OpenSocial and the Social Web

OpenSocial je otevřená specifikace definující společné API, které funguje na webech mnoha "sociálních sítí", a to včetně MySpace, Plaxo, Hi5, Ning, orkut, Friendster Salesforce.com, LinkedIn a dalších. Tak se vývojáři seznámí s jedním API a mohou vyvíjet sociální aplikace pro všechny tyto stránky.

V tomto semináři se bude vysvětlovat, co je to vlastně OpenSocial, ukážeme konrétní příklady implementace a předvedeme jak vytvořit OpenSocial aplikace. Předpokladem je průměrná znalost JavaScriptu.

Tento seminář je určen pro vývojáře, kteří se s OpenSocial potkávají poprvé.

Kevin Marks

Kevin je "Developer Advocate" pro OpenSocial: dává dohromady externí vývojáře a vývojáře Google, aby se spolu věnovali zlepšování webu. V oboru se pohybuje přes 20 let a spravedlivě střídá internetové giganty se začínajícími projekty - BBC, The UK MultiMedia Corporation, Apple QuickTime, Technorati a nyní Google. Jednotícím prvkem jeho dosavadní práce bylo především hledání způsobu, jak se lidé, počítače a média mohou doplňovat a jak řešit technické i sociální problémy, které při jejich interakci nastanou. Kevin také stojí za microformats.org a je poradcem Open Rights Group. Chce, aby si všichni pamatovali, že URL mají také duši; a jeho URL je http://epeus.blogspot.com

 

Comments