PRADŽIA

Sveiki,
 
Esu Solveiga. Gyvenu Alytuje su mylima šeima ir krūva gauruotų augintinių...
Negaliu gyvent be skaitymo ir įvairiausių rankdarbių. Mezgu, neriu, siuvinėju, retkarčiais tapau, žaidžiu su keramika, floristika, bižuterija ir vis neriu į naujas galimybes išreikšti save per rankdarbius.
Nuo 2006 m. susirgau liga, sparčiai plintančia visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje - tai dekupažas.
Šioje svetainėje galite peržvelgti mano dekupažligės vaisius :)
 
 
Truputis istorijos
Dekupažas (decoupage) - daiktų dekoravimo būdas, kuriuo imituojama tapyba.
Pirmieji dekupažo technika dekoruoti daiktai istorikų minimi tarp Sibiro klajoklių buities ir kultinių reikmenų: kapų puošyba, jurtų dekoravimas...
Senovės Kinijos meistrų ištapytiems baldams vis labiau populiarėjant Europoje, Venecijos amatininkai, norėdami patenkinti ne tik turtuolių, bet ir mažesnes pajamas turinčių klientų estetinius poreikius, sugalvojo vietoj brangiai kainuojančių tapytų dekoracijų priklijuoti išpieštus paveikslėlius, visą šį triuką padengdami daugybe lako sluoksnių, kad gautas rezultatas vizualiai nesiskirtų nuo tikros tapybos.
Vėliau toks dekoravimo būdas labai išpopuliarėjo ir daugelyje kitų Vakarų Europos šalių, kur turtingos damos laisvalaikiu karpydavo paveikslėlius iš specialiai tam leidžiamų knygų ir gražindavo savo baldus, vėduokles, tualeto reikmenis ir kitus daiktus.
Dekupažo manija buvo apsėdusi ir Prancūzijos karaliaus dvaro damas, kurios savo vėduoklių  ir kitų niekučių dekoravimui nepagailėdavo net originalių dailininkų paveikslų...
Vėliau dekupažas nuo smulkių daiktų persikėlė ant sienų, lubų.
Šiuolaikinė rinka dekupažo mėgėjams siūlo daugybę medžiagų ir priemonių, įgalinančių net minimalius dekoravimo pradmenis turinčius žmones sukurti kažką individualaus ir nepakartojamo.
 
 
 

„Picasaweb“ skaidrių demonstracija

 
 
 
 
 
 Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Papildomi puslapiai (1): Darbų galerija
Comments