ODCHUDZANIEStale wzrasta zainteresowanie środkami odchudzającymi. 
Rynek oferuje taką obfitość środków odchudzających, że kręci się w głowie. Firmy prześcigają się w reklamowaniu skuteczności oferowanych specyfików. Trudno się dziwić, że nie wiemy co z tej oferty wybrać...

Choć dla laika wybór pozostaje ciężką decyzją - jedno jest pewne - musimy unikać preparatów zagrażających zdrowiu. 

Do takich zaliczyć należy silnie działające leki służące leczeniu otyłości - wydawane są na receptę, a ich objawy uboczne są częstokroć niebezpieczne dla zdrowia, dostępne z “prywatnego importu” preparaty oparte na efedrynie, kofeinie i aspirynie (niebezpieczne i nielegalne), betaadrenomimertyki i hormony (również niebezpieczne), oszukujące głód wypełniacze (nieskuteczne i sprzyjające zapaleniu przełyku oraz uchyłkowatości jelit) oraz odżywki redukcyjne – koktajle odchudzające (nieskuteczne i niemodne). 

Czym się więc odchudzać? – jedynie (może aż), pozostają nam środki ograniczające wchłanianie tłuszczu i tzw. substancje metabolicznie aktywne – jedynie o nich możemy myśleć poważnie. 
Licz kalorie i węglowodany Coraz większą rolę pełnią preparaty ograniczające wchłanianie tłuszczu. Mają one swe zalety, ale i słabe punkty.

 Specjaliści od dietetyki dobrze wiedzą że to węglowodany, a nie tłuszcze, są głównymi sprawcami otyłości. 

To chleb, makaron, kasze, ziemniaki, mąka w naleśnikach czy ciastach, a nie słonina, są obecnie “bombą” kaloryczną w diecie statystycznego Polaka. 

Co więcej najnowsze badania dowodzą, że nasz organizm najchętniej konsumuje węglowodany i w pierwszej kolejności zamienia NA TŁUSZCZ! 

  Jakby tego było mało - obfita obecność węglowodanów w diecie blokuje “spalanie” nagromadzonych fałdek i zapasów tłuszczu. 

Jeśli jednak zamierzacie Państwo odchudzać się preparatem blokującym wchłanianie tłuszczu, bo np. lubicie jeść tłusto - powinniście uzupełnić dietę witaminami ...rozpuszczalnymi w tłuszczach! Tak, to nie lapsus słowny, lecz najprawdziwsza konieczność. Ograniczenie wchłaniania tłuszczu to “wymiecenie” niezbędnych dla zdrowia witamin A , E, D i innych rozpuszczalnych w tłuszczach.. 

Trzeba więc wzbogacać dietę suplementami. Spalacze tłuszczu. Przyszłość odchudzania specjaliści upatrują w tzw. substancjach aktywnych metabolicznie. Jak sama nazwa wskazuje, są to substancje usprawniające przemianę materii. W profesjonalnym odchudzaniu najbardziej cenione są te substancje, które przyśpieszają spalanie tłuszczów. Te naturalne katalizatory (przyśpieszacze), nie dość że nie szkodzą zdrowiu, to jeszcze posiadają nieocenione wartości prozdrowotne. Tak więc, jeżeli stosując je nie zredukujemy wagi do wymarzonego poziomu, to i tak ogromnie zyskamy na zdrowiu, energii i tężyźnie fizycznej. Dlatego właśnie, polecamy je gorąco.

Wszystkim, którzy marzą o sylwetce plażowej prezentujemy następujący program suplementacyjny Firmy VISION - szczególnie polecany diabetykom:

SVELTFORM     -  1-0-1
CHROMVITAL  -  1-1-0
ANTIOX            -  1-0-0 
PAX                   -  1-0-1 
  
Jeżeli jakimkolwiek sposobem (lekiem, suplementem, dietą) ograniczymy podaż tłuszczu, a jednocześnie nie ograniczymy spożycia węglowodanów, możemy zapomnieć o smukłej ,,sylwetce plażowej’’, która daje nam dobre samopoczucie i zdrowie przez cały rok. 
Podstrony (1): DIETA W CUKRZYCY
Comments