شایعات پیرامون آب معدنی دماوند و پاسخ شرکت آبهای معدنی دماوند


روزنامه اعتماد: سکوت مسوولان در برابر پرونده آب معدنی آلوده

پس از آنکه به نقل از منابع آگاه بزرگ ترين محموله آب معدنی صادراتی ايران که مصرف داخلی نيز دارد به علت آلوده بودن به سرب و آرسنيک برگشت داده شد و در اين زمينه اطلاع رسانی دقيقی به مردم صورت نگرفت، وزير جديد بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی شفاف به مردم را عاملی برای موفقيت دانست.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشيه مراسم معارفه خود به سبزپرس گفت: به نظر من بدون اطلاع رسانی و آموزش خوب نمی‌توانيم به نتيجه مطلوب دست يابيم و اگر اين خبر درست باشد حتماً به مردم اطلاعات آن را خواهيم داد.
 بنا بر گزارش‌های منابع خبری، پس از آنکه نيروهای ناتو مستقر در افغانستان برای تامين آب شرب مورد نياز خود با طرف ايرانی وارد مذاکره شدند، مقرر شد شرکت آبهای معدنی دماوند به عنوان بزرگ ترين توليد کننده آب معدنی در ايران، آب شرب ناتو را تامين کند. در اين راستا اولين محموله هم به افغانستان صادر شد، اما پس از مدتی محموله مذکور به دليل غيربهداشتی و سرطان زا بودن به ايران عودت داده شد. اين در حالی است که در اين خصوص اطلاع رسانی صورت نگرفت و محموله مذکور به همراه ساير توليدات آب معدنی دماوند در داخل توزيع و در اختيار مردم قرار داده شد.
چندی پيش نيز اخباری مبنی بر آلودگی شديد آب معدنی کارخانه مذکور به نيترات و آرسنيک و استفاده شرکت توليد کننده آن از آب چاه به جای آب های معدنی مطرح شد. منابع آگاه گزارش دادند در اين رابطه گزارشی هم از سوی وزارت بهداشت تهيه شده که غيربهداشتی بودن اين آب و عوارض آن را تاييد می‌کرد اما بعد از گذشت دو هفته تغييراتی در اين گزارش حاصل شد. در طول چند سال اخير اين موضوع به دلايلی مخفی نگه داشته شد.

روزنامه اعتماد: جوابيه شرکت آب های معدنی دماوند
پيرو درج خبری درباره شرکت آبهای معدنی دماوند در تاريخ ۱۷ شهریور ۱۳۸۸، ضمن تکذيب کليه مفاد آن مواردی را جهت استحضار خوانندگان به عرض می‌رساند. مستدعی است طبق قانون مطبوعات در همان صفحه به چاپ آن بپردازيد.

شرکت آبهای معدنی دماوند به عنوان اولين و بزرگ ترين توليد کننده آب های معدنی در ايران، صادرات گسترده ای به اقصی نقاط جهان منجمله کشورهای همسايه داشته و از بدو آغاز به اين فعاليت تا کنون هيچ محموله ای از اين شرکت از مقاصد صادراتی عودت داده نشده و هيچ گونه مدرکی دال بر اين مدعی در نهادهای ذی ربط وجود ندارد.
شرکت آبهای معدنی دماوند به طور مرتب در سال ميليون‌ها بطری آب معدنی توليد می‌نمايد و ميزان توليد اين شرکت از آغاز به کار آن تا کنون صدها ميليون بطری آب معدنی بوده است که همه اين توليدات دارای نشان ملی استاندارد و همچنين دارای تاييديه های ISO 14001:2004 و ISO 22000:2005  و ISO 9001: 2008  می‌باشد و طی اين مدت هيچ گونه موردی دال بر سالم نبودن توليدات آن وجود ندارد و اگر در مواردی نادر نيز حاکی از تغيير کيفيت آن بوده باشد، مربوط به نگهداری غيراصولی برخی از عرضه کنندگان آب به لحاظ نگهداری در محيط نامساعد و قرار گرفتن بطری‌ها در معرض گرما و نور خورشيد است.

شرکت آ‌بهای معدنی دماوند
شريک بزرگ ترين توليد کننده و برند شماره يک جهان در زمينه آب معدنی است و آب معدنی دماوند نيز در طول حضور و فعاليت خود در ايران توانسته است به عنوان بزرگ ترين و مرغوب ترين شرکت فعال در اين زمينه مطرح باشد و از اين حيث آب معدنی دماوند به معروف ترين آب معدنی در منطقه خاورميانه و آسيای ميانه تبديل شده است.

شرکت آبهای معدنی دماوند هيچ گاه در پی پاسخگويی به چنين اخبار کذبی نبوده و نيست ولی به جهت آنکه روزنامه اعتماد به عنوان روزنامه ای مهم، پرتيراژ و تاثيرگذار در کشور مطرح است، اين توضيح ارسال تا جهت تنوير افکار عمومی و خوانندگان محترم آن روزنامه و مصرف کنندگان محصولات شرکت آبهای معدنی دماوند درج گردد.

لطفا برای مشاهدهٔ نمای بزرگتر تاییدیه استاندارد بودن آب معدنی دماوند مورخه ۱۵ مهر سال ۱۳۸۸ روی تصویر کلیک کنید.