مصاحبه اختصاصی با مدیریت محترم عامل شرکت آب‌های معدنی دماوند جناب آقای ونسان لارنو

فروش تابستان ۱۳۹۰ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

‏خیلی خوب بود. ما در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور در حجم فروش رشد خوبی نسبت به پارسال داشتیم. این بدان معناست که ما ۲۰ درصد حجم بازار را بیشتر در دست داشتیم در حالی که بازار به اندازه ۳۵ ‏درصد بیشتر رشد نکرده است.

نظر شما در مورد کیفیت آب معدنی دماوند چیست؟
در این خصوص دو مورد را باید مد نظر قرار بدهیم:
‏الف: اگر راجع به خود کالای «آب» باشد، ما بهترین کیفیت را داریم، چرا که منشا، این آب عالیست. این آبی است که از کوه‌های دماوند بدست می‌آید و در حقیقت بهترین آبی است که می‌توان پیدا کرد.
‏ب: باید این نکته را مدنظر قرار داد که کالای ما فقط آب نیست. بلکه لیبل و نحوه بسته‌بندی و غیره، جزئی از این کالا می‌باشند. اخیرا ما یکسری مشکلات در خصوص نحوه کیفیت بسته‌بندی داشتیم که این مطلب نشان می‌دهد ما باید کارهای زیادی انجام بدهیم تا عالی باشیم.
بطور خلاصه ما دارای این شانس هستیم که یکی از بهترین آب‌های جهان را در اختیار داریم و ما مسئولیت داریم به هر طریق ممکن کیفیت کالای خودمان را حفظ کنیم.
‏کالای ما مانند الماسی درخشانی است که باید در یک جعبه زیبا حفظ و نگهداری شود.

به نظر شما برنامه اخیری که ا‏ز شبکه دوم سراسری «برنامه اخبار ۲۰:۳۰» پخش شد، تاثیری بر روی فروش ما خواهد داشت؟ و با توجه به تجربیات فراوان شما راهنمایی‌های لازم را در این خصوص ایرا‏د فرمایید.
‏ به نظر من اگر به طور کلی به این برنامه نگاه کنیم زیاد مهم نیست. شاید در چند ثانیه این مطلب را به بینندگان القاء می‌کند که آب معدنی دماوند از یک چاه بدست می‌آید. این خودش چیز خیلی مهمی نیست. در حقیقت ا‏ز وقتی که وارد ایران شدم این مطلب را  درک نمی‌کنم که چرا هر وقت در مورد مطلبی منفی صحبت می‌شود همه مردم در مورد آن صحبت می‌کنند. به طور مثال اگر ما یک برنامه تهیه می‌کردیم و در آن توضیح می‌دادیم که ما آب مورد نیاز خودمان را از یک منبع زیرزمینی برداشت می‌کنیم هیچ کسی حرفی نمی‌زد و موضوعی که برای من خیلی جالب می‌باشد این است که مردم ایران بیشتر در مورد مطالب منفی با یکدیگر صحبت می‌کنند. البته این مطلب را خاطر نشان می‌کنم که ما به عنوان یک شرکت بزرگ باید با خبرنگاران بیشتری در ارتباط باشیم. در حقیقت ما باید بیشتر در زمینه روابط عمومی فعالیت انجام دهیم و نباید صبر کنیم تا آدمی نادان با دروغ پردازی‌های خود جو سالم بازار را بهم بزند.
توصیه من به تیم‌های فروش این است که حقیقت را بگویند، چون ما چیزی برای پنهان کردن نداریم و تمام کارهای ما براساس قانون می‌باشد و تخلفی در این خصوص نداریم. در حال حاضر ما قصد داریم که فیلمی ۰‏۱ دقیقه‌ای از چرخه آب، طریقه حفاری، کیفیت و غیره تهیه کنیم و در حدود هزاران سی دی از این فیلم را تکثیر و پخش کنیم. حقیقت را ‏بگویید چون کاری که ما می‌کنیم درست است.

با توجه به درخواست‌های مکرر مصرف کنندگان در جهت دفاع شرکت آب‌های معدنی دماوند در برابر شبکه سراسری، عکس‌العمل شرکت نسبت به این برنامه تلویزیونی چه خواهد بود؟
ما به صدا و سیما نامه نوشتیم و برای آنها بیان کرده‌ایم که آنچه در برنامه اعلام شد صحت ندارد. ما حتی به آنها پیشنهاد کرده‌ایم که خبرنگارهای خود را ‏به کارخانه بفرستند و با آقای واقعیان مدیر کنترل کیفیت و آقای آزاد مدیر کارخانه یا هر کسی که در این زمینه ارتباط دارد صحبت کنند. اما متاسفانه هنوز جوابی از صدا و سیما دریافت نکرده‌ایم.
البته کار دیگری که در این خصوص صورت می‌گیرد، تهیه فیلمی از کارخانه و ارسال آن برای صدا و سیما جهت تهیه گزار ش می‌باشد. شایان ذکر است که این فیلم بر روی سایت نیز قرار می‌گیرد. با انجام این کار هر یک از مصرف کنند‌گان که سوالی دارد می تواند به راحتی به این وب سایت مراجعه کند و ابهامات پیش آمده خود را بر طرف نماید.

آیا در آینده ما شاهد ورود محصولات جدیدی از طرف شرکت به بازار خواهیم بود؟
در حال حاضر ما محصول جدید «همراه همیشگی» را داریم. اولویت ما این است که ابتدا این محصول جایگاه اصلی خود را در بازار بدست بیاورد. این محصول محصولی است که نمی‌توان نمونه مشابه آن را در بازار پیدا کرد. اما در آینده با توجه به سرمایه گذاری‌های خوبی که انجام می‌گیرد شاهد ورود محصولات جدیدی به بازار خواهیم بود.

چه توصیه‌هایی در خصوص موفقیت در امر فروش با توجه به شرایط موجود در بازار ایران بخصوص حضور سایر رقبا دارید؟
توصیه من در وهله اول این است که طرز فکر خودمان را درست کنیم. به نظر من صبح که فروشندگان برای انجام فروش از مرکز پخش خارج می‌شوند، باید به این باور برسند که بهترین کالا را در بازار در دست دارند و باید به خودشان افتخار کنند که برای بهترین شرکت آب معدنی کارمی‌کنند.
دماوند اولین و بهترین شرکت آب معدنی در ایران است و گروه دنون نیز اولین شرکت در تهیه آب‌های معدنی بسته‌ بندی شده در جهان است و این باعث غرور و افتخار است. دانستن این مسئله باید باعث انگیزه برای پرسنل بخصوص فروشندگان عزیز باشد. فروشندگان باید بدانند هر نقطه فروش یک موقعیت است و باید به نحو احسنت از آن استفاده کرد. این کار برای فروشندگان دقیقا مثل یک بازی است. فروشنده باید بداند اگر مکانی از ما خرید می‌کند چکار باید بکند تا خریدش از ما بیشتر شود و در جایی دیگر که از ما خریدی نمی‌کنند دلیل آن را بفهمد و راه چاره ای پیدا کند.
توصیه نهایی من این است که فروشندگان همواره تفکر مثبت داشته باشند تا بتواند موقعیت لازم را کسب نمایند.