PODPORUJEME‎ > ‎

Institut intermédií

Dámský klub ČVUT se ve spolupráci s Útvarem výstavby a investiční činnosti ČVUT bude podílet na organizaci zábavně naučného výukového programu pro děti z Prahy 6. První součástí tohoto plánu byla 3D projekce filmu s odborným výkladem odborníků z Institutu intermédií ČVUT. Zde otiskujeme tiskovou zprávu, vydanou dne 8. prosince 2009 odborem Vnějších vztahů ČVUT.
K dalším plánům této spolupráce patří vytvoření herního a zábavního populárně naučného centra pro děti ve vybraném objektu ČVUT v Praze Dejvicích. Centrum by mělo nabízet možnost výuky a bližšího kontaktu s nejmodernějšími technickými "hračkami", na jejichž vývoji se podílejí jednotlivé fakulty či součásti ČVUT.
 
ČVUT přichystalo vánoční dárek pro děti z Prahy 6: projekci ve 3D
 
             Kliknutím na prezentaci zobrazíte celou fotogalerii.    Foto: Jiří Ryszawy

Dne 8. prosince přivítala děti ze základních škol Prahy 6 Fakulta strojní Českého vysokého učení technického v Praze. Nabídla jim ve svých nových posluchárnách netradiční program – projekci filmu ve 3D a zajímavý výklad odborníků z Institutu intermédií ČVUT, který je pod vedením ředitele Ing. Romana Berky, Ph.D. součástí Fakulty elektorotechnické ČVUT, a dále ve spolupráci s kolegy ze  společnosti AVMedia.  Akce začla v 8.30 hodin na Fakultě strojní ČVUT (Technická 4, Praha 6) a během dopoledne se v posluchárnách vystřídalo až 450 dětí ze čtvrtých ročníků. 

„Na nápad pozvat děti z Prahy 6 na ČVUT do nových poslucháren vybavených nejnovější audio a video technikou nás přivedl úspěch loňské exkurze dětí ze základní školy Emy Destinové v našem Institutu intermédií. 

Rozhodli jsme se proto rozšířit nabídku i pro další základní školy a před Vánoci dát dětem dárek v podobě ukázek 3D projekce a filmové animace. Věříme, že tato zajímavá a interaktivní forma prezentace přiblíží dětem techniku a přiláká možné budoucí studenty na ČVUT,“ řekl Ing. Petr Kubant, ředitel Útvaru výstavby a investiční činnosti ČVUT.  
 
Prezentace se zúčastnili také zástupci městské části Prahy 6, radní pro školství Ondřej Balatka a školský rada Jan Holický. Oba byli překvapeni zájmem dětí o výklad animačních programů i jejich všímavými dotazy. ČVUT by tímto prvním ročníkem chtělo založit tradici a pokračovat v ní i v příštích letech, aby posluchárny navštívil co nejvyšší počet dětí ze základních a středních škol.  
 
Nad akcí převzali záštitu rektor ČVUT v Praze prof. Ing. Václav Havlíček, CSc., starosta Městské části Praha 6 Mgr. Tomáš Chalupa, děkan Fakulty strojní ČVUT prof. Ing. František Hrdlička, CSc., a předseda Inženýrské akademie ČR prof. Ing. Petr Zuna, CSc. D.Eng.H.c.  
 
Comments