Головна‎ > ‎

Про що ця книга?

Як не важко здогадатися із заголовку - книга прозповідає про шаблони проектування (в книзі вживається термін "дизайн-патерн" як більш побутова назва).

Причому, знову ж таки, із заголовку зрозуміло, що форма розповіді є простою і прирівнюється до простоти дверей (а не космічної станції, наприклад).

Книга дає можливість простим та цікавим способом швидко ознайомитися із патернами, причому українською мовою.

Із чого усе починалося?

Одного чудового зимового дня, а саме 16 січня 2010, я написав блог пост, у якому виразив своє бажання вивчити мову програмування Java. Для цього я мав декілька способів. Одним із яких був мій диплом, що вимагав певних знань у сфері багатопоточності цієї мови, проте мені цього було мало, і я вирішив написати усі дизайн-патерни, згадані у книзі «банди чотирьох», на джаві. Цей процес не був дуже жвавим, проте із певного моменту я почав вести рубрику «патерн вівторка» на .NET User Group Львова. Для цієї рубрики я був змушений: а) перекладати і б) перекладати. У першому випадку то був переклад із англійської на українську, а у другому із Java на C#. Коли у першому випадку я був змушений замислюватись над перефразуванням речень, щоб вони звучали менш-більш нормально, то у другому це був суцільний «копі-пейст». Таким чином я зробив для себе висновок, що іншу мову програмування слід вчити, але треба бути певним у способі, яким ви це будете робити.

У іншому блог-пості я обмовився, що все ж таки наважився писати свою першу книгу. Звичайно, я знав, що вона не може бути повноцінною, видатною авторською книгою. Проте, з іншої сторони, чи ви коли небуть задумувалися над тим, щоб написати свою книгу, навіть маленьку? Якщо так, то чи є вона зараз написана? Якщо ні, то варто над чимось задуматися. Я не хотів задумуватися, я просто вирішив, що треба із чогось починати. Ось ця книга і буде моєю першою спробою.

Чим ця книга відрізняється від інших подібних?

В тому ж блог пості, я описав, чим книга буде відрізнятися від інших їй подібних книг:

1. Вона не буде перекладом оригінальної книги.

2. Вона буде містити унікальні приклади, придумані мною.

3. Вона буде написана доступною і простою мовою.

4. Вона буде безплатною електронною книгою.

5. Вона буде написана українською мовою.


Comments