עיתונות


רבקה לוביץ היא טוענת רבנית במרכז צדק לנשים. במסגרת זו היא מפרסמת מידי שבוע טור קבוע ב- ynet יהדות בו היא שוטחת בפני הקוראים, מנקודת מבטה הייחודית, את סיפורן של נשים בבית הדין הרבני. מידי שבוע קוראים את הטור של רבקה מעל 30,000 גולשים.
 
 
 
 

לכניסה לכל הטורים של רבקה ב-YNET, משנת 2007 עד היום.
לקרוא קומץ של מאמריה, לפי נושאים
 
 
 

כניסה לטור של רבקה ב-NRG , משנים  2005-7 

"לסידרה של כתבות בעיתון "לאשה"


לאישה יוני 2010: רוצים לדעת על העוולות שנעשות לנשים בבתי הדין הרבניים? פשוט תכתבו "סבתא ביקורתא" ביו טיוב. לקרוא את המאמר
 
"מסכימים לאהוב עד הסוף" מאת מעיינה שנהר (כתבה המעודדמ חתימה על הסכםים טרום-נישואין למניעת עגינות וסרבנות גט) מיום 10.12.2007.

"הזכות להתגרש היא זכות בסיסית" מאת אורית ראובני-גפן (כתבה על העבודה של עו"ד סוזן ווייס ועמותת מרכז צדק לנשים) מיום 3.12.2007

"אסירת עולם" מאת אורית ראובני-גפן (19 שנה לקח לרחל אברהם לקבל גט מבעלה. כתבה על תביעת הנזיקין שהוגשה עבור רחל על ידי מרכז צדק לנשים נגד משרד המשפטים בגין רשלנות פושעת של דיינים בבית הדין הרבני) מיום 29.10.2007

למאמרים באנגלית, ראה: press

נישואין על תנאי: מה תעשי אם בעלך יהיה צמח?

בעודנו מלקקים את פצעי המלחמה, רבקה לוביץ שוב עושה את הקשה מכל ומתעקשת להזכיר את מה שכולנו מעדיפים לשכוח: מה יקרה אם חלילה האיש שלך ייפול בשבי או יפגע ויהפוך לצמח. מה יהא עלייך אז?
קראו עוד: נישואין על תנאי...
7-9-06

כבולה: למה שאשה חרדית תתנגד לחתום על המשך דיונים במזונות הילדה בבית הדין הרבני? 

בהתאם להסכם קואליציוני מבקש משרד המשפטים להעביר חוק שירחיב את סמכויות בתי הדין הרבניים לנושאים נוספים. רבקה לוביץ ממחישה עד כמה מסוכן זה יהיה.

קראו עוד: כבולה...31-8-06

סיפור לגמרי רגיל על אשה שבילתה 19 שנה בביה"ד הרבני. 

באופן לגמרי רגיל מרגישה האשה שבית הדין נתן יד לניסיון מתמיד מצד הבעל להרוס את חייה במשך 19 שנה, שהן השנים שבאופן לגמרי רגיל אדם בונה לעצמו את ביתו. זה יכול לקרות לכל אחת.

קראו עוד: סיפור לגמרי רגיל...26-1-06

 "מרכז צדק לנשים" בציבור הרחב 

"לחיות טוב" תוכנית ראיונות של משה דץ בערוץ 2 לכבוד יום העגונה, 11 במרץ 2009, סרטון -ראיון על חשיבות הסכמי קדם נישואין עם יעל רוקמן ומסורבת גט- עליזה פאר.
 

סרטון

וון ליר 29 דצבמר 2004 , כנס "חינוך קהילה ונורמה"סרטון רב שיח "מקומו של הממסד הדתי בעולם מודרני". דר אביעד הבעהן, משתתפים: הרב בן דהאן, רבקה לוביץ, פרופ' אבי רביצקי, הרב אברהם שרמן.  

עיתונות


הארץ 5.7.08 : "רבנים מציעים נספח בכתובה שימנע מהבעל להימלט ללא גט", מאמר של אנשל פפר, המתייחס לתנאים בקידושין, ומצוטט את דבריה של עו"ד סוזן וייס ממרכז צדק לנשים
 
 21.7.08 Ynet : "תקדים: סרבן גט יפצה - גם אם לא חויב לגרש" מאמר של נטע סלע, המתייחס לפסק דין חדש שקובע שבעלים המסרבים לתת גט, יחוייבו לשלם גם על השנים בהם היו נישואים שלא מרצון האישה.
 
מקור ראשון 16.07.08, "חזית הסירוב" ראיון עם רבקה לוביץ.
עתירה לבג"ץ: לא לתת לבית דין לבטל גיור
מאת אלעד טנא (ארגוני נשים עתרו לבג"ץ נגד בית-הדין הרבני הגדול, בדרישה לבטל את פסילת גיורי הרב דרוקמן) מיום 05.06.08

בית דין רבני הוסיף 37 עמודים לפסק דין שהיה בדיון בערעור מבלי לשמוע את הצדדי
מאת נועם שרביט (נציבת התלונות על שופטים קבעה כי הוספת התוספות אחרי מספר חודשים אינה ראויות ובניגוד לדין) מיום 28.11.07
 
הארץ 11.07.07 : מאמר של תמר רותם "אלי ישי לא רוצה אותם" המתייחס לכנס "קולך" ודבריה של רבקה לוביץ ממרכז צדק לנשים בעניין בתי דין אלטרנטיבים.
 
הארץ 9.11.06 : מאמר של תמר רותם "הכל נשאר במשפחה"  המתייחס לביטול כנס הדיינים ולמצב העגונות.
 
הארץ 12.10.06 , בהתייחס לכנס הדיינים הבילאומי בעניין עגונות שהיה אמור להתקיים בנובמבר.
 
הארץ מתאריך 23.05.06 , מאמר של תמר רותם "אם אין גט, לפחות שישלם  פיצויים"  המתייחס לתביעות הנזיקין של מ"מרכז צדק לנשים".