «лікнеп» у запитаннях і відповідях

- Чи має право КП ВЖ РЕУ включити послуги обслуговування внутрішніх мереж до переліку обов’язкових, якщо 60% мешканців будинку висловили своє небажання щодо отримання цих послуг від КП ВЖ РЕУ?

- Ваше КП ВЖ РЕУ не тільки має право включити послуги по обслуговуванню внутрішніх мереж до тарифу, але й зобов’язане це зробити відповідно до Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011 року, якою  затверджені новий Порядок формування тарифів на послуги з утримання житлових будинків і споруд та утримання прибудинкової території, а також Новий Типовий Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Відповідно до цього нового Порядку формування тарифів, тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням переліку послуг ЖКГ згідно з додатком до цього Порядку.

Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій включає в себе наступні послуги: прибирання прибудинкової території; прибирання сходових кліток; вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення); прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі; технічне обслуговування ліфтів; обслуговування систем диспетчеризації.

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: гарячого водопостачання; холодного водопостачання; водовідведення; централізованого опалення; зливової каналізації. Дератизація. Дезінсекція. Обслуговування димовентиляційних каналів.

Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності.

Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків); поливання дворів, клумб і газонів; прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами; експлуатація номерних знаків на будинках; освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води; енергопостачання ліфтів.

Періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки.

У цій постанові, а також в постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 не передбачена можливість Споживача відмовитися від конкретної послуги (ліфт, прибирання, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тощо), адже тариф на послуги розраховується окремо на кожний будинок, а не на кожного мешканця цього будинку. Тому, якщо Споживач не отримує належної якості послуги, то в нього є лише один законний правовий вихід – складати акт-претензію та вимагати відповідних перерахунків і зменшення плати пропорційно до ненаданих послуг, а в разі відмови в задоволенні претензій ЖЕКом - добитися справедливості в суді.

Якщо мешканці Вашого будинку не бажають, щоб їх обслуговував КП ВЖ РЕУ, то вони мають право створити Організацію співвласників багатоквартирного будинку і самим взяти на себе відповідальність по утриманню внутрішньобудинкових систем.

- Порядок реєстрації органу самоврядування населення - будинкового комітету, з правом юридичної особи, та розмір плати за реєстрацію?

- Відповідно до ст. 13 Закону України «Про органи самоорганізації населення» легалізація органу самоорганізації населення є обов'язковою і здійснюється шляхом його реєстрації або повідомлення про заснування.

У разі реєстрації орган самоорганізації населення набуває статусу юридичної особи.

Реєстрація органу самоорганізації населення здійснюється виконавчим комітетом відповідної ради. Для реєстрації органу самоорганізації населення уповноважені зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представники подають до реєструючого органу заяву.

До заяви про реєстрацію органу самоорганізації населення додаються:

1) копія рішення відповідної ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення;

2) протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання з рішеннями про обрання членів органу самоорганізації населення та його персональний склад, про затвердження Положення, про обрання уповноважених представників для проведення реєстрації органу самоорганізації населення;

3) Положення, затверджене зборами (конференцією) жителів за місцем проживання, - у двох примірниках;

4) персональний склад членів органу самоорганізації населення із зазначенням прізвищ, імені та по-батькові, рік народження, місця проживання.

Заява про реєстрацію органу самоорганізації населення розглядається реєструючим органом у місячний термін з дня подання всіх необхідних документів відповідно до вимог цього Закону.

Реєструючий орган може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих на реєстрацію документах.

За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації.

Про результати розгляду заяви реєструючий орган у 10-денний термін з дня прийняття рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації повідомляє уповноважених зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представників.

Рішення про відмову у реєстрації органу самоорганізації населення може бути оскаржено у встановленому законом порядку до суду.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», за проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у такому розмірі: десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – за проведення державної реєстрації юридичної особи.

Документом, що підтверджує внесення реєстраційного збору, є копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення з відміткою банку.

П’ять  причин відмовитися від перегляду телевізора

Телевізор давно перестав бути розкішшю, а перетворився на звичний у кожному домі предмет інтер’єру. Це один із найлегших та найдешевших способів розважитися. Нікуди не потрібно йти, нічого не потрібно робити, навіть думати не обов’язково. Погано те, що ми схильні звикати до цього процесу настільки сильно, що інші справи перестають існувати. Часто телевізор стає центром сімейного життя, щовечора збираючи біля екрану всіх, хто мешкає в домі.

Позатим, існує щонайменше 5 причин, щоб відмовитися від перегляду телевізора.

1. Вам нав’язують чужі ідеали та думки.  Ви позбавлені права вибору. За вас вирішують за що ви будете переживати сьогодні, що будете обговорювати із колегами по роботі і т.п. З іншої сторони, телебачення підмінює ідеали. Надивившись слізних мелодрам, де стосунки складаються лише із романтичних побачень та прогулянок під зоряним небом, підлітки можуть вважати, що у їхньому житті щось не так. Такий простий приклад показує, що телебачення може стати причиною великих життєвих розчарувань.

2. Надто багато негативу. Нашим сучасникам, як і людям у Стародавньому Римі, потрібно хліба і видовищ. На хліб людина повинна сама заробити, а от про забезпечення видовищами турбується телебачення. Саме тому топовими новинами стають повідомлення про масові вбивства, теракти, катаклізми і т.д. А глядач, перейнявшись негативними настроями, несе їх у свою сім’ю та повсякденне життя. І як можна бути щасливим, якщо навколо одні біди?

3. Реклама. Реклами настільки багато, що фільми показують у перервах між рекламою, а не навпаки. «Ви ще досі виварюєте? Тоді ми йдемо до вас!». Прикладів таких фраз із рекламних роликів, які закарбувалися у пам’яті,  можна навести безліч. Цей факт є одним із аргументів того, що нам нав’язують певні думки без нашої згоди. Ви можете обманювати свідомість, вважаючи що реклама на вас не впливає. Але більшість маркетингових корпорацій хотіли чхати на вашу свідомість! Вони закладають певні шаблони, стандарти, моделі поведінки вам у підсвідомість. І це вам лише здається, що у магазині вибір ви робите самостійно.

4. Телевізор – головний ворог сім’ї. Телебачення безповоротно краде в нас той час, який би ми могли присвятити сім’ї. Підрахуйте скільки часу ви спілкуєтеся із своїми дітьми та дружиною\чоловіком, а скільки проводите перед екраном телевізора і задайте собі питання, що для вас важливіше: сім’я чи телевізор? Для багатьох людей може виникнути спокуса замінити обговорення на вирішення сімейних проблем на перегляд телевізора. Людина втікає в інший часто віртуальний світ, де також існують проблеми, але, на відміну від реального життя, від нас нічого не вимагається.

5. Телебачення негативно впливає на ваших дітей. Не секрет, що діти беруть приклад із батьків, і аж до підліткового періоду батьки стають для своїх чад абсолютними ідеалами. Тому, просиджуючи вечори біля телевізора, діти також стають заручниками телебачення. На жаль, не завжди на “голубому екрані” показують безневинні дитячі мультфільми. Тому діти можуть ставати агресивними та асоціальними, довірливо переймаючи відповідні моделі поведінки із фільмів. З іншої сторони, телебачення перешкоджає розвитку образного мислення. Під час читання книги дитина самостійно уявляє та інсценізує все прочитане. Дивлячись телевізор, нічого уявляти не потрібно, за вас вже все зроблено. А як відомо, функція, яка не використовується, не розвивається.

Люди часто не можуть просто перебувати в тишині, на самоті із собою та власними думками. Тому було б неправильно відмовляти від перегляду телевізора, не вказавши альтернативні шляхи проведення часу. Отож, спробуйте вчинити так:

Замість перегляду випадкової передачі по телевізору, ретельно підберіть змістовний фільм  та перегляньте його у чітко виділений час на комп’ютері.

Бібліотеки сьогодні пустують. Тож у вашому розпорядженні тисячі художніх та наукових книг, читання яких принесе більше користі, ніж перегляд телевізора.

Проведіть час із сім’єю.

Влаштуйте прогулянку містом.

Займіться активними видами спорту: футбол, волейбол, плавання чи, зрештою, їздою на велосипеді.

 

Тиск підвищується через нестачу води

Британські вчені визначили, що гіпертонія виникає через нестачу води в організмі. Якщо людина не випиває достатню кількість рідини, клітини організму віддають частину води у кров. Щоб компенсувати нестачу води, капіляри  закриваються і кров'яний тиск підвищується.

Однак якщо у вас постійно підвищується тиск, не треба відразу пити багато рідини. Можливо, існує інша причина гіпертонії. Організм може реагувати підвищеним тиском на завелику кількість солі в організмі, паління, стреси. Тому, перш за все, лікарі мають визначити головну причину, чому саме підвищується тиск.

Якщо основні показники в нормі, тоді причиною гіпертонії може бути саме нестача води. Багато людей не бачать головної причини хвороби і лікують гіпертонію неправильно,  приймаючи купу непотрібних ліків, хоча насправді варто лише частіше і більше пити воду. Щодня треба випивати додаткових 1-2 склянок. Одночасно потрібно робити фізичні вправи, бо чим більше навантаження отримують м'язи, тим більше капілярів відкриваються. Для нормальної роботи судин і серця за день людині треба проходити пішки як мінімум 6 кілометрів.

 

Вітаємо!

Щиро вітаємо з Днем народження наших друзів та однопартійців

Анатолія Григоровича Куковського, голову Рівненської РО партії «Об’єднані ліві і селяни»,

Миколу Миколайовича Шаповалова, голову Острозької РО партії «Об’єднані ліві і селяни».

А також щиро вітаємо з шістдесятирічним ювілеєм чудового лікаря, щирого та вірного товариша Петра Арсентійовича Мирончука.

Бажаємо усім іменинникам найкращих подій у житті, родинного тепла, міцного здоров’я, щирої людської шани та успішних звершень. Нехай завжди доля буде щедрою і прихильною. З роси і води!

Виконком Рівненської обласної організації  партії «Об’єднані ліві і селяни»,

 колектив редакції газети «Рівне Діалог».

Comments